Şimdi Ara

TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
120.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ttnet e ugradim bugun, nisanda bitiyormus benim kampanyali taahhut...
    telefonunuzu fiber altyapiya tasidik, internete bakalim dediler
    sonra fiber olur 35 MBit kadar baglayabiliriz dediler...
    huawei modem veriyoruz taksitli dediler...

hangi fiber bbilmiyorum da : ( en azindan daha iyi gibi...
  • Arkadaşlar bende baktım ttnetin sayfasında bizim mahallede hipernet var şimdi bu netin hızı beni hiç tatmin etmiyor şimdi hiper teknolojiye(yazarken güldüm) geçsem Airtes RT 206v2 adsl2 kablosuz modemimi değiştirmek zorundamıyım.Elimde kalan tek modem bu diğeri elektirik kesintisinden nasibi aldı bozuldu buda yaklaşık 6 yıllık modem net gidip geldimi 20 dk beklemem lazım internetin gelmesi için.
    Sözleşmemin bitmesine 3-5 gün kaldı ya bu hız bu pc ye gelecek yada yeter diyeceğim ve ttneti kapattırıp başka alternatifleri kullanacağım komşunet vb.Şimdiden cevaplayan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.
  • Faydalı bilgiler paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle.

Normalde 8mbit ADSL bana yetiyor ama daha fazla hız alabileceğim bir hizmet kadar para ödemek son günlerde batmaya başlayınca ben de biraz araştırma yapmaya karar verdim.

Oturduğum bölgede mahalleye yaklaşık 1 yıl kadar önce TTnet Fiber İnternet santral kutusu kuruldu ancak evlere kadar fiberoptik kablo döşenmediği için nasıl olacak da fiberoptik kablolarla ışık hızında gelen veriyi sonrasında bakır kablolarla iletecekler ve buna da fiber internet diyecekler diye düşünüyordum ki bunu da kelime oyunuyla hiber internet olarak itelediklerini öğrendim.

Sözün kısası ödediğim ücrete yakın bir rakama 20mbit hiber internet alabiliyorum gibi görünüyor ancak durduk yere de bir VDSL modele +250TL ödemek istemiyorum. ADSL2+ modemimle bu servisi alabileceğimi teyit edebilecek bir arkadaş olursa çok makbule geçecek. TTnet'in sağlıklı bilgi vereceğine inanmıyorum, mutlaka VDSL alınması gerekir vs tarzında bir bilgilendirme yapacaklardır muhtemelen...

• Surveillance kullanıcısına yanıt
    Hipere fibere takılmayın. Vdsl de gayet güzeldir, pratikte daire içine kadar fiberden pek fark yoktur Hatta benim eski evimdeki vdsl arkadaşımın Ttnet fiber'inden ve şu an kullandığım Sol fiberden çok daha iyiydi. Gecikme süreleri çok daha düşüktü. Şans işi bu yani.

Ayrıca bakır kablolarla da ışık hızına yakın bir hızda veri transferi olur. Sonuçta elektrik akımı geçiyor o kablolardan. Fiber'in üstünlüğü yüksek bant genişliği ve uzak mesafede kayıp olmaması (çok az olması diyeyim). Kısa mesafede (yani mahalle aralarında) ve düşük hızlarda (100mbite kadar olan hızlarda) fark neredeyse yok vdsl2 ile fiber arasında. Ttnet'in kelime oyunu yapıyor olması ise ayrı bir mesele :) Kurnazlık yapıyorlar sözüm ona...
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Hipere fibere takılmayın. Vdsl de gayet güzeldir, pratikte daire içine kadar fiberden pek fark yoktur Hatta benim eski evimdeki vdsl arkadaşımın Ttnet fiber'inden ve şu an kullandığım Sol fiberden çok daha iyiydi. Gecikme süreleri çok daha düşüktü. Şans işi bu yani.

Ayrıca bakır kablolarla da ışık hızına yakın bir hızda veri transferi olur. Sonuçta elektrik akımı geçiyor o kablolardan. Fiber'in üstünlüğü yüksek bant genişliği ve uzak mesafede kayıp olmaması (çok az olması diyeyim). Kısa mesafede (yani mahalle aralarında) ve düşük hızlarda (100mbite kadar olan hızlarda) fark neredeyse yok vdsl2 ile fiber arasında. Ttnet'in kelime oyunu yapıyor olması ise ayrı bir mesele :) Kurnazlık yapıyorlar sözüm ona...

Teşekkürler hocam. Yani söylediğim gibi durduk yere VDSL modeme para vermek istemiyorum. Anladığım kadarıyla siz de ADSL2+ modemle de 20mbit'e kadar bağlantı alınabilir diyorsunuz. İlk etapta ben de bu şekilde kullanmak istiyorum.

• Surveillance kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Teknik olarak adsl2+ ile 24 mbite kadar hıza çıkabilirsiniz ama bunun için bina içinde fiberoptik kutu olması ve bakır kabloların da kaliteli olması lazım. Pratikte mümkün olan bir şey. Binada değil de sokakta fiber saha dolabı var ise, bakır kablonun mesafesi uzadığı için 20 mbit'e çıkmak zor ama imkansız değil. Şansınızı deneyin tabii. Bazı yerlerde tüm aboneleri vdsl'e çeviriyorlar, isteseniz de adsl alamıyorsunuz. Fakat böyle olunca modemi de onlar veriyor. Türk Telekom'a sorabilirsiniz, en doğrusunu onlar bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igorparker -- 7 Aralık 2014; 15:07:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Rica ederim. Teknik olarak adsl2+ ile 24 mbite kadar hıza çıkabilirsiniz ama bunun için bina içinde fiberoptik kutu olması ve bakır kabloların da kaliteli olması lazım. Pratikte mümkün olan bir şey. Binada değil de sokakta fiber saha dolabı var ise, bakır kablonun mesafesi uzadığı için 20 mbit'e çıkmak zor ama imkansız değil. Şansınızı deneyin tabii. Bazı yerlerde tüm aboneleri vdsl'e çeviriyorlar, isteseniz de adsl alamıyorsunuz. Fakat böyle olunca modemi de onlar veriyor. Türk Telekom'a sorabilirsiniz, en doğrusunu onlar bilir.

Teşekkürler hocam.

Bir alt komşumla konuştum, 1 ay kadar önce kendisi de Hipernet'e geçmişti. Sinyali VDSL olarak gönderiyorlarmış, dolayısıyla ADSL2+ modem bir işe yaramayacak. VDSL modem de şu anda ellerinde yokmuş, dışarıdan almaya kalkınca durduk yere ciddi masraf yapmak gerekiyor. Ben de az önce Ultranet'e geçiş yaptım. 2TL fark verip, 8mbit'i 16mbit'e yükselttim ve hat kaybı değerlerim de fena değil gibi görünüyor. Wireless ile bağlı tüm aletleri kapatıp speed test yaptığımda da 15 küsür gibi bir değer aldım ki bu da bana şimdilik yeter.

• Hocam benim sinyan vdsl2+ ve ona uygun modem var , fakat modemim arıza yaptı , ben ttneti arayıp sinyali adsl2+ ye döndürüp eski adsl2+ modemimi kullanmak istiyorum desem yaparlar mı ? Hipernet24mbit kullanıyorum hız düşsede sorun değil benim için
  • Sanmıyorum ama sor bence. Çünkü onların kartları farklı olabiliyor. İkinci el VDSL modem de bakabilirsiniz. Ben 50 liraya almıştım üstelik sifirdi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar...

bugün ttnet'in Hızı Keşfet Kampanyası'na başvurdum... 24 Mbps'e kadar 75 GB kotalı FİBERNET Limitsiz + TTNET Alo Konuştukça Öde ... fiber altyapısı olmadığını, ancak hipernet olarak verebileceklerini söylediler... hattımı kontrol ettiler ve 64 mbps'ye kadar kapasitesi olduğunu da söylediler ama artık ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum :)...

yeni bir kablolamanın yapılıp yapılmayacağını özellikle sordum, gerek olmadığını mevcut telefon altyapımın elverişli olduğunu söylediler... ne yalan söyliyim içime bir kurt düşmedi değil... böyle bir şey mümkün müdür???... bilgisi olan arkadaşlardan bir aydınlatma rica edebilir miyim acaba??? herkese teşekkürler...
  • mahlaskemali M kullanıcısına yanıt
    bağlı bulunduğun telekoma danış, ttnet çoğu kez yanlış bilgi veriyor. bana hipernet alamazsın dediler, bulunduğum bölgede fiber bile varmış. Telekoma danış, eğer hat destekliyorsa Telekom ofislerinden yap başvurunu, daha çabuk sonuçlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jenas -- 27 Aralık 2014; 13:30:04 >
  • Hocam bişey sorucam bilginiz var ise
    Saha dolabım 80-90 metre mesafede üzerinde fiber internet buradadır yazıyor. oradanda eve kadar bakır kablo ile bağlantı sağlanıyor. şimdi benim modemim asus n66u vdsl destekli bir modem. fakat tarifem 8 mbps. ama saha dolabı fibere geçtiği için 18 mbps hız alıyorum. modem arayüzünde bu 24 mbps olarak geçiyor. türk telekom ile görüştüğümde vdsl geçiş yapabilirsiniz hattınız kaldırıyor dedi. şimdi ben kaç mbps tarifeyi kaldırır ?? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
     TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar?

• snr değerleri düşük hocam. Başka bir modemle hat bilgilerini dene buraya ekle. snr doğru ölçüm yaparsa vdsl ile 50 mbps hızı çok rahat alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jenas J kullanıcısına yanıt
    Bugun ttnet ile görüştüm binama kontrol yaptılar net üzerinden hipernet vr 50 mbps kadar destegim olduğu bilgisini verdiler? Elimde baska modem olmadigi için deneyemiyorum.adsl+ hizmeti aliyorum
  • 35mbit alırsın kesin.
  • Beni bir ara yanlışlıkla vdsl e çevirdiler. modem ara yüzünde 54 mbps gördüm. hız testinde ise 22-23 mbps gördüm 1 ay sonra AKN dolduktan sonra modemde ıp tanımama sorunu yaşamaya başladım. modemin arayüzü multimodda olduğu için sinyal adsl-vdsl port yüzünden sürekli değiştiği bilgisi verdiler. fakat ne hikmetse akn sıfırlandığı zaman adsl+ geri dönüyordu. bu sorunu bir türlü çözemedim dsmartta çözemedi.sorun neden olabilir acaba ??
  • jenas J kullanıcısına yanıt
    hocam deneme amaçlı vdsl2 ye geçirdiler ama bakır adsl olduğu için sanırım ip almadı modem ekran görüntüsü ekte. adsl+ ile zyxel marka modem ile denedim onlarda ekte. şimdi vdsl2 yi kullanmam zor anladığım kadarı ile vdsle geçmem gerekiyor anladığım kadarı ile ?
     TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar? TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar? TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanzyb -- 18 Ocak 2015; 11:02:30 >

• bakır kablonun adsl ile alakası yok, vdsl için de sorunsuz çalışır.

sonra ne demek istedin hiç birşey anlamadım...
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    vdsl geçirdikleri zaman dow.hızım 16 mbps düşüyor. adsl plusta 18-19 mbps alıyorum. kota aşımı oluncada hız 3 mbps ye düşüyor bu yüzdende modem ıp almıyor. almama sebebide sanırım ekteki resimde auto seçeneğinden dolayı adsl düştüğü için olduğunu düşünüyorum ? o yüzden vdsl geçip geçmemekte kararsızım.

• Adslplustan aldığım hız 21 mbps, Vdslden aldığım hız 16 mbps ?????????** yanlışmı bakıyorum ? DÜZELTME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanzyb -- 18 Ocak 2015; 11:58:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.