Şimdi Ara

Samsung telefonlarda yeşil çizgi sorunu geri döndü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung telefonlarda yeşil çizgi sorunu geri döndü
    Samsung Galaxy telefon kullanıcıları, en son güncellemelerden şikayetçi. Nisan 2024 güvenlik yamasını yükledikten sonra telefonlarının ekranında yeşil ya da pembe çizgi belirdiğini söyleyen çok sayıda kullanıcı var.

Ayrıca Bkz.One UI 6.0 güncellemesinde yeni sorun: Ekran Yanması

Hangi modellerde görülüyor, neden ortaya çıktı?

Bu sorun birkaç telefon veya modelle sınırlı değil, oldukça yaygın görünüyor. Sorun şu ana kadar Galaxy A73, Galaxy M21, Galaxy M52 5G, Galaxy S21 serisi, Galaxy S21 FE, Galaxy S22 serisi ve Galaxy Z Flip 3 modellerinde görüldü. Bazı kullanıcılar Nisan 2024 güvenlik güncellemesinden sonra, bazıları da One UI 6.0’ı yükledikten sonra sorunu yaşıyor.

Kullanıcılar video kaydetmeye başladı

Sorun, genelde yazılım güncellemesi yüklendikten sonra ortaya çıkıyor. Kullanıcıların telefonlarına yeni yazılım güncellemesi yüklerken video kaydetmeye başladığı bile söyleniyor. Kullanıcılar, sorunun fiziksel hasardan kaynaklanmadığını kanıtlamak için videoyu satış sonrası hizmet mağazalarına göndermeyi düşünüyor.

Sorun ister OLED panelin kendisinden, ister ekran kablosundan, ister yazılım güncelleme sistemindeki bir aksaklıktan kaynaklansın, Samsung’un tüketicilerin güvenini kazanmak için bir an önce bu sorunla ilgili bir açıklama yapması gerekiyor.

Kaynak:https://www.sammobile.com/news/green-line-issue-galaxy-phones-one-ui-6-1-update/

• Genelde panelin bağlantılarından olur bu sorun da güncelleme ne alaka? Biri yazılım biri donanım.

• Samsung ve müşteri memnuniyeti hemi...

Tek güzel yaptığı 3 büyük güncelleme sözü.

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Garantii dolmadan cikan yesil cizgi sorunumu, wkran değisimi yaparak cozmuslerdi. (S7 edge)

Keske hic olmasa telefonun içi acilmasa tabi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yav bu fiziksel bi problem değilmi. Adam dusurmuş telefonu yazılım guncellemesine itiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Donanımsal değil mi bu hata?

• DreamSs kullanıcısına yanıt

Yanlış değilsem güncellemeler aşırı ısınmaya yol açıyor panelde, Oneplus'ta da görülmüştü bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • var ya tam dün gece 1 gibi güncellemeleri kontrol ettim ama dedim ki bi hata mata vardır, bekleyeyim, ilerde toplu güncellerim diye... iyi ki güncellememişim

• Benzer sorun OnePlus'ta da var. Güncelleme yapmıyorum. OnePlus değişim yapıyor gerçi ama bizimki y.dışı cihazı :)

• virtue28 kullanıcısına yanıt

Benim s7 edge çizgi çıkmıştı, o zamanlar çizgiler kronik hataydı, benim ekran kavisli bi kösesinde çok önemsiz hafif bi kırık var diye ekrani garantiden değiştiremeyiz dediler , çok kızmıştım o zaman

• Feardarks kullanıcısına yanıt

Değil eskiden bende s7 vardı onlardada böyle problem çıkmıştı , internete s7 pembe çizgi yazın çıkar

• Xiaomi haberlerinin altına Samsung yazılımı daha iyi yhaanyazmaya gidiyorum :)

• En son S7 Edge’lerde vardı bu bela bi şeydi

• OneUI 6.0 ile samsung sıvadı, ne güzel 5.0 da stabil stabil takılıyorduk. markadan yine soğudum.
    OneUI 6.0 ile ekran koruma mekanizmalarını yazılımdan çıkarttıklarını unutmayalım.

Telefonu 6.0'a güncelledikten sonra fontlar berbat, ikonlar anormal büyük yazı tipi küçücük çirkin birşey oldu cihaz. Pil istatistiklerini bile göstermiyor cihaz. Androidin kendisinde olan bir sistemi neden söker ki bir firma zaten kodlanmış bak orada. 5 para etmez zamsung.
    6.0 dan sonra biri görüşme ortasında olmak üzere kulağıma çat diye sağır edici bir ses vererek iki kez cihaz kilitlenip tekrar başlattı kendini. Bu kadar olmaz. bootloader açsan kNoCk İşLiyo al başına belayı.

AB'nin şu markaların taciz eden güncelleme uyarıları ve eski sürüme geri dönüşün mümkün olmaması gibi şeylere çözüm bulması lazım. Bunlar kafasına göre özellik siliyor cihazdan.

• Xperia 5 II kullanıyorum, bu seri Samsung E4 OLED panel kullanıyor onda da bu sorun maalesef mevcut. Samsung panelli cihaz alırken artık iki defa düşünmek iyi olacak sanırım.

• Epılcıların klasik karalama haberleri.

• İnsanlar apple fiyatlarına laf atıyor ama Android almak gerçekten zenginlik.

• EvMüdüresiii kullanıcısına yanıt
    ya sorma 14 pro da ki yeşil çizgi sorunu olmasa çok haklısın

• EvMüdüresiii kullanıcısına yanıt

Azıcık araştırsanız bunun Apple'da da olduğunu bilirdiniz, Apple da Samsung'tan alıyor OLED panellerini.

• Aynı sorun oledli iphone 13 proda da var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.