Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.976
Cevap
143
Favori
504.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim.Çalışırken 2'ye çıkıp, durunca 1.6'ya düşüyorsa normaldir hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba 20.124 kcal/h kombi en fazla kac metre petek boyu destekler bu konuda bılgısı olan varmı.
    evimde 50*110 havlupan hariç toplam 7.30 metre petek var.
    bınada yalıtım yok evın kuzeye bakan odalarının petek boyunu artırmak toplamda 8.5 metreye cıkarmak ıstıyorum.

kombı bu kapasıteyı desteklermı

tesekkurler.
  • akaco23 kullanıcısına yanıt
    12 metre peteğe kadar destekler hocam.Büyütebilirsiniz.Hatta iyi de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

12 metre peteğe kadar destekler hocam.Büyütebilirsiniz.Hatta iyi de olur.

hocam sizin kombi immregas victrix 26 mı?
  • serihan S kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Victrix 26.

• Herkese iyi akşamlar.Evime yeni taşındım ve ilk defa doğal gazlı bir evde oturduğumu belirteyim.Dün akşam termostat üzerinden 19 olan oda sıcaklığını 22 dereceye ayarladığım da bu ısıya ulaşmak neredeyse 2 saat sürdü ve kazan suyu sıcaklığı 75- 80 dereceye kadar çıktı ve 3,5 metreküp gaz harcadı.Evin özelliklerini ve planını aşağıya ekliyorum. Bilgi sahibi olan arkadaşlar tavsiyede bulunursa sevinirim.

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zukerman -- 3 Ocak 2016; 22:09:12 >

• quote:

Evet hocam Victrix 26.

benimkide aynı hocam.parametreleri hakkında bilginiz varmı?ben yalıtımsız bir evde oturduğum için pek verim alamıyorum.termostat alsam faydası olurmu?

Parametre derken hocam, tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

Oda termostatı ısı sabitlemeye yarar, ev sıcak ise kombiyi kapatıp tasarruf etmeye katkıda bulunur.

Problemi net anlatırsanız daha iyi yardımcı olurum.

• quote:

Parametre derken hocam, tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

Oda termostatı ısı sabitlemeye yarar, ev sıcak ise kombiyi kapatıp tasarruf etmeye katkıda bulunur.

Problemi net anlatırsanız daha iyi yardımcı olurum.

servis parametreleri demek istedim.ev birinci kat alt garaj binada yalıtım yok güzel ısınamıyoruz demek iistemiştim.ev 125m2 11mt petek var.yalıtım olmayınca iş nafile.

Hocam açıkçası kombinin parametreye ihtiyacı yok.Klavuzu karıştırmıştım zamanında, çalışma sistemi falan çok yerinde ayarlanmış.

Garajın tavanına yalıtım yapıp, petek arkalarına izopan koyarsanız faydası olacaktır.
    Kaç dereceye ayarlı kombi?

• quote:

Hocam açıkçası kombinin parametreye ihtiyacı yok.Klavuzu karıştırmıştım zamanında, çalışma sistemi falan çok yerinde ayarlanmış.

Garajın tavanına yalıtım yapıp, petek arkalarına izopan koyarsanız faydası olacaktır.

kışın başında 40 ayarladım.öyle gidiyor.50 yapsam fatura ikiye katlanacak.ısındığımız kadar idare ediyoz anlıcan.

• quote:

Orijinalden alıntı: serihan

quote:

kışın başında 40 ayarladım.öyle gidiyor.50 yapsam fatura ikiye katlanacak.ısındığımız kadar idare ediyoz anlıcan.

Bende bu sistemi uyguladım ama kombi çok yoruuyor oda termostatı aldım 55 e ayarladım odayıda 22 dereceye kombi daha az zorlanıyor. hırıltı kesildi.

40'la ısınmak zor bu havalarda hocam, 45 bile az gelmeye başladı İzmir'de.
    Oda termostatı alıp 45-50 yapmak işinize yarayabilir.Oda termostatı bağlamadan benim kombi 45'le durmuyor şu an.Oda termostatı olunca, oda ısısını bulunca duruyor.

• zukerman Z kullanıcısına yanıt
    Petek boylarında anormallik var özellikle oturma odası ve yatak odası yetersiz ayrıca koridora da muhakkak petek takılmalı.
  • kalorifer tesisatı mobil sistem. bu sistemde peteklere giriş çıkış yerinden bir hat alıp başka bir petek bağlayabilir miyim?
    Havlupan'dan hat alıp koridora 60x80cm petek bağlayabilirsiniz. Yatak odasına 60x160cm yeni petek takabilirsiniz. Oturma odasında ise 60x100cm iki tane peteği aşağıdaki gibi birbirine paralel bağlayabilirsiniz.

• havlupan koridora çok yakın ancak bağlantı yapmak için borunun geçeceği bir yer yok.çocuk odasından resimde kırmızı çizgi ile çizdiğim gibi boru çekerek uzatsa olur mu herhangi sorun olur mu su devir daimi ile ilgili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zukerman -- 4 Ocak 2016; 15:28:03 >
    Mobil sistem kullandığınız için sorun olmaz, duvar dibinden 20mm oksijen bariyerli pprc boru ile yapabilirsiniz bağlantıyı. Peteği çapraz bağlatmayı unutmayın.
  • Fransız pencerenin altında koca bir mermer var; Ülkemizdeki yanlış uygulamalar nedeniyle pvc altındaki mermerlerin ciddi anlamda ısı kaybına yol açtığı aşikar.. Sizce mermerin bu soğumasını içten/dıştan kendi çapımızda azaltabilir miyiz?

Mesela mermerlerin üzerine xps/eps levha koysak işe yarar mı?
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    Çözüm bulursanız haber verin bizde uygulayalım.
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.