Şimdi Ara

Clio 1.2 75bg ilk araba olarak Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
97.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ilk arabam olucak 37-38 bin civarında bulabiliyorum aklımda puntoda vardı ama clio ona gore cok dolu bır arac.sizce ilk araba olarak alınır mı? punto 1.3 ile arasında kaldım tavsiyeniz nedir? teşekkür ederim şimdiden.

• Clio 1.2 75 bg. Joy paket aldim.Aracın 0 ini aldım . Salı günü kısmetse tslim alicam. Amacım ailemle güvenli konforlu ekonomik bir şeklide seyahat etmek. Arabada hız limitlemesinden sabitlmeye yokuş kalkış desteğinden hava yastıkları yol bilgisayarindan klima Abs esp ebd anahtarsiz calistirma gibi bir çok temel güvenlik ve konfor özelliği var. Bu paraya alabileceğiniz en güvenlikli( euroncap 5 yildiz) en konforlu ve donanımlı arac. Amacım f1 yarışlarına katılmak Degil , rampayi 4 yada 3 uncu viteslede çıkabilirim sorun değil. Ben bu düşüncelerle 0 ini aldım sizede hayırlısı olsun.
  • motor olarak yorum yapayım.kullanıyorum memnunum ama bidaha olsa almazdım.
  • Clio 1.2 75 bg. Joy paket aldim.Aracın 0 ini aldım . Salı günü kısmetse tslim alicam. Amacım ailemle güvenli konforlu ekonomik bir şeklide seyahat etmek. Arabada hız limitlemesinden sabitlmeye yokuş kalkış desteğinden hava yastıkları yol bilgisayarindan klima Abs esp ebd anahtarsiz calistirma gibi bir çok temel güvenlik ve konfor özelliği var. Bu paraya alabileceğiniz en güvenlikli( euroncap 5 yildiz) en konforlu ve donanımlı arac. Amacım f1 yarışlarına katılmak Degil , rampayi 4 yada 3 uncu viteslede çıkabilirim sorun değil. Ben bu düşüncelerle 0 ini aldım sizede hayırlısı olsun.
  • Şehir içi sıkıntı yaşamazsın. Uzun yolda da 100-110 km üstüne çıkmam dersen motor güzel. 110 u geçince hem motor sesi hem yakıt tüketimi artacaktır.
  • İlk araç olarak gayet yeterli gelecektir... Uygun, temiz bir araç bulabilirsen pişman olmazsın... Uzun süredir şehiriçi kullanıyorum (istanbul) lpg'ye ihtiyaç duymadım... Yakıt tüketimi olarak 6.5 Lt / 100km ortalamam var...
  • şehir içiyse alabilirsiniz. yok şehirdışı tepe bayır falan yardırcam diyosanız uzak durun.
  • yorumlar için teşekkür ederim şöyle söyliyim araç anadolu yakasına bile geçicegini dusunmuyorum levent sarıyer arasında gunluk kullanım için istiyorum.yakıtına 11-12 litre diyenlerde oluyo 6-7 dıyenlerde en merak ettıgım konulardan bırısı bu kullanan var mı aramızda?
  • websosyal kullanıcısına yanıt
    merhaba tesekkur ederım yorumunuz ıcın.fiyat olarak 37-38 e bulunabılıyor tek parca boyalı falan benım ıcın 100 u gormesı yeterlı aracın yakıt konusunda en fazla kac lıtreyı gordunuz ?
  • Şu ana dek gördüğüm en yüksek değer; 8.1Lt / 100km... (kar yağışı, uzun süre dur kalk trafikte kaldım)

Levent - Sarıyer aralığında fabrika verisi 7Lt rahatlıkla yakalanabilir... (trafik yoğunluğu, kullanıma göre muhtemel 6.5 - 7.5 arası olacaktır)

Ümraniye - Kadıköy arası tüketim, test için sayaçları sıfırlayarak; gidiş yönü 5.6Lt, dönüş 6.4Lt, ortalama 6Lt / 100km sonuçlandı... (ortalama hız: 28km/s)

Uzun dönem ortalamam, 6.5Lt... (son 1400km)
  • Alinmaz. O motor cekilecek dert değil
  • Bir önceki kasasından vardı bende sanırım aynı motor arabadan cidden soğutmuştu. Otobanda seyahat etmek fobi haline gelmişti.
  • yani tam da sorun burada bazıları önerirken bazılarıda bi işe yaramaz diyor.İlk arabam olucak evin 2.aracı bi tane 1.6 accent blue 2016 var zaten bu aracı sadece acemılıgımı atmak ıcın ıstıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sienaumut

Bir önceki kasasından vardı bende sanırım aynı motor arabadan cidden soğutmuştu. Otobanda seyahat etmek fobi haline gelmişti.

Otobanda kaç km hızla seyrediyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: depakin241824

Clio 1.2 75 bg. Joy paket aldim.Aracın 0 ini aldım . Salı günü kısmetse tslim alicam. Amacım ailemle güvenli konforlu ekonomik bir şeklide seyahat etmek. Arabada hız limitlemesinden sabitlmeye yokuş kalkış desteğinden hava yastıkları yol bilgisayarindan klima Abs esp ebd anahtarsiz calistirma gibi bir çok temel güvenlik ve konfor özelliği var. Bu paraya alabileceğiniz en güvenlikli( euroncap 5 yildiz) en konforlu ve donanımlı arac. Amacım f1 yarışlarına katılmak Degil , rampayi 4 yada 3 uncu viteslede çıkabilirim sorun değil. Ben bu düşüncelerle 0 ini aldım sizede hayırlısı olsun.

Hayırlı olsun. Konfor olarak beklentiye girmenizi önermem,rampalarıda hızlanarak gelmezseniz 2 hattaçok dikse 1.vitese dahi düşebilirsiniz 3.4 vitesleri genelde turbo dizeller turbo benzinler sağlıyor

• şehir içi bi araba arıyorum yanı puntolarda var ama 150bınde 35-40bın arasında onun yerıne 50-60 bındekı clıoyu ıstıyorum.clio tip olarak cok daha ıyı gelıyor gozume puntolarda esp hıll holderı gectım aux usb bıle yok olanlarda 50 bın ıstıyolar
  • 2013 model 1.2 clio 4 sahibiyim. Arac 3 yildir bende. Performans beklenmiyorsa mantikli bir arac. İstanbul ici avrupa yakasi besiktas gibi yogun trafiklerde gordugum tuketim max 8-9 litre. Uzun yolda ise 90 km hizlarla 5.5 civarini yakalayabilirsin. Ancak 100-110 araligina ciktiginda 6 litreyi goruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

quote:

Orijinalden alıntı: sienaumut

Bir önceki kasasından vardı bende sanırım aynı motor arabadan cidden soğutmuştu. Otobanda seyahat etmek fobi haline gelmişti.

Otobanda kaç km hızla seyrediyorsun?

110-130
  • Performans olarak ani hizlanmalarda biraz hantal kaliyor onun haricinde sikinti olcagini sanmiyorum mantikli is olur. Dert acan bi motorda degil. Lpg ile baya ekonomik olur ha lpg siz de cok sorun olacagini sanmam.
  • Kiralık olarak aynı motor Sümbül kullanmıştım. Araba bağırıyor bağırıyor ama gitmiyordu, düz yolda bile. Fakat dersen yavaş yavaş ancak toparlarım, ilk arabam beni idare etsin, pek de sorun olmaz o kadar. Alternatif olarak İbiza'lar var, onlara bakabilirsin. Gerçi onlar da aynı.
  • Ben de haftalar önce ilk aracımı alırken bu aracı da çokca araştırdım 1.2 75 bg olanını bütçem de sizinki kadardı fakat yorumlar beni korkuttu hem araba çoğunlukla full kapasite kullanılacaktı hem de bulunduğum yer oldukça yokuşlu, ben 2012 ibiza 1.2 tsi da karar kıldım ve bunu aldım gayet de memnunum tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.