Şimdi Ara

sakal neyle kesilmelidir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilirsiniz sakalı jilete vurunca sertleşeceği ve çok sık geleceğini söyleyenler var bu doğru mudur sizce? ve sakalınızı jiletle mi yoksa traş makinesiyle mi kesiyorsunuz

• 24 yaşına kadar jilet vurulması pekte doğru değildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sakal bol çıkıyor. Pek jiletin fark ettiğini düşünmüyorum. Sakal ilk çıktığında sert desek de hafif uzayıp makinayla kesince olduğu gibi devam ediyor. Ha her gün jilet derseniz o ayrı onu bilmiyorum. Kendi açımdan lise zamanımda o 3 yuvarlak kesme bıçağı bölgesi olan traş makinelerini kullandım bir nokttadan sonra çünkü dökülen kıllardan bıkmıştım malum bunlar içine topluyor. Bir kaç kere berberde usturayla traş oldum kesim sonraki görüntü olsa da uzayınca bir fark hissetmedim. Şuanda Braun cruzer 5 traş makinesi var. Ama sıfıra vurmuyorum onun en küçük numarasıyla (1mm yazıyor üzerinde) yani kirli sakal şeklinde takılıyorum.

Sert çıkmasıyla ilgili, arkadaşımda az sakal çıkıyordu denemek için 3 kere hafif uzadıkça berberde traş oldu usturayla. Bir fark olmadı. Ama ben olsam 19-20 yaşından önce jiletle traş olmak için bir sebep göremiyorum. Hatta sonrası içinde illa zaten üniveritede de kesmeye üşeniyor herkes her gün.

• quote:

Orijinalden alıntı: GhoryWarrior

Bende sakal bol çıkıyor. Pek jiletin fark ettiğini düşünmüyorum. Sakal ilk çıktığında sert desek de hafif uzayıp makinayla kesince olduğu gibi devam ediyor. Ha her gün jilet derseniz o ayrı onu bilmiyorum. Kendi açımdan lise zamanımda o 3 yuvarlak kesme bıçağı bölgesi olan traş makinelerini kullandım bir nokttadan sonra çünkü dökülen kıllardan bıkmıştım malum bunlar içine topluyor. Bir kaç kere berberde usturayla traş oldum kesim sonraki görüntü olsa da uzayınca bir fark hissetmedim. Şuanda Braun cruzer 5 traş makinesi var. Ama sıfıra vurmuyorum onun en küçük numarasıyla (1mm yazıyor üzerinde) yani kirli sakal şeklinde takılıyorum.

Sert çıkmasıyla ilgili, arkadaşımda az sakal çıkıyordu denemek için 3 kere hafif uzadıkça berberde traş oldu usturayla. Bir fark olmadı. Ama ben olsam 19-20 yaşından önce jiletle traş olmak için bir sebep göremiyorum. Hatta sonrası içinde illa zaten üniveritede de kesmeye üşeniyor herkes her gün.

yaşım 16 makinaya vurmamı tavsiye ediyorlar ama arkadaşım makinaya vurduğu için grimsi bir iz var yanağımda açıkçası o izde beni şekilsiz şemalsiz gösterir diye korkuyorum o yüzden de mecburen jilete vuruyorum

• klky K kullanıcısına yanıt
    grimsi bir izi anlamadım ben hiç yaşamadım en son ne zaman jiletle tıraş olduğumu hatırlamıyorum.
  • Işın kılıcıyla kesilmelidir.
  • onemli olan tiras bucagi degil kopuktur...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şey farkettiğini düşünmüyorum ben de jilet ve ya makine sonrası uzama ile ilgili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.