Şimdi Ara

'Microsoft, Windows Phone için Sony'yi ikna turları yapıyor' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orientem

"Yeni işletim sistemi" "gelişecek" denip durmasına uyuz oluyorum kaç yıldır mobile işletim sistemi yapıyosun windows mobile ve sürümleri windows phone 7 windows phone 7.5 windows phone 8 kaç yıl oldu ne doğru düzgün arayüz ne doğru düzgün market ne özgürlük üstüne lisans ücreti kısacası bi cacık olmaz wpden para verip aldınız diye kendinizi kandırmayın hele foruma gelip başkalarını hiç kandırmayın bence

Android ne yapıyor yada yaptı da seneleri tartışıyoruz burada?
    Windows mobile Windows Phone 7 ve 8 gibi geçişler sıradan bir güncelleme mi de hesap soruyorsun?

lisans ücreti diyorsun peki bakalım senin androidi stabil kullanman için verdiğin donanım farkını hiç sorguladın mı?
    ya da sen android telefonuna antivirus yüklü olmadan banka hesabımı girebilir misin hoş ben antivitus programlarına bile güvenmem...

androzortla donanım kasmaya devam edin siz. Zamzung 4gb ram li telefon çıkardığında 64 bit Windows yükler kullanırız artık android sağ olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas1903

quote:

Orijinalden alıntı: bthnmlk

quote:

O arayüz ve marketle windows phone önemli bir rakip olamaz ios ile androide.

Hocam markette ne eksik allasen ?

İnstagram ve Asphalt 8 in daha yeni eklendiği bir market düşün.

1.5 yıllık bi işletim sistemi olduğunu düşün. 1.5 yıl içerisinde ne android nede ios bu kadar hızlı büyümüştü.

ilk arabalarda 50 km hız yapamıyorlardı çünkü o zamanlarda bunu yapacak teknoloji ve pazar yoktu. şimdi 300 basan arabalara bile millet burun kıvırıyor.
    ios ve androidin ilk yıllarında şimdiki pazar, teknoloji oyun uygulamalar yoktu. iphone ilk çıktığında program bile yüklenemiyordu marketi bile yoktu.
    bu ortamda % 5 e ancak ulaşan bir ekosisteme hızlı gelişiyor diyemezsiniz.

Asıl bu ortamda hızlı denir. Çünkü Apple ve Android gibi artık oldukça ilerlemiş 2 platform ve bu platformlara daha çok destek veren yapımcılar varken 1.5 yılda bu kadar gelişebilmeye hızlı denir. Apple ve android in gelişmiş rakipleri yoktu.
    Dediğinde haklısın mobil platform bu kadar gelişmiş değildi bu yüzden çokta hızlı ilerleyemediler. Ama wp8in bu 2 devin arasında bu kadar zamanda bunları başarmasına yavaş denemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

"Yeni işletim sistemi" "gelişecek" denip durmasına uyuz oluyorum kaç yıldır mobile işletim sistemi yapıyosun windows mobile ve sürümleri windows phone 7 windows phone 7.5 windows phone 8 kaç yıl oldu ne doğru düzgün arayüz ne doğru düzgün market ne özgürlük üstüne lisans ücreti kısacası bi cacık olmaz wpden para verip aldınız diye kendinizi kandırmayın hele foruma gelip başkalarını hiç kandırmayın bence

Wp7 ile wp8 arasındaki farkı biliyomusun?

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

Windows mobile Windows Phone 7 ve 8 gibi geçişler sıradan bir güncelleme mi de hesap soruyorsun?

lisans ücreti diyorsun peki bakalım senin androidi stabil kullanman için verdiğin donanım farkını hiç sorguladın mı?
    ya da sen android telefonuna antivirus yüklü olmadan banka hesabımı girebilir misin hoş ben antivitus programlarına bile güvenmem...

androzortla donanım kasmaya devam edin siz. Zamzung 4gb ram li telefon çıkardığında 64 bit Windows yükler kullanırız artık android sağ olsun.

Android de samsung alırsan arayüzden dolayı kasar, aynı paraya hatta daha ucuza başka marka alırsan yağ gibi akar. Htc, Lg, Sony, Nexus al ondan sonra konuşalım.
    512 mb ramde yağ gibi akıyor denilen wp teller varken sen sırf 41 mp kamera için 1020 ye neden minimum 1800 lira veriyorsun? fotoğraf merakılısıysan dslr alsana o kadar para vereceğine. Aynı fiyata androidde muhteşem telefonlar var.
    Tabi bu 512 mb telefon alanların elinde patladı wp telefonlar. en dandik koşma tarzı telefonlar bile 1 gb ram istiyor wp da. maşallahı da var. 2 tl fix fiyat yapmış bütün programcılar.
    utanmadan symbianı övmüşsün. interneti açtığın anda sayfa yüklerken belek yetersiz diye sayfayı kapatan, uygulamalarda sertifika hatası veren, bir yere girince açık kaldığı için ram yetersiz diye telefon çaldığında takılıp kalan pili sana çıkartmak zorunda bırakan symbianı.
    androidde antivirüs yüklemiyorum. bütün banka işlemlerimi yapıyorum. hiçbir sorunda olmadı şimdiye kadar. tek antivirüste 8.1 yüklü pcmde yüklü.
    sen wp nda banka uygulamasına girebiliyor musun?
    Çalıştığın bankanın uygulaması wp a çıktı mı? ios veya android kadar detaylı mı? yoksa seni wap şubesine mi yönlendiriyor?

• Suya ve toza dayanlıklı konsepti biraz projelerinin dışında tutsunlar.
    Çerçeve ve kalınlığı iyi aylarlasınlar.
    Fakat şu an ekosistem değiştirmesinler.
  • quote:

quote:

Wm7 ve wm8 arası geçiş problemi sıradan olup olmamak kadar basit bir şekilde açıklanamaz. Malesef 7 ve 8 sadece görünüş olarak benzerler. 8 yeni baştan yazıldı ve 7 kullanan aygıtlar 8 kullananlarla donanımsal olarak uyumsuz. Tamam 8 güzel ama hem microsoft çok geç kaldı, wm 6, ce gibi rezil mobil oslar çıkardı. Hem de böyle 7-8 geçişinde olduğu gibi önceden kestirilemecek hamlelerle güvensizlik aşılıyor. Wm 8 hızlı stabil ama geleceği karanlık. Pazar payı sadece birkaç 3. Dünya ülkesinde hafifçe gelişiyor. Amerikada bile çok kötü.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1.5 yıllık bi işletim sistemi olduğunu düşün. 1.5 yıl içerisinde ne android nede ios bu kadar hızlı büyümüştü.

ilk arabalarda 50 km hız yapamıyorlardı çünkü o zamanlarda bunu yapacak teknoloji ve pazar yoktu. şimdi 300 basan arabalara bile millet burun kıvırıyor.
    ios ve androidin ilk yıllarında şimdiki pazar, teknoloji oyun uygulamalar yoktu. iphone ilk çıktığında program bile yüklenemiyordu marketi bile yoktu.

Asıl bu ortamda hızlı denir. Çünkü Apple ve Android gibi artık oldukça ilerlemiş 2 platform ve bu platformlara daha çok destek veren yapımcılar varken 1.5 yılda bu kadar gelişebilmeye hızlı denir. Apple ve android in gelişmiş rakipleri yoktu.
    Dediğinde haklısın mobil platform bu kadar gelişmiş değildi bu yüzden çokta hızlı ilerleyemediler. Ama wp8in bu 2 devin arasında bu kadar zamanda bunları başarmasına yavaş denemez.

wp gelişti çünkü ondan önceki 3. sıradaki bb battı. symbian kullanıcılarını ve androidden geçenlerle sanırım şu an % 5 civarı pazar payı var. toplam wp satışları Zte nin satışlarından bile geride.
    yazılar birden büyüdü nerden küçülteceğim dediğin telefon servisi bu wp ben anlamam bundan dediği sürece o sistem gelişmiş denilemez.

• quote:

Usta sen nerde yaşıyon ya. 300 basan arabaya kim burun kıvırıyo bi göster bana hele. Yada bu nasıl bi kıstas? Sen iPhone 5S'i olanın Bugatti'si filan mı var sanıyon

WP8 yavaş gelişiyo demeyin artık. Bak denecek çok şey var ona gelene kadar...

Marketi çok pahalı de. Tamam ama gelişmemiş deme. (Aradığın herşey yok, ama gelmeyecek değil ya, gelecek elbet. Sanki ne, varda telefon mu kaldırmıyo. Yada uygulamayı geliştiren bu platforma getiriyoda microsoft mu kabul etmiyo. Adamlar hızla birşeyler eksik kalmasın diye uğraşıyor. Kandırmayın kendinizi, yada haberiniz var mı bilmiyorum ama Android ve iOS bile bu hızda gelişmedi.)
    Kişiselleştirmeler kısıtlı de.
    Mesela klavyeyi değiştiremiyoruz halâ de.
    Olmadı, ana menüdeki canlı kutucuklar halâ yarım saat geçmeden güncellemiyo kendini de.

Bunları de, tamam lafımız yok. Ama bi tutturmuşsunuz arayüzü şöyle, mağaza tırt. İşte hep bu iki şeyi söylediğinizden bi tutarı yok. Arayüzde kutucuklar var, evet. Android ve İOS'da da harika simgeler 3 boyutlu arkaplanlar ohoo birsürü şey var ama onların öylece durması bana o telefonu daha alınası kılmıyor. Sonuçta ikimizde; sen o simgeye, ben kutucuğa dokunuyorum ve o uygulamayı açıyoruz dimi. Ben keskin kenarlardan karman çorman olmayan bi menüden hoşlanıyorum. Mağaza tırt filan değil sadece sinir bozucu bir şekilde pahalı!! Hem ben istemiyorum kardeşim flash ışığımı yakmak için indirdiğim programın rehberimdeki kişileri bilinmeyen insanların eline geçirmesini. Özel bilgilerim değerli benim. Haa bi de bunu diyince "indirirken neyi kullanacağını soruyo kardeşim bak öyle indir sende" diyo bide bazıları. Yahu niye bakacam! Niye bundan endişe duyup her indirdiğim acaba virüsmüdür diye şüpheye düşcem. WP8'de en fazla bi uygulama çöptür dahası yok. Sanki hiç Android'de yokmuş gibi.

Birşeyin tekel olmasına nekadar meraklıymışsınız. Androidciler dua etsin ki iOS var. Yoksa hala widgetleri ana ekranda oraya buraya taşıyo olurdunuz. Bu yarışa WP8'inde katılması sadece birşeyleri geliştirir. Yenilik hız kazanır. Niye bukadar "ne kullanıyosam en iyi o"cusunuz.

Sırf Lumia kullanıyorum diye değil gerçekten birşeyler değiştiği için bu yarışta WP8'de var ve iddaalı diyorum. Bundan 4-5 ay önce, yani Nokia'nın Microsoft'a geçiş evresinde çok pişman olmuştum aldığıma. Nokia geriden de olsa takibi bırakmaz diğer telefonların arkasından seyreder biz de bir şekilde mutlu oluruz diyodum. Bu kadar kısa zamanda bu kadar yol katedeceğini düşünerek almadım çünkü bu telefonu. Şuan pişman değilim ve eminim ileri de iyi ki almışım diyeceğim. Hatta WP8'li daha üst seviye bi telefona yöneleceğim.

Sony ile umarım anlaşırlar. Böyle cicili bicili renklerin pek tadı kalmadı. Aldık hevesimizi, Sony tasarımıyla WP8 birleşsin adam gibi bi telefon alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thinkwithbrain -- 2 Ocak 2014; 1:40:32 >

• Sony wp işletim sistemli bir telefon üretsin en önce alacaklardan biriyim şimdiki telefonum z keşke içinde wp olsaydı.

• evet 300 km dedim sende hemen bugatti dedin. mesela bir Pagani demedin. 1/3 fiyatına rağmen sen bile bugatti örneğini verdin. çünkü aklındaki hızlı araba modeli o. ama zaten bu bir örnekti sende hemen oraya takılmışsın.
    wp kapalı bir sistem ve yavaş gelişiyor bu yüzden. ios bile açıklar bırakıyor jb yapılsın diye. halen wp kırıldı kırılacak haberleri var. wp almaya giden birisini telefoncu sırf bunda uygulamaları parasız yükleyemezsin diye android telefona yönlendirebilir. telefona indiren kullanıcıya üstüne para vermesi gereken uygulamalar bile wp da 2 tl.
    markete uygulamalar geliyor ama birçok bankanın uygulaması bile yok. olanlarda diğer sistemdekilerin yanında çok yavan kalıyor.
    evet wp gelişiyor ama yavaş gelişiyor. şimdide 1 gb sınırlaması çıktı wp.da. androidde bu yok. kasıla kasıla da olsa oyunlar yükleniyor androidde ama wp da 512 mb alanların elinde patladı resmen.

edit: imla hataları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.r.k. -- 2 Ocak 2014; 1:54:03 >

• u.r.k. U kullanıcısına yanıt
    Dediğin arabanın ismini sadece oyunlarda duydum. Yanlışım varsa kusura bakma. Arabalar ilgi alanım değil o yüzden araştırıp (senin dediğine bağlı kalarak) tam yazmaya çalıştım yanlış olmasın diye.

Bugatti = 2.300.000 Euro = 6 796 647,09 Türk Lirası

6.796.647,09 / 3 = 2.265.549,03 Türk Lirası

Bu meblağa sence ucuz mu yani?

Orada Bugatti değilde Pagani deseydim ne değişecekti? Sanki bana bu Pagani dedğin araba Şahin fiyatınaymışta ben Bugatti demişim gibi konuşuyosun.

Konu neden arabaya döndü onu da anlamış değilim.

Zaten bu dediklerini açıkladım. Ek olarak;
    512mb'lık bi telefona sahibim. Rahatlıkla şunu söyleyebilirim; Kasarak açacağına hiç açmasın.

Her neyse eksik yönlerini de abartılmaması gereken yerlerini de anlattım. Bu benim düşüncem, katılmak zorunda değilsin.
  • sony'de işler daha yeni yeni yoluna girerken böyle bir maceraya atılırlar mı merak konusu
  • quote:

quote:

quote:

Android de samsung alırsan arayüzden dolayı kasar, aynı paraya hatta daha ucuza başka marka alırsan yağ gibi akar. Htc, Lg, Sony, Nexus al ondan sonra konuşalım.
    512 mb ramde yağ gibi akıyor denilen wp teller varken sen sırf 41 mp kamera için 1020 ye neden minimum 1800 lira veriyorsun? fotoğraf merakılısıysan dslr alsana o kadar para vereceğine. Aynı fiyata androidde muhteşem telefonlar var.
    Tabi bu 512 mb telefon alanların elinde patladı wp telefonlar. en dandik koşma tarzı telefonlar bile 1 gb ram istiyor wp da. maşallahı da var. 2 tl fix fiyat yapmış bütün programcılar.
    utanmadan symbianı övmüşsün. interneti açtığın anda sayfa yüklerken belek yetersiz diye sayfayı kapatan, uygulamalarda sertifika hatası veren, bir yere girince açık kaldığı için ram yetersiz diye telefon çaldığında takılıp kalan pili sana çıkartmak zorunda bırakan symbianı.
    androidde antivirüs yüklemiyorum. bütün banka işlemlerimi yapıyorum. hiçbir sorunda olmadı şimdiye kadar. tek antivirüste 8.1 yüklü pcmde yüklü.
    Çalıştığın bankanın uygulaması wp a çıktı mı? ios veya android kadar detaylı mı? yoksa seni wap şubesine mi yönlendiriyor?

Androidde sorun sadece arayuzmu? Farklı arayuzlerde denedim.samsung tamam fonksiyonalitenin dibine vurmuş android camiasında ama gel gorki androzort bu fonksiyonaliteyi kaldıramıyor.
    farklı arayuzlerde denedim çok basit olanlar hariç yine kasıyor.

lumia1020 pahalı bir cihaz ancak varmı alternatif?samsung s3 çıktığında 1700 liradan satılıyordu.
    kaç sene öncesinde....

Game boy mu bu telefonlar Bi kaç oyunun 512mb ram desteği yok diye milletin elinde patlasın?ben 1gb ramli lumiada bile Bi kaç oyun dışında oyun oynamadım.kaldıki 512mb ramli telefonlara sonradan bu oyunlar çıkıyor.çıkmasa bile bir kaç illegal yöntemle yüklenebiliyor.youtubeden izleyebilirsin.

ben şimdiye kadar hiç bir oyuna programa para vermedim.androiddeki bedava uygulamaların hali ortada.banner olayını çoktan aşmışlar tam ekran reklam çıkıyor.hatta bazıları daha da İleri gitmiş programdan çıkarken bile 3boyutlu reklam açılıyor.

symbianı bilmiyorsan hiç konuşmayacaksın.web performansı dandik olan tarayıcısı yüzünden ve arm 11 işlemcisi yüzünden kotuydu.hafıza dolu uyarısını ben 6600 n73 gibi ram özürlü modeller dışında almadım.bugun andoidin o dandik multitask deneyimini symbian 1000 le çarpar.yine n8 n82 n95 808 gibi modellerin sahte multitask olmaksızın açtığı uygulama sayısını youtubede n bakabilirsin. En fazla 512mbram ve en fazla 1.3ghz arm 11 işlemci görmüş bu işletim sisteminin yerine android koysaydık nasıl bir tablo çıkardı acaba ortayaŸ˜ bence telefon açıldığı anda android çalışmayı durdurdu mesajından başka bir işlevi olamazdı sistemin
    serifika hatası dediğin şey senin illegal olarak program yüklemek istemenden kaynaklandığını bilmeyip işletim sistemi e çamur atmak kolay olanı tabi...

wp marketine girip banka uygulamalarına bakabilirsin.ben işcepden gayet memnunum mesela...yerel uygulamaların bugünkü halinden Bi haber hala wap yönlendirmesi diye sayıklayın sayıklayabildiğiniz kadar.
    Windows Phone platformunda kod bilgisi olmayan biri bile kendi sitesi için çok iyi program hazırlayabiliyor sayın Bi haber dostum.ornekleri var marketde...

• quote:

quote:

quote:

Sadece şunu söyler misin sana uydum ve dslr makine aldım 24 saat boynumda tasma gibi mi taşıyıcam... 1020 nin çıkış amacını bilmeden konuşuyorsun o laf attığın 1020 al boynuna tak dediğin dslr makinelerle kapışıyor. Ekstra olarak ise hem cebine sığıyor hem de yapman gereken her şeyi yapıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dogu-E

quote:

quote:

quote:

Sadece şunu söyler misin sana uydum ve dslr makine aldım 24 saat boynumda tasma gibi mi taşıyıcam... 1020 nin çıkış amacını bilmeden konuşuyorsun o laf attığın 1020 al boynuna tak dediğin dslr makinelerle kapışıyor. Ekstra olarak ise hem cebine sığıyor hem de yapman gereken her şeyi yapıyor...

Kusura bakmadan buna boşanda Semerini ye derler
    Hangi fotoğraf makinesi 1020 ile yarışıyormuş:)

• quote:

..........................

Androidde sorun sadece arayuzmu? Farklı arayuzlerde denedim.samsung tamam fonksiyonalitenin dibine vurmuş android camiasında ama gel gorki androzort bu fonksiyonaliteyi kaldıramıyor.
    farklı arayuzlerde denedim çok basit olanlar hariç yine kasıyor.

lumia1020 pahalı bir cihaz ancak varmı alternatif?samsung s3 çıktığında 1700 liradan satılıyordu.
    kaç sene öncesinde....

Game boy mu bu telefonlar Bi kaç oyunun 512mb ram desteği yok diye milletin elinde patlasın?ben 1gb ramli lumiada bile Bi kaç oyun dışında oyun oynamadım.kaldıki 512mb ramli telefonlara sonradan bu oyunlar çıkıyor.çıkmasa bile bir kaç illegal yöntemle yüklenebiliyor.youtubeden izleyebilirsin.

ben şimdiye kadar hiç bir oyuna programa para vermedim.androiddeki bedava uygulamaların hali ortada.banner olayını çoktan aşmışlar tam ekran reklam çıkıyor.hatta bazıları daha da İleri gitmiş programdan çıkarken bile 3boyutlu reklam açılıyor.

symbianı bilmiyorsan hiç konuşmayacaksın.web performansı dandik olan tarayıcısı yüzünden ve arm 11 işlemcisi yüzünden kotuydu.hafıza dolu uyarısını ben 6600 n73 gibi ram özürlü modeller dışında almadım.bugun andoidin o dandik multitask deneyimini symbian 1000 le çarpar.yine n8 n82 n95 808 gibi modellerin sahte multitask olmaksızın açtığı uygulama sayısını youtubede n bakabilirsin. En fazla 512mbram ve en fazla 1.3ghz arm 11 işlemci görmüş bu işletim sisteminin yerine android koysaydık nasıl bir tablo çıkardı acaba ortayaŸ˜Â� bence telefon açıldığı anda android çalışmayı durdurdu mesajından başka bir işlevi olamazdı sistemin
    serifika hatası dediğin şey senin illegal olarak program yüklemek istemenden kaynaklandığını bilmeyip işletim sistemi e çamur atmak kolay olanı tabi...

wp marketine girip banka uygulamalarına bakabilirsin.ben işcepden gayet memnunum mesela...yerel uygulamaların bugünkü halinden Bi haber hala wap yönlendirmesi diye sayıklayın sayıklayabildiğiniz kadar.
    Windows Phone platformunda kod bilgisi olmayan biri bile kendi sitesi için çok iyi program hazırlayabiliyor sayın Bi haber dostum.ornekleri var marketde...

evet android sorunu arayüz. nexusta, lg de sonyde htc de samsungda yaşadığın sıkıntıları yaşıyor musun? htc de sense var o kadar güzel ve kasmayan bir arayüz oluyormuş demekki.

lumia 1020 pahalı ve gereksiz. ondan alternatifi yok. bir samsung girişti o işe saçma bir model çıkardı.

evet telefonlar gameboy, fotoğraf makinesi, mp3, radyo, internetttir. oyun falan oynamayacaksan 1100 ile e250 seni haliyle götürür. akıllı telefon sana gerekmiyor.

androidde ve iosta paralı uygulamaları parasızda indirebilirsin. illa reklamlısına gerek yok.

symbianı bilmezmiyiz hiç. iphone katili diye nokianın bizi kazıkladığı 5800 kullandık. sonra 800-900 lira civarına x6 kullandık. görüşme sırasında kilitlenip pili çıkartmaktan arka kapak yalama olmuştu. telefon uygulama açmak için sana git kahve al bekleme diyordu neredeyse. onu kardeşime verip aynı fiyata desire s aldım o zaman akıllı telefona giriş yaptım.

Lg g2 kullanıyorum. gameloft oynarken radyo dinleyip bir tuşla menüye gelip telefon görüşmeleri, internete facebooka bakıp arada birkaç küçük oyun açıp sonra multitasking pencesinden gameloft oyuna direkt kaldığın yere gelmesi sence sahte multitasking mi sayın systemapps? gameloft oyunlarından bahsediyorum hani şu en dandiği 1 gb yer isteyen online oyunlarından.

ben ipadime de android telefonumada illegal uygulama yüklüyorum. paralı aldıklarımda var illegal kullandıklarımda. hiçbirinde böyle sertifika hatası vermiyor. ikisinede istediğim şekilde müdahale ediyorum. illegal kullanacam gerekirse. sertifikaymış oymuş buymuş anlamam. uygulama telefona inecek kurulacak o kadar.

işcep uygulaması daha 2-3 hafta önce wp de güncellendi. ama androiddeki işcep uygulaması işcepse, wp daki işcep bu haliyle ancak işcep light olur.
    merak etme forumda android, ios, wp bölümlerini hep takip ederim. sizin bölümdeki arkadaşların yerel uygulamaların, bankaları maille taciz etmelerini saygıyla karşılıyorum.

@Dogu-E06

bana söylermisin çıkış amacı ne? telefondan kaliteli dslrden kalitesiz bir fotoğraf çekmek için çıkan telefonun amacı ne? ne yapacaksın çektiği fotoyu? instagrama mı facebooka mı koyacaksın? zaten ona koyulacak fotoğraflar için aynı resmin 5 mp lik replikasını veriyor sana 1020. telefonla çekilen fotoğraflar zaten %90 ı faceye instagrama koymak içindir. bu uygulamalarda zaten büyük boyutlu resimleri kabul etmiyor. 8 mp lik telefonlar bile güzel resimler çekerken neden 35 mp lik sarımtırak çeken bir telefon kullanıyorsun?

• Benim anlamadığım ne zaman microsoft bir firma ile görüşücek tarzında bir haber çıksa ios ve android fanları burda madem bu kadar sevmiyorsunuz wp yi neden yorum yapıyorsunuz ısrarla kötülüyorsunuz biri der instagram gelmedi asphalt 8 gelmedi diye sonuç itibarı ile şuan mağazada bulunuyor 1.5 senelik bir ekosistem 200bin uygulumayı geride bırakmış 1 sene sonra çok daha iyi bir yerde olucak o zaman sizde wp ye geçmek için can atıcaksınız.

Not:iphone 5 kullanıyorum.Yakın zamanda lumia alıcam :)
  • ms sonynin ayagina gittiyse , gelecek tahminleri pek iyi olmasa gerek.muhtemelen sony ile anlasacaklardir.cunku bedavaya yapmaz sony , maliyeti veya olursa zarari ben karsilarim diye anlasacaklardir.ubuntu ve firefox icin cok erken onlari koysalar koysalar giris segmentine deneme amacli koyarlar.

ms'in bu kadar agresif politika izlemesinin nedeni tabletlerle ve tablet-notebook melezleriyle ios ve android cok ciddi bir sekilde tehdit eder hale gelecek masaustu windowsu birkac yil icinde.wp ile mumkun oldugunca pazar payından alarak zayiflatmak istiyor ms diger platformlari.bence biraz gec kaldilar.win8 le bir hata yaptilar sonra duzelttiler ama win9 da bir hata daha olursa ms durumu zor toparlar.

• Bırak bu işleri Microsoft, millet anladı artık kutucuklardan birşey olmayacağını. Babamda nexus 7 var her gün launcher değiştiriyor bana soruyor sen ne yapıyosun diye, kutucukları büyütüp renk değiştiriyorum diyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

WP-8 bile çıkalı 1,5 sene oldu, bunun öncesi WP'nin ilk çıkışı 2010, hatta daha da geriye gidersek Windows markası mobil işletim sistemi konusunda en eski marka. WP-8 çıkalı 1,5 sene oldu mantığıyla hareket edersek; IOS-7 çıkalı da 4 ay oldu, 4 ayda ne kadar da gelişmiş IOS :) Ha tüm bunlara rağmen WP karşıtı değilim. Güzel bir alternatif. Lumia 620 kullandım, batarya süresi beni hiç tatmin etmedi o yüzden bıraktım yoksa işletim sistemi olarak tatmin ediciydi benim için ;)

Microsoft da tıpkı Apple gibi kendi telefonunu üretip pazarlamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosica -- 2 Ocak 2014; 9:32:06 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.