Şimdi Ara

Samsung'un 8 çekirdekli Exynos Octa işlemcisi görüntülendi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Çeşitli yönlerden üstünlükleri olduğu doğru. Ama onu 4 kat diye belirtmek pek de doğru olmayabilir.

Yalnız ben işlemci puanında daha fazla fark beklerdim. Hem Krait hem de daha yüksek frekansta çalışıyor.

2side krait değilmidir hocam , 0,1 ghz fark var arada..

4 kat lafın gelişiydi zaten mecazi anlamda anlıcagınızı düşündüm..

S3 Krait değil, standart tasarım A9 çekirdeği kullanıyor. Neyse diğer testler de gelsin bakalım, anlaşılır son durum.

• quote:

Çırpınma samsung , xperia z ham diye yicek seni

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

/>

/>

• S prime'in daha mantikli oldugunu dusunuyorum. Asenkron olarak calistigindan ihtiyac kadar guc uretecek. 8 cekirdek biraz goz boyama gibi. Tabiki ciktiginda S4'u yine herkes alacak, xperia z'yi 3-5 e katlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZZ RAT -- 27 Ocak 2013; 2:45:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

S prime'in daha mantikli oldugunu dusunuyorum. Asenkron olarak calistigindan ihtiyac kadar guc uretecek. 8 cekirdek biraz goz boyama gibi. Tabiki ciktiginda ayine herkes alacak, xperia z'yi 3-5 e katlayacak.

/>
  • vurmayın öldüm diyosun ha vaayy
  • LightningRaven ; bir daha böyle boş yorum yaparsan seni blocklarım.Galaxy S serisi ne kadar satmış önce bir onu araştır ondan sonra kim kimi ham diye yiyecek anlarsın.İphone fanlarından nefret ederdim.Şimdi ise Sony fanlarından daha fazla nefret ediyorum.

• DONANİM HABERDE KI HER SAYFA'NIN ALTİNDA SONY XPERIA Z KONUSU VAR.. AMD HABERI ÇİKİYOR ALTİNDA XPRIA Z VAR. NVIDIA EKRAN KARTLARİNİ TANİTİYOR YINE XPRIA Z VAR.. SAMSUNG IŞLEMCISINI TANİTİYOR YINE XPRIA Z VAR. BU SEFER ZAVALLİ HTC ALT GELIR SEVIYESINE UYGUN BIR MODEL ÇİKARİYOR YINE XPRIA Z VAR..

Iyi ki sony bir telefon çıkardı. Daha doğru durust özelliklerini bilmeyip sadece kağıt üzerinden yorum yapan insanlar var.

şu an Qualcom un 600-800 serileri çıkmak üzere.

Millet LG 'nin 5-6 ay önce Optimus G modelinde kullandı işlemciyi şimdi Sony fanlari yeni duyuyor galiba. Ama size de hak veriyorum bu işlemciyi sony yeni kullandı. yine teknolojiden 1 yıl geriden geliyor :-)

Ha bu arada Gidip S3 ile xpria Z yi nasıl bir tutuyorsunuz onu anlamadim. Biri 1 yıl önce çıktı diğeri daha 1 ay önce çıktı vee daha piyasaya bile sürülmedi.. Biri A15 tabanli diğeri A9 eğer o kadar çok karsilastirma meraklısiysaniz donanım anlamında gidip 6 ay önce çıkan Optimus G veya başka bir A15 kullanan bir modeli ile karsilastirin....

UMARİM SONY DE GEÇEN YİL KI GIBI HTC 'NIN DÜŞTÜĞÜ DURUMA DÜŞMEZ YOKSA GÜZELIM SUYA VE TOZA DAYANİKLİ( zaten telefonla suyun altında fotoğraf çekiyorduk ) TELEFONA YAZİK OLUR....

• quote:

He ya geçen yıl xpria S içinde söylüyorlardi. Tabi T harfini de unutmamak lazım
    Bu sefer Z harfi denesin olmadı gerçi Alfabede harf ta kalmadı en son Z geliyor.. Bu sefer Sony modeline hangi harfi vereceğini çok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

quote:

He ya geçen yıl xpria S içinde söylüyorlardi. Tabi T harfini de unutmamak lazım
    Bu sefer Z harfi denesin olmadı gerçi Alfabede harf ta kalmadı en son Z geliyor.. Bu sefer Sony modeline hangi harfi vereceğini çok merak ediyorum.

Geldi gene.. Yav he he.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAN7843

bana gore grafik bakimindan zayif bir islemciii

Nasıl anladın??

• quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

LightningRaven ; bir daha böyle boş yorum yaparsan seni blocklarım.Galaxy S serisi ne kadar satmış önce bir onu araştır ondan sonra kim kimi ham diye yiyecek anlarsın.İphone fanlarından nefret ederdim.Şimdi ise Sony fanlarından daha fazla nefret ediyorum.

burası herkesen gidebileceği bir forum sizi neden bu kadar rahatsız etti onu anlamadım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

quote:

samsung'a yalnızca bir telefon üreticisi olarak bakmazsan bu cümleyi kurmazsın. sony telefon çıkarırken kimse "aferin qualcom" demiyor.

Kısaca SONY aşağıdaki tanımın ta kendisidir.

Bırakın film sektörünü bugün en kötü yerel bir tv kanalının bile stüdyosunda ki profesyonel sistemler olsun, muhabirinin elindeki kamera, mikrofon olsun, yayın aracında kullanılan makineler olsun hep sony ekipmanları kullanılıyor. Ekstradan bizlere hitap eden amatör video kamera ve fotoğraf makinelerindeki ürün çeşidi bir hayli fazla.

Bu arada 3D yayıncılıkta kullanılan kameralar ve hollywood' un can damarı olan bluray diskler yine Sony' nin öncülüğünde ve liderliğinde

PS3 oyun konsolunun satışlarından son 1-2 senede kardan zarar etse de bu konsola exc. oyun çıkaran oyun stüdyolarından bir hayli kar elde etti. Dünyanın en kaliteli oyunlarının yapıldığı en büyük oyun stüdyoları Sony' e ait ve oldukça da iyi iş çıkarıyorlar. Bir Hollywood filmden çok daha iyi satış rakamlarına ulaşıyorlar.

1-) Video kameralar,
    2-) Fotoğraf Makineleri,
    3-) Tv yayıncılığı ekipmanları,
    4-) 3D yayın kameraları,
    5-) Ses sistemleri,
    6-) Bluray diskler,
    7-) Bluray oynatıcılardan aldığı lisans ücretleri
    8-) Oyun stüdyolarının başarılı yapımlarıyla satış patlaması yapması

ve bizim bilmediğimiz tıp dan, inşaata nice sektörlerde ki cihazları Sony firmasını ayakta tutan temel sektörlerdir.

Ama Panel TV, Bilgisayar ve Akıllı Telefon pazarı Sony' firmasına epey zarar ettirdi. Yukarıda saydığım 8 sektördeki krallığını bu 3 sektörde yapamadı.

LCD, LED LCD pazarında kendini rezil etti. Bilgisayar ve telefon işine zaten hiç girmemeliydi.

Bu arada Sony' e kar ettiren ürünlerden biride film ve tv yayıncılığı sektörünün kullandığı Sony Vegas yazılımıdır. Ciddi oranda lisanslı kullanımı vardır.

Ha birde dünyada hemen hemen her sinema salonunda arka plandaki o projeksiyon cihazlarının %90' nının Sony olduğunu unutmayalım.

Sony' nin neredeyse tekel olduğu 10 a yakın sektör varken zarar ettiği(oda meçhul) 2-3 sektör var.

Dünya batar Sony batmaz deyimi aslında haksız da sayılmaz.

Çok kollu Sony' i şirketini sakın tek kollu Nokia ile karıştırmayın. Nokia sadece bir sektörde ürün üretiyor ve o ürünü iyi üretemezse iyi satış yapamazsa batma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Fakat Sony bir çok sektörde faaliyet gösteriyor. Dünyanın herhangi bir köşesinde bir hastane odasında kenarda duran bir elektronik tıbbi cihazın üzerinde dahi Sony amblemini görebilirsiniz ama cebinizdeki telefon dışında bir yerde Nokia amblemini göremezsiniz.

Ben Sony' yi telefon piyasasında azimli bir şirket olarak görüyorum. Jetonu geç düşüp, piyasaya geç girmesine rağmen çok iyi ürünler çıkarmaya başladı. Ha birde telefonları içindeki donanım birleşenlerinin, bilimsel değerlerine göre değerlendirmeyi bırakın. İşletim sistemiyle donanım bileşenleri ahenk içinde çalışıyorsa olay bitmiştir. Ram' i bilmem kaçmış, işlemcisi bilmem kaç hz miş, bırakın bunları bilim adamları ve mühendisler düşünsün. Bizim son kullanıcı olarak telefonun bize ne verebildiği önemlidir, işimizi takılmadan, kasılmadan, çökmeden, fazlasıyla görüyor mu, olay bitmiştir.

Sony' nin böyle bir telefon üretmesini bekliyordum ve bunu gördüm ya artık, yukarıda satırlarda Sony telefon konusunda başarısız oldu sözümü unutun gitsin. Çünkü Sony şirketi, Ericsson şirketinden kurtulana kadar, hayalindeki amiral gemisi telefonu tam olarak özgürce yapamadı. Ericsson mühendisleri yıllardır beyin tutulması yaşıyordu ve bunu yeni ortakları Sony' ye de yansıttılar. Ama ne zaman Ericsson, tamamen Sony mühendislerinin kontrolüne geçti, işte bu tür telefonlar yapmaya başladılar. Ericsson diye bir şey yoktur artık, tamamen Sony oldu ve Sony kültürüyle ürün üretiyor.

Bir gün herkes ''It's a Sony'' diyecek.

o zaman aramızda şöyle bir var,

ben samsung'un avukatlığını üstleniyor izlenimi verirken gerçekte sony Xperia telefon kullanıyorum. şimdiye kadar satın aldığım elektronik ürünlerde ciddi fiyat farkı yoksa tercihim sony ve asus oldu.

gelelim konuya,
    konu telefon değil donanım konusu olduğu olduğu için sony bu konuda adı geçecek firma değil.

ek olarak:
    sony android projesinin ilk üyelerinden birisidir fakat google'ın açık kaynak kararı sony'nin planlarını baltalamış olsa gerek. çünkü sony piyasa tercihini rekabet üzerine değil tekel üzerine kuran bir firma. f/p ürünleri yapmakta çok başarısız(bkz. ucuz vaio notebooklar). kendini farklı kılan bir şeyler yapıp ürün fiyatını piyasadan çok kendisi belirlemeyi seviyor. geçtiğimiz döneme kadarki hüsran bundan olsa gerek. gelecek için bakınca Xperia z örneğiyle hem kendini farklı kılacak hem de üst seviye denilebilecek bir ürünle bunu başarabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

quote:

samsung'a yalnızca bir telefon üreticisi olarak bakmazsan bu cümleyi kurmazsın. sony telefon çıkarırken kimse "aferin qualcom" demiyor.

Kısaca SONY aşağıdaki tanımın ta kendisidir.

Bırakın film sektörünü bugün en kötü yerel bir tv kanalının bile stüdyosunda ki profesyonel sistemler olsun, muhabirinin elindeki kamera, mikrofon olsun, yayın aracında kullanılan makineler olsun hep sony ekipmanları kullanılıyor. Ekstradan bizlere hitap eden amatör video kamera ve fotoğraf makinelerindeki ürün çeşidi bir hayli fazla.

Bu arada 3D yayıncılıkta kullanılan kameralar ve hollywood' un can damarı olan bluray diskler yine Sony' nin öncülüğünde ve liderliğinde

PS3 oyun konsolunun satışlarından son 1-2 senede kardan zarar etse de bu konsola exc. oyun çıkaran oyun stüdyolarından bir hayli kar elde etti. Dünyanın en kaliteli oyunlarının yapıldığı en büyük oyun stüdyoları Sony' e ait ve oldukça da iyi iş çıkarıyorlar. Bir Hollywood filmden çok daha iyi satış rakamlarına ulaşıyorlar.

1-) Video kameralar,
    2-) Fotoğraf Makineleri,
    3-) Tv yayıncılığı ekipmanları,
    4-) 3D yayın kameraları,
    5-) Ses sistemleri,
    6-) Bluray diskler,
    7-) Bluray oynatıcılardan aldığı lisans ücretleri
    8-) Oyun stüdyolarının başarılı yapımlarıyla satış patlaması yapması

ve bizim bilmediğimiz tıp dan, inşaata nice sektörlerde ki cihazları Sony firmasını ayakta tutan temel sektörlerdir.

Ama Panel TV, Bilgisayar ve Akıllı Telefon pazarı Sony' firmasına epey zarar ettirdi. Yukarıda saydığım 8 sektördeki krallığını bu 3 sektörde yapamadı.

LCD, LED LCD pazarında kendini rezil etti. Bilgisayar ve telefon işine zaten hiç girmemeliydi.

Bu arada Sony' e kar ettiren ürünlerden biride film ve tv yayıncılığı sektörünün kullandığı Sony Vegas yazılımıdır. Ciddi oranda lisanslı kullanımı vardır.

Ha birde dünyada hemen hemen her sinema salonunda arka plandaki o projeksiyon cihazlarının %90' nının Sony olduğunu unutmayalım.

Sony' nin neredeyse tekel olduğu 10 a yakın sektör varken zarar ettiği(oda meçhul) 2-3 sektör var.

Dünya batar Sony batmaz deyimi aslında haksız da sayılmaz.

Çok kollu Sony' i şirketini sakın tek kollu Nokia ile karıştırmayın. Nokia sadece bir sektörde ürün üretiyor ve o ürünü iyi üretemezse iyi satış yapamazsa batma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Fakat Sony bir çok sektörde faaliyet gösteriyor. Dünyanın herhangi bir köşesinde bir hastane odasında kenarda duran bir elektronik tıbbi cihazın üzerinde dahi Sony amblemini görebilirsiniz ama cebinizdeki telefon dışında bir yerde Nokia amblemini göremezsiniz.

Ben Sony' yi telefon piyasasında azimli bir şirket olarak görüyorum. Jetonu geç düşüp, piyasaya geç girmesine rağmen çok iyi ürünler çıkarmaya başladı. Ha birde telefonları içindeki donanım birleşenlerinin, bilimsel değerlerine göre değerlendirmeyi bırakın. İşletim sistemiyle donanım bileşenleri ahenk içinde çalışıyorsa olay bitmiştir. Ram' i bilmem kaçmış, işlemcisi bilmem kaç hz miş, bırakın bunları bilim adamları ve mühendisler düşünsün. Bizim son kullanıcı olarak telefonun bize ne verebildiği önemlidir, işimizi takılmadan, kasılmadan, çökmeden, fazlasıyla görüyor mu, olay bitmiştir.

Sony' nin böyle bir telefon üretmesini bekliyordum ve bunu gördüm ya artık, yukarıda satırlarda Sony telefon konusunda başarısız oldu sözümü unutun gitsin. Çünkü Sony şirketi, Ericsson şirketinden kurtulana kadar, hayalindeki amiral gemisi telefonu tam olarak özgürce yapamadı. Ericsson mühendisleri yıllardır beyin tutulması yaşıyordu ve bunu yeni ortakları Sony' ye de yansıttılar. Ama ne zaman Ericsson, tamamen Sony mühendislerinin kontrolüne geçti, işte bu tür telefonlar yapmaya başladılar. Ericsson diye bir şey yoktur artık, tamamen Sony oldu ve Sony kültürüyle ürün üretiyor.

Bir gün herkes ''It's a Sony'' diyecek.

Bu yaptığınız hiç de ahlaki değil! Kopyala-yapıştır yaptığınız mesajın alıntı olduğunu belirtseydiniz keşke. Daha önce bir xperia z haberine yapılmış, çok beğeni alan bir yorumu olduğu gibi buraya yapıştırmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 27 Ocak 2013; 8:18:09 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

xperia z mevzusunu one x e benzetiyorum oda s3 den önce çıkmıştı herkes one x one x deyip duruyodu s3 çıktı ortalığı süpürdü yine aynısı olucaktır

S3 teki donanımın 4 katı var , note 2 den iyi , s4 lede başa baş gideceğini sanıyorum xperia z nin.

4 katı ? sen bi dışarı çık hava al biraz

Seninle tartışmayı istemem/tartışmaya girmem.

http://versusio.com/tr/sony-xperia-z-vs-samsung-galaxy-s3

Yeterlimidir yoksa illa uzunca bir yazı yazıp kendimmi açıklayım ?

Sen kağıt üzerindeki farklardan yok şu kadar bu kadar iyi diyorsun bu işlerden anlamadığın aşikar asıl ben senle tartışmam rezil oluyorsun burda

• s3 çıkalı 1 sene olacak bir zahmet sony azda olsun iyisini yapsın
  • mali'ye noldu lan ? şimdi dandik tablet üreticileride powervr çıkarmaya çalışıcak bence. o grafik biriminin daha iyisini apple 1 sene önce kullanmaya başladı(ipad3) yeni çıkıcak bir işlemciye yakışmamış bence.

bu arada sony fanlarıda artmış gördüğüm kadarıyla.

neyse benim şahsi fikrim şuanda xperia z önde s3 e karşı fakat s4 gelince aynı farkın s4 lehine olucağını düşünüyorum

bench testi puanına göre konuşursak bence:

19k xperia
    15k s3
    24-25k civarıda s4 bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ConCarnage -- 27 Ocak 2013; 11:08:42 >
  • Arkadaşlar film senaryosu yazdım yardımlarınızı bekliyorum,Dünya ikiye bölünmüş bir yerde Samsung Kafalar,diğer yerde ise ısırılmış Apple Kafalar aralarında bitmek bilmeyen bu savaşı konu alan bir senaryo :P :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

mali'ye noldu lan ? şimdi dandik tablet üreticileride powervr çıkarmaya çalışıcak bence. o grafik biriminin daha iyisini apple 1 sene önce kullanmaya başladı(ipad3) yeni çıkıcak bir işlemciye yakışmamış bence.

neyse benim şahsi fikrim şuanda xperia z önde s3 e karşı fakat s4 gelince aynı farkın s4 lehine olucağını düşünüyorum

19k xperia
    15k s3

24 25 k yapması biraz zor en fazla 21 k dolaylarında gider hadi diyelim 25 k yaptı s4 çalıştırdığı uygulamaya oyunu xperia z çalıştırmayacak mı sanıyorsunuz anlamiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

mali'ye noldu lan ? şimdi dandik tablet üreticileride powervr çıkarmaya çalışıcak bence. o grafik biriminin daha iyisini apple 1 sene önce kullanmaya başladı(ipad3) yeni çıkıcak bir işlemciye yakışmamış bence.

19k xperia
    15k s3

24 25 k yapması biraz zor en fazla 21 k dolaylarında gider hadi diyelim 25 k yaptı s4 çalıştırdığı uygulamaya oyunu xperia z çalıştırmayacak mı sanıyorsunuz anlamiyorum

öyle birşey yazmışmıyım ? s3 gayet performanslı çalışıyor şuan. xperia biraz daha iyi ve s4 te xperia ya göre biraz daha iyi olucak. bu farkı normal kullandımda ve oyunlarda pek hissediceğimizi düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.