Şimdi Ara

TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
120.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umityildiz -- 24 Şubat 2015; 15:01:08 >
  • Taahhütüm bitti yeni internet paketi alacağım ev için.Fibernet mi Hipernet mi almalıyım? 24 ay taahhüt

FİBERNET Limitsiz 24 Mbps'e kadar 75 GB TL49,90
    HİPERNET Limitsiz 24 Mbps'e kadar 75 GB TL49,90

hangisini almalıyım farkı bilmiyorum? Bundan daha iyi bir kampanya var mı şu an ya da önereceğiniz?Mardin için soruyorum
  • Hipere yeni geçtim modem yeni geldi 48 saat içinde hat aktif olur dediler fakat dsl ile internet ışıkları hiç yanmıyor bu normal mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    Upload hızınız nedir hocam ? Birde taahhüt süresi ne kadar acaba?
  • Merhaba benimde Hipernet ve Adsl2+ için sorum olacak.

Anladığım kadarıyla bizimsantral denen yada kutu denen kabine 300mt mesafe var buradan sonra normal bakır kablo ile hatlar geliyor binaya kadar fiber kablo yok ttnet deki kız sizin binaya kutu 300mt mesafede Hipernet alabilirsiniz dedi.

Benim sorum bu şekilde kullanımda mevcut adsl2+ 16mbps ile Hipernet 24mbps arasında hız farkı çok olurmu çünki Vdsl modem farkı ile 12tl fark vermem gerekli. Değermi değmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgNtvLs

Upload hızınız nedir hocam ? Birde taahhüt süresi ne kadar acaba?

24 megabit eve 23 geliyor. Akk 75gb. 2 Yıl.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pluspower kullanıcısına yanıt
    Otalama olarak birinde 2.4 mb / sn indirme yaparsınız diğerinde 1.6 mb / sn. Bakır kablolardan kurtulun derim benimde taahhüt bitiyor direk Hipernete geçmek olcak ilk işim fiber yok ama hiperde kurtarır gibi. Upload hızı kaç acaba benim işim uploadla streamerlık yaptığım için
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgNtvLs

Otalama olarak birinde 2.4 mb / sn indirme yaparsınız diğerinde 1.6 mb / sn. Bakır kablolardan kurtulun derim benimde taahhüt bitiyor direk Hipernete geçmek olcak ilk işim fiber yok ama hiperde kurtarır gibi. Upload hızı kaç acaba benim işim uploadla streamerlık yaptığım için

Merhaba
    Bakirdan kurtulun dediniz ama kutu ile bina arasi 300mt yine bakir . Binaya kadar fiber gelmiyorki . Benim kontrat var degistiremem ancak ttnet hatti uzerinden oynayabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    merhaba.
    şimdi şöyle izah edeyim santral dediğimiz olay indoor (repartitör) sistemler için kullanılması daha uygun terimdir.yani bir telekom binasının içinde yüzlerce binlerce internet portları olur.genelde şehir merkezlerinde veya bölgelerde bulunur.kabin sistemler yani outdoor dedğimiz sistemler genelde santralden uzak bölgelere internet hizmeti vermek için kurulur.senin bahsettiğin muhtemelen outdoor kabindir ve 300 metre uzaklıkta isen ayrıca outdoordan eve gelen hattın temiz ise çok rahat bir şekilde 16 mbps (adsl2) alırsın.vdsl2de ise (hipernet) 50 mbps alırsın.ben 950 metre outdoordan uzaklık ile 35mbps(vdsl2) internet alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimi_raikonen

merhaba.
    şimdi şöyle izah edeyim santral dediğimiz olay indoor (repartitör) sistemler için kullanılması daha uygun terimdir.yani bir telekom binasının içinde yüzlerce binlerce internet portları olur.genelde şehir merkezlerinde veya bölgelerde bulunur.kabin sistemler yani outdoor dedğimiz sistemler genelde santralden uzak bölgelere internet hizmeti vermek için kurulur.senin bahsettiğin muhtemelen outdoor kabindir ve 300 metre uzaklıkta isen ayrıca outdoordan eve gelen hattın temiz ise çok rahat bir şekilde 16 mbps (adsl2) alırsın.vdsl2de ise (hipernet) 50 mbps alırsın.ben 950 metre outdoordan uzaklık ile 35mbps(vdsl2) internet alıyorum.

Aslinda benim istedigim bilgi
    Suan ben adsl2 kullaniyorum ve 16mbps hizda kullaniyorum . Hipernet 24mbps hizda baglantiya gecebiliyorum modemi vdsl olarak degisirsem 12tl fark odeyerek hipernete gecis yapmam icin deger mi degmez mi bunu arastiriyorum

valla 800 kpbs upload ve 50-75 gb akn benim için yeterli diyorsan 24 mbps e geçiş yapmana gerek yok.çünkü 16 ile 24 mbps arsında pek fark yok bence.hipernetin 2 mbps upload olayı çok iyi.uploadla ilgilenmeyen birisi isen şimdilik 16 ile yola devam etmen daha mantıklı bence.akn olayında da pek fark yok.24 mbps için 75 gb veriyorlar.
  • Selam,

Taşındığımdan mütevellit 10 yıldır kullandığım ve çok memnun olduğum uydunetimi maalesef iptal ettirmek durumunda kaldım zira taşınacağım binada türksat altyapısı yok..

Herneyse, ttnet hızı keşfet kampanyasına başvurmayı düşünüyorum, gördüğüm kadarıyla apartmana 15-20 mt mesafede fiber kutusu mevcut ancak apartmanın içinde kutu görmedim. Sormak istediğim başvuru yaparken fibernet limitsiz mi seçmeliyim yoksa hipernet limitsiz mi? Avantajları dezavantajları nelerdir?

Evde henüz bir telefon hattım yok, yalın internet başvurusu yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_Conan -- 28 Nisan 2015; 14:18:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pluspower

quote:

Orijinalden alıntı: kimi_raikonen

merhaba.

Aslinda benim istedigim bilgi
    Suan ben adsl2 kullaniyorum ve 16mbps hizda kullaniyorum . Hipernet 24mbps hizda baglantiya gecebiliyorum modemi vdsl olarak degisirsem 12tl fark odeyerek hipernete gecis yapmam icin deger mi degmez mi bunu arastiriyorum

Merhaba siz ne yaptınız Hipernete geçtinizmi bende düşünüyorum ama güvenemiyorum bana vdsl modem verileceği belirtildi dedim ki benim alt yapı bakır kablo fiber değil yine de 24 mb kadar hız verebilirmisiniz sordum evet dediler ama karar veremedim
    istanbuldayım fakat bulunduğum yerde fiber kablo yok bakır kablo var ve ttnet sitesinden baktığımda desteklediği hız 7 MB göstermekte hattın ve benim kullandığım pakette 50 GB AKH olan sınırsız paket ben 7 MB hız görüyom torrent te bir şey indiririken bakıyorum bazen 8 mb az üstüne çıkıyor merak ettiğim siz hipernet adı altında 24 mb pakedi bakır kablo üzerinden mi kullanıyorsunuz beni ttnet ten aradılar bu hipernet ilgili bilgi verdiler teklif sundular vdsl 2 modem vereceklerini 24 mb hızı alabileceğimi söylediler ben bulunduğum yerin santrale uzak olduğunu ve bakır kablo olduğunu söyledim onlar santralden portun değiştirileceğini ve 24 mb alabileceğimi belirtiler bu doğru mu mümkün mü bakır kablo ile ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheGameGuard

Yukarıda Hipernet için verilen bilgilerin %99 u yanlış hipernet için adsl2 modem kullanabilirsin diyen arkadaşlar yüzeysel bilgilerle emin konuşuyor.
    Hangi modemi kullanıcağın tamamen santral çalışanına bağlı hattın ad2l de 24mbps destekliyorsa sana 20mbps bant genişliği açarlar eğer adsl2 de 10mbps bile alamıyorsan santralden (Türk Telekom)dan senin hattını adsl den ayırıp vdsle taşırlar . Saha dolabındaki kartınıda vdsle taşırlar zaten modemin vdsl annex modüllerini desteklemiyorsa adsl ışığın sabitlenmez sabitlense bile hatalı port veya ip alamama sorunu yaşarsın.
    Şöyle düşünün ben Hipernet kullanıyorum bağlantım VDSL2 :) 100mbpsye kadar çıkabiliyorum adsl modemler çalışmıyor hemde en iyi modeller bile .
    Evime tamamiyle bakır kablo geliyor

slm benide aradılar 24 mb hız verilebileceğini belitti çağrı merkezindeki tabi onların pek bilgileri yok bana vdsl modem verileceğini belirtti ve santralden portun değiştireleceği belirtildi bakır kablo kullandığımı ve santrale uzak olduğumu söyledim fakat yüksek hız verilebileceğini belirttiler , ben şu anda yaklaşık 8 mb hız alabiliyorum normal tarife kullanıyorum sizce bakır kablo ile 20 mb hız almak mümkün mü

• simsek59 kullanıcısına yanıt
     TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar?
  • bakır kablo ile 25mbit alıyorum korkmadan alabilirsiniz, fakat müşteri hizmetlerine güvenmeyin gidin tt ofislerine yüzyüze konuşun telefonla santrali arattırıp hattınıza ping/sinyal atmasını isteyin bu şekilde alabileceğiniz hızı söylerler kaldı ki ben ilk 25mbite geçtiğimde santraldeki adamla konuştum şöyleydi böyleydi derken adam 50mbit bile rahat alırsın dedi ben inanamadım daha sonra 25mbit aldıktan sonra hat değerlerime baktım 88mbit alabilirliği görünce vay be dedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Staree -- 3 Haziran 2015; 3:23:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Staree

bakır kablo ile 25mbit alıyorum korkmadan alabilirsiniz, fakat müşteri hizmetlerine güvenmeyin gidin tt ofislerine yüzyüze konuşun telefonla santrali arattırıp hattınıza ping/sinyal atmasını isteyin bu şekilde alabileceğiniz hızı söylerler kaldı ki ben ilk 25mbite geçtiğimde santraldeki adamla konuştum şöyleydi böyleydi derken adam 50mbit bile rahat alırsın dedi ben inanamadım daha sonra 25mbit aldıktan sonra hat değerlerime baktım 88mbit alabilirliği görünce vay be dedim :)

Tesekkur bilgi icin santralden birini bulmak gerekir once peki su anda normal modem bagliyken mi pink atip kontrol edecek

• Eve kadar fiber kablo yada apartmana kutu koyulmuş olup, oradan cat5/cat6 ethernet kablosu gelmiyorsa hipernete mahkumsunuz.
    Gelelim hipernete, benim ev ile fiber kutusu arasındaki bakır telefon kablo mesafesi 40m (zamanında kabloyu kendim çektirdiğimden iyi biliyorum). Neyse hattımın hızı 50Mbit için başvurduktan 2 saat sonra yükseltilmişti. Hatta başvurduktan sonra acaba bakır kablo 50Mbit kaldırır mı diye baya tırsmıştım ama bana verdikleri yeni modemi taktığımda ilk yaptığım iş desteklenen maksimum hıza bakmak oldu ve o da tam tamına 133Mbit idi.
    2 yıl taahhüt ile yalına 89tl veriyorum fakat 200GB akk ancak yetiyor 😆
    Onun dışında upload da 2Mbit, eskisinden daha iyi. En azından 1Mbit deyip 800k vermiyorlar.
    Akk ye gelince 200GB dolduğu an hız 3Mbit e düşüyor. Bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: makcay

Eve kadar fiber kablo yada apartmana kutu koyulmuş olup, oradan cat5/cat6 ethernet kablosu gelmiyorsa hipernete mahkumsunuz.
    Gelelim hipernete, benim ev ile fiber kutusu arasındaki bakır telefon kablo mesafesi 40m (zamanında kabloyu kendim çektirdiğimden iyi biliyorum). Neyse hattımın hızı 50Mbit için başvurduktan 2 saat sonra yükseltilmişti. Hatta başvurduktan sonra acaba bakır kablo 50Mbit kaldırır mı diye baya tırsmıştım ama bana verdikleri yeni modemi taktığımda ilk yaptığım iş desteklenen maksimum hıza bakmak oldu ve o da tam tamına 133Mbit idi.
    2 yıl taahhüt ile yalına 89tl veriyorum fakat 200GB akk ancak yetiyor 😆
    Onun dışında upload da 2Mbit, eskisinden daha iyi. En azından 1Mbit deyip 800k vermiyorlar.
    Akk ye gelince 200GB dolduğu an hız 3Mbit e düşüyor. Bilginize...

Saha dolabi ile ev arasi bakir kablo var bu kesin ve mesafe yaklasik 100 metre fakat santral ile saha dolabi arasi fiber kablo var mi onu ogrenemedim henuz santral ile saha dolabi arasi fiber varsa hipernet kullanabilicem su anda normal tarife de 12 mb alabiliyom

• Merhaba arkadaşlar benim fiber saha dolabı ile evim arası 30-40m civarı apartmanda üzerinde burada fiber var etiketli bir kutu da var fakat ttnet bana hipernet kullanabilirsiniz dedi bende hipernet kullanıyorum.

Sorum şu

Vodafone'un evlere sağladığı supernet e geçersem fiber internet kullanabilirmiyim şuan hiper 50 mbit internet kullanıyorum vodafone bana fiber hizmet sunabilirmi ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.