Şimdi Ara

Seagate Barracuda 2TB (ST2000DM001) sabit diskteki periyodik ses? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
12
Favori
16.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

güncelleme yapınca veriler siliniyor mu beyler???

hayır
  • servise gönderdim yeni gelen hdd ses hala çıkarmakta paramı geri mi alsam ne etsem sıkıntı yaşarmıyım arşiv uçarmı acaba ?
  • Merhaba arkadaşlar bende Seagate Barracuda 2TB (ST2000DM001) hard diski 2-3 gün önce aldım.Kasanın yan kapağı açık ve harddisk bana çok yakın olmasına rağmen bu sesi ilk defa bugün duydum. Eski resimleri karıştırırken bu ses geldi fakat herhangi bir takılma problemi yaşamıyorum.bilgisayarda 3-4 tane oyun yüklü ve oynarkenki performansımda herhangi bir düşüş yok gerçi oyundaki iken o sesi hiç duymadım :) Sanirım hiç bir işlem yapmayınca o ses geliyor sanırım kafasını pause moduna falan alıyor :) Mesela o ses çıktığından beri 1 saat süre geçti bi daha duymadım bilerekte speakerları kapattım.Arkadaş hd video editlerken falan sorun oluyor demiş bugün onuda deneyip bilgi vermeye çalışacağım fakat bir sorun çıkacağını sanmıyorum çünkü oyunlarda bir problem yaşanmıyor.Bu sesten dolayına arşivlerde bir uçma meydana gelmez.Hatta benim görüşüm iyi bir özellik bile denebilir çünkü ömrünün daha uzun olmasını sağlayacaktır.Fakat performans açısından takılma yaşanıyorsa bu gerçekten cansıkıcı olur.1. sayfada bazı testler gördüm ve Hd tunerde bi test yapayım dedim merak ettim hard diskimi :) Hard disk SATA 2 moduna bağlı ve test sonuçları bana yüksek geldi, sizde bakıp yorumlarsanız sevinirim...

Seagate Barracuda 2TB (ST2000DM001) sabit diskteki periyodik ses?

• Harddisk bildiğin kafa atıyor
  • SEAGATE DİSKLERİNİZİN FİRMWARE KONTROLÜ İÇİN AŞAĞIDAKİ SAYFAYI KULLANABİLİRSİNİZ.....

http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/207931en/?language=en_US&c=Topics%3AFirmware&fs=Search&pn=1
  • konu biraz eski ama olsun bu diskten Seagate Barracuda 2TB (ST2000DM001) bende birtane aldım ve çır çır diye bir ses geliyor fakat rahatsız edici değil pek net duyulmuyor okuma yazma işlemi sırasında duyuyorum sanırım okuma kafası haraketinden kaynaklanan bir ses gayet doğal bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum piyasada bir süre ses yapan disk var her markanın bazı modellerinde bu tip ses olayları oluyor fakat imalatından kaynaklanan bir şey ve günümüzdeki diskler için gayet normal eskiden fare kemirmesi gibi ses yapıyordu diskler ve kıtırtısından durulmuyordu çok rahatsız ediciydiler eskiden sadece okuma kafası değil disk motoru seside duyuluyordu şimdilerde ise motor sesi duyulmuyor okuma kafalarının sesi biraz duyuluyor oda gayet normal daha önce kapağı açık vaziyette disk çalıştırmıştım eski kobaylardan ve okuma kafasının haraketi okadar hızlıki takip edemiyorsunuz sanki birden fazlamış gibi görünüyor sonuçta mekanik bir parça eğer ses çok rahatsız edici değil ise önemi yok

• Arkadaşlar diskim bugün elime ulaştı. Performansı gerçekten çok iyi. En son FW yüklü gelmiş. Çalışırken sesini duymuyorum HDD'nin. Sadece PC tam kapanacakken cırt diye yarım saniye ses geliyor o kadar.

Test sonuçlarım;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 8 Kasım 2012; 17:32:01 >

• vermiş olduğum hdd ücretini geri aldım...
  • yeni diskler en son fw ile geliyor arkadaşlar. herhangi bir sorun yok içiniz rahat olsun.

ayrıca hayatımda kullandığım en sessiz disk oldu bu.

hdtune infosun da sata2 olarak görünmesinin sebebi ne olabilir acaba. intel sataya bağlı ve kablo 6gb/sn destekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 18 Kasım 2012; 19:01:56 >
  • makine kapatırken bendede kısa bir cırt sesi geliyor o sanırım kafa park sesi hatta bende beş adet disk var makine kapatınca o sesten bir sürü duyuyorum
  • Aynı diskin 3tb modelinden 3 adet mevcut ve bende ses problemi yok.Her üçüde gayet sessiz.
  • yawwbeyler hdd ki daha dün akşam aldım hd tune den fw sine baktım CC4B gözüküyor hdd şu anda gayet sessiz ve kapanırken falanda ses gelmiyor CC4H fw sini yüklemeye gerek varmı sizce çalışan şeyi bozmayalım şimdi bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi ??
  • Ben de ST1000DM003 1tb. modelini kullanıyorum.
    Geçen hafta işletim sistemim SSD üzerindeydi Seagate depolama olarak kullanıyordum, bu kıcırtı sesi arada bir geliyordu, bunun enerji tasarrufu için kendini kapattığını öğrenince aldırmadım.
    Şimdi SSD söktüm windows'u bu disk üzerine kurdum ve Sistem ayarlarından hdd uyuma gibi ayarların tümünü kapatıp performans ayarlarına aldım ses felan yok.
    Bu disk'i mutlaka maximum performans için 4096(4k) ile formatlamayı unutmayın.
  • 4096 (4k) ile formatlamak ne demek anlamadım ben şimdi ???

birde işletim sistemi kurmuşsun ssd ile kıyaslanmaz ama ben yinede merak ediyorum acaba performansı nasıl ?? sonuçta okuma ve yazma hızları gerçekten çok iyi bende 2 TB lik segate hdd kime sistem kuracam

ssd ye şimdiden gereksiz yere fazla para vermeye hiç niyetim yok 256 gb ssd ler ne zaman 150-180 tl olursa o zaman alırım ssd yi şimdi para verilmez bu ssd saçmalığına

• quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

yawwbeyler hdd ki daha dün akşam aldım hd tune den fw sine baktım CC4B gözüküyor hdd şu anda gayet sessiz ve kapanırken falanda ses gelmiyor CC4H fw sini yüklemeye gerek varmı sizce çalışan şeyi bozmayalım şimdi bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi ??

güncellemesi varsa mutlaka yüklenmeli seagate bunu boşa çıkartmıyor.
    http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/223651en

Model Number Part Number Capacity
    ST3000DM001 9YN166 3TB
    ST2500DM001 9YN16L 2.5TB
    ST2000DM001 9YN164 2TB
    ST1000DM003 9YN162 1TB

The firmware update utility runs within Windows

http://www.seagate.com/staticfiles/support/downloads/firmware/Barracuda-ALL-GRCC4H.exe

bu ustekini indirin windowsta çalıştırın sistemi yeniden başlatma isteyecek başlatın hiçbirşey yapmayın hdd lerin uyumlu olup olmadığını denetleyecek uygunsa fw güncelleyecek işlem esnasında resetfilan atmayın sakın.
    fw yüklenecek ürün bulamazsa kurmuyor bir zararınız olmaz indirin deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 3 Aralık 2012; 16:16:46 >

• quote:

4096 (4k) ile formatlamak ne demek anlamadım ben şimdi ???

birde işletim sistemi kurmuşsun ssd ile kıyaslanmaz ama ben yinede merak ediyorum acaba performansı nasıl ?? sonuçta okuma ve yazma hızları gerçekten çok iyi bende 2 TB lik segate hdd kime sistem kuracam

ssd ye şimdiden gereksiz yere fazla para vermeye hiç niyetim yok 256 gb ssd ler ne zaman 150-180 tl olursa o zaman alırım ssd yi şimdi para verilmez bu ssd saçmalığına

win kurarken seçilmez zaten de dyi biçimlendirirken ör biçimlendirme ayarlarında ayırma birim boyutu yazar orayı 4096 seç diyor zaten otomatik 4096 ayarlıyo da seçmezse yaparsınız.

• o ses apm den kaynaklanıyormuş seagete forumlarına bakın yeni fw le apm devredışı max performans sesyok.

ayrıca dandik kasalarda hdd metal yüzeye deydiği için kasa içinde yankı yapar ginede ensessiz hdd bu 7200.14 serisi kızaklı kasalarda sıfırses sadece pc kapandığında kafa park sesini duyarsınız oda kapakaçıkken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 3 Aralık 2012; 16:30:23 >
  • takip edeyim lazım olur.
  • yeni fw bile olsa, sık sık olmasa da arada bir geliyo o ses maalesef.
  • quote:

4096 (4k) ile formatlamak ne demek anlamadım ben şimdi ???

Biz burda disk'ten gelen gıcırtı sesinden bahsediyoruz. SSD yada HDD hangisini kullanayim diye sormadım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.