Şimdi Ara

Petlas Snowmaster Gerçekten Bu Kadar Rezil Bir Lastik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
10.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ilk yılını bile doldurmamış dört adet Petlas Snowmaster lastikler ile ıslak zeminde (karlı veya buzlu değil, sadece ıslak) ışıklarda gaza normal şiddette bastığımda bile araç patinaj çekiyor. Diğer kullanıcılarda da durum böyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 yıl önce Fiat linea aracıma almıştım. Bolu dağı eski yoldan İstanbul istikametine giderken yaşadığım rezillikten sonra tanıdığım herkese anlattım ve almalarına engel oldum. Açıkcası fren gaz kullanmadan ikinci viteste inişi gerçekleştirdim. Yoğun kar vardı. İnanılmaz bir şekilde yola hiç bir şekilde tutunamiyordum. Benim tespitim şu oldu; hayatı boyunca kış lastiği kullanmamış ve ilk olarak da Petlas kullananlar doğal olarak bu lastiği övüyorlar.
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

iyi bir lastik ıslak zeminde 80 kmh ile ani frende durma mesafesi 35-36m iken petlasın 43 metre durma mesafesi var.

barum polaris3 37 metre

falken hs449 38 metre

sava eskimo hp 39 metre gibi petlas ile benzer fiyatlara daha iyi durma mesafesi sunan lastikler mevcut

sırf yerli diye reklam yaparak millete bu kaliteye göre pahalı bir fiyattan satmaya devam ediyorlar!
    Nissan qashqai aracıma 2 sene önce yorumlara bakarak w671 aldım . İlk başta ıslak zeminde yokuşta patinaj sorunu vardı ve ıslak yer hafif buz tutmuşsa abs devreye giriyor ve tutmuyordu ama karda çekiş iyiydi sıkıntı yoktu. 2 yıl sonra yani şimdi karda fena değil ama 50-60 km ile giderken sağ sol yaparak sallıyor özellikle frende zor tutuyor hafif yokuş aşağı bile sava lastik olan arkadaşım 2 sn de dururken ben 5 sn de durdum, durmak önemli zaten sıkıntı büyük bilginize. Bu yüzden dik yokuş aşağı olan bir yere gidemedim yolda kaldım. Özetle karda çekiş iyi ama ıslak ve ilerleyen zamanda fren sıkıntı. Fiyat diğerlerinin yarısı ama ben bir daha tercih etmem.
    Hocam yasadigim yer dağlık ve engebeli. Buzlu yollarda degilde normal yollarda virajlara cok sert girdigim olur cunku Erzurum' a cok uzagim. Yavas gidersem yol bitmiyor. Hızlı kullaniyoruz burda virajlar falan ama cok sukur bi kere kaydigini gormedim.

Hatta kasim ayinda Erzurum'dan gelirken öyle bi kar yagdi ki yazlik lastikler vardi ona ragmen 7-8 cm karda bile guvenli bir sekilde gelebildim tirmanarak, inerek geldim ve yolda kaç tane de kaza gördüm millet de yazlik lastikle tabi hep yol dışına cikmislardi.
  • Eski aracıma 4 adet almıştım, Van gibi karı, buzu bol olan yerde hiçbir işe yaramadı. Ancak çevremdeki çoğu kişi memnun olduğunu iddia ediyor, sanırım az para ile lastik sahibi oldukları için avunuyorlar. Yada biz lastikten anlamıyoruz
  • petlas'ın diğer lastiklerine de iyi değil diyorlar. arkadaş sava aldı çok memnun.
  • İyi-kötü lastik farkı ıslak zeminde belli olur zaten, kuruda az çok hepsi tutuyor, karda çin malı kış lastiği bile iş yapıyor. Eski şirket arabamda vardı bu lastik, bir garip yumuşak, ıslakta direk kayan ama yanakları falan sağlam iş görür bir lastikti. Karda buzda çok iyiydi yalnız.
  • Bütün kış lastiklerinin ıslak zeminde tutunmaları yaz lastiklerinden daha kötü oluyor.

Petlas'ın kışlıklarında da durum böyle. Islakta tutunması çok iyi değil ama çok da kötü değil. Başlığı açan arkadaş fazla gömmüş Petlas'ı.
  • Üç kış kullandım,dediğiniz gibi rezil bi lastik,sonrasın da sawa kar lastiği aldım çok memnun kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajf39 -- 12 Ocak 2018; 14:57:2 >
  • Sawa kullanipta ovmeyen gormedim..

Omrumu az acaba....

Nedir yani hem ucuz hem cok iyi....

• Başka bir kış lastigi kullanmamissaniz (Conti, Nokian vs), kışları genellikle yaz lastikleriyle tecrübe etmisseniz.

Petlas kışlıklardan memnun kalırsınız.

• En iyi bildiği işi yapıyor. Kayıyor!

• Evet bazen bende de öyle oluyor. Ama onunda belli bir optimum gaza basma seviyesi var onu tutturmak gerek yani her kalkışta yapmıyom. Şu da var çok dik yokuşlardanda millet kalmıştı ben teklemeden çıkıyordum. Araç 2005 corolla 1,6. Sonuçta ucuz bir lastik. Tabiki daha iyi lastikler var.

• Patinaj çeke çeke, virajlarda kaya kaya gidiyorum Birazda bilerek yapıyorum tabi çabuk bitsin de değiştireyim diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 12 Ocak 2018; 20:28:0 >

• Bu lastik karda buzda iyi iş yapar. Kurusa fena değil ıslatan leştir. Parası kadar ekmek vermeyebilir bazı ara ebatlarda pahalı oluyor iyi markalar o zaman belki

• http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

iyi bir lastik ıslak zeminde 80 kmh ile ani frende durma mesafesi 35-36m iken petlasın 43 metre durma mesafesi var.

barum polaris3 37 metre

falken hs449 38 metre

sava eskimo hp 39 metre gibi petlas ile benzer fiyatlara daha iyi durma mesafesi sunan lastikler mevcut

sırf yerli diye reklam yaparak millete bu kaliteye göre pahalı bir fiyattan satmaya devam ediyorlar!

• Yerde kar varken 10 numara lastik , yer ıslak ya da nemliyse vasat bu sebepten 30kmh hızla duramayıp kaza bile yaptım. Yani fiyatının ederinde bir lastik ama ıslak zeminde vasat.
  • 2 yıl önce Fiat linea aracıma almıştım. Bolu dağı eski yoldan İstanbul istikametine giderken yaşadığım rezillikten sonra tanıdığım herkese anlattım ve almalarına engel oldum. Açıkcası fren gaz kullanmadan ikinci viteste inişi gerçekleştirdim. Yoğun kar vardı. İnanılmaz bir şekilde yola hiç bir şekilde tutunamiyordum. Benim tespitim şu oldu; hayatı boyunca kış lastiği kullanmamış ve ilk olarak da Petlas kullananlar doğal olarak bu lastiği övüyorlar.

• arkadaşım yaz lastigi almıştı.

lancia ypsilon için 2 yıl kullandı 50.000 km yaptı.

lastik içten yanaklarında yırtılma oldu.

şikayet var da aratınca genel bir sorun oldugunu anladık.

yerli diyince nedense iki kere düşünmek gerekli :(

• Aynı fiyatta sava gibi bir lastik varken petlas, lassa gibi testlerde var olmayan, etiket değerleri rezil lastiklere paranızı kaptırmayın. Ankaraya kar yağınca ne kadar patinaj çeken araba görsem üzerinde %90 petlas oluyor.
  • Milletin milletçi duyguları kabarıyor onun icin aliyor baska birsey degil

Petlas alana kadar michelin yan markalarını almak daha mantıklı bence

• Bu tür konularda maalesef bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor.Ben karın kışın buzun bol olduğu doğuda bir yerde görev yapıyorum ve bu sene 3.kış mevsimim.İlk kıştan beri Petlas snowmaster kullanıyorum.Bazen öyle bir zemin olur ki 4 çeker bile olsa hatta zincir bile olsa hiçbir araç gidemez bazen öyle bir zemin olur ki bütün kışlık lastikler gider.Ben Petlas için öyle en iyisidir mükemmeldir falan demiyorum ama benim kullandığım ve tecrübe ettiğim kadarıyla gayet güzel ve yeterli bir lastik.Kısa mesafe uzun mesafe her türlü yol yaptım -15 lere kadar her türlü havada kullandım ben hiçbir sıkıntısını görmedim ve tavsiye ederim.Ayrıca o konuda bahsedilen testler de benim şahsi fikrim olarak hiçte tarafsız ve güvenilir değil diye düşünüyorum.Sonucta ben sahadayım ve her türlü lastiği görüyorum burada.

Not: Fotoğrafta yeni yağmış bir karda yokuşu çıkamamış ve bir kısmı aşağıda bir kısmı yokuşta kalmış çoğunlukla 2010 model üzeri araçları ve Petlas snowmaster ile yukarıya çıkmış 2001 model Mazda 626 görünüyor.Burada olayın birazda kullanıcı ile alakalı olduğunu anlatmaya çalışıyorum (çıkamayan araçların bir kısmında Petlas bir kısmında da Lassa kışlık lastikler takılı)

Petlas Snowmaster Gerçekten Bu Kadar Rezil Bir Lastik mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.