Şimdi Ara

Parfüm Barkod Sorgulama..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
5
Favori
395.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar almış olduğum orijinal bir parfümü barkod numarasını girerekhttp://gs1.tobb.org.tr/gepir_v2.php siteden sorguladıgımda çıkmıyor hiç daha önce bir sorgulama yapan veya bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum acaba ürün sahte midir barkod çıkmayınca ?

• ben çok sorguladım parfümlerimi :)

www.checkcosmetic.net sitesine girip parfümlerini sorgulayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamboi

ben çok sorguladım parfümlerimi :)

2 tanede benden
    http://www.checkfresh.com/
    http://gepir.gs1.org/v32/xx/gtin.aspx?Lang=en-US

• quote:

Orijinalden alıntı: cloves

2 tanede benden
    http://www.checkfresh.com/
    http://gepir.gs1.org/v32/xx/gtin.aspx?Lang=en-US

Alıntıları Göster
    checkcosmetic biliyordum burayı ama bazı yorumlarda pek güvenilir olmadıgı söylenmiş sonuçta bu ürünler ithal olarak ülkemize giriyor barkoddan çıkmayınca yurtiçi üretimmiş gibi oluyor vede orjinalliği hakkında şüphe doğuruyor yanlışmı düşünüyorum acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanlg

checkcosmetic biliyordum burayı ama bazı yorumlarda pek güvenilir olmadıgı söylenmiş sonuçta bu ürünler ithal olarak ülkemize giriyor barkoddan çıkmayınca yurtiçi üretimmiş gibi oluyor vede orjinalliği hakkında şüphe doğuruyor yanlışmı düşünüyorum acaba?

Alıntıları Göster
    valla ben bir kaç tane parfümümü checkcosmetic'ten kontrol ettim..hangi tarihte üretildiğini hep gördüm ama sorunluysa bilmiyorum
  • quote:

valla ben bir kaç tane parfümümü checkcosmetic'ten kontrol ettim..hangi tarihte üretildiğini hep gördüm ama sorunluysa bilmiyorum

Alıntıları Göster
    en garanti yolu sanki barkod sorgulama gibi geliyor bana ama bakalım diğer arkadaşların yorumları ne olcak bence çok önemli bir konu danışarak birbirimize önemli bilgiler çıkacağını sanıyorum bu konudan
  • quote:

en garanti yolu sanki barkod sorgulama gibi geliyor bana ama bakalım diğer arkadaşların yorumları ne olcak bence çok önemli bir konu danışarak birbirimize önemli bilgiler çıkacağını sanıyorum bu konudan

Alıntıları Göster
    2007 yılında üretilmiş parfümü göndermişler.Parfümün ömrü ne kadar ? 7 yıl bekler mi bir parfüm ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: okank.

2007 yılında üretilmiş parfümü göndermişler.Parfümün ömrü ne kadar ? 7 yıl bekler mi bir parfüm ya

Alıntıları Göster
    genelde 36 ay şeklinde tüketilme önerisi var ama 7 yıl baya uzun bir süre eğer kokusunda kalıcılığında bir sorun yaşadıysan iade etmeni öneririm
  • quote:

genelde 36 ay şeklinde tüketilme önerisi var ama 7 yıl baya uzun bir süre eğer kokusunda kalıcılığında bir sorun yaşadıysan iade etmeni öneririm

Alıntıları Göster
    benimki 15 yıl beklemiş yuhya :D
  • hakanlg H kullanıcısına yanıt
    bu tarz sitelerde her ürün çıkmayabiliyor..siz parfümü nereden aldınız? aldığınız yere göre orijinal olup olmadığını anlaşılır.

checkcosmetic sitesi ise barkod sorgulama sitesi değildir. parfümün üretim tarihini ve buna bağlı raf ömrünü ''tahmini'' hesaplayan bir sitedir. yani bu siteden çıkan sonuçlar da kesin sonuçlar değildir. batch kodun başındaki ya da sonundaki rakamı yıl kabul eder, harflerden ise ay tahmini yapar. yani tamamen deneme-yanılma tarzında işleyen bir site, kesinliği yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diRTyTRick

bu tarz sitelerde her ürün çıkmayabiliyor..siz parfümü nereden aldınız? aldığınız yere göre orijinal olup olmadığını anlaşılır.

checkcosmetic sitesi ise barkod sorgulama sitesi değildir. parfümün üretim tarihini ve buna bağlı raf ömrünü ''tahmini'' hesaplayan bir sitedir. yani bu siteden çıkan sonuçlar da kesin sonuçlar değildir. batch kodun başındaki ya da sonundaki rakamı yıl kabul eder, harflerden ise ay tahmini yapar. yani tamamen deneme-yanılma tarzında işleyen bir site, kesinliği yok maalesef.
    arkadaşlar selamlar, tester parfümlerde batch kodu olur mu acaba?
  • quote:

ben çok sorguladım parfümlerimi :)

hocam trendyoldan aldığım parfümü az önce sorgulattım dediğininiz siteden 212 men 2015-06-02 Puig France gözüküyor fakat kutunun altında made in Spain puig SA BARCELONA yazıyor aklım kariştı bu işte bir iş olmasın

• O sitelere fazla güvenmeyin. 2014'te piyasaya çıkmış parfümün üretim tarihini 2005 olarak gösteriyordu..

Aldığınız yer sağlamda parfüm de sağlamdır.
  • takip
  • Takip
  • takip..
  • yarın geliyor morhipodan 400 liraya aldığım invictus gerçekliğinden şüphem yok boyner sahte satamazda üretim tarihi önemli morhipo'dan raf ömrü dolmuş malları sallıyor olma ihtimali var bakalım ne zaman üretilmiş
  • EnterX kullanıcısına yanıt
    Bende şuan almak üzereyim ama kafamı kurcalıyo eski ürün olabileceği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrhnn

Bende şuan almak üzereyim ama kafamı kurcalıyo eski ürün olabileceği.
    çakma olması imkansızda eski olabilir hocam garanti veremem
  • EnterX kullanıcısına yanıt
    Geldimi sizin parfüm ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.