Şimdi Ara

oda için ses yalıtımı tavsiyesi ?? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
16
Favori
133.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• eediz kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru.
  • Boşluk yerine taş yünü onun üstüne bondex onun üstüne alçıpan yapsanız çok daha iyi olur. Üstten gelen sesi emicek olan yumuşak malzemedir yani taş yünüdür. Bunun yerine yumurta süngerde olabilir. Ama tüm bu yapacağınız şeyleri otururken yapmak biraz zordur ve sağlık açısındanda pek tavsiye etmem. Biraz sese alışsın, üst komşuyla aranızı iyi tutun, ses olduğunda kibarca uyarın çok daha sağlıklı bir yöntem olur.
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Ev henüz boş. Ev boşken yaptırayım diyordum. Çocuk odası için tavsiye etmiyor musunuz? Yaptırdıktan sonra sağlık açısından bir sorun teşkil edermi acaba?

Ev henüz boş. Ev boşken yaptırayım diyordum. Çocuk odası için tavsiye etmiyor musunuz? Yaptırdıktan sonra sağlık açısından bir sorun teşkil edermi acaba?

Bir de taşyünü+bondex yerine tavana 33mm bariyerli adepan sünger yapıştırıp alçıpanla asma tavan şeklinde kapatsak nasıl olur?

• osmanDB O kullanıcısına yanıt
    Yaptığınız herşey işe yarayacaktır ama yüzdesini vermek için binayı incelemek gerekir. Ama herzaman gelen sesi kaynağından engellemek daha iyidir. Yani üst komşunuzun odasına yalıtım yaptırabilseniz çok daha iyi olur. Ev boşşa bir sakıncası olucağını sanmam.

Hocam sizin meslek ne sormamda sakınca var mı?

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Tabiki sakınca yok hocam,mühendisim.profilime tıklayıncads gözüküyor olması lazım hatta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 4 Aralık 2021; 1:8:42 >

Akustik ile ilgili bilgi meslekten mi yoksa hobiden mi geliyor diye sormuştum hocam.

Hobi sayılır hocam,aynı sorunu yaşayınca ve çözüm için 50 bin tl üstü fiyat çeken firmaları görünce ve kullanacakları malzemelerin 10 bin tl bile etmediğini görünce mecbur öğrendim :)

Of ciddimisiniz hocam. Millet resmen soygun peşinde.

Soygun demiyelimde kısa yoldan bol para peşinde diyelim.
  • Merhaba arkadaşlar. Konu burası mı bilmiyorum ama;

Yeni taşındığım evimde ciddi ses sorunu yaşıyorum. Yan tarafla yatak odalarımız aynı tarafta. Af edersiniz ama adam hormalıyor bildiğin sur üflüyor. Artık duvara vuruyorum sussun anlasın diye. 2 dk sonra tekrar başlıyor. Nasıl ekonomik bir çözüm bulabilirim? Şu ses yalıtım süngerleri var piyasada. Onları önerir misiniz ? Marka vs varsa bildiğiniz kullandığınız. Her türlü önerilere açığım. Teşekkürler.

• CaptainJack kullanıcısına yanıt

Bence doğru konuya sordunuz. Ses yalıtımında bas ve tiz sesler için ayrı yöntemler gerekiyor ama horama sanıyorum ki bas frekanslarda. O yüzden kalınca süngerler kullanmanız daha verimli olur diye biliyorum. Bas frekansların dalga boyu daha büyük olduğu için apartmanda diğer katlara giden sesler genelde bas sesler oluyor. Tizleri sönümleyebilmek daha kolay.

benim tecrübe ettiğim şey, bas ses duvar boyunca tüm odalara rahatça ilerliyor. yani bir duvarı süngerle kapatmak sorunu çözmeyecektir diye tahmin ediyorum.

Bizim de komşunun ultra mega baslı sesi tüm evde tüm odalarda rahatça duyuluyor.

• merhaba evimiz için bir sinema odası yapacağım ev daha inşaat halinde alt ve üst komşulara giden sesi en aza indirmek için inşaat aşamasında neler yapabilirim hangi malzemeleri kullanmalıyım ?

• Enes6172 kullanıcısına yanıt

Bunlar işe yarar mı ki? Çok çakma geldi bana. Dümdüz 3mm'lik bir malzeme ile ses yalıtımı çok makul bir seçenek değil gibi görünüyor.

• 3 çocuğum var gürültü den ve robot süpürge çalışınca dahi alt kat oklava ile vuruyor. Ev site yeni sorun alt katla. Forumu baştan sona okudum. Net cevap verebilecek var mı lütfen. Sadece salonuma birsey ler yaptırmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum

• Sakbiyix S kullanıcısına yanıt
    Ofis halıları var ses bariyeri görevi görüyor aynı zamanda. En ucuz ve zahmetsiz o olur. Komşunuzda sorun olduğunu düşünmüyorum. Siteyi yapan müteahhit yalıtım yapmamış.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.