Şimdi Ara

SİYAH ve SICAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar siyah rengin aracın iç ısısını arttırdığını biliyordum. Ancak bir satıcı bana eğer siyah renk METALİK olursa aracın içinin fazla ısınmayacağını söyledi, hatta daha ieri gidip beyaz OPAK bir rengin siyah metaliğe göre daha fazla ısınacağını iddia etti. Siz ne dersiniz? Bir de camlara film takılırsa araç içinin ısınması bir ölçüde azaltılabilir mi?

• Metalikde olsa metalik siyah ile beyazı karşılaştırsak beyaz güneş ışınlarını daha fazla yansıtacağı için araç içi daha az ısınır. Evet,film aracın içinin ısınmasını bir ölçüde azaltır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Metalikde olsa metalik siyah ile beyazı karşılaştırsak beyaz güneş ışınlarını daha fazla yansıtacağı için araç içi daha az ısınır. Evet,film aracın içinin ısınmasını bir ölçüde azaltır.
    Satış danışmanlarının söylediklerine inanılmaması gerektğini hala idrak edemediniz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Yalçın -- 31 Ekim 2009; 22:25:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Yalçın

Satış danışmanlarının söylediklerine inanılmaması gerektğini hala idrak edemediniz mi

Alıntıları Göster
    Uzun zaman önce discovery de yanlış hatırlamıyorsam mythbusters diye bi programda siyah ve beyaz iki aynı aracı yanyana koyup bi süre sonra içerdeki sıcaklığı ölçmüşlerdi ve yine yanlış hatırlamıyorsam bi 5 derecelik bi fark olmuştu.Fakat metalik mi opak mı olduğunu hatırlamıyorum ama opak ta olsa beyazın metalik siyahtan daha fazla ısınacağını düşünmüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: joker23

Uzun zaman önce discovery de yanlış hatırlamıyorsam mythbusters diye bi programda siyah ve beyaz iki aynı aracı yanyana koyup bi süre sonra içerdeki sıcaklığı ölçmüşlerdi ve yine yanlış hatırlamıyorsam bi 5 derecelik bi fark olmuştu.Fakat metalik mi opak mı olduğunu hatırlamıyorum ama opak ta olsa beyazın metalik siyahtan daha fazla ısınacağını düşünmüyorum..

Alıntıları Göster
    arkadaşım siyah araç tabi daha fazla ısınır mesela adanada siyah araç tutulmaz sitbin sene satamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

arkadaşım siyah araç tabi daha fazla ısınır mesela adanada siyah araç tutulmaz sitbin sene satamazsın.

Alıntıları Göster
    evet birazcık daha az ısınmasına yol açar; ancak bu değer çok çok küçük olacağından pratikte ihmal edilebilir bence.

ayrıca satıcıların 10 söylediğinden 9u yalan, 1i şüpheli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patch

evet birazcık daha az ısınmasına yol açar; ancak bu değer çok çok küçük olacağından pratikte ihmal edilebilir bence.

ayrıca satıcıların 10 söylediğinden 9u yalan, 1i şüpheli

Alıntıları Göster
    Bence de ; siyahın, metaliği ile opağı arasındaki fark, yok denecek kadar azdır ( hele ki beyazın karşısında. )

• quote:

Orijinalden alıntı: dainesee

Bence de ; siyahın, metaliği ile opağı arasındaki fark, yok denecek kadar azdır ( hele ki beyazın karşısında. )

Alıntıları Göster
    başlık çok iyi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabolical35

başlık çok iyi olmuş

Alıntıları Göster
    hicte pratikte ihmal edilecek bir deger degildir. siyah araba metalik yada opak her zaman cok daha fazla ısınır. fizik kanunu bu sonucta. sizin aracınız siyah renk diye fanatiklik yapmanın anlamı yoktur. fizik kanunları siz aracı satın alınca degismez aynı kalır. Yazın 40 derecede koyun siyah arabayı gunesin altına 5 saat sonrada icine binin bakalım ihmal edebiliyor musunuz sıcaklıgı fosur fosur terlerken

satıcı arkadas yerse diye sansını denemek istemis. adı ustunde satıcı sonucta urununu kotulemez ki. adam R12 de satsa super araba bu der mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diesotto -- 1 Kasım 2009; 10:09:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

satıcı arkadas yerse diye sansını denemek istemis. adı ustunde satıcı sonucta urununu kotulemez ki. adam R12 de satsa super araba bu der mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osasuna -- 1 Kasım 2009; 10:22:31 >
  • quote:

bende ızlemıstım o bölümü

aynen arkadasın anlattığı arabaları butun gun park halınde bıraktılar sıyah olan daha fazla ısınmıstı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

quote:

bende ızlemıstım o bölümü

aynen arkadasın anlattığı arabaları butun gun park halınde bıraktılar sıyah olan daha fazla ısınmıstı

5 derece için istemediğim rengi almam şahsen.
    Hangisi güzel geliyorsa onu alırım.

• quote:

Alıntıları Göster
    Guzel konu olmus tesekkurler Mythbusters'daki deney sonucu raporu sunayim sizlere

SPINOFF: A black car heats up faster than an identical white car.

confirmed

A fan wrote in and asked a follow up question: "Does the color of a car affect the way it heats up?". The MythBusters used two identical cars, one black the other white and left them both out in the summer heat with thermometers in both. By mid-afternoon the black car had heated up to a temperature of 135 °F while the white car topped off at 126 °F, almost 10 degrees cooler.

Esit kosullarda gunes altinda, siyah arac 57.2 dereceye ulasirken beyaz arac 52.2 dereceyi gecmiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

Guzel konu olmus tesekkurler Mythbusters'daki deney sonucu raporu sunayim sizlere

SPINOFF: A black car heats up faster than an identical white car.

confirmed

A fan wrote in and asked a follow up question: "Does the color of a car affect the way it heats up?". The MythBusters used two identical cars, one black the other white and left them both out in the summer heat with thermometers in both. By mid-afternoon the black car had heated up to a temperature of 135 °F while the white car topped off at 126 °F, almost 10 degrees cooler.

Esit kosullarda gunes altinda, siyah arac 57.2 dereceye ulasirken beyaz arac 52.2 dereceyi gecmiyor..

Alıntıları Göster
    5 derece için karizmadan vazgeçilir mi ya

• Üfürmüş...

Alman ProSieben TV kanalındaki Galileo proğramında yapılan 3 saatlil dneye sonunda beyaz ve siyah araç arasında 6 derece ısı farkı meydana geldi. Metalik olması pek fazla bir fark yaratmıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: rosebud32

Arkadaşlar siyah rengin aracın iç ısısını arttırdığını biliyordum. Ancak bir satıcı bana eğer siyah renk METALİK olursa aracın içinin fazla ısınmayacağını söyledi, hatta daha ieri gidip beyaz OPAK bir rengin siyah metaliğe göre daha fazla ısınacağını iddia etti. Siz ne dersiniz? Bir de camlara film takılırsa araç içinin ısınması bir ölçüde azaltılabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Üfürmüş...

Alman ProSieben TV kanalındaki Galileo proğramında yapılan 3 saatlil dneye sonunda beyaz ve siyah araç arasında 6 derece ısı farkı meydana geldi. Metalik olması pek fazla bir fark yaratmıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: rosebud32

Arkadaşlar siyah rengin aracın iç ısısını arttırdığını biliyordum. Ancak bir satıcı bana eğer siyah renk METALİK olursa aracın içinin fazla ısınmayacağını söyledi, hatta daha ieri gidip beyaz OPAK bir rengin siyah metaliğe göre daha fazla ısınacağını iddia etti. Siz ne dersiniz? Bir de camlara film takılırsa araç içinin ısınması bir ölçüde azaltılabilir mi?
    Aracım metalik siyah ve yazın oturmak çook zor oluyor
    Anında ter boşanıyor.
    Camları kapıları açıp beklemek de kar etmiyor.
    Camlara yansıtıcı güneşliklerden vs koyuyorum ama nafile.
    Abimin metalik gri aracı ile arasında resmen dağlar kadar fark var.
    Bir dahakinde Allah nasip ederse kesin beyaz alacağım

• quote:

hicte pratikte ihmal edilecek bir deger degildir. siyah araba metalik yada opak her zaman cok daha fazla ısınır. fizik kanunu bu sonucta. sizin aracınız siyah renk diye fanatiklik yapmanın anlamı yoktur. fizik kanunları siz aracı satın alınca degismez aynı kalır. Yazın 40 derecede koyun siyah arabayı gunesin altına 5 saat sonrada icine binin bakalım ihmal edebiliyor musunuz sıcaklıgı fosur fosur terlerken

yahu yazının tamamını okusana. ben mat siyah ile metalik siyah arasında ihmal edilebilir bir fark vardır dedim. ayrıca bizim araç lacivert.

ne fanatiklikmiş arkadaş herkes birbirini fanatiklikle suçluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Patch

quote:

yahu yazının tamamını okusana. ben mat siyah ile metalik siyah arasında ihmal edilebilir bir fark vardır dedim. ayrıca bizim araç lacivert.

ne fanatiklikmiş arkadaş herkes birbirini fanatiklikle suçluyor

Alıntıları Göster
    Başlık çok erotik olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Başlık çok erotik olmuş

Alıntıları Göster
    solarguard cam filmini aracına taktırmış ve memnun kalmış biri olarak tavsiye edebilirim. çok rahat ediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: milchschnitte

solarguard cam filmini aracına taktırmış ve memnun kalmış biri olarak tavsiye edebilirim. çok rahat ediyorsunuz.

aracın hangi camlarına taktırdınız? ön cam(sileceklerin olduğu) çok açık renk olmak üzere tüm camlara düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.