Şimdi Ara

Sony BDV-N9100W 4K 3D Blu-ray Ev Sineması Sistemi alacağım yardım (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
15
Favori
40.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: panasonicman

Cevabınız için çok teşekkürler hocam.
    Teknosa' yı filan boş verip en iyi Sony Center mağazalarından almak. En garantilisi bu bence. Belki 200-300 fazla vereceğim ama aklımda soru işareti kalmaz en azından. Bu hafta içi alacağım büyük ihtimalle. Siyah rengi düşünüyorum. Zaten tv ye ve eşyalara uyum açısından siyah renk daha iyi olacaktır. Birde dediğiniz gibi yetkili servis montaj işlemini yapsın. Bende montajını yaparım ama adamların montaj yapması daha mantıklı. Extradan HDMI kablo alacağım ben ama bunun dışında başka bir parça gerekiyor mu acaba ona göre alayım?

Son olarak kablosuz arka hoparlörler için bir amplifikatör mevcut. Bunun bağlantı kabloları uzun mu acaba?. Uzun değilse arka tarafa enerji çekmem gerekecek. Çünkü hoparlörleri koyacağım yerde priz yok. Şimdiden teşekkürler.

kardeş merhaba,

Merak ettim de sony 9200w hangi mağaza da sordun stoklarda bulabildin. Ben 4-5 tane sony center'ı aradım ve bana verilen cevap elimizde yok kalmadı daha da gelmez yeni ürün çıkacak muhtemelen falan dendi. Bu arada teknosa da olan kesinlikle teşhirdir. daha önce bu tarz şeyle karşılaştım. sony ses sistemleri hemen hemen aynı fiyattır teknoloji marketlerde bu kadar uçurum bir fiyat olması mümkün değil.

• Evet batıkan doğru söylüyor. Hele hele SONY Türkiye bu konuda çok hassas davranıyor. Gerek telefonda gerek sinema sistemlerinde. Tüm mağazalarda fiyatların aynı olması için çok çalışıyorlar.

Biz n9200 almadan önce piyasada n9100 vardı. eski modeli. isimlerde hata yaptıysam affola. Eski modeli almaya diye gittik dediler kalmadı yenisi şu tarihte gelecek vs. bu bir daha gelmeyecek dediler. Belirttikleri tarihte bir gittik n9200 yok tekrar n9100 gelmiş. Açıkçası dedikleri uymayabiliyor gerçeklere. n9200 yine tekrardan gelecektir. Hep aynı şeyi diyorlar bir daha gelmeyecek, yok başka hiçbir Sony Centre'da kalmadı diye. Bunu dedikleri gün bakıyorsunuz Sony Centre'lara bulabiliyorsunuz. Birdaha gelmeyecek diyorlar birkaç hafta sonra tekrar geliyor.

Birkaç yıl önce Sony Xperia Z telefonumun şarj girişi kırılmıştı yetkili servis yapamamıştı. Telefon da yeni dedim şarj dock alayım onunla şarj edeyim. Hangi Sony'i arasam vay efenim hiçbir mağazada yok zaten bulamazsınız vs. Sonuç olarak İstanbul içindeki Sony Centre'lardan birinde gayette buldum Yetkili servisin ( Teleservice) yapamadığı ve bana para karşılığı yenisini satma gayretinde bulunan Teleservice yetkili servisinden telefonumu geri aldım. Oturduğum Mahallemdeki telefon tamircisi 1günde yaptı verdi. Buradan da teleservice ve sony xperia'dan sorumlu insanlara bir gönderme yapayım dedim Artık Sony telefonumda herhangi bir sıkıntı çıktığında ilk adresim mahalle tamircisi oluyor. Konuyu dağıttım biraz affola

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulçocuğu -- 6 Temmuz 2015; 12:03:12 >

• Arkadaşlar TV'nizin ARC özellikli HDMI çıkışı varsa HDMI 1.4; tv-ses sistemi bağlantısı için yeterli. Optik kabloya gerek yok. Beyaz alırsanız 4 hoparlörde de led aydınlatma var. Kumandadan ışıkları tamamıyla kapatabiliyorsunuz. Ayrıca müziğin ritmine göre değişen 7-8 farklı renkte aydınlatması mevcut. Gece vakti çok farklı bir ambiyans oluşturuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wewe -- 6 Temmuz 2015; 12:03:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbulçocuğu

Evet batıkan doğru söylüyor. Hele hele SONY Türkiye bu konuda çok hassas davranıyor. Gerek telefonda gerek sinema sistemlerinde. Tüm mağazalarda fiyatların aynı olması için çok çalışıyorlar.

Biz n9200 almadan önce piyasada n9100 vardı. eski modeli. isimlerde hata yaptıysam affola. Eski modeli almaya diye gittik dediler kalmadı yenisi şu tarihte gelecek vs. bu bir daha gelmeyecek dediler. Belirttikleri tarihte bir gittik n9200 yok tekrar n9100 gelmiş. Açıkçası dedikleri uymayabiliyor gerçeklere. n9200 yine tekrardan gelecektir. Hep aynı şeyi diyorlar bir daha gelmeyecek, yok başka hiçbir Sony Centre'da kalmadı diye. Bunu dedikleri gün bakıyorsunuz Sony Centre'lara bulabiliyorsunuz. Birdaha gelmeyecek diyorlar birkaç hafta sonra tekrar geliyor.

Birkaç yıl önce Sony Xperia Z telefonumun şarj girişi kırılmıştı yetkili servis yapamamıştı. Telefon da yeni dedim şarj dock alayım onunla şarj edeyim. Hangi Sony'i arasam vay efenim hiçbir mağazada yok zaten bulamazsınız vs. Sonuç olarak İstanbul içindeki Sony Centre'lardan birinde gayette buldum Yetkili servisin ( Teleservice) yapamadığı ve bana para karşılığı yenisini satma gayretinde bulunan Teleservice yetkili servisinden telefonumu geri aldım. Oturduğum Mahallemdeki telefon tamircisi 1günde yaptı verdi. Buradan da teleservice ve sony xperia'dan sorumlu insanlara bir gönderme yapayım dedim Artık Sony telefonumda herhangi bir sıkıntı çıktığında ilk adresim mahalle tamircisi oluyor. Konuyu dağıttım biraz affola

vay be demek yok, gelmeyecek diyorlar ama gelebiliyor. Kaçırdık desene sistemi. Bende 1 ay önce çok niyetlenmiştim. Elime toplu para da geçmişti. Ama bir kaç sony center aynı cevabı verince parayı da kullandık. Almaktan da vazgeçtik. Demek ki kısmet değilmiş. Ne diyeyim sağlık olsun.

• Sağlık olsun aynen öyle. Belki de bu sefer doğru söylüyorlardır ve bir daha gelmez
  • quote:

Sağlık olsun aynen öyle. Belki de bu sefer doğru söylüyorlardır ve bir daha gelmez

Belki de öyledir bilemeyiz.ama sony markasını bu olay yüzünden çok garipsemiştim. 6-7 ay önce çıkmış bir sinema sistemi türkiye de şu anda yok çekiyor ve bir daha gelmeyeceği söyleniyor. Sony markası telefon konusunda 6 ayda bir telefon çıkarıp amiral gemisi diye tanıtır, ama 7 aylık bir sinema sistemini türkiye pazarında yok çekerler. Gerçekten ilginç bir firma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte iş pazarlamada ve sunumda bitiyor ya. Çok güzel kaliteli ürün yapıyorlar ama adam akıllı getiremiyorlar bile Türkiye'ye. Mahallemdeki telefon tamircisi bile diyor ben olsam sony telefon almazdım hiçbir telefonun arkasında durmuyorlar diye. Ben alsam iphone alırdım telefonda tamir edilemeyecek bir arıza çıktığı zaman direk yenisiyle değiştiriyorlar diyor. 5slerdeki üst tuş problemi yüzünden birsürü kişi 5s telefonunu yenileme imkanı oldu. Ya ben ? Şarj girişi kırıldı, tamir edemediler bir de üstüne para istediler yenisini vermek için. Teleservice'e bir daha telefon emanet etmem. Ama eskisiyle karşılaştırdığımız zaman Sony Türkiye'de artık çalışmaya başladı. Bazı sorunların zamanla giderileceğine inanıyorum
  • quote:

İşte iş pazarlamada ve sunumda bitiyor ya. Çok güzel kaliteli ürün yapıyorlar ama adam akıllı getiremiyorlar bile Türkiye'ye. Mahallemdeki telefon tamircisi bile diyor ben olsam sony telefon almazdım hiçbir telefonun arkasında durmuyorlar diye. Ben alsam iphone alırdım telefonda tamir edilemeyecek bir arıza çıktığı zaman direk yenisiyle değiştiriyorlar diyor. 5slerdeki üst tuş problemi yüzünden birsürü kişi 5s telefonunu yenileme imkanı oldu. Ya ben ? Şarj girişi kırıldı, tamir edemediler bir de üstüne para istediler yenisini vermek için. Teleservice'e bir daha telefon emanet etmem. Ama eskisiyle karşılaştırdığımız zaman Sony Türkiye'de artık çalışmaya başladı. Bazı sorunların zamanla giderileceğine inanıyorum

Evet çok haklısın kardeşim. Etrafımda sony telefon kullanan arkadaşlarımda aynı sorunlardan müzdarip.ürüne bakıyorsun çok kaliteli çok sağlam bunu hissettiriyor resmen. ama servis konusuna gelince hüsran. Umarım sony türkiye de bazı sorunları bir an önce düzeltir. O zaman türkiye pazarında vazgeçilmez bir marka konumunda yer alabilir.

• Merhaba arkadaşlar;
    SAMSUNG HT-F9750W ve SONY BDV-N9200WL bu iki ürün arasından hangisini tavsiye edersiniz? Neden?
  • Marmara forum sony center' ı aradım, ellerinde olduğunu söylediler. Bende bunun üzerine dün akşam almaya gittim. Ve gördüm ki var dedikleri ürün teşhir ürünüymüş. Adam özür diledi, telefonda teşhir ürünü olduğusöylememiz lazımdı dedi. Bi üzüldüm tabide neyse, yakındaki diğer sony center' ları arattırdım hiç bir mağazada kapalı kutu ürün kalmamış olanda varsa da teşhir ürün kalmış. Peki dedim gelir mi diye sordum, adam zannetmiyorum abi dedi. Artık bu 5.1 lerden üretmiyor dedi. Daha da bir şok oldum. Neyse katolog aldım çıktım mağazadan. Sonra katologdan diğer sony center mağazalarını aramaya başladım. Hepsi ellerinde kalmadığı söyledi. Yani herkea yememiş içmemiş bu ses sitemini almış. Ürünün fiyatıda 2.200 TL yalnız. Ama sorsan bizim insanımızda para yoktur.
    Neyse bir mağazadaki arkadaş bir bilgi verdi. Abi dedi bu cihazlarda Türkçe dil yoktu dedi. Cihazlara Türkçe dil seçeneği eklendi. Şimdi bir ay içersinde Türkçe menülü cihazlar gelecek dedi. Bende bu cevabı alınca içimde bir umut oluştu. Bir ay daha bekleme kararı aldım. Tatil dönüşü tekrar piyasaya çıkıcam. Ama bu ses sistemini alamazsam çok üzülücem, çok heves etmiştim. İnşallah arkadaşın dediği gibi yeni ürünler gelir. Durumlar böyle.

• quote:

Marmara forum sony center' ı aradım, ellerinde olduğunu söylediler. Bende bunun üzerine dün akşam almaya gittim. Ve gördüm ki var dedikleri ürün teşhir ürünüymüş. Adam özür diledi, telefonda teşhir ürünü olduğusöylememiz lazımdı dedi. Bi üzüldüm tabide neyse, yakındaki diğer sony center' ları arattırdım hiç bir mağazada kapalı kutu ürün kalmamış olanda varsa da teşhir ürün kalmış. Peki dedim gelir mi diye sordum, adam zannetmiyorum abi dedi. Artık bu 5.1 lerden üretmiyor dedi. Daha da bir şok oldum. Neyse katolog aldım çıktım mağazadan. Sonra katologdan diğer sony center mağazalarını aramaya başladım. Hepsi ellerinde kalmadığı söyledi. Yani herkea yememiş içmemiş bu ses sitemini almış. Ürünün fiyatıda 2.200 TL yalnız. Ama sorsan bizim insanımızda para yoktur.
    Neyse bir mağazadaki arkadaş bir bilgi verdi. Abi dedi bu cihazlarda Türkçe dil yoktu dedi. Cihazlara Türkçe dil seçeneği eklendi. Şimdi bir ay içersinde Türkçe menülü cihazlar gelecek dedi. Bende bu cevabı alınca içimde bir umut oluştu. Bir ay daha bekleme kararı aldım. Tatil dönüşü tekrar piyasaya çıkıcam. Ama bu ses sistemini alamazsam çok üzülücem, çok heves etmiştim. İnşallah arkadaşın dediği gibi yeni ürünler gelir. Durumlar böyle.

Merhaba kardeşim,

Bu yaşadıklarının bir benzerini ben mayıs ayında yaşadım. 7 aylık bir ses sistemine bütün sony center'ların yok çekmesi şaşırtıcı bir durumdu. Ayrıca bana mayıs ayında söylenilen haziran ayında yeni sistemin geleceği idi. Ancak sony'nin internet sayfasında hala yeni sistem tanıtılmış değil. Yani yeni sistem gelecek olsa ilk başta sony'nin kendi sitesinde bu ürün yer alırdı. Haziran bitti temmuz ayını yarıladık ortada hiçbir şey yok. O yüzden ben pek ümitli değilim. Türkçe dil desteği konusu bana pek inandırıcı gelmedi. Sebebi ise Sony bu durumu zaten güncelleme işlemi ile yapabilirdi koskoca sony markası sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 14 Temmuz 2015; 13:33:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: !!! BATIKAN !!!

quote:

Marmara forum sony center' ı aradım, ellerinde olduğunu söylediler. Bende bunun üzerine dün akşam almaya gittim. Ve gördüm ki var dedikleri ürün teşhir ürünüymüş. Adam özür diledi, telefonda teşhir ürünü olduğusöylememiz lazımdı dedi. Bi üzüldüm tabide neyse, yakındaki diğer sony center' ları arattırdım hiç bir mağazada kapalı kutu ürün kalmamış olanda varsa da teşhir ürün kalmış. Peki dedim gelir mi diye sordum, adam zannetmiyorum abi dedi. Artık bu 5.1 lerden üretmiyor dedi. Daha da bir şok oldum. Neyse katolog aldım çıktım mağazadan. Sonra katologdan diğer sony center mağazalarını aramaya başladım. Hepsi ellerinde kalmadığı söyledi. Yani herkea yememiş içmemiş bu ses sitemini almış. Ürünün fiyatıda 2.200 TL yalnız. Ama sorsan bizim insanımızda para yoktur.

Merhaba kardeşim,

Bu yaşadıklarının bir benzerini ben mayıs ayında yaşadım. 7 aylık bir ses sistemine bütün sony center'ların yok çekmesi şaşırtıcı bir durumdu. Ayrıca bana mayıs ayında söylenilen haziran ayında yeni sistemin geleceği idi. Ancak sony'nin internet sayfasında hala yeni sistem tanıtılmış değil. Yani yeni sistem gelecek olsa ilk başta sony'nin kendi sitesinde bu ürün yer alırdı. Haziran bitti temmuz ayını yarıladık ortada hiçbir şey yok. O yüzden ben pek ümitli değilim. Türkçe dil desteği konusu bana pek inandırıcı gelmedi. Sebebi ise Sony bu durumu zaten güncelleme işlemi ile yapabilirdi koskoca sony markası sonuçta.

Ben böyle düşünmüyorum. Dediğiniz gibi 7 aylık yeni bir ürünü Türkiye gibi büyük bir pazardan kolay kolay çekmezler. Bana kalırsa yeni parti ürünler gelecektir. Ben Sony center' da çalışan arkadaşın söylediklerine inanmak istiyorum. En azından öyle umut ediyorum. İllaki bu ürün Türkiye' ye tekrar gelecektir. Ben takipte olacağım. Bu ses sisteminin peşini, kolay kolay bırakmıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonicman -- 15 Temmuz 2015; 21:56:24 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba kardeşim,

Ben böyle düşünmüyorum. Dediğiniz gibi 7 aylık yeni bir ürünü Türkiye gibi büyük bir pazardan kolay kolay çekmezler. Bana kalırsa yeni parti ürünler gelecektir. Ben Sony center' da çalışan arkadaşın söylediklerine inanmak istiyorum. En azından öyle umut ediyorum. İllaki bu ürün Türkiye' ye tekrar gelecektir. Ben takipte olacağım. Bu ses sisteminin peşini, kolay kolay bırakmıcam.

Umarım haklı çıkarsın kardeşim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba kardeşim,

Sony BDV-N9100W 4K 3D Blu-ray Ev Sineması Sistemi alacağım yardım

Ürün modelin sonundaki WB harflerini anlamadım.9200 WL olsa anlıcam ama WB anlamı nedir ki? Birde devamındaki CEL aklıma takıldı. Bir bilginiz var mı acaba? Birde son olarak ürünün menşei Malezya bir sorun olmaz herhalde dimi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba kardeşim,

Sony BDV-N9100W 4K 3D Blu-ray Ev Sineması Sistemi alacağım yardım

Ürün modelin sonundaki WB harflerini anlamadım.9200 WL olsa anlıcam ama WB anlamı nedir ki? Birde devamındaki CEL aklıma takıldı. Bir bilginiz var mı acaba? Birde son olarak ürünün menşei Malezya bir sorun olmaz herhalde dimi?

Kardeşim wb wl olayı benim bildiğim beyaz ve siyah renkler için kullanılıyor olması ama yanlışta biliyor olabilirim cel olayını ilk defa duyuyorum ama forumdaki arkadaşların daha önce wb wl olayı ile ilgili paylaşımları olmuştu onlar daha doğru bilgi verebilirler.

• Merhaba,

Bu ürünü teşhir harici alabileceğim bir yer var mıdır güvenilir? Bilen yazabilirse sevinirim.

Teşekkürler.
  • Sony sinema sistemlerini almayınız.. Ben 2011 de 2400 tl para vererek sony bdv e880 sinema sistemi aldım. You tube desteğini kesti. internete bağlanamıyorum. Flash player yok. O yüzden saçma saçma zaman kayıpları. Türkçe alt yazılarda problem var açmıyor. Yani kısacası yıldım ve bıktım. Sony miş. Boş ver sene yanından bile geçmem ne derseniz diyin. Artık her şey usb den kardeşim. İnternete mi girmek istiyorsun al bi tane akıllı tv intenet kutularından tak led tv ne( adını unuttun) 5+1 ya da 7+ 1 bağlantılı 1000 watlık ucuzundan tüm formatları açan al bir player bak işine. Lütfen çok paralar vermeyin ..Hepinize kolay gelsin .Not: Amacım burada SONY markasını nedensiz kötülemek değildir. Yaşadıklarımı anlatıyorum ki diğerleine de yol göstersin. SAygılarımla.
  • merhabalar ben de Sony n9200w sahibiyim arkadaşlar yalnız ben oto kalibrasyonun ses gücünü düşürdüğünü bilmiyordum acaba bunu iptal etmem için hangi ayara girip yapabilirim şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: artsa1114

9200 ü teknosa dan 1800 tl ye aldım ...umarım pişman olmam kurulumda dikkat etmem gerekenleri yazabilirsiniz çok sevinirim.

Merhaba;

Ses sistemini 3000TL satıyorlar 1800TL nasıl aldınız?
    Kampanya filan mı vardı?
  • Merhaba 9200wb'nin bütün hoparlörleri kablosuz mu yoksa sadece arka hoparlörler mi kablosuz?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.