Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (156. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.626
Cevap
78
Favori
550.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eostre

Selamlar.

Araba değiştirme hazırlığındayız, bir gözümüz de yetide. 2013 model C-max var 1.6 motor benzinli, yakıt tüketimi fazla geldi dizele geçelim dedik ancak diğer modellere markalara vs. de bakıyoruz.

Bildiğim kadarıyla Yeti ile C-Max aynı kategoride değil ancak sizce bu değişim nasıl olur, değer mi ? 1.6 TDI CR 105 PS DSG Green Tec Elegance modeli 78'e geliyor Yeti'nin. C-Max'in 1.6TDCi Trend (en düşük) modeli 72.000, arada 6.000 tl fark var. Elegance'a eş Titanium modelini seçsek C-Max 82.000'lere fırlıyor.

Ayrıca DSG sorunu aklımı kurcalıyor. Manuel ile otomatik arasında 5.000 tl fark var yalnız malum DSG sorunlu şanzıman olarak geçiyor çoğu yerde. Yeti bu konuda nasıl ? Skodaforum'da garanti geçtikten sonra bir bozulma olursa tamir fiyatının 10.000 gibi meblağları bulabileceği yazılmış doğruluğu var mı bunun ? Eğer doğruysa çok büyük bir risk bence. Gene aynı yerde 2013 sonrasında geçilen üçüncü nesil DSG'de bu tür sorunların iyice azaldığını yazmışlar. Bir ton farklı farklı şey yazılıyor.

Bütün dsg ler sorun yaratsaydı Vw Skoda Audi batmış olurdu.

Böyle bişey yok, olan şu sonuçta bu dsg elektronik bişey ve elektronik olan herşeyin bozulma riski daha fazla.

Bir şeyin içinedeki otomatik olaylar elektronik olaylar nekadar çok olursa bozulma oranı okadar çok oluyor.

Eski tv leri insanlar senlerce kullanıyordu, yeni tvlere bakın birde yok o arazısı yok bu arızası herşeyinden bişey çıkıyor bunun gibi düşünün.

• selam beyler, 1.2 TSİ veyada 1.2 TSİ DSG YETİ Almayı düşünüyorum 2.el, arac genel olarak nasıldır? konfor , performans olarak..? yaşadıgımız bölge ilçe oldugu ıcın trafik lambalar, trafik sıkışıklıgı gibi sıkıntılar yoktur yollar her zaman boş ve senın sakin ve hızlı kullanımlarda yakıt tüketimi nasıldır??? 40 bin lira vermeye değer mi? jip almak ıstedıgımden dolayı bu fıyata en ıyı bunu buldum gidip duster gibi kaportası pert arabaya bu kadar para vermek ıstemedım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylan mercan

selam beyler, 1.2 TSİ veyada 1.2 TSİ DSG YETİ Almayı düşünüyorum 2.el, arac genel olarak nasıldır? konfor , performans olarak..? yaşadıgımız bölge ilçe oldugu ıcın trafik lambalar, trafik sıkışıklıgı gibi sıkıntılar yoktur yollar her zaman boş ve senın sakin ve hızlı kullanımlarda yakıt tüketimi nasıldır??? 40 bin lira vermeye değer mi? jip almak ıstedıgımden dolayı bu fıyata en ıyı bunu buldum gidip duster gibi kaportası pert arabaya bu kadar para vermek ıstemedım..

• sanırım o ambition fiyatını alta, elegance fiyatını üste yuvarlamakla alakalı. zaten son noktada pazarlıkla düzeltiliyor.
  • firmalar daralan piyasayı deneyimlemedikleri için bu yıl başı birikme oldu. ama şu anda herkes piyasayı koklayıp ithal ettiği için ancak siparişle ve temkinli getiriyorlar. benim yeti elegance sunrooflu otomatik favorim.
  • 2013 model 17 binde bir yasini doldurmamis ambition araca 54000 verilir mi yoksa bayramdan sonrasini beklemek mi mantiklidir ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemoandcemo kullanıcısına yanıt
    benzinli ise kesinlikle verilmez, gerek 1.2 gerek 1.4 TSI araçların her ikisi de fazla yakıyor.

Bu saatten sonra az daha verin dizel alın, illa benzinli alacaksanız da gidin Subaru XV alın en azından gerçek 4x4 ve yerden yüksekliği 21 cm olan hakiki arazi aracına binmiş olursunuz.
  • Yazmayi unutmusum arav greenline ambition , elegance olsa hic dusunmeden verilebilir ama ambition icin emin olamadim yardim ederseniz cok sevinirim

• Arkadaşlar merhaba,

Yeni Octavia Elegance 1.6 TDI almayı düşünüyorum ama eşim tipini bir türlü beğenmedi ve Yeti yide alternatifler arasına koydum.
    Octavia kadar geniş bir araç sanırım, Ses yalıtımı ve kör nokta problemleri sanırım tek sorun araçlar için.

Octavia-Yeti karşılaştırması yapsanız benim için çok makbule geçer :)

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

Arkadaşlar merhaba,

Yeni Octavia Elegance 1.6 TDI almayı düşünüyorum ama eşim tipini bir türlü beğenmedi ve Yeti yide alternatifler arasına koydum.
    Octavia kadar geniş bir araç sanırım, Ses yalıtımı ve kör nokta problemleri sanırım tek sorun araçlar için.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bariskartal -- 9 Eylül 2014; 14:45:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bariskartal

quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler

Harika olmuş elinize sağlık...

• quote:

Orijinalden alıntı: syntor

benzinli ise kesinlikle verilmez, gerek 1.2 gerek 1.4 TSI araçların her ikisi de fazla yakıyor.

Bu saatten sonra az daha verin dizel alın, illa benzinli alacaksanız da gidin Subaru XV alın en azından gerçek 4x4 ve yerden yüksekliği 21 cm olan hakiki arazi aracına binmiş olursunuz.

Xv ye bindinizmi gördünüzmü tavsiye ediyorsunuz ? Dizel yeti-octavia bakmaya giderken yazınız üzerine bayisine uğrayıp baktım xv ye. Dıştan iyi ama içerden öyle değil, dacia duster iç mekan kalitesi olarak 3-4 kat daha başarılı. Sırf dört çeker diye ben şahsen binmem böyle bir araca. Binecek olsam dusterin içi daha şık-kaliteli, 20 binde daha ucuz. Bunlara baktıktan sonra skodayı gezdim, logosu hariç çoğu bildiğiniz audi. Özellikle rapid spaceback a3 ten çok daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bağkur_borcu

quote:

Xv ye bindinizmi gördünüzmü tavsiye ediyorsunuz ? Dizel yeti-octavia bakmaya giderken yazınız üzerine bayisine uğrayıp baktım xv ye. Dıştan iyi ama içerden öyle değil, dacia duster iç mekan kalitesi olarak 3-4 kat daha başarılı. Sırf dört çeker diye ben şahsen binmem böyle bir araca. Binecek olsam dusterin içi daha şık-kaliteli, 20 binde daha ucuz. Bunlara baktıktan sonra skodayı gezdim, logosu hariç çoğu bildiğiniz audi. Özellikle rapid spaceback a3 ten çok daha iyi.

rapid spaceback a3 den iyi diyorsanız zaten sizi skoda'dan başka araba kesmez.

Subaru XV ye bindim kullandım, plastik kalitesi olarak bir alman aracı değildir tabiki, fakat çok sağlam, güvenli ve sorunsuz bir araçtır, usa'da yapılan IIHS çarpışma testlerinde vw grubu araçların nasıl paramparça olduğu forumda daha önce verildi. subaru ise bu teslerde birinci olmuştur. Unutmayın, plastik kalitesi aracı sağlam yapmadığı gibi çürük de yapmaz.

bundan 5 yıl sonra çift kavrama sorunlarıyla boğuşacak olan vw grup araçlarının aksine bu araç periyodik bakım dışında servis yüzü görmeyecektir.

• quote:

quote:

quote:

Subaru XV ye bindim kullandım, plastik kalitesi olarak bir alman aracı değildir tabiki, fakat çok sağlam, güvenli ve sorunsuz bir araçtır, usa'da yapılan IIHS çarpışma testlerinde vw grubu araçların nasıl paramparça olduğu forumda daha önce verildi. subaru ise bu teslerde birinci olmuştur. Unutmayın, plastik kalitesi aracı sağlam yapmadığı gibi çürük de yapmaz.

bundan 5 yıl sonra çift kavrama sorunlarıyla boğuşacak olan vw grup araçlarının aksine bu araç periyodik bakım dışında servis yüzü görmeyecektir.

Sahibinden sitesinde 5-6 senelik hrv nin cvt otomatiğini 7 bine revize eden, faturasınıda alıcıya verecek satıcılar var. Bir bakmanızda fayda var, otomatik revizyonu vw ne özgü değil, diğer yandan japonlarda birde servis endişesi var. İki gün sonra daihatsu gibi çekilirse ne yapacağız ? Diğer yandan 75 binlik aracın içinde biraz özen-kalite beklerim. Arabanın içide önemli

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sahibinden sitesinde 5-6 senelik hrv nin cvt otomatiğini 7 bine revize eden, faturasınıda alıcıya verecek satıcılar var. Bir bakmanızda fayda var, otomatik revizyonu vw ne özgü değil, diğer yandan japonlarda birde servis endişesi var. İki gün sonra daihatsu gibi çekilirse ne yapacağız ? Diğer yandan 75 binlik aracın içinde biraz özen-kalite beklerim. Arabanın içide önemli

evet dediğiniz gibi 5-6 senelik ve 7.000 tl, yani daha 10 bin km de ortaya çıkan ve 14.000 TL olan DSG masrafından daha ucuz ve en azından 5-6 yıl süre sonra ortaya çıkmış :)

Plastiğine bakarak değil istatistiklere göre konuşalım, bakın bakalım beğenmediğiniz daihatsu nerde?

http://www.reliabilityindex.com/manufacturer

Bu arada skoda'nın da hakkını yememek lazım, Avrupalı olup ilk 10'da yer alabilen tek üreticidir (o da ancak 9. sırada), hatta vw den ve audiden daha sorunsuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet dediğiniz gibi 5-6 senelik ve 7.000 tl, yani daha 10 bin km de ortaya çıkan ve 14.000 TL olan DSG masrafından daha ucuz ve en azından 5-6 yıl süre sonra ortaya çıkmış :)

Plastiğine bakarak değil istatistiklere göre konuşalım, bakın bakalım beğenmediğiniz daihatsu nerde?

http://www.reliabilityindex.com/manufacturer

Bu arada skoda'nın da hakkını yememek lazım, Avrupalı olup ilk 10'da yer alabilen tek üreticidir (o da ancak 9. sırada), hatta vw den ve audiden daha sorunsuz.

Bir akrabamım 4-5 senelik 75 bin km deki dizel dsg aracında mekatronik sorunu çıktı geçen hafta, masraf 4 bin denildi ama yetkili servis bakımlı olmadığı halde garantiye alındı. Tek kuruş ödemeyecek.O 14 bin hikayesini ciddiye almıyorum, bir kaç kişi forumda dillendirdi ama aslı astarı, belgesi yok.

• SKODA YETİ 16'' MOON 5x112 JANT 215 60 R16 Goodyear lastik

Aracıma 17'' jant aldığımdan üzerindeki orjinal skoda 16 inch Moon tipi 5 kollu jantları ve
    Goodyear Efficientgrip Performance 215/60R16 95V lastikleri takım halinde satıyorum.Lastiklerin 30.000KM daha ömrü bulunmaktadır.
    5x112 bijon aralığı bulunan jantlar tüm volkswagen vag grubu araçlarına uyumludur.Yani bu jantları vw,audi,skoda,seat tüm araçlarda kullanabilirsiniz.
    Jantların sıfır fiyatı 780TL x 4: 3.210 TL
    Lastiklerin sıfırı 400 TL x 4:1.600 TL
    TOPLAMDA:4800 TL
    Bu seti ikinci el olarak 2250TL satıyorum.

Jant ve lastikler depoda paketlenmiş olarak durmaktadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-skoda-yeti-16-moon-5x112-jant-215-60-r16-goodyear-lastik-172881765/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: corova

Maşallah hocam. Güle güle kullanın, çok fonksiyonlu işe yaayan bir araba. Bayide 1.6 tdı yeti bulamadık, kalmamış. Gelecek seneyi beklememiz gerekiyordu, önce octavia düşündük, son anda rapid oldu, a3 ten daha çok hoşuma gitti. Skoda çok değişti son bir kaç yıldır.

• Yeti 1.6 TDI aracımı 16500 km de aldım.2.5 ayda 3500 km yaptım.bu arac niçin alinabilirin cevabını 3 nedenle özetleyebiliriz. Yakıt.performans ve sağlamlık hissi.daha fazla ekleyenlerde olabilir.ama benim için bunlar öne çıkanlar.herkese kazasız sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan1500

quote:

Orijinalden alıntı: TamerK.

Bayram tatilinden bir kaç kare.

https://store.donanimhaber.com/c8/45/56/c84556d58e224c0afd1c77131ce072ab.jpg

https://store.donanimhaber.com/24/e5/a1/24e5a1ecd746104c6db866809203d5ec.jpg

https://store.donanimhaber.com/92/0b/f3/920bf38de76255c976d06554f4d2aaa2.jpg

https://store.donanimhaber.com/d6/fd/9b/d6fd9baf9325d473ab0916343cade5e2.jpg

Üstad Didim burası galiba :)

hocam jantlar güzel durmuş bende birkaç yere baktım ama bu modeli göremedim siz nerden kaça aldınız ve bu olmasaydı şu modeli alırdım diyeceğiniz bir jant varmıdır bende aracımdaki 16"çelik jantların yerine 17" takmayı düşünüyorum fakat bir türlü yetiye yakışan bir model bulamadım matterhorn jantlarda sanırım sadece servislerde var oda pahalı olur çaresiz kalırsam onu alacağım sanırım en güzelide matterhorn jantlar.

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.