Şimdi Ara

Samsung'un 8 çekirdekli Exynos Octa işlemcisi görüntülendi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

Orijinalden alıntı: Ege İ

Sony optimizasyon konusunda en iyi firmalardan biri yani düşük donanımla yüksek performans çıkartıyor buna örnek 2 çekirdekli Xperia s in browser testinte 4 çekirdekli one x i çoğu sitede geçmesidir.ayrıca Xperia z nin donanımı gayet güçlü belki s4 bencmark testlerinde önde olucak belki bazı siteleri biraz daha hızlı açıcak ama aralarında uçurumda olmıcak her ikiside her oyunu sorunsuzca açıcak ama Xperia z hem malzeme kalitesi hem su ve toz geçirmez kasa ,full hd ekran,ses gibi konularda s4 den daha üstün olacaktır.fiyatıda çok abartılı olmazsa xperia z s4 den daha iyi gibi duruyor.

S4'ün kasası ile ilgili bir bilgi yok daha telefonu görmeden neye göre xperia z'nin daha iyi olduğunu savunuyorsun ?

Muhtemelen pazar malı oyuncak plastiği olucaktır maliyeti azaltıp düşük fiyattan pazara sürerler olmasa bile Xperia z e kadar kaliteli olacağını sanmıyorum bakıp görücez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

Sony optimizasyon konusunda en iyi firmalardan biri yani düşük donanımla yüksek performans çıkartıyor buna örnek 2 çekirdekli Xperia s in browser testinte 4 çekirdekli one x i çoğu sitede geçmesidir.ayrıca Xperia z nin donanımı gayet güçlü belki s4 bencmark testlerinde önde olucak belki bazı siteleri biraz daha hızlı açıcak ama aralarında uçurumda olmıcak her ikiside her oyunu sorunsuzca açıcak ama Xperia z hem malzeme kalitesi hem su ve toz geçirmez kasa ,full hd ekran,ses gibi konularda s4 den daha üstün olacaktır.fiyatıda çok abartılı olmazsa xperia z s4 den daha iyi gibi duruyor.

S4'ün kasası ile ilgili bir bilgi yok daha telefonu görmeden neye göre xperia z'nin daha iyi olduğunu savunuyorsun ?

Muhtemelen pazar malı oyuncak plastiği olucaktır maliyeti azaltıp düşük fiyattan pazara sürerler olmasa bile Xperia z e kadar kaliteli olacağını sanmıyorum bakıp görücez

Bekleyip görücez bakalım, umarım güzel birşey olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MasterOfElectric

Sony hiç bir zaman iyi bir telefon yapamadı ki Şimdi yapsın.Bazı kişiler Samsung 8 çekirdekle göz boyamaya çalışıyor diyorlar ancak Sony Su gecirmezlikle ve toza karşı dayanıklılıkla göz boyuyor. Xperia Z benimde ilk hoşuma gitti ama S4 Pro 1 yıl oncesinin islemcisiydi Şimdi Tegra 4 Exynos 5 ve Snapdragon 6-8 var

Farkettiyseniz Xperia Z'yi detaylı bir bicimde incelediyseniz ve DipNotlara dikkat ettiyseniz

Eğer Xperia Z'nin icinde sıvı bulunursa Cihanızın garantisi anında Biteceği yazıyor;Peki soruyorum Madem ki su geçirmez Geçirirse Garantisi neden bozuluyor Sony. Hadi Bunuda Açıklayın Ateistler :)

/>

Sony'yi çekemiyorlar laflara bak ya!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

quote:

Orijinalden alıntı: MasterOfElectric

Sony hiç bir zaman iyi bir telefon yapamadı ki Şimdi yapsın.Bazı kişiler Samsung 8 çekirdekle göz boyamaya çalışıyor diyorlar ancak Sony Su gecirmezlikle ve toza karşı dayanıklılıkla göz boyuyor. Xperia Z benimde ilk hoşuma gitti ama S4 Pro 1 yıl oncesinin islemcisiydi Şimdi Tegra 4 Exynos 5 ve Snapdragon 6-8 var

Farkettiyseniz Xperia Z'yi detaylı bir bicimde incelediyseniz ve DipNotlara dikkat ettiyseniz

Eğer Xperia Z'nin icinde sıvı bulunursa Cihanızın garantisi anında Biteceği yazıyor;Peki soruyorum Madem ki su geçirmez Geçirirse Garantisi neden bozuluyor Sony. Hadi Bunuda Açıklayın Ateistler :)

/>

Sony'yi çekemiyorlar laflara bak ya!!!

+1

• Xbox daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

Fatboylar droidler çekirdek çitlemeye devam etsinler...
    iOS hepsinden stabil...

hala seni eksileyen olmadı mı ? ilginç
  • Adamlar teknoloji uretiyor bizimkiler ise oturmuslar firmalar sanki kendilerinin gibi yaristirmasini yaomislar allah askina birakinsu tekonoloji cilginligini...
    Nereye gidicek arkadaslar 150 cekirdege kadar gitsin hatta oturalim icinden bi kac tanesini cikaralim citleyelim
    Ortada bazi gercekler var bunlari bu sekilde yaristirarak degistiremezsiniz,..
  • baska 8 cekirdek ureten uretici yok mu..? sadece samsung mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turxell

baska 8 cekirdek ureten uretici yok mu..? sadece samsung mu?

Snapdragon 6-8 serisi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

Snapdragon 6-8 serisi..

hmm bilmiyordum...

tesekkurler cevap icin..
  • Arkadaşlar konuyla tam ilgili değil ama bağlantılı diye sorma ihtiyacı duydum xperia z yi çok beğendim ama işlemcisi çok kafamı karıştırıyor ama diğer özeliklerini gayet beğendim sizce s4 ün işlemcisi çok büyük bir fark yaratır mı ya da şöyle sorayım storedan indirdiğim herhangi bi oyunu tam verimlilikle çalıştırır mı şuan iphone kullanıyorum arkadaşın s3ünde temple run ya da fruit ninja oynanamıyor şöyle ki çok geç algılıyor bu oyunlarda telefon ama iphone 3gs de hiç öyle bir durumla karşılaşmadım. Şimdide o kadar para verip yeni bi telefon alacakken böyle sorunlar yaşamıyım diye size soruyorum.sizce xperia z yi yi alıyım mı yoksa galaxy s4ü beklemek mi lazım? cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

Snapdragon 6-8 serisi..

600 ve 800 serisinde 8 cekirdek yok,
    yine 4 cekirdek var, ama asimetrik calisiyor,
    yani dusuk guc gerektiren islemlerde sadece tek cekirdek aktif oluyor, digerleri ense yapiyor.
    ne zamanki telefon sahibi telefonda Butterfly oynamaya karar veriyor, geri kalanlarda "ya Allah Bismillah" deyip devreye giriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaşlar konuyla tam ilgili değil ama bağlantılı diye sorma ihtiyacı duydum xperia z yi çok beğendim ama işlemcisi çok kafamı karıştırıyor ama diğer özeliklerini gayet beğendim sizce s4 ün işlemcisi çok büyük bir fark yaratır mı ya da şöyle sorayım storedan indirdiğim herhangi bi oyunu tam verimlilikle çalıştırır mı şuan iphone kullanıyorum arkadaşın s3ünde temple run ya da fruit ninja oynanamıyor şöyle ki çok geç algılıyor bu oyunlarda telefon ama iphone 3gs de hiç öyle bir durumla karşılaşmadım. Şimdide o kadar para verip yeni bi telefon alacakken böyle sorunlar yaşamıyım diye size soruyorum.sizce xperia z yi yi alıyım mı yoksa galaxy s4ü beklemek mi lazım? cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Hocam kesinlikle bekleyin.Daha cıkmayan bir telefon için performans sorunu var mı bilemeyiz.Ama a15 tabanlı bir s4 çok daha performanslı olacaktır.Bence beklemeye değer.Qualcomm işlemcileri pek gıciğım.. a15 tabanlı işlemcilerin çıkışını geciktirdi o çakma melez krait işlemcisiyle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Buradaki konu başlığımı yanlış yoksa xperia z ile çıkacak s4 mü karşılaştırılıyor? Neyse sony bence önceki zamanlarda en iyi telefon üreticilerindendi ki elimde p990i si var hala arada kullanırım 2006 yılında almıştım. Fakat şu da bir gerçek akıllı telefonlarda en iyi işlemciyi, en iyi ekran kartını ve en yüksek ram i dahi koysan iş yazılımda bitiyor xperia s bayıldığım bir telefondu birazcık araştırınca ne desteği var ne yazılım güncellemesi. Şu anda s3 kullanıcısyım telefonu tasarım ve ele oturmaması dolayısıyla hiç sevmesemde samsung desteğini veriyor yeni ne çıkarabilirim diye uğraşıyor, internette aradığın zaman binlerce sayfa döküman vs bulabiliyorsun. Şahsi görüşüm şu saatten sonra oyuncu arkadaşlar hariç telefonun cpu kısmı hiçbirşey ifade etmez yazılım konuşur. Yazılımı en stabil yapan ve desteğini iyi veren firma bu işi götürür şu anda apple'dan sonra samsung'da olduğu gibi. İphone4 ten sonra İp5 den insanlar çok fazla özellik bekledi ve sonu hüsran oldu ama sonuçta elimizdeki bir telefon yapabilecekleri bu kadar. Tekrardan söylüyorum şu saatten sonra iş yazılımda biter donanım olarak ufak birkaç rütuş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

quote:

quote:

quote:

quote:

mali'ye noldu lan ? şimdi dandik tablet üreticileride powervr çıkarmaya çalışıcak bence. o grafik biriminin daha iyisini apple 1 sene önce kullanmaya başladı(ipad3) yeni çıkıcak bir işlemciye yakışmamış bence.

bu arada sony fanlarıda artmış gördüğüm kadarıyla.

neyse benim şahsi fikrim şuanda xperia z önde s3 e karşı fakat s4 gelince aynı farkın s4 lehine olucağını düşünüyorum

bench testi puanına göre konuşursak bence:

19k xperia
    15k s3
    24-25k civarıda s4 bekliyorum

24 25 k yapması biraz zor en fazla 21 k dolaylarında gider hadi diyelim 25 k yaptı s4 çalıştırdığı uygulamaya oyunu xperia z çalıştırmayacak mı sanıyorsunuz anlamiyorum

öyle birşey yazmışmıyım ? s3 gayet performanslı çalışıyor şuan. xperia biraz daha iyi ve s4 te xperia ya göre biraz daha iyi olucak. bu farkı normal kullandımda ve oyunlarda pek hissediceğimizi düşünmüyorum.

e o zaman neden her gelen galaxy s4 xperia z yi alt edecek diyor test sonuçlarında

birşey sorucam xperia z alıcakmısınız ?

hayir almayacam aksine s3 kullanıyorum ama bu test sonuçları bana saçma geliyor

Arkadaşlar nasıl anlamsız geliyor, tamam bugün hissetmeyeceksin de telefon dediğin bugünlük bir şey değil ki! Bundan iki sene sonra ben s3'ümü kullanıyor olacağım başına bir iş gelmezse. O zaman çıkacak oyunlarda, uygulamalarda vs. yavaşlayacak haliyle. Test sonuçları da en azından bunu ifade eder, o zaman Xperia Z örneğin bir oyunu app'ı akıcı çalıştırırken S3 çalıştıramayacak falan filan. Bugünkü uygulamalardan bahsedecek olursan yine atıyorum, çoğu zaman Xperia T ile Xperia Z arasında da bir fark göremezsin. Bunu tamamen attım tabi, T'nin ne olduğunu bile bilmem ama anafikri anlayın yani.

Şu örnekle açıklayayım altı yıllık bir AMD işlemci kullanıyorum, Word'ü açarken, internet kullanırken vs. en yeni bilgisayarla benimki arasında bir fark göremezsin. Ama mesela büyük boyutlu bir PDF'yi worde dönüştürme işleminde eski AMD'nin saatler sürerken en yeni işlemci dakikalar içinde işi halleder.

• Exynos gelecek vaat ediyor bence.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.