Şimdi Ara

[TR'de İLK] BenQ XL2720Z 144HZ Oyuncu Monitörü İNCELEMESİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
4
Favori
16.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle inceleme için teşekkürler @Chris Brown

Uzun süredir 2D de yüksek HZ li oyun monitörü arıyordum ve sonunda XL2720Z almaya karar verdim. 24" ile 27" arasında 224 TL lik bir fark olması nedeniyle 27" almak bana daha mantıklı geldi

Birde ideal oyucu monitör boytu ile ilgili birşeyler yazamk isterim ;

Eskiden (çok eskiden :) ) Counter Strike oynarken ideal oyuncu monitör boyutunun 17" olduğu söylenirdi :) ben 19" kullanıyordum ( Philips Professional 19" CRT Monitor Brilliance 109P4 )

Türkiyedeki genel kullanım ise 15" ve 17" di. 19" monitöre neredeyse sistem parası verip almıştım :) ancak çok uzun seneler kullandım. Şimdi 22'' Kullanıyorum ve 24'' ideal oyuncu monitörü deniliyor :)

Kısaca boyutlar hep artıyor . Buradaki önemli nokta yeni aldığınız monitörün boyutuna alıştığınızda rahat oynuyorsun. Büyük ve akıcı monitörünüz varsa keyfi çok farklı oluyor

Diğer bir konu CRT den LCD geçiş ile ilgili ; İlk LCD Monitör olarak Samsung SyncMaster 226Bw almıştım ve hayran kalmıştım. Oyuna girince hayranlık biranda hayal kırıklılığına dönüştü. Oyunda köşe kırılmalı bazen ghostları görünce Fps (First Person Shooter) oyunlar için bu monitörlerin yetersiz olduğunu, yüksek HZ in nekadar önemli olduğunu anladım

XL2720Z alarak CRT dönemimdeki oyun oynama kalitesini yakalayacağımı düşünüyorum.

• Kullanıcı yorumlaırnı mutlaka yazın hocam, onlar en önemlileri çünkü
  • aldım 3 güne kadar kargo diyor bakalım ne zaman gelecek :)
  • Hayırlı olsun bu konuyu incelemeni isterim madem eski CRT kullanıcı olarak...

http://forum.donanimhaber.com/m_95396715/f_//tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: COMMODORE64

Öncelikle inceleme için teşekkürler @Chris Brown

Uzun süredir 2D de yüksek HZ li oyun monitörü arıyordum ve sonunda XL2720Z almaya karar verdim. 24" ile 27" arasında 224 TL lik bir fark olması nedeniyle 27" almak bana daha mantıklı geldi

Birde ideal oyucu monitör boytu ile ilgili birşeyler yazamk isterim ;

Eskiden (çok eskiden :) ) Counter Strike oynarken ideal oyuncu monitör boyutunun 17" olduğu söylenirdi :) ben 19" kullanıyordum ( Philips Professional 19" CRT Monitor Brilliance 109P4 )

Türkiyedeki genel kullanım ise 15" ve 17" di. 19" monitöre neredeyse sistem parası verip almıştım :) ancak çok uzun seneler kullandım. Şimdi 22'' Kullanıyorum ve 24'' ideal oyuncu monitörü deniliyor :)

Kısaca boyutlar hep artıyor . Buradaki önemli nokta yeni aldığınız monitörün boyutuna alıştığınızda rahat oynuyorsun. Büyük ve akıcı monitörünüz varsa keyfi çok farklı oluyor

Diğer bir konu CRT den LCD geçiş ile ilgili ; İlk LCD Monitör olarak Samsung SyncMaster 226Bw almıştım ve hayran kalmıştım. Oyuna girince hayranlık biranda hayal kırıklılığına dönüştü. Oyunda köşe kırılmalı bazen ghostları görünce Fps (First Person Shooter) oyunlar için bu monitörlerin yetersiz olduğunu, yüksek HZ in nekadar önemli olduğunu anladım

XL2720Z alarak CRT dönemimdeki oyun oynama kalitesini yakalayacağımı düşünüyorum.

En doğrusunu yapıyorsun inan.

• HEPSİ BURADA DAN SAKIN BİŞEY ALMAYIN BEN BU CİHAZLA İLGİLENİYORUM DİYE MESAJ ATTIM HB.COM A TEDARİKÇİNİZDE ÜRÜN VAR MI VARSA ALACAM DİYE SİZE BİLGİ VERELİM DEDİLER SONRA Bİ BAKTIM MÖNİTÖRÜN FİYAT 1990 TL OLMUŞ.BENDE GİTTİM BAŞKA YERDEN ALDIM BUNLARA MESAJ ATTIM İŞTE FİYATLAR DEĞİŞİM GÖSTEREBİLİYOR DEDİLER.BENDE BAŞKA YERDEN ALDIĞIMI SÖYLEDİM ERTESİ GÜN FİYATI 1590 CİVARINA İNDİ TEKRARDAN...
  • İnceleme için teşekkürler,

bu arada arkadaki kırmızı askı kulaklık (headset) için yapılmış ufak bir aparat.
  • Hocam hepsiburada sitesinde 1600 lira şu anda.Değer mi sizce? + Benq monitörde nasıldır?Ölü piksel çıktığı zaman sıkıntı çıkarırlar mı?Teknik servisi iyi midir yani?Yorumlarınız çok önemli bu monitörü almak üzereyim.Sadece tetikleyici lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 2 Ekim 2014; 15:21:59 >
  • Bende ciddi ciddi düşünüyorum ama gsync olmayışı düşündürüyor. Yakın zamanda gelirmi gsynxli yeni modeller aslında rog pg278q alacaktım. Fiyatı hala çok pahalı geliyor neyapsam bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitörde BenQ en önlerde gelir ama diğer dediklerinizi bilmiyorum hocam yanlış olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Monitörde BenQ en önlerde gelir ama diğer dediklerinizi bilmiyorum hocam yanlış olmasın.

Teşekkür ederim hocam.İncelemeniz de güzel olmuş. Verdik siparişi...Bütçemi çok kastım ama değer inşallah.60Hz'den 144hz'e geçtim.Oyun profilleri,film profilleri vs... varmış.İnternetten bulunabiliyormuş.Sizde var mı acaba?Kullandınız mı hiç?
    +
    GTX970SLi ile 2K DSR ya da 2K downsampling çözünürlüğünde 120 hz alabilir miyim acaba bu monitörle?Ya da en azından 100-120 hz arası?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 3 Ekim 2014; 11:28:52 >
  • Hocam bilmiyorum malesef. Hayirli olsun görüsleri mutlaka bekliyorum

• Hocam son olarak birşey sormak istiyorum.Monitörün 3D özelliği var değil mi?3D film izleyebiliyor muyuz? + 3D oyun oynayabiliyor muyuz Nvidia 3D Vision ile?Hangi gözlüklerden almamız gerekiyor?
  • Sehir disindayim hocam özel mesaj atin gidince konusalim

• Benq XL2720Z Monitörü 2 haftadır kullanıyorum renk ayarlarını tam ayarlamadım. Sadece Brightness ayarını 50% indirdim
    Yalnız şöyle bir durum oldu hepsiburada.com dan gelen ilk monitör önceden kutusu açılmıştı ve içinden power kablosu çıkmadı parçalar kutuya özensiz koyulmuştu.
    Monitörü iade ettim tekrar siparış verdim kutusu açılmamış ürün geldi. Hepsiburada.com'un Call Center'ı ile görüştüm şikayetimi ayrıca ilettim
    Kısaca monitör güzel ancak biraz daha estetik çerçeve olabilirdi :)
  • Hocam monitörün renk kalitesinden hiç memnun değilim.Kutu içeriğindeki dvi ile kullanıyorum.Acaba film,oyun ve internette sörf yaparkenki kullanmış olduğunu profilleri paylaşabilir misiniz?Özellikle oyunlarda motion reduction açtığımda ve Blur Busters Strobe programını kullandığımda renk kalitesi berbat oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 12 Ekim 2014; 22:16:58 >
  • Renkler gayet doygun sadece kendine gore ayarlaman gerekiyor. Dilersen hazir modlari kullan

• Hocam hazır modlardan sRGB nette sörf yapmak için iyi gibi ama azıcık daha renklere doyurmam lazım ama beceremedim.Film modu filmlerde iyi gibi ancak oyun modlarından nefret ettim diyebilirim. Monitörü 3K 120HZ,2K 125Hz değerlerinde kullanabiliyorum.Sanıyorum monitörüm iyi çıktı değil mi?Netten araştırdığım kadarıyla 95 lere kadar düşürmek zorunda kalmışlar 2K'da.

Bir de Motion Reduction bazen çalışmıyormuş ya da kesik kesik çalışıyormuş.Bunun için firmware çıkarmışlar.Win ortamında bios güncelleme için bir donanım almak gerekiyormuş.Fiyatı 50 dolarmış ve tek sefer güncellemeye izin veriyormuş.Bir diğer yazı da buldum ki o da linux ortamında herhangi bir ek donanıma gerek olmadan güncellemek ama linux bilmiyorum.Nasıl yapacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 13 Ekim 2014; 0:17:50 >
  • Baya iyiymiş BenQ favorim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

Hocam hazır modlardan sRGB nette sörf yapmak için iyi gibi ama azıcık daha renklere doyurmam lazım ama beceremedim.Film modu filmlerde iyi gibi ancak oyun modlarından nefret ettim diyebilirim. Monitörü 3K 120HZ,2K 125Hz değerlerinde kullanabiliyorum.Sanıyorum monitörüm iyi çıktı değil mi?Netten araştırdığım kadarıyla 95 lere kadar düşürmek zorunda kalmışlar 2K'da.

Bir de Motion Reduction bazen çalışmıyormuş ya da kesik kesik çalışıyormuş.Bunun için firmware çıkarmışlar.Win ortamında bios güncelleme için bir donanım almak gerekiyormuş.Fiyatı 50 dolarmış ve tek sefer güncellemeye izin veriyormuş.Bir diğer yazı da buldum ki o da linux ortamında herhangi bir ek donanıma gerek olmadan güncellemek ama linux bilmiyorum.Nasıl yapacağız?

muhtemelen servisde daha ucuz yaptıabilirsiniz ,bir sorun derim. Nadir kullanacağız bir cihaza $50 vermek mantıklı gelmiyor bana.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.