Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
96
Favori
620.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 208 sahibi arkadaşlar, aracınızdan memnunmusunuz ? Ankara 'da ikamet ediyorum, mevcut 206 x-design dizel aracım var, şehir içi 1.100 - 1.200km arası gitmektedir. Aracımdan çok memnundum taki bir uzun yol deneyimi yaşayana kadar , 4 kişi + birkaç sırtçantası bagajda olmak üzere Ankara - Bolu arası yol yaptım, 110-120km hızda araç 3.000 devire gelmek üzere oluyor ve pek tatlı bir durum değil. 1.4 dizel 65bg. Şimdi aracımı değiştirip biraz daha yeni bir tasarıma sahip bir araç almak istiyorum. 208 araştırıyorum şuan için farklı bir modelde yok aklımda. Biraz bilgi verebilirmisiniz ? Nedir ne değildir ? Sıfırmı alsam yoksa 2.el temizmi bakayım ?
  • hala cliomu 208 mi diye düşünüyorum iken yeni corsa 2015 model gelicek diye okudum beklemedeyim o yüzdn . en az yakan clio gibi gözüküyor arkadaslar sanki ? bi arkadaş 208 içinde aydınlatabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

208 sahibi arkadaşlar, aracınızdan memnunmusunuz ? Ankara 'da ikamet ediyorum, mevcut 206 x-design dizel aracım var, şehir içi 1.100 - 1.200km arası gitmektedir. Aracımdan çok memnundum taki bir uzun yol deneyimi yaşayana kadar , 4 kişi + birkaç sırtçantası bagajda olmak üzere Ankara - Bolu arası yol yaptım, 110-120km hızda araç 3.000 devire gelmek üzere oluyor ve pek tatlı bir durum değil. 1.4 dizel 65bg. Şimdi aracımı değiştirip biraz daha yeni bir tasarıma sahip bir araç almak istiyorum. 208 araştırıyorum şuan için farklı bir modelde yok aklımda. Biraz bilgi verebilirmisiniz ? Nedir ne değildir ? Sıfırmı alsam yoksa 2.el temizmi bakayım ?

bende 68 beygir 208 var.öncelikle iç konfor olsun yalıtım olsun 206 nın çok ilersinde.eski aracımda benzinli 206 idi.araç 114 km hızda 2500 deviri gösteriyor.120 civarında giderseniz rahatsız edici bir durum yok.130 dan sonra devir yükseldiği için biraz durum değişiyor ama çokta rahatsız edici değil.
    peugeot sene sonuna doğru güzel indirimler yapıyor.indirim denk gelirse sıfır almanız daha güzel olur.yapmazsa temiz ikinci el daha mantıklı.

• quote:

208 sahibi arkadaşlar, aracınızdan memnunmusunuz ? Ankara 'da ikamet ediyorum, mevcut 206 x-design dizel aracım var, şehir içi 1.100 - 1.200km arası gitmektedir. Aracımdan çok memnundum taki bir uzun yol deneyimi yaşayana kadar , 4 kişi + birkaç sırtçantası bagajda olmak üzere Ankara - Bolu arası yol yaptım, 110-120km hızda araç 3.000 devire gelmek üzere oluyor ve pek tatlı bir durum değil. 1.4 dizel 65bg. Şimdi aracımı değiştirip biraz daha yeni bir tasarıma sahip bir araç almak istiyorum. 208 araştırıyorum şuan için farklı bir modelde yok aklımda. Biraz bilgi verebilirmisiniz ? Nedir ne değildir ? Sıfırmı alsam yoksa 2.el temizmi bakayım ?

Uzun yol için b sınıfı satılıp b sınıfı alınmaz.
    C sınıfına yönelin.
    B sınıfı araçlarda uzun yolda rahat ettirecek pek motor yok.
    1.2 tsi 105 beygir ibiza alınabilir, aklıma başka gelmedi.
    Ya da clio 1.2 120 ama gereksiz pahalı.
    Ya ibiza alın ya c sınıfına yönelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordmustanggt2005 -- 21 Eylül 2014; 17:02:28 >

• ön ayak aydınlatmalarını sürekli açık konumda tutabiliyor muyuz arkdaşlar bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

hala cliomu 208 mi diye düşünüyorum iken yeni corsa 2015 model gelicek diye okudum beklemedeyim o yüzdn . en az yakan clio gibi gözüküyor arkadaslar sanki ? bi arkadaş 208 içinde aydınlatabilirmi ?

ben araç almadan önce araştırdığımda çoğu kimse clionun fabrika verilerinden çok daha fazla yaktığından şikayetçiydi...208 in ise yakıtından herkes memnundu...bende 208 aldım 9 aydır kullanıyorum karışık olarak 7600 kmdeyim ve ortalam 5,8 lt benzin...şehir içinde sakin kullanırsam 6 lt yi tutturuyorum...seri kullandığımda oldu 7 lt yi geçmedi hiç...ben çok memnunum...ben clionun da benzinli otomatik modeline baktım benim aldığım 208 active le arada 12000 lira oynuyordu...kesinl,le o kadar farka değmez...ben 9 aydır kullanıyorum ve en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum...

• CEMS44 C kullanıcısına yanıt
    Güncel yakıt yüketim verileri ile geldim. Dizelde de 6000 km nin ağırlıkta şehir içi kullanımının ortalaması ekteki gibidir. Kışın 3,5 civarında olan tüketim yazın klimanın etkisiyle 3,8 e kadar çıktı. 1.2 vti (şimdiki puretech) kullanan arkadaşlar da gayet memnun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: core2dal

Güncel yakıt yüketim verileri ile geldim. Dizelde de 6000 km nin ağırlıkta şehir içi kullanımının ortalaması ekteki gibidir. Kışın 3,5 civarında olan tüketim yazın klimanın etkisiyle 3,8 e kadar çıktı. 1.2 vti (şimdiki puretech) kullanan arkadaşlar da gayet memnun.

Hocam tüketimin müthiş.nasıl yapıyorsun bunu.aynı hızda benim ort 4,3 e kadar inmişti.lakin kısa mesafe soğuk motor kullandığım çok oluyor gün içinde.bir keresinde şehir içinde yine aynı ort hızla sizin değeri yakalamıştım ama 6000 km ortalaması inanılmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Hocam ani hızlanma ve dur kalkta devirli kalkışları olabildiğince az yapınca oluyor :) Parkur 1 deki verileri her yakıt aldığımda sıfırlıyorum orada takip ediyorum ne kadar agresif kullandığımı. Uzun mesafe bulvarlarda trafiğin durumuna göre elverdikçe cruise control açık bir şekilde gidip 100 km/h geçmemeye çalışıyorum zaten mesai çıkışlarında 80 km/h le gitmek bile zor oluyor. 2.000 - 2200 devir civarlarında gayet verimli bir şekilde vites geçişlerini yapıyorum çoğunlukla da Auto 5R ye bırakıyorum kararı. Zaten bu değerleri gören çoğu arkadaş şaşırıyor bu nasıl oluyor diye, HDI çok cimri bir motor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

quote:

C sınıfına yönelin.

C sınıfını nasıl belirliyorsunuz ? Mesela Clio 'nun son çıkan kasaları ? , Peugeot 308 veya 307 ? Birde Golf C sınıfımı sayılıyor ? Nasıl oluyor tam hakim olamadım konuya.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

quote:

C sınıfına yönelin.

C sınıfını nasıl belirliyorsunuz ? Mesela Clio 'nun son çıkan kasaları ? , Peugeot 308 veya 307 ? Birde Golf C sınıfımı sayılıyor ? Nasıl oluyor tam hakim olamadım konuya.

peugeot 3xx araçları c sınıfıdır.
    clio b sınıfı.
    Sınıf olayları iç hacim ve dingil mesafesi ile alakalı.
    B sınıfı yapısı gereği uzun yolda konfor sağlamaz, buna bir de düşük performanslı motorlar eklenince uzun yol çekilmez olur.
    Ibıza ve clio nun turbo motorlu modellerini en azından performans olarak kurtarsın diye önerdim, yoksa onlar da b sınıfı.
    Hangi araçların b hangi araçların c sınıfı olduğunu internetten arama yaparak bulabilirsiniz.

• core2dal kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aracım da 1.4 HDİ 68BG. Şehir içinde 1 depo ile 5.4 Lt ortalamadan aşağısını göremedim. Gerçekten mükemmel veriler.
  • Smeg ekran guncellemesinden gecmiste bahsetmistin..upgrade yaptin mi merak ettim onur..turkce dil secenegi de varmis..:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathane

Smeg ekran guncellemesinden gecmiste bahsetmistin..upgrade yaptin mi merak ettim onur..turkce dil secenegi de varmis..:)

Hocam 3.17'de de Türkçe dil seçeneği var lakin forumlardan okuduğum kadarıyla 3.17'deki hiçbir sorun alenen çözülmüyormuş. Hatta müzik sistemi sesinde 3.20 ile azalma hissettiğinden bahsdenler var. Hal böyle olunca 3.20'den sonraki sürüme kaldı umutlar :(

http://www.208ownersclub.co.uk/forum/208-smeg-updates-firmware_topic578_post9536.html#9536

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Eylül 2014; 23:11:23 >

• Arkadaslar araç alma arefesindeyim 208 access ile I20 jump arasinda kaldim araç Fidel olacak hangisini alayim dayaniklilik ve 2.el açısından hangisi daha mantıklı seçim olur ?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Muzik sistemi zaten kotu birde azalma olursa hic ellememek lazim en iyisi dedigin gibi..navigasyon sistemi hali hazirdaki ekranlara yuklenebiliyor mu acaba gps vs..

• Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 2013 model (trafiğe ekim 2013 çıkışlı) 208 1.0 vti access aracımı 23 haziranda 4618 km de 2. el satın aldım. şuan 6800 km deyim. 1 yılı dolduğu için servis ışığı yandı. servise götürmeli miyim? daha önce hiç servise gitmedi. ilk bakım servis fiyatı kaç lira olur? cevaplarsanız sevinirim. çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcel16

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 2013 model (trafiğe ekim 2013 çıkışlı) 208 1.0 vti access aracımı 23 haziranda 4618 km de 2. el satın aldım. şuan 6800 km deyim. 1 yılı dolduğu için servis ışığı yandı. servise götürmeli miyim? daha önce hiç servise gitmedi. ilk bakım servis fiyatı kaç lira olur? cevaplarsanız sevinirim. çok teşekkürler.

1 yıl dolduğu için km dolmasa bile servise götürmelisin
    şuan servis kampanyası var.bana dizel için 340 civarında rakam verdiler.benzinli içinse aynı yada çok az daha düşük rakam verirler sanırım.ne rakam verirlerse yinede pazarlık yap
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de tam 10000 km ' de aracım.1 yıl Kasım ayının sonuna doğru doluyor. Şimdi götürmeli miyim yoksa 1 yılı bekleyebilir miyim? Çünkü yanlış hatırlamıyorsam 10bin km veya 1 yıl denilmişti.
  • 15000 km veya 1 yıl 1.2 vti için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordmustanggt2005 -- 12 Ekim 2014; 20:46:41 >
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.