Şimdi Ara

SCENİC 1.5 DCİ LERİ NASIL BİLİRSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
8.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2006-2008 arası scenic almak istiyorum. 3 yaşında 6 aylık 2 çocuğum var. Bu kapsamda c-max ile scenic finale kaldı biraz araştırmalarımdan sonra sorunnsuzluk açısından scenic'e karar kıldım.fakat araç hakkında çok bilgim yok. max. 30.000tl ye kadar araç bakıyorum.

1) 80 hp ve 100hp likler var. aralarında çok bariz çekiş farkı varmı?

2) donanım olarak priveledge almayı düşünüyorum.dynamicte fena değil gibi.expression ile sportway de yazmışlarbunlar arasında ki farkları söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

3)aracın kronik arızaları neler acaba? bana masraf çok çıkartır mı?

4) mesela 2006 80hpalacağıma 2005 100hp almam daha mı iyi olur?

5) yakıt tüketimi hakkında kocaelide oturan biri olarak tüketimim nasıl olur acaba? şehir içi 7lt yi geçer mi? (kocaelide çok trafik yok)

yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: RECEP ŞANLI

Arkadaşlar 2006-2008 arası scenic almak istiyorum. 3 yaşında 6 aylık 2 çocuğum var. Bu kapsamda c-max ile scenic finale kaldı biraz araştırmalarımdan sonra sorunnsuzluk açısından scenic'e karar kıldım.fakat araç hakkında çok bilgim yok. max. 30.000tl ye kadar araç bakıyorum.

1) 80 hp ve 100hp likler var. aralarında çok bariz çekiş farkı varmı?

2) donanım olarak priveledge almayı düşünüyorum.dynamicte fena değil gibi.expression ile sportway de yazmışlarbunlar arasında ki farkları söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

3)aracın kronik arızaları neler acaba? bana masraf çok çıkartır mı?

4) mesela 2006 80hpalacağıma 2005 100hp almam daha mı iyi olur?

5) yakıt tüketimi hakkında kocaelide oturan biri olarak tüketimim nasıl olur acaba? şehir içi 7lt yi geçer mi? (kocaelide çok trafik yok)

yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

dci motor bariz bir şekilde tdci motordan az yakıyor.

100 beygir daha iyi performans gösteriyor yalnız 100 bg bildiğim kadarıyla 2006 makyajlı kasayla geldi megane ailesine(bizde o zaman aldık)

privilage en yüksek donanım hız sabitleme vs standart içi bej deri oldkça güzel gözüküyor. diğer donanımları tercih etmeyin derim.

kronik arızası pek yok meganelerin sanayi de ustası bol bakımlarını ucuza yaptırabilirsiniz. triger değişimi 80 bin km veya 4 yıl daha sonraları 60 bin km.

ikinci elleri kötü bu araçların ama c-max inki scenicten daha iyidir. o yüzden iyi pazarlık yapın

• her 2006 100hp olmuyor sanırım. ya da2005lerde de 100hp olanları var mı acaba?

birdeşu expressionile sportway tam olarak ne oluyor acaba bir bilsem :)
  • Ön konsolundan nefret ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

her 2006 100hp olmuyor sanırım. ya da2005lerde de 100hp olanları var mı acaba?

birdeşu expressionile sportway tam olarak ne oluyor acaba bir bilsem :)

2006 da makyajlı kasa geldi o zaman 100 bglik motor ülkemize geldi. 2005 yoktu yani.

expression ile sportway birinde çelik ant var brinde yok birinde hız sabitleme var diğerinde yok. sensörler farklıdır belki(yağmur far vs) siz direk privilage bakın
  • Dizel alacaksanız düşük km bulmak biraz zor, olanlar da sağlam para istiyor. Babamın megane ı alırken çok araştırdım ama bulamadım. İç hacmi çok rahat bir araç. Temiz, düzgün bir araç denk gelirse kesinlikle alınır.
  • valla 2006 modellerde de 80hp likler var. aramaya başladık inşallah bulurum birtane temiz bir scenic
  • 80hp az olur ..... çekiş de yokuşta yüklü bir şekilde problem yaratabilir
  • Zafira da iyi bir alternatif olabilir ...
  • -Juhziz- kullanıcısına yanıt
    hocam 100hp hnagilerinde var tam olarak anlayamadım.
  • quote:

hocam 100hp hnagilerinde var tam olarak anlayamadım.

misalhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-scenic-privilege-133182737/detay

2008 ve sonrası 1.5 dCi Privilege da var 110hp

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-jeep-muiadili-dizel-hatasiz-sigarasiz-sahibinden-132129205/detay
    cam tavansız

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-kullanilmis-85000-bakimi-yeni-yapilmis-en-full-modeli-120169713/detay

ama bence scenic alacaksanız cam tavanlı tercih ediniz ) çok güzel bir ferahlık katıyor scenice

• C-max Sikenikten kat be kat üstün bir araç hiç sormana gerek yok.
  • Şimdiden hayırlı olsun hocam.İyi araçlardır sıkıntı çıkartmaz galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Like A G6

C-max Sikenikten kat be kat üstün bir araç hiç sormana gerek yok.

hatta kaçak kat bile varmış diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekne Kazıntısı

quote:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse yazmamış ve dayanamayacağım, müsadenizle;

"İyi biliriz"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 dci 80 hp olanı arkadaşım da vardı 5 kişi bindik araba resmen öldü bence tercihinizi 100 hp olandan yana kullanın citroenler de mpv de iyidir 1.6 hdi motor tavsiye ederim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekne Kazıntısı

quote:

Ne diyon sen dışarı bacak atıp üzerine teras bile oturtmuş adamlar,siz hala sikenik.
  • Scenic oldukça başarılı bir otomobildir.

80 bg olan dizel modeller yeterli çekiş gücüne sahiptir, performans beklemek gereksizdir.

Scenic ile ilgili inceleme yazımı okumak isterseniz burada:

http://forum.donanimhaber.com/m_57714541/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.