Şimdi Ara

Scharfschützen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaptığım son vinyet. (Maket) Boyutu 1:35. Yani askerin boyu 6cm kadar yaklaşık. Konusu 2. Dünya Savaşı'nda Battle of Bulge adlı cephede ( Aralık ayı ) görev alan bir sniper. Vinyetimizin adı almanca Sniper demek zaten.

Scharfschützen

Scharfschützen

Scharfschützen

Scharfschützen

Scharfschützen

• Nasıl yaptın.
  • Hocam hastasıyım şunların ama daha hiç alıpta yapmışlığım olmadı
    Ne kadar oluyor bunlar biraz bilgi verirmisin
  • ben bunları yapıyorum da boyaması için sprey falan yok istanbulda böyle bildiğin bir atolye tarzı yer var mıydı?
  • Figür için:
    O tek figür 4lü sniper set olarak satılıyor fiyatı 15 tl.
    Boya vs derken (yaklaşık 3 renk) 12 tl.
    Yağlı boya 12li set 20tl.
    Zemin için:
    Alçı 2tl
    Su bedava
    Kar için:
    Karbonat 2 paket 1tl
    Su bedava
    Ahşap tutkalı size kalmış.
    Kamluflaj ağı için:
    Ağ Sargı bezi hastaneden rica ettim verdiler.
    Boya ( 1 adet ) 3tl
    Çit için:
    İp bedava.
    Boya (2 adet) 8tl
    Japon yapıştırıcısı 1tl
    Aksesuarlar için:
    Önceden aldıklarım çoğu fiyatlarını hatırlamıyorum

Daha bir sürü ıvır zıvır var sayarsak ama gerek yok

Bittikten sonra izlemek paha biçilemez.

quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

ben bunları yapıyorum da boyaması için sprey falan yok istanbulda böyle bildiğin bir atolye tarzı yer var mıydı?

Spreyle yapmak zorunda değilsin. Kutular halinde boyalar satılıyor. Ben İzmir'de yaşıyorum İstanbul konusunda bilgim yok

Düzenleme: Ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Damn It -- 30 Ağustos 2009; 2:53:03 >

• eline sağlık

bir dahakine yapabiliyorsan bir king tiger yap, ya da stormtrooper

baştan sona kendin yaptın sanmıştım, yine de güzel uğraşmıssın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kespec -- 30 Ağustos 2009; 3:01:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reckoning

eline sağlık

kendin yaptın sanmıştım, yine de güzel uğraşmıssın

Teşekkürler sırada M47 var Türk yapıcam. Birazdan M106A1 adlı ZPT'yi ekleyeceğim foruma o da Türk. Daha sonra Stug III Ausf. G ve Panzer IV Ausf. J var

Kendim yaptım canım hazır alcak halim yok. Figürleri görseniz... Bir figür 10 parçadan oluşuyor. Kafa ayrı, bacaklar ayrı, aksesuarları ayrı, kollar ayrı vs vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Damn It -- 30 Ağustos 2009; 3:02:01 >

• bunları yapıp birleştirsen tadından yenmez gibime geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Damn It

quote:

Orijinalden alıntı: Reckoning

eline sağlık

kendin yaptın sanmıştım, yine de güzel uğraşmıssın

Teşekkürler sırada M47 var Türk yapıcam. Birazdan M106A1 adlı ZPT'yi ekleyeceğim foruma o da Türk. Daha sonra Stug III Ausf. G ve Panzer IV Ausf. J var

Kendim yaptım canım hazır alcak halim yok. Figürleri görseniz... Bir figür 10 parçadan oluşuyor. Kafa ayrı, bacaklar ayrı, aksesuarları ayrı, kollar ayrı vs vs...

anladım figurler hazır olsa bile(kismen değil) bayağ emek olduğu belli oluyor.

bu arada figürleri nasıl temin ediyorsun acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kespec -- 30 Ağustos 2009; 3:05:51 >

• Nereden alıyorsun bunları?Bende İzmir'deyim,çok fazla yapan var bende bir deneyeyim.
  • İzmir'de iseniz Alsancak'ta Kıbrıs Şehitliği caddesinde bir maketçi var ordan temin ediyorum.
    İstanbulda ise, 4-5 firma var. Online satışı olan oralardan alıyorum.

@LANTİA
    Yapıp birleştirsen derken ?
  • Başlık sakat
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Google-

Başlık sakat

• quote:

İzmir'de iseniz Alsancak'ta Kıbrıs Şehitliği caddesinde bir maketçi var ordan temin ediyorum.

@LANTİA

minik bir ordu kurmaktan bahsediyor
  • quote:

İzmir'de iseniz Alsancak'ta Kıbrıs Şehitliği caddesinde bir maketçi var ordan temin ediyorum.

@LANTİA

askerin var tankın var bir sahneye alıp toplasan demek istemiş bu arada güzel çalışma bende yapmak istiyorumda malum biraz pahalıya kaçıyo
  • Harika olmuş. Emeğine sağlık.
  • Yatak değil mi o ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraDeluq

quote:

@LANTİA

askerin var tankın var bir sahneye alıp toplasan demek istemiş bu arada güzel çalışma bende yapmak istiyorumda malum biraz pahalıya kaçıyo

Dediğiniz yapılıyor. Ve bu tarz 3-5 maketten ögeler alıp birleştirip aynı sahneye koymaya diorama diyorlar. Bunun biraz daha küçüğü vinyet (vignette) deniliyor genelde 1 tank ve ya 1-3 figür arası olanlar vignette kategorisine giriyor. Vignette bile zor iken diorama gerçekten ustalık istiyor. Her detayı düşünmeniz lazım.

9 eylülde İzmir'in kurtuluşu için bu foruma üye olan "MC.ARSONIST.TR" arkadaşımda 2 adet M-47 Patton birleştirip bir dio. yapmayı planlıyoruz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaraDeluq

quote:

@LANTİA

Dediğiniz yapılıyor. Ve bu tarz 3-5 maketten ögeler alıp birleştirip aynı sahneye koymaya diorama diyorlar. Bunun biraz daha küçüğü vinyet (vignette) deniliyor genelde 1 tank ve ya 1-3 figür arası olanlar vignette kategorisine giriyor. Vignette bile zor iken diorama gerçekten ustalık istiyor. Her detayı düşünmeniz lazım.

9 eylülde İzmir'in kurtuluşu için bu foruma üye olan "MC.ARSONIST.TR" arkadaşımda 2 adet M-47 Patton birleştirip bir dio. yapmayı planlıyoruz.

güzel boraybilmiyom yetiştirebilirmiyiz m47 leri unimog bitmedi benim daha

• Boyutları Nedir Bunların Acaba Baya Zor Gibi Gözüküyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.