Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
815
Cevap
5
Favori
78.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sözleşmede Tellcom satış için stand, yer işgali, vb. den bahsediyor. Site yöneticileri bunun için karşı çıkıyor olmasın acaba? Her fiber döşenmiş sitede satış işi mi yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Sözleşmede Tellcom satış için stand, yer işgali, vb. den bahsediyor. Site yöneticileri bunun için karşı çıkıyor olmasın acaba? Her fiber döşenmiş sitede satış işi mi yapıyor?

Ya yer dedikleride daire değilki. Bir masa bir sandalye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

quote:

Sözleşmede Tellcom satış için stand, yer işgali, vb. den bahsediyor. Site yöneticileri bunun için karşı çıkıyor olmasın acaba? Her fiber döşenmiş sitede satış işi mi yapıyor?

Daire demek istemedim zaten. En uygun yer site yönetiminin olduğu zemin kat. Orada bir yönetim odası birde geniş alan var. Oradan başka bir yerde icraat yapamazlar gibime geliyor.

Bu kampanya 31 aralıkta son yazıyor. Yeni abone ücretlerinde bir değişiklik var mı? Yine 12 aylık alınca ilk iki ay 10 lira sonra 49 lira değil mi? Sınırsız 10mbit için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

quote:

Daire demek istemedim zaten. En uygun yer site yönetiminin olduğu zemin kat. Orada bir yönetim odası birde geniş alan var. Oradan başka bir yerde icraat yapamazlar gibime geliyor.

Bu kampanya 31 aralıkta son yazıyor. Yeni abone ücretlerinde bir değişiklik var mı? Yine 12 aylık alınca ilk iki ay 10 lira sonra 49 lira değil mi? Sınırsız 10mbit için.

Hatta öyle bir odaya bile gerek yok. Bizim sitede bloklara afiş astılar, daireleri tek tek dolaştılar, ayrıca araçları otoparkta bekliyordu, ve satış danışmanları PARKTA beklediler sadece. Üzerlerindeki kıyafetlerden temsilci oldukları anlaşılıyordu ve bina girişlerindeki afişleri görenler zaten direkt yanlarına gitti.
    Bu arada bence bu yatırımdan ilk etapta abone sayısına çok takılıp yüksek beklenti içinde değiller, çünkü ben ilk aboneydim sitede, belki halen öyleyim. Sitede 130 daire var, yaş ortalaması ve teknoloji düşkünlüğü ile belki bu çevrede yatırım yapılacak son site burası.
    Ayrıca 12 ay taahhütlü, ilk 2 ay 10 lira ödemeli ve 24 ay taahhütlü pakette talep ederseniz (hatta belki talep bile etmeden) o 2 veya 3 ay aynı fiyata 100 Mbit veriyorlar, hatırlatmayı unutmayın.
    O kadar hızlı ve memnunum ki iki haftada toplam 4 gün arıza yapıp bağlanmamasına bile tahammül ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Hatta öyle bir odaya bile gerek yok. Bizim sitede bloklara afiş astılar, daireleri tek tek dolaştılar, ayrıca araçları otoparkta bekliyordu, ve satış danışmanları PARKTA beklediler sadece. Üzerlerindeki kıyafetlerden temsilci oldukları anlaşılıyordu ve bina girişlerindeki afişleri görenler zaten direkt yanlarına gitti.
    Bu arada bence bu yatırımdan ilk etapta abone sayısına çok takılıp yüksek beklenti içinde değiller, çünkü ben ilk aboneydim sitede, belki halen öyleyim. Sitede 130 daire var, yaş ortalaması ve teknoloji düşkünlüğü ile belki bu çevrede yatırım yapılacak son site burası.
    Ayrıca 12 ay taahhütlü, ilk 2 ay 10 lira ödemeli ve 24 ay taahhütlü pakette talep ederseniz (hatta belki talep bile etmeden) o 2 veya 3 ay aynı fiyata 100 Mbit veriyorlar, hatırlatmayı unutmayın.
    O kadar hızlı ve memnunum ki iki haftada toplam 4 gün arıza yapıp bağlanmamasına bile tahammül ettim.

Söyledikleriniz çok faydalı oldu teşekkür ederim.

Bizim sitede 100 hane, 10 blok her blokta 10 daire var. Bizimkide teknolojide pek iyi sayılmaz. Sadece Digital Uydu sistemi yapıldı merkezi olarak. Ama ADSL olarak tahmin ediyorum ki yarı yarıya kullanan vardır. Eğer yönetim tamam derse, geriye tesisatın döşenmesi kalıyor. Abonelik işi de eğer dediğiniz gibi ise çok iyi.

Diyelim, yönetim sözleşme yaptı ama kaç kişi kullanacak belli değil. Söylediğiniz gibi kişi sayısından çok reklama önem veriliyorsa sorun değil. 100 kişiden en az 1 (yani ben)'im kullanacağı kesin. Sitede oturduğumuz için talebi yönetimin belirtmesi yeterli o zaman. Ondan sonra ilk abone ben olurum hemde reklamını yapmış olurum.

• Bende size atfen dememişdim zaten . Yani yönetim böyle düşünüyorsa diye onları eleştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokinto -- 28 Ocak 2010; 21:08:05 >
  • Rica ederim.
    Valla ben adamların çok reklamını yaptım. Hatta afişleri ilk asan bayinin bayiliği iptal oldu ve ben boşuna bekledim, sonradan yeni bayi yönlendirildi. Kurulum için geldiklerinde söyledim, posta kutularına kartlarını attılar, tekrar afiş astılar ve tekrar daire daire gezdiler. Sizin site, nerdeyse yarı yarıya ADSL aboneliğine bakarsak bizimkinden daha avantajlı. Belki birkaç kişi toplanıp kamuoyu oluşturup önce yönetime sonra müşteri hizmetlerine baskı oluşturabilirseniz faydası olabilir. Ayrıca bu forumlarda bir yerde duyduğum kadarıyla yöneticilere de ücretsiz veriyorlarmış galiba.
  • quote:

Rica ederim.
    Valla ben adamların çok reklamını yaptım. Hatta afişleri ilk asan bayinin bayiliği iptal oldu ve ben boşuna bekledim, sonradan yeni bayi yönlendirildi. Kurulum için geldiklerinde söyledim, posta kutularına kartlarını attılar, tekrar afiş astılar ve tekrar daire daire gezdiler. Sizin site, nerdeyse yarı yarıya ADSL aboneliğine bakarsak bizimkinden daha avantajlı. Belki birkaç kişi toplanıp kamuoyu oluşturup önce yönetime sonra müşteri hizmetlerine baskı oluşturabilirseniz faydası olabilir. Ayrıca bu forumlarda bir yerde duyduğum kadarıyla yöneticilere de ücretsiz veriyorlarmış galiba.

Bizim site Elvankent'te. Sorun ise birkaç kişiyi toplamakta. Yarısına yakını kiracı. Herbiri kendi derdinde. Teknik konularda kimsenin pek bir bilgisi yok. Bazen sitede tek bilgisayar meraklısı benmişim gibi hissediyorum. Zaten %20'si işi düşünce bana danışıyor. Asıl sorun şu ki, ADSL abonesi olan kişileri ikna etmek çok güç. Her şeyi izah ettiğim halde. Bir kısmı da taahhütlü abone. Kısaca reklamı da baskıyı da tek başıma yapıyorum. İllaki Superonline'nın kıyafetini giymek gerekiyor. Yakınlarda bayiisi de Etimesgut'ta falan. Açsalar keşke seve seve çalışırım orada. Yönetici ve kapıcıya internet bedava yazısını bende okumuştum. Kapıcı ADSL'i birinden ortak alıyor. Yönetimde internet yok. Ama olmalı şuan itibari ile. Bu hafta yönetimde genel kurul toplanacak. Kamera sistemi konuşuyorlar. Arada Superonline'dan bahsedeceğim bakalım. Birde bu fiber hattın en yakın nereden geçtiğini öğrenmem gerekiyor. Sitede bunun bir haritası olsaydı fena olmazdı.

• quote:

quote:

Rica ederim.

Bizim site Elvankent'te. Sorun ise birkaç kişiyi toplamakta. Yarısına yakını kiracı. Herbiri kendi derdinde. Teknik konularda kimsenin pek bir bilgisi yok. Bazen sitede tek bilgisayar meraklısı benmişim gibi hissediyorum. Zaten %20'si işi düşünce bana danışıyor. Asıl sorun şu ki, ADSL abonesi olan kişileri ikna etmek çok güç. Her şeyi izah ettiğim halde. Bir kısmı da taahhütlü abone. Kısaca reklamı da baskıyı da tek başıma yapıyorum. İllaki Superonline'nın kıyafetini giymek gerekiyor. Yakınlarda bayiisi de Etimesgut'ta falan. Açsalar keşke seve seve çalışırım orada. Yönetici ve kapıcıya internet bedava yazısını bende okumuştum. Kapıcı ADSL'i birinden ortak alıyor. Yönetimde internet yok. Ama olmalı şuan itibari ile. Bu hafta yönetimde genel kurul toplanacak. Kamera sistemi konuşuyorlar. Arada Superonline'dan bahsedeceğim bakalım. Birde bu fiber hattın en yakın nereden geçtiğini öğrenmem gerekiyor. Sitede bunun bir haritası olsaydı fena olmazdı.

10 daireli bloklar mı siten işin imkansız gibi az daireli binalara kurulum yapmıyorlar zaten müşteri hizmetlerini ararsan yada mail atarsan olumsuz 1 cvp alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: romulus70

quote:

quote:

Rica ederim.

10 daireli bloklar mı siten işin imkansız gibi az daireli binalara kurulum yapmıyorlar zaten müşteri hizmetlerini ararsan yada mail atarsan olumsuz 1 cvp alırsın

Deme yaa. "U" şeklinde site. 40 sağda 40 solda 20 karşıda. Kurmazlar kötü yaa.

• Ben de urankentte oturuyorum arkadaşım. Altyapı bize de gelse de kullansak. Ben aradım bana şu zaman bu zaman gelir demediler çalışıyoruz dediler. Birkaç aya gelse razıyım ama bilsek de adsle taahüt vermesek bari.

quote:

Orijinalden alıntı: konix

arkadaslar demetevler cemre parkının yanında oturuyorum ne zaman arasam 1 ay sonra gelcek diyolar sizce ne zaman gelir buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: romulus70

quote:

quote:

Rica ederim.

Bizim sitede 10 daireli 13 blok, toplam 130 daire.

• ya yok böyle bi olay ya bugün upload hızım 100kb ye düştü !!
  • Merhaba arkadaşlar ben dikmen/ilker 9. caddede oturuyorum.Bugün cumaya giderken tellcom kapakları altında ince turuncu kablolar döşediklerini gördüm.Daha önce de görmüştüm onların fiber olduğunu biliyorum.Sordum ordakilere süperonline mı dedim evet dediler.Hizmet verecekler mi buraya peki dedim birşeyler saçmaladı yok telefon yok 3g tüm Türkiye'ye verecekler falan diye.Ben de daha fazla üstelemedim quiknet olduğu kesin fakat hizmet verecekler mi bilmiyorum.Başka gören duyan varsa bilgisi olan varsa açıklayabilir mi acaba ?
  • Yaşadık o zaman bizde 100 mbt ailesine gireceğiz.
  • az kaldı az geçiyoruz fibere
  • valla altyapı için superonline taşeron firmalar gönderiyor.aldığımız gibi bırakacaz sözü burada biraz yalan oldu haliyle.adamlar resmen ortalığın içine ettiler.bizim yönetici fena patladı. sökün götürün aletleri istemiyorum diye.

1.adamlarda kağıt üzerine çizilmiş bir proje falan yok kafadan sallama iş yapıyorlar.
    2.başka yerden iş gelince bu işi yarım bırakıp gidiyorlar.bazı zamanlar oldu 4-5 gün ortadan kayboldular.
    3.her binaya 1 switch takacaz dediler.ortalığı delik deşik edip her binaya kutu taktılar.sonra tekrar kafalarına göre kutuları söküp tek binadan dağıtmaya karar verdiler.kutuların söküldüğü binalar boşu boşuna delindi,kablo çekildi v.s.
    4.bahçeden hiç bahsetmeyeyim.

sitenize altyapıyı kuracak olan firmaya dikkat edin.

• Eryaman 1. etapta oturuyorum.10.mbit sınırsız için başvuru yaptım.Ama henüz bağlanmadı.Eryamanda sorunlar olduğunu okudum.Acaba iptal mi ettirsem?
  • Eryaman Atakent-1'deyim ve günlerdir en ufak sorun yaşamadım, Allah nazardan saklasın.
  • Eryaman`da bir arkadaş bağlattı. Ocak başlarında sanırım. Etap, adres bilmiyorum. Hiçbir problem olmadan kullanıyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.