Şimdi Ara

Samsung'un 8 çekirdekli Exynos Octa işlemcisi görüntülendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu konuya bi acıklık getirelim s4ün yapdığı herşeyi s4 pro adreno 320de yapıcak (xperia z demedim) cünkü bu cipsete sahip bircok model cıkdı bunları es gecemezler yeni cıkacak her oyun uygulama bu cipsete uygun hale getirilmeye mecbur gibi bişey hatta nexsus 4 bile bu cipseti kullanıyor saf android bunu boş gecmezler google buna izin vermez o yüzden o ona 5k fark atmış falan boş iş siz daha cok cpu gpu ram gibi şeylere takılcagınıza kamera malzeme kalitesi ses cıkışı batarya performansı gibi şeylere önem verin daha cok işinize yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

quote:

Orijinalden alıntı: talerk

quote:

mali'ye noldu lan ? şimdi dandik tablet üreticileride powervr çıkarmaya çalışıcak bence. o grafik biriminin daha iyisini apple 1 sene önce kullanmaya başladı(ipad3) yeni çıkıcak bir işlemciye yakışmamış bence.

bu arada sony fanlarıda artmış gördüğüm kadarıyla.

neyse benim şahsi fikrim şuanda xperia z önde s3 e karşı fakat s4 gelince aynı farkın s4 lehine olucağını düşünüyorum

bench testi puanına göre konuşursak bence:

19k xperia
    15k s3
    24-25k civarıda s4 bekliyorum

24 25 k yapması biraz zor en fazla 21 k dolaylarında gider hadi diyelim 25 k yaptı s4 çalıştırdığı uygulamaya oyunu xperia z çalıştırmayacak mı sanıyorsunuz anlamiyorum

öyle birşey yazmışmıyım ? s3 gayet performanslı çalışıyor şuan. xperia biraz daha iyi ve s4 te xperia ya göre biraz daha iyi olucak. bu farkı normal kullandımda ve oyunlarda pek hissediceğimizi düşünmüyorum.

e o zaman neden her gelen galaxy s4 xperia z yi alt edecek diyor test sonuçlarında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

mali'ye noldu lan ? şimdi dandik tablet üreticileride powervr çıkarmaya çalışıcak bence. o grafik biriminin daha iyisini apple 1 sene önce kullanmaya başladı(ipad3) yeni çıkıcak bir işlemciye yakışmamış bence.

neyse benim şahsi fikrim şuanda xperia z önde s3 e karşı fakat s4 gelince aynı farkın s4 lehine olucağını düşünüyorum

19k xperia
    15k s3

24 25 k yapması biraz zor en fazla 21 k dolaylarında gider hadi diyelim 25 k yaptı s4 çalıştırdığı uygulamaya oyunu xperia z çalıştırmayacak mı sanıyorsunuz anlamiyorum

öyle birşey yazmışmıyım ? s3 gayet performanslı çalışıyor şuan. xperia biraz daha iyi ve s4 te xperia ya göre biraz daha iyi olucak. bu farkı normal kullandımda ve oyunlarda pek hissediceğimizi düşünmüyorum.

e o zaman neden her gelen galaxy s4 xperia z yi alt edecek diyor test sonuçlarında

birşey sorucam xperia z alıcakmısınız ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

19k xperia
    15k s3

hayir almayacam aksine s3 kullanıyorum ama bu test sonuçları bana saçma geliyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

19k xperia
    15k s3

hayir almayacam aksine s3 kullanıyorum ama bu test sonuçları bana saçma geliyor

S4 nedenmi xperia z yi gecicek deniyor? Sorunun cevabini vermissin zaten s3 ten fazla puan aliyor diye xperia z ye bi suru sey yaziliyor soyle geciyor boyle geciyor diye ayni sey s4 icinde gecerli ama hic biri bi ise yaramiyor pratikte s3 te suan herseyi performansli oynatiyor sonucta fazla ozellikle bisey kazanilmiyor aslinda en azindan ilk yillar belki fark 2. yildan sonra cikar ama bilmeyen yukardaki gibi atip tutuyor iste nexus 4 te s3 ten fazla puan aliyor ama optimizasyon sorunlari oldugu icin temple run i bile cok dusuk fps de oynatiyor mesela suanda ayrica s4 prime geliyor s4 pro yu coktan eski bir islemci yapti qualcomm onlarda yeni nesil islemcilerle bas edemeyeceginin farkinda s4 pro nun ama tabi bunlar kagit ustune oyunda falan farkedilmez anca format degistirme gibi islemler yapilirsa islemci hiz farki hissedilir onuda telefonda yapan kac kisi var?

• Teknoloji yoksunu bir işlem ünitesi olmuş, güç gerektiren işlerde A15, verimlilikte A7, tamamen ticari ve reklam amaçlı. Yani 8 çekirdek intel işlem birimi, 4'ü celerondan az güç tüketiyor, 4'ü q6600'lerden çok çalışıyor şeklinde ilerlemesi lazımdı teknolojinin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

Çırpınma samsung , xperia z ham diye yicek seni

Senin bu yorumunu okuyan forum üyelerinin verdiği tepki işte böyle...

/>

Not: Bir çok üye bu yazını okuduktan sonra üyeliklerini iptal etmiştir...

• Sony hiç bir zaman iyi bir telefon yapamadı ki Şimdi yapsın.Bazı kişiler Samsung 8 çekirdekle göz boyamaya çalışıyor diyorlar ancak Sony Su gecirmezlikle ve toza karşı dayanıklılıkla göz boyuyor. Xperia Z benimde ilk hoşuma gitti ama S4 Pro 1 yıl oncesinin islemcisiydi Şimdi Tegra 4 Exynos 5 ve Snapdragon 6-8 var

Farkettiyseniz Xperia Z'yi detaylı bir bicimde incelediyseniz ve DipNotlara dikkat ettiyseniz

Eğer Xperia Z'nin icinde sıvı bulunursa Cihanızın garantisi anında Biteceği yazıyor;Peki soruyorum Madem ki su geçirmez Geçirirse Garantisi neden bozuluyor Sony. Hadi Bunuda Açıklayın Ateistler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01

quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven Çırpınma samsung , xperia z ham diye yicek seni
    Senin bu yorumunu okuyan forum üyelerinin verdiği tepki işte böyle...
    />
    Not: Bir çok üye bu yazını okuduktan sonra üyeliklerini iptal etmiştir...

/>

• Tanıtılan versiyonda 543 var diye S4'te de o olacak diye bir şart var mı? Belki sırf işlemci gücünü sergilemek için yaptılar... PC'de overclock rekorları denenirken zayıf ekran kartları kullanılmıyor mu? Veya özellikle rakipleri şaşırtma amacıyla yapmış olabilirler. Her yerde T-658 olacak diyor. Siz bir tanıtılan versiyonda bu var diye herşeyi buna endekslediniz. Hiç doğru bir habercilik anlayışı değil bu. Telefon çıktığında 543 olduğu görülür o zaman inanırım o zamana kadar ben 543 olduğuna inanmıyorum! (Benim için bir sorun da yok hani, S3 sahibiyim ve S4 almayı düşünmüyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.P.E.C.I.A.L.

Tanıtılan versiyonda 543 var diye S4'te de o olacak diye bir şart var mı? Belki sırf işlemci gücünü sergilemek için yaptılar... PC'de overclock rekorları denenirken zayıf ekran kartları kullanılmıyor mu? Veya özellikle rakipleri şaşırtma amacıyla yapmış olabilirler. Her yerde T-658 olacak diyor. Siz bir tanıtılan versiyonda bu var diye herşeyi buna endekslediniz. Hiç doğru bir habercilik anlayışı değil bu. Telefon çıktığında 543 olduğu görülür o zaman inanırım o zamana kadar ben 543 olduğuna inanmıyorum! (Benim için bir sorun da yok hani, S3 sahibiyim ve S4 almayı düşünmüyorum)
    içerden iyi istihbaratı olan bazı siteler var onlarda exynos octa nın t658 li versiyonunun kullanılacağı yazıyor ben de s3 kullanıyorum geçmeyi de düşünmüyorum s4 e ama s serisinin prestijinin düşmemesi için önemli buarada xperia z yi s3 ile karşılaştırıp samsungu ezicek diyenlerde var

• quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

Fatboylar droidler çekirdek çitlemeye devam etsinler...
    iOS hepsinden stabil...

şöyle örnek veriyim sen bi bilgisayarı al formatla ilk açıldığında ne kadar da stabil çalışıyor ama içinde bir şey yok içine bir şeyler ekledikçe de yavaşlıyor bu da o hesap içinde bir şey olmayınca stabil oluyor androıd gibi özellikli olunca da ios gibi değil vs vs bana anlamsız geliyor açıkçası
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

iOS hepsinden stabil...

şöyle örnek veriyim sen bi bilgisayarı al formatla ilk açıldığında ne kadar da stabil çalışıyor ama içinde bir şey yok içine bir şeyler ekledikçe de yavaşlıyor bu da o hesap içinde bir şey olmayınca stabil oluyor androıd gibi özellikli olunca da ios gibi değil vs vs bana anlamsız geliyor açıkçası

ios ta yapamayıp android'de yapabildiğim 1 şey söyle (günlük yaşamda atıyorum o.c değil)

Jb yapmadan androidin stock halinin bile yarisini yapamiyor jb yapincada zaten stabilite kalmiyor android windows kadar stabil bir sistem windows ne kadar kullaniciya bagli hata vermeye basliyorsa androidde oyle iosta bu durum yok jb siz halinde o da cunku mudahele yok sisteme jb yapincada o androidde gorulen herseyi iostada gormek mumkun 5 yil ios kullandim halende kullaniyorum gozlemlerim bu yonde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

quote:

quote:

iOS hepsinden stabil...

ios ta yapamayıp android'de yapabildiğim 1 şey söyle (günlük yaşamda atıyorum o.c değil)

Jb yapmadan androidin stock halinin bile yarisini yapamiyor jb yapincada zaten stabilite kalmiyor android windows kadar stabil bir sistem windows ne kadar kullaniciya bagli hata vermeye basliyorsa androidde oyle iosta bu durum yok jb siz halinde o da cunku mudahele yok sisteme jb yapincada o androidde gorulen herseyi iostada gormek mumkun 5 yil ios kullandim halende kullaniyorum gozlemlerim bu yonde

e sen 1 örnek vermedin ki çünkü örnek veremezsin...

Jb yapmadan arayuz degistiririp safari altyapisini kullanmayan browser kullanip birde ustune baska muzik calar kullan sonra icine mkv video atip istedigin altyaziyi goster sonra multiwindowla ekrani 2 ye bolup 2 uygulama kullan widget kullan notification bara wifi vs acip kapama tuslari koy en sonda goruntuyu hdmi dan tv ye aktar ama unutma jb olmayacak cunku jb senin arti olarak sundugun stabiliteyi zaten ortadan kaldiriyor bunlarin hepsini yapip belgele iphone 4 umu satip i5 alicam hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 27 Ocak 2013; 16:49:03 >

• En basit ornekleri yazdim dahada yazarim ios1 den beri kullaniyorum gayet iyi bilgim var

• quote:

Orijinalden alıntı: MasterOfElectric

Sony hiç bir zaman iyi bir telefon yapamadı ki Şimdi yapsın.Bazı kişiler Samsung 8 çekirdekle göz boyamaya çalışıyor diyorlar ancak Sony Su gecirmezlikle ve toza karşı dayanıklılıkla göz boyuyor. Xperia Z benimde ilk hoşuma gitti ama S4 Pro 1 yıl oncesinin islemcisiydi Şimdi Tegra 4 Exynos 5 ve Snapdragon 6-8 varFarkettiyseniz Xperia Zyi detaylı bir bicimde incelediyseniz ve DipNotlara dikkat ettiyseniz Eğer Xperia Znin icinde sıvı bulunursa Cihanızın garantisi anında Biteceği yazıyor;Peki soruyorum Madem ki su geçirmez Geçirirse Garantisi neden bozuluyor Sony. Hadi Bunuda Açıklayın Ateistler :)

telefon 1metreye kadar su gecirmiyor sen 2metrelik havuza atarsan su gecirir işde bu sebebden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Normsoner

quote:

Orijinalden alıntı: MasterOfElectric

Sony hiç bir zaman iyi bir telefon yapamadı ki Şimdi yapsın.Bazı kişiler Samsung 8 çekirdekle göz boyamaya çalışıyor diyorlar ancak Sony Su gecirmezlikle ve toza karşı dayanıklılıkla göz boyuyor. Xperia Z benimde ilk hoşuma gitti ama S4 Pro 1 yıl oncesinin islemcisiydi Şimdi Tegra 4 Exynos 5 ve Snapdragon 6-8 varFarkettiyseniz Xperia Zyi detaylı bir bicimde incelediyseniz ve DipNotlara dikkat ettiyseniz Eğer Xperia Znin icinde sıvı bulunursa Cihanızın garantisi anında Biteceği yazıyor;Peki soruyorum Madem ki su geçirmez Geçirirse Garantisi neden bozuluyor Sony. Hadi Bunuda Açıklayın Ateistler :)

telefon 1metreye kadar su gecirmiyor sen 2metrelik havuza atarsan su gecirir işde bu sebebden.

Bizim millet onu alip gosteris olsun diye cebindeyken denize girer adamlar bunu onune gecmek istemistir

• Sony optimizasyon konusunda en iyi firmalardan biri yani düşük donanımla yüksek performans çıkartıyor buna örnek 2 çekirdekli Xperia s in browser testinte 4 çekirdekli one x i çoğu sitede geçmesidir.ayrıca Xperia z nin donanımı gayet güçlü belki s4 bencmark testlerinde önde olucak belki bazı siteleri biraz daha hızlı açıcak ama aralarında uçurumda olmıcak her ikiside her oyunu sorunsuzca açıcak ama Xperia z hem malzeme kalitesi hem su ve toz geçirmez kasa ,full hd ekran,ses gibi konularda s4 den daha üstün olacaktır.fiyatıda çok abartılı olmazsa xperia z s4 den daha iyi gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege İ

Sony optimizasyon konusunda en iyi firmalardan biri yani düşük donanımla yüksek performans çıkartıyor buna örnek 2 çekirdekli Xperia s in browser testinte 4 çekirdekli one x i çoğu sitede geçmesidir.ayrıca Xperia z nin donanımı gayet güçlü belki s4 bencmark testlerinde önde olucak belki bazı siteleri biraz daha hızlı açıcak ama aralarında uçurumda olmıcak her ikiside her oyunu sorunsuzca açıcak ama Xperia z hem malzeme kalitesi hem su ve toz geçirmez kasa ,full hd ekran,ses gibi konularda s4 den daha üstün olacaktır.fiyatıda çok abartılı olmazsa xperia z s4 den daha iyi gibi duruyor.

S4'ün kasası ile ilgili bir bilgi yok daha telefonu görmeden neye göre xperia z'nin daha iyi olduğunu savunuyorsun ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iOS hepsinden stabil...

e sen 1 örnek vermedin ki çünkü örnek veremezsin...

Jb yapmadan arayuz degistiririp safari altyapisini kullanmayan browser kullanip birde ustune baska muzik calar kullan sonra icine mkv video atip istedigin altyaziyi goster sonra multiwindowla ekrani 2 ye bolup 2 uygulama kullan widget kullan notification bara wifi vs acip kapama tuslari koy en sonda goruntuyu hdmi dan tv ye aktar ama unutma jb olmayacak cunku jb senin arti olarak sundugun stabiliteyi zaten ortadan kaldiriyor bunlarin hepsini yapip belgele iphone 4 umu satip i5 alicam hemen

arayüz günlük bir işlem mi
    onu geçtim,safari altyapısını kullanmayan bir tarayıcı da günlük değil
    not.bara wifi de haklısın
    hdmi adaptörü var n'aber!
    multi bilmemne zımbırtısı günlük değil

Gunluk islem nedir aciklarsan mesaj atip mail bakmak mi yada telefon edebilmek mi? Bunlari yapamayan mi var multiwindow gunlik kullanimda degil nerde kullanilir youtube dan bisey dinlerken internette dolasmak gunluk ihtiyac degilmidir yada twitter ve facebook u ekranin yarisinda ayni anda kullanmak telefonun temel ozellikleri sadece gunluk islemse dedigim gibi onlari yapamayan telefon kalmadi bana gore en buyuk gunluk ihtiyaclardan biri isim geregi pc ye ihtiyac duymadan download edip rar li dosyalari acabilmek telefonda mesela bircok sey var dostum yani yukarda yazdigim gibi ios1 den beri kullaniyorum yeterince bilgim var ayni arayuzu 5 yil gormek bile arayuz degistirmeti gunluk ihtiyaclardan daha ote yapiyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.