Şimdi Ara

MAGICOOL DIY sıvı soğutma sistemi video inceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
25.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: jeofizikci

hocam el yapımı emek istiyen parçalar olduğundan belki beğenmiyen çıkar bide ben yazayım izninizle.
    MAGICOOL Pro II - 240mm Radyatör 54ytl
    MAGICOOL Pro I - 120mm Radyatör 40ytl
    2x MAGICOOL Performanslı Pompa 53ytl
    Cooler Master AquaTrident blok 20ytl
    sıvı, hortum, rakor 25ytl
    toplam 192 ytl.
    uç kat soğutma yuzeyi+ çift pompa ve 13 ytl fark
    video daki setin fiyati 179 ytl

Vay be şimdi bunla seti tokat manyağı edecen hemde hemen hemen aynı parayla.Gerçektende iyi toplanmış parçalar.
  • alternatifler çoğalıyor
    2.ci elde 1 set big vater alıp pompa ve hazne deişimide bayağı iş görür
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet328

quote:

Orjinalden alıntı: MaedHrOS

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet328

sıfırdan sıvı soğutma toplamak daha mantıklı ,performanslı ve ekonomik olacaktır

ekonomik nasıl olacaktır örnek verebilirmisiniz 170ytl yi geçmeyen soğutma sıvısı hortumlar ve rekorlar dahil olarak.dikkat 170ytl ürünün fiyatı geçmeyecek bu fiyatı.

1-atman pompa 1000 lt 20 ytl
    2- hortum 20 ytl Alphacool 10/8mm Şeffaf Sıvı Soğutma Hortumu (2 metre)
    3-soğutma sıvısı 19.90 ytl Thermaltake UV Soğutma Sıvısı CL-W0044
    4- sıvı kabı plexi el yapımı 30 ytl
    5-rekorlar 10 ytl
    6- radyatör ve fan Thermaltake-Sıvı Soğutma uygulamaları için 12cm Radyatör- CL-W0002 sıfırı 60 ytl forumda 25 ytl ye 2.elde satan arkadaşlarımız vardı
    7-cpu blok Thermaltake- Bakır CPU Su Bloğu- CL-W0010 50 ytl

yukardaki liste 209.9 ytl tutuyor
    radyatörü 2. ci el alırsak 174 . 9 yani senin geçmeyecek dediğin fiyata 4.99 ytl farkla geçiyo sadece
    bu şekilde daha güçlü bir pompaya sahip olmuş oluyoruz böylece performans daha iyi olabilir sanırım kararı sizlere kalmış

Şu sistemle Magicool Hazır sıvı soğutma kitinin performansını geçmek imkansız

1) Blok çok kötü, Magicool'un bloğu iğneli yapıya sahip
    2) Radyatör de en kötü tip olan kazanlı değil içinde borulardan sıvı dolaşan tip. Oysa Magicool'da performanslı tip olan kazanlı ve kanal yapılı radyatör var

• Çok hoş bi görüntü ortaya çıkıyor şu sıvı soğutmalı PClerde.
  • uv mod da yapılınca çılgın görünüm oluyor
  • bu soğutmanın yanında birde adam akıllı kasa lazım .
  • Yahu çok enteresan, süper bir cross motor aldım desem, biri çıkıcak "bence araba al üstü kapalı" diyip kıyaslamaya calışacak???

Ben sırf bu fan gürültüsünü azaltmak için hava soğutmaya milyonlar dökmüş ama oyun merakım yüzünden muvaffak olamamış bir kullanıcıyım, bu sistemi amacı verimin yanı sıra sessisliktir arkadaşlar, hemen saçma bir kıyaslama diyaloğuna dönmesin muhabbet,

Ayrıca bir arkadaşım kasasında takılı olan 4 hdd ekran kartı ses kartı uydu kartı kart okuyu gibi bir sürü ürün yüzünden 500w lık güç kaynağı ile yaşadığı sorunları koolance'ın süper bir soğutma sistemini harici bir güç kaynağı ile prize bağlayarak çözdü, sistemden 6 tane fanını çıkardı, Bu tür alternatif fikirleri hemen halı altına itmeyin lütfen. Ayrıca sıvı soğutma sistemlerini termoelektrik levhalarla kombine ederek oda sıcaklığının çok altında CPU çalıştırmanın mümkün olduğunu biliyormusunuz.???

• quote:

Orjinalden alıntı: jeofizikci

hocam el yapımı emek istiyen parçalar olduğundan belki beğenmiyen çıkar bide ben yazayım izninizle.
    MAGICOOL Pro II - 240mm Radyatör 54ytl
    MAGICOOL Pro I - 120mm Radyatör 40ytl
    2x MAGICOOL Performanslı Pompa 53ytl
    Cooler Master AquaTrident blok 20ytl
    sıvı, hortum, rakor 25ytl
    toplam 192 ytl.
    uç kat soğutma yuzeyi+ çift pompa ve 13 ytl fark
    video daki setin fiyati 179 ytl

Hocam 1 pompayı anladımda 2incisi ?? Bide hocam bende sıvı soğutmaya geçmeyi planlıyorumda nerden bulabilirim bu malzemeleri ???
  • Ben ağustos ayında almışdım ama yeni sistem alana kadar kurmadım.Bu hafta yeni bir sistem aldım ve bu soğutma kitini kurdum.Öncelikle şunu söyleyeyim ben su soğutma işine ilk kez giriyorum ve daha önce hiç bu tür bir tecrübem olmadı.İşte magicool sistemimden görüntüler;
    MAGICOOL DIY sıvı soğutma sistemi video inceleme

işlemcim e8600 ve default sıcaklık idle 35 load 45 arası değişiyor.Daha OC yapmadım dolayısı ile tam perforamansı hakkında bilgileri kendim yapcağım detaylı bir kullanıcı incelemesi ile forumda paylaşacağım.Sistem şuanda stabil olarak çalışıyor 4 gündür ve herhangi bir sıkıntı yaşatmadı.İlk kez su soğutma işine girişenleree bende tavsiye ediyorum.İleride elbeteki daha profosyonel bir sistem toplama düşüncem olabilir,burada maksat bu işi tecrübe etmek.Ben ağustos ayında bu sistemi 170 ytlye almışdım onuda not olarak belirteyim.

• Hocamm o küçük radyatör biraz küçük kalmış.Onun içinde sistem pek soğutamıyor suyu.Keşke kendiniz toplasaydınız su soğutma sisteminizi.Hem daha verimli olurdu hemde ekran kartınızıda soğutmuş olurdunuz.Sıcaklık değerleriniz biraz yüksek kalmış gibi.Radyatörünüzü kasanızın arkasındaki egsoz fanıyla yer değiştirirseniz bence daha iyi olucaktır.En azından 3-4 derece düşüş sağlayabilirsiniz.
  • Zaten ben bu su işini tecrübe etmek için böyle ufak bir set aldım.Piyasada çok çeşit var ve ben nereden başlayacağımı bilemedim,sonuçda bu olay tamamiyle tecrübe işi dolayısı ile zaten uzun vadeli bir ssitem olmayacak bu.Yaza kadar idare etsin yeter.Sonradan daha detaylı bir araştırma ile ekran kartınıda kapsayacak bir su sistemi kurmayı düşünüyorum.
    Bu arada işlemcime OC yapma imkanımda oldu.e8600 işlemcimi 4.2 ghz e yükselttim.Şuan idle 42 load 65 civarı çalışıyor.Biraz daha OC yapabilirim ama şuan beni idare ediyor ama sistemimin OC kapasitesi oldukça yüksek ileride abanmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 25 Kasım 2008; 15:41:07 >
  • cok hızlı anlatmıssınız
    acelenız fln mı vardı ???

ayrıca baska markalarda da sıvı sogutma tanıtımları beklıyoruz
  • arkadaşlar MAGICOOL ÜRÜNÜNÜN FİYATINI VE NERDE BULABİLİCEĞİMİ YAZARSANIZ GERÇEKTEN ÇOK MUTLUOLURUM
  • Orjinalden alıntı: DARTH_BLACK

bence burdaki radyatörü alttaki harddiskleri çıkartmayıp kasanın arkasına doğru taksaydın daha iyi olurdu benim düşüncem su ponpasınıda ekrankarrının altarafdaki yeryerlerin birini çıkartıp takabilirsin alt tabandaki 2 tane harddisk koyma yerini geri tak diğer harddisk koyduğun yerleri çıkar fandan içeri daha çok hava girişi olabilsin tabi yeniden söyliyim bu benim düşüncem

• Sistem tanıtımı çok acele yapılmış ve çok da tatmin edici değil.İkinci olarak da piyasada çok daha iyi sistemler varken neden bu seçilmiş pek anlıyamadım?
  • Artı sistemimi soğutmak için sıvı olarak amonyak kullanmayı düşünüyorum... Bu konuda tecrübesi olan var mı?
  • 1 amonyak çewirim yapalım
  • videodaki su sogutmayı begenmedim , daha üst sınıftaki su sogutma sistemleri yayınlanırsa güzel olur
  • Bunlardan bi tane edineceğim en kısa sürede
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.