Şimdi Ara

* Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? * (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
31.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Arkadaşlar selamlar ;

- Dün bir tane maket aldım. 1:144 ölçeğinde U-BOT denizaltı aldım. yanılmıyorsam 150 parça idi. Bu akşam başlayacam. Yalnız kafama takılan birşey var. Bu maketlerin özel yapıştırıcıları var mı ? Yoksa normal ince uçlu Japon yapıştırıcısı kullanabilirmiyiz ?

Plastik yapıştırıcıları yine aynı mağazalardan veya büyük kitapçı, oyuncakçı gibi yerlerde bulunabilir. Japon yapıştırıcısı plastiği eritiyor. Revell maket yapıştırıcısı vardır. Ufak tüple satılır. Metal, ince ucu vardır ve ince işlerde çok kullanışlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

quote:

Arkadaşlar selamlar ;

- Dün bir tane maket aldım. 1:144 ölçeğinde U-BOT denizaltı aldım. yanılmıyorsam 150 parça idi. Bu akşam başlayacam. Yalnız kafama takılan birşey var. Bu maketlerin özel yapıştırıcıları var mı ? Yoksa normal ince uçlu Japon yapıştırıcısı kullanabilirmiyiz ?

Plastik yapıştırıcıları yine aynı mağazalardan veya büyük kitapçı, oyuncakçı gibi yerlerde bulunabilir. Japon yapıştırıcısı plastiği eritiyor. Revell maket yapıştırıcısı vardır. Ufak tüple satılır. Metal, ince ucu vardır ve ince işlerde çok kullanışlıdır.

Eyvallah hocam, bugün iş çıkışı kadıköye gideceğim. Bu Revell marka dediğiniz yapıştırıcı tahminen ne kadardır ? Maket'de Revell zaten . . .

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar ;

Eyvallah hocam, bugün iş çıkışı kadıköye gideceğim. Bu Revell marka dediğiniz yapıştırıcı tahminen ne kadardır ? Maket'de Revell zaten . . .

Bu görünümde bir yapıştırıcı. Büyük tüpünü 10liraya almıştım sanırım. Uzun zaman geçtiği için fiyatını unuttum.
     * Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? *

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar ;

Bu görünümde bir yapıştırıcı. Büyük tüpünü 10liraya almıştım sanırım. Uzun zaman geçtiği için fiyatını unuttum.
     * Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? *

Hocam teşekkür ederim, bilgilendirdiğin için . . .

• ben de gemi maketi yapmayı çok istiyorum ama pahalı uğraş ya:S
  • mücahit abi aldın ya bursadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatayrilik

mücahit abi aldın ya bursadan

Maketi aldık, sıra yapıştırı ve diğer ufak tefek malzemelerde . . .
  • Yapması cok zor mu ? El yeteneğim pek iyi değildir de yapmak isterim.
  • Arkadaşlar bu modelizmo sitesinde satılan maketlerin nasıl yapılacağına dair bir açıklamaları var değil mi? Bir de yapıştırıcı olarak revell'i önermişsiniz. Peki boyama için ne önerirsiniz?

• Modelizmo'dan sipariş verebilirsin veya buradan;http://www.mmyhobby.com/iletisim.asp alabilisin. Ben genelde mmyhobby'den alıyorum, hem fiyatları uygun hemde kargo parası, bekleme filan derdi olmuyor. Birde kadiköyde özonur hobby market var;http://www.ozonurhobbymarket.com/main.htm ama burası bayaa bi pahalı onu söyleyeyim.
  • benim bir sorum olacak. ben hepsiburda dan bir gemi kiti aldım. iskeleti yaptım. alt kısmın kaplamasını yapacam 0.5mm kalınlığında 5mm genişliğinde 30cm uzunluğunda maun çıtalarla kaplıcam bunları yapıştırmakta problem yaşıyorum. ahşap tutkalı ile oluyor ama çok zahmetli. aktivatörlü yapıştırıcı buldum o da çok hızlı yapıştırıyor. acaba bally kullansam olur mu diye düşünüyorum. fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa teşekkür ederim. iyi çalışmalar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.