Şimdi Ara

◄◄◄Motorsiklet ile ilgili bir konuda yardım arayanlar buyrun ►►► (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
4
Favori
3.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Laminon

quote:

Orijinalden alıntı: BrAsSs

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DasMotiv

Merhaba arkadaşlar chopper/cruiser tarzi bir motor satin almak istiyorum.Ilk motor deneyimim olacak.Ayrica maksimum limitim 10 bin lira civarinda. Motorlardan da pek anlamiyorum yolda falan kalsam yani sorunu anlayamam bir de ogrenciyim ona gore masraf sıkıntısı yasamamam gerekiyor.Onerileriniz icin simdiden tesekkurler.

Başlangıç olarak regal raptor olması lasım 150cc sınıfı var bir bakın derim.

Yaza dogru motor almayi planliyorum o yuzden simdiden ekipmanlarimi yavastan alip motora verebilecegim parayi gormek istiyorum bana ekipman konusundan yardimci olabilirmisiniz

En doğrusunu yapıyorsunuz. Tabiki ekipman için ayırdığınız bütçeyi söyleyin yardımcı olayım.

Hocam suanda ekipman icin harciyabilicegim bin tl var iste bu gecede otobuse binip fuara gidicem yani yaza dogru butcem dahada yukselir galiba fuardada ekipman satisi oluyor ve ben bu para ile birkac birseyi tamamlamak istiyorum sizce bu elimdeki para ile ne yada neler alabilirim

Anladım hocam 1000 tl başlangıç için yeterli bir bütçe fuara gidecekseniz mont-kask-eldiven bakın derim güzel ve uygun ürünler oluyor.
    • Kask için 300-400 civarında testlerden geçmiş Nolan,İcon, varsa shark tarzı kasklara bakın derim.
    • Mont olarak 250-300 tl civarında full korumalı bir mont işinizi görür
    • Eldiven 100-150 tl civarında deri korumalı ve elinize oturan birşey alın mesela (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Armode-MG-006-Deri-Racing-Motosiklet-Eldiveni-Siyah-Kirmizi_8797.html)

kalan bütçeyle mafsallı dizlik bakın derim.

Hocam cok tesekkurler rahatsiz ediyorum ama sunuda sorucam o 300 400 tl lik kasklar nasil bi koruma saglar acaba daha kalitelisini almama gerek varmidir ?

Yok estafurallah ne demek rica ederim. 300-400 Civarı kasklar orta seviye kalite sunuyor başlangıç olarak yeter artar nasıl diyeyim Rossi gibi kafanıza motorun arka maşası vurmadığı, inşaat demiri gibi sert sivri metallere yüksek hızla çarpmadığınız sürece sorun olmaz :) Genellikle 350-400 civarı ve üst düzeyi kasklar yeteri kadar güvenlik sağlıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar chopper/cruiser tarzi bir motor satin almak istiyorum.Ilk motor deneyimim olacak.Ayrica maksimum limitim 10 bin lira civarinda. Motorlardan da pek anlamiyorum yolda falan kalsam yani sorunu anlayamam bir de ogrenciyim ona gore masraf sıkıntısı yasamamam gerekiyor.Onerileriniz icin simdiden tesekkurler.

Yaza dogru motor almayi planliyorum o yuzden simdiden ekipmanlarimi yavastan alip motora verebilecegim parayi gormek istiyorum bana ekipman konusundan yardimci olabilirmisiniz

En doğrusunu yapıyorsunuz. Tabiki ekipman için ayırdığınız bütçeyi söyleyin yardımcı olayım.

Hocam suanda ekipman icin harciyabilicegim bin tl var iste bu gecede otobuse binip fuara gidicem yani yaza dogru butcem dahada yukselir galiba fuardada ekipman satisi oluyor ve ben bu para ile birkac birseyi tamamlamak istiyorum sizce bu elimdeki para ile ne yada neler alabilirim

Anladım hocam 1000 tl başlangıç için yeterli bir bütçe fuara gidecekseniz mont-kask-eldiven bakın derim güzel ve uygun ürünler oluyor.
    • Kask için 300-400 civarında testlerden geçmiş Nolan,İcon, varsa shark tarzı kasklara bakın derim.
    • Eldiven 100-150 tl civarında deri korumalı ve elinize oturan birşey alın mesela (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Armode-MG-006-Deri-Racing-Motosiklet-Eldiveni-Siyah-Kirmizi_8797.html)

Hocam cok tesekkurler rahatsiz ediyorum ama sunuda sorucam o 300 400 tl lik kasklar nasil bi koruma saglar acaba daha kalitelisini almama gerek varmidir ?

Yok estafurallah ne demek rica ederim. 300-400 Civarı kasklar orta seviye kalite sunuyor başlangıç olarak yeter artar nasıl diyeyim Rossi gibi kafanıza motorun arka maşası vurmadığı, inşaat demiri gibi sert sivri metallere yüksek hızla çarpmadığınız sürece sorun olmaz :) Genellikle 350-400 civarı ve üst düzeyi kasklar yeteri kadar güvenlik sağlıyor.

Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin Allah kaza bela vermesin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin Allah kaza bela vermesin

Ne demek her zaman, amin hocam herkese..

• BrAsSs kullanıcısına yanıt
    hocam cbr125 - yzf125 yakıt tüketimi ne kadar fark eder acaba günde 60 km yapıcam ortalama okula git gel için ?

bir de oturuş pozisyonu çok çok fark eder mi ? boyum 1.76 motorün üstünde yetersiz kalırmıyım acaba ?

açıkçası cbr bana hep ideal motor gibi geliyor 125-250-600 fark etmeksizin fakat cbr kullandım dediğim gibi yzf içimde hep ukte kaldı sanki almazsam yine pişman olucam yzf görünce özenicem gibi geliyor bi yandan da hiç macera aramadan alıp rahat rahat binsem mi diyorum cbr'a..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_OzaN

hocam cbr125 - yzf125 yakıt tüketimi ne kadar fark eder acaba günde 60 km yapıcam ortalama okula git gel için ?

bir de oturuş pozisyonu çok çok fark eder mi ? boyum 1.76 motorün üstünde yetersiz kalırmıyım acaba ?

açıkçası cbr bana hep ideal motor gibi geliyor 125-250-600 fark etmeksizin fakat cbr kullandım dediğim gibi yzf içimde hep ukte kaldı sanki almazsam yine pişman olucam yzf görünce özenicem gibi geliyor bi yandan da hiç macera aramadan alıp rahat rahat binsem mi diyorum cbr'a..

Öyle aşırı fark olmaz hocam mesela cbr km de 13 krş. yakıyosa R125 16-17 krş. yakar. Boyunuz yeterli olur korkmayın bir bayan arkadaş kullanıyor bizim buralarda 1.70 boyu falan vardır.
    Evet honda rahat kullanılabilen az yakan motorlar üretiyor genel olarak r125 in tek farkı tipi diyebilirim size 100 km üstü aralıksız uzun yol gidecekseniz r125 almayın SS tarzı olduğu için eğik pozisyonda sürmeniz gerekiyor bu da uzun mesafede yorar onun dışında çok sorun olmaz.

• quote:

quote:

Öyle aşırı fark olmaz hocam mesela cbr km de 13 krş. yakıyosa R125 16-17 krş. yakar. Boyunuz yeterli olur korkmayın bir bayan arkadaş kullanıyor bizim buralarda 1.70 boyu falan vardır.
    Evet honda rahat kullanılabilen az yakan motorlar üretiyor genel olarak r125 in tek farkı tipi diyebilirim size 100 km üstü aralıksız uzun yol gidecekseniz r125 almayın SS tarzı olduğu için eğik pozisyonda sürmeniz gerekiyor bu da uzun mesafede yorar onun dışında çok sorun olmaz.

paraya kıydım cbr 250 almaya karar verdim hocam yzfye o parayı verene kadar 2-3 daha ekler 250lik alırım diye düşündüm

• quote:

quote:

quote:

paraya kıydım cbr 250 almaya karar verdim hocam yzfye o parayı verene kadar 2-3 daha ekler 250lik alırım diye düşündüm

En doğrusu hocam daha önce 125cc tecrübeniz varken tekrar 125 ile zaman harcamanıza gerek yok hiç değilse uzun yolda rahat olur

• Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
  • herkese selamlar;

yeni motor almayı düşünüyorum, daha önceleri motor deneyimim olmadı, tabi herkes gibi 2-3 kere motora binmişliğimiz var.
    yeni alacağım motor benim için gezmek adına olacak. herhafta uzak mesafe olarak atıyorum. üsküdardan kalkıp şileye gidip kadar 2 gün kalıp geri gelmek.
    yada şehirler arası geziler tarzında olacak.

kafamda KUBA superlight 200 var. bütçe olarak kask,mont,eldiven, ruhsat,-2.el olabilir- diger şeyler için 10.000,00 TL var
    önerebileceğin başka modeller varmıdır ? yada KUBA uygunmudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HappTasarim -- 11 Nisan 2015; 13:52:40 >
  • Herkese merhaba allah nasip ederse 14 nisanda 17 yaşıma girip ehliyete yazılıcam ve bütcemi cok zorlamayarak 1 yıllık beni goturcek bi motor almak istiyorum neden bir yıl 18 yasında zaten araba ehliyeti felan olucak o yüzden motorda sağda solda cürür gider 2. El olarak almayı düşünüyorum bütcem 2500tl tavsiyelerinizi bekliyorum tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kostlich

herkese selamlar;

yeni motor almayı düşünüyorum, daha önceleri motor deneyimim olmadı, tabi herkes gibi 2-3 kere motora binmişliğimiz var.
    yeni alacağım motor benim için gezmek adına olacak. herhafta uzak mesafe olarak atıyorum. üsküdardan kalkıp şileye gidip kadar 2 gün kalıp geri gelmek.
    yada şehirler arası geziler tarzında olacak.

kafamda KUBA superlight 200 var. bütçe olarak kask,mont,eldiven, ruhsat,-2.el olabilir- diger şeyler için 10.000,00 TL var
    önerebileceğin başka modeller varmıdır ? yada KUBA uygunmudur.

Hocam şöyle diyim 10 bin lira bütçe varken kuba gibi çin, kore malı motorlarla uğraşmaya ne gerek var ? baktığınız motor chopper tarzı ve bu motorlar genelde çok yakarlar ve gitmezler.

Size tavsiyem
    • chopper takıntınız yoksa cbf-150 bakın (uzun yol motorudur, az yakar, rahattır)
    • B+A2 ehliyet 1500 TL civarında, sadece A2 800-900 TL siz hangisini alacaksınız ?
    • ehliyete 1000, ekipmana 1500 gitse 7500 tl niz kalır Supersport(racing) tarzı severseniz cbr 125 öneririm.

İyi akşamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay9800

Herkese merhaba allah nasip ederse 14 nisanda 17 yaşıma girip ehliyete yazılıcam ve bütcemi cok zorlamayarak 1 yıllık beni goturcek bi motor almak istiyorum neden bir yıl 18 yasında zaten araba ehliyeti felan olucak o yüzden motorda sağda solda cürür gider 2. El olarak almayı düşünüyorum bütcem 2500tl tavsiyelerinizi bekliyorum tesekkur ederim

Anladığım kadarıyla siz motoru araba ehliyeti alana kadar kullanacaksınız sonra iki teker hayatınız bitecek. İkinci el olarak o bütçeye mondial drif düşünebilirsiniz fakat kask-mont ekipman bütçenizi ayırmışsınızdır umarım..

Apachi olmayalım sonra

• Açık olup önü uzun cam olan kasklar var onlar hakkında ne düşünüyosunuz? Ben kapalı kaskı çok istemediğim için onlardan düşünüyorum ama güvenlik derecesi nedir bilmiyorum
  • Merhaba arkadaşlar,
    Bende şehir içinde kullanacağım bir motor arıyorum. Forumları çok okudum ama kararsız kaldım.
    6 - 7 bin civarında bir motor arıyorum, scooter tarzında, boy 1.93 olduğundan küçük kalmak istemiyorum pek,
    önerebileceginiz modeller var mı ?
    Problem çıkarmaması ve az yakması önemli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Qatar Foundation

Açık olup önü uzun cam olan kasklar var onlar hakkında ne düşünüyosunuz? Ben kapalı kaskı çok istemediğim için onlardan düşünüyorum ama güvenlik derecesi nedir bilmiyorum

Hocam sevseniz de sevmeseniz de bırakın önü açık olanı çene açılır kask bile almayın. Kafanıza şapka giyip sürmekten farkı yok. Motor kazaların bir çoğunda yüzüstü düşüş olur ve bu kaskların çene açılırların bile hiçbir garantisi yoktur. Çenesiz kasklarda 50 ile bile düşseniz suratınız yere gelse aylarca düzelmez hiçbir şekilde korumaz. Sağlığınızı düşünüyorsanız full face kask alın.
    Bakın Arai en iyi kask markalarından biridir ve çene açılır veya açık kask üretmez. Çünkü güvenilir değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: manyaksx

Merhaba arkadaşlar,
    Bende şehir içinde kullanacağım bir motor arıyorum. Forumları çok okudum ama kararsız kaldım.
    6 - 7 bin civarında bir motor arıyorum, scooter tarzında, boy 1.93 olduğundan küçük kalmak istemiyorum pek,
    önerebileceginiz modeller var mı ?
    Problem çıkarmaması ve az yakması önemli :)

Honda pcx serisini önerebilirim az yakıt ve problem çıkarmaması açısından, Yamaha x-city e de bakabilirsiniz.
  • Cevaplanmayan sorularınız için buraya yazabilirsiniz.
  • Ben ehliyet alinca en fazla 125cc bir baslangic motoru almak istiyorum . Simdi alirsak cin mali aliriz anca ehliyey alinca cbr125r tarzi motor almak istiyorum baska o fiyatta önerin varmi supersport ve naked

• Hocam megelli çok mu vibratör
  • kilom 105 boyum 210cm kawasaki 300 almayı dşünüyorum motora yeni başlayacağım ne düşünüyorsun ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.