Şimdi Ara

MAGICOOL DIY sıvı soğutma sistemi video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
25.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: venom88

Hala ocz nin hava soğutmasıyla kıyazlamaya çalışanlar var hava soğutmayla su soğutma performansını karşılaştırıosun oldukça komik bir durum hava soğutmadan 5 dereçe daha iyimiş şaka gibisiniz.Su soğutma dediğin hava soğutmadan en az %30 yaklaşan daha iyi sonuçlar vermesi gerekirki o kadar paraya emeğe ve kurulum işlemine değsin hava soğutmayla su soğutma kıyazlaması yapan arkadaşlarada burdan sevgiler..

Simdi benim hyper212 CPU fanim 42 derecede tutuyodu islemcimi
    UFak bi islem yapalim
    42/100*30
    12.5 derece daha iyi tutmasi lazim
    42-12 yaparak 30 derece eder.
    30 derece benim oda sicakligim.
    Load da oda sicakliginda deger vericek sivi sogutma tamamen extreme parcalardan olusmustur.
    Sadece islemci sogutma maliyeti de bu sistemlerde 400liraya yakindir.

Burda herkes fiyat olarak karsilastirma yapar.
    Bahsettigimiz sivi sogutma 185YTL
    185liraya bu gun hava sogutma alinabiliyor.

Saka gibi olan bisey varsa burda oda senin yorumundur.
    Hayati boyunca sivi sogutmaya dokunmamis, sonra burda sivi sogutma hakkinda ileri geri konusanin yorumudur..!

• çok hızlı anlatıyorsunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

Orjinalden alıntı: venom88

Hala ocz nin hava soğutmasıyla kıyazlamaya çalışanlar var hava soğutmayla su soğutma performansını karşılaştırıosun oldukça komik bir durum hava soğutmadan 5 dereçe daha iyimiş şaka gibisiniz.Su soğutma dediğin hava soğutmadan en az %30 yaklaşan daha iyi sonuçlar vermesi gerekirki o kadar paraya emeğe ve kurulum işlemine değsin hava soğutmayla su soğutma kıyazlaması yapan arkadaşlarada burdan sevgiler..

Simdi benim hyper212 CPU fanim 42 derecede tutuyodu islemcimi
    UFak bi islem yapalim
    42/100*30
    12.5 derece daha iyi tutmasi lazim
    42-12 yaparak 30 derece eder.
    30 derece benim oda sicakligim.
    Load da oda sicakliginda deger vericek sivi sogutma tamamen extreme parcalardan olusmustur.
    Sadece islemci sogutma maliyeti de bu sistemlerde 400liraya yakindir.

Burda herkes fiyat olarak karsilastirma yapar.
    Bahsettigimiz sivi sogutma 185YTL
    185liraya bu gun hava sogutma alinabiliyor.

Saka gibi olan bisey varsa burda oda senin yorumundur.
    Hayati boyunca sivi sogutmaya dokunmamis, sonra burda sivi sogutma hakkinda ileri geri konusanin yorumudur..!

hyper212 dediğiniz fan yarım ekmek kadar bir fan anakartım gigabyte ds3r kasam stacker(!) olmasına rağmen cpu soğutucusu takmak için o kadar minik bir alan kalıyorki anlatamam 12cmx12 cm gibi birşey ve sağda solda ramlerin soğutucuları falan filan herşey yüksek aylardır q6600 cpu mu 3600mhzde 60 derece altında tutabilcek ufak soğutucu aradım ve bulamadım.su soğutma içinde herşey dahil 200ytl den fazla harcayacak param yok.şimdi ben bu soğutmayı almayayımmı? :D

• yha başka inceleme yapıcak ürün mü yoktuu ..

dandik bi su soğutma koumussunuzz .. hava soğutmadan bi farkı yokk

ThermalRight Ultra 120 Extreme bile bu su soğutmadann daha ii

adı su soğutma ama hava soğutmadan hem daha masraflı hemde aynı performansta

valla çok gereksiz bişee .. ben ThermalRight Ultra 120 Extreme alırım daha ii

bi günde Thermalright ultra 120 nin falan incelemsini yapınn

binlerce soğutma varr .. bu dandik soğutmadan başka bişe bulamadınız mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackCalamity

yha başka inceleme yapıcak ürün mü yoktuu ..

dandik bi su soğutma koumussunuzz .. hava soğutmadan bi farkı yokk

ThermalRight Ultra 120 Extreme bile bu su soğutmadann daha ii

adı su soğutma ama hava soğutmadan hem daha masraflı hemde aynı performansta

valla çok gereksiz bişee .. ben ThermalRight Ultra 120 Extreme alırım daha ii

bi günde Thermalright ultra 120 nin falan incelemsini yapınn

binlerce soğutma varr .. bu dandik soğutmadan başka bişe bulamadınız mı

Ultra120+FM123 fiyatini yazarmisin bana..
    Netteki cogu test Delta fanlarla yapiliyor (Thermalrightlar) Delta fanlar da 250cfm guce sahip..
    Bi daha dusun
  • çok basit ve yetersiz bir sistem
  • Guzel ama hizli bir anlatim olmus.Bu sistem ise TT nin ilk BW larina benziyor pek guven vermiyor ve pahali.Kaliteli bir hava sogutma daha mantikli bir secim olur en azindan daha zahmetsiz bir kurulumu var.
  • bu sistemi alan birde hortum alsın derim
    arkadaşım aldı bu sistemden kasa içine kurmak tamamen ölüm
  • 240 litre saat bir tek işlemci sogutmak için yeterli ama radyatör küçük kaldığı için performans düşmüş..30 derece oda sıcaklığında yarım litre su bilgisayar kapalıyken 30 dereceye zaten ulaşır,bu durumda sağlam bir hava sogutmadan daha performanslı olamaz,ancak odada klima varsa o zaman daha güzel sonuçlar ortaya koyabilir..Ayrıca yüzde 30 daha performanslı çalışan bir su soğutma sistemi görmedim ben yüzde 300 pahalı olan gördüm ama bu ürün ancak 70-80 dolar eder ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cose Turche

240 litre saat bir tek işlemci sogutmak için yeterli ama radyatör küçük kaldığı için performans düşmüş..30 derece oda sıcaklığında yarım litre su bilgisayar kapalıyken 30 dereceye zaten ulaşır,bu durumda sağlam bir hava sogutmadan daha performanslı olamaz,ancak odada klima varsa o zaman daha güzel sonuçlar ortaya koyabilir..Ayrıca yüzde 30 daha performanslı çalışan bir su soğutma sistemi görmedim ben yüzde 300 pahalı olan gördüm ama bu ürün ancak 70-80 dolar eder ..

doğru demişin
    haklısın ve katılıyorum

• su soğutmayla tanışmak isteyenler ve sistemine görsel bir hava katmak isteyenler için güzel bir çözüm.

hava soğutma vs su soğutma performansı karşılaştırmak mantıklı değil. su soğutma hobi işi.
    fiyat/ performans olarak üst sınıf bir hava soğutma her zaman ilk seçim olacaktır.
  • su soğutmayla hava soğutmayı kıyaslamak cok yanlış. su soğutma herzaman cok daha avantajlı olacaktır. hem sesizlik hemde soğutmada. mesela bu kite 80 ytl daha masraf yapıp bir tane 240mm radyator ve ikinci pompa takarak hava soğutmaya fark atabilirsiniz. ayrıca gpu bloğunuda ekleyerek daha da geliştirebilirsiniz. hava soğutmada ise dha serin bir işlemci için yapabileceğiniz tek şey fanın hızını artırıp ses ile boğuşmak olacaktır.
    bence en onemli farksa bu sistemi herhangibir soket değişiminde sadece blok değişimi ile yeni sisteminize uydurabilmenizdir. hava soğutmada ise yeni soket ile kullanamıyacaksınız. yani alacağınız bu tarz sistemin pek cok parçasını ilerde kullanabilirsiniz.
    duzgun tasarlanmış bir su soğutmay ile hiç bir hava soğutma kıyaslanamaz bile. bunu butun su soğutmacılar soyleyecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeofizikci

su soğutmayla hava soğutmayı kıyaslamak cok yanlış. su soğutma herzaman cok daha avantajlı olacaktır. hem sesizlik hemde soğutmada. mesela bu kite 80 ytl daha masraf yapıp bir tane 240mm radyator ve ikinci pompa takarak hava soğutmaya fark atabilirsiniz. ayrıca gpu bloğunuda ekleyerek daha da geliştirebilirsiniz. hava soğutmada ise dha serin bir işlemci için yapabileceğiniz tek şey fanın hızını artırıp ses ile boğuşmak olacaktır.
    bence en onemli farksa bu sistemi herhangibir soket değişiminde sadece blok değişimi ile yeni sisteminize uydurabilmenizdir. hava soğutmada ise yeni soket ile kullanamıyacaksınız. yani alacağınız bu tarz sistemin pek cok parçasını ilerde kullanabilirsiniz.
    duzgun tasarlanmış bir su soğutmay ile hiç bir hava soğutma kıyaslanamaz bile. bunu butun su soğutmacılar soyleyecektir.

• sıfırdan sıvı soğutma toplamak daha mantıklı ,performanslı ve ekonomik olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet328

sıfırdan sıvı soğutma toplamak daha mantıklı ,performanslı ve ekonomik olacaktır

ekonomik nasıl olacaktır örnek verebilirmisiniz 170ytl yi geçmeyen soğutma sıvısı hortumlar ve rekorlar dahil olarak.dikkat 170ytl ürünün fiyatı geçmeyecek bu fiyatı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaedHrOS

quote:

sıfırdan sıvı soğutma toplamak daha mantıklı ,performanslı ve ekonomik olacaktır

ekonomik nasıl olacaktır örnek verebilirmisiniz 170ytl yi geçmeyen soğutma sıvısı hortumlar ve rekorlar dahil olarak.dikkat 170ytl ürünün fiyatı geçmeyecek bu fiyatı.

kastetiği bu paranın bir miktar ustune cok daha yuksek verim alınabilecek bir sistem toplanabilmesidir.
    hatta toplama parçalarla kaliteden bir miktar odun vererek, aynı fiyata daha performanslı sistem bile toplanabilir.
  • quote:

quote:

1-atman pompa 1000 lt 20 ytl
    2- hortum 20 ytl Alphacool 10/8mm Şeffaf Sıvı Soğutma Hortumu (2 metre)
    3-soğutma sıvısı 19.90 ytl Thermaltake UV Soğutma Sıvısı CL-W0044
    4- sıvı kabı plexi el yapımı 30 ytl
    5-rekorlar 10 ytl
    6- radyatör ve fan Thermaltake-Sıvı Soğutma uygulamaları için 12cm Radyatör- CL-W0002 sıfırı 60 ytl forumda 25 ytl ye 2.elde satan arkadaşlarımız vardı
    7-cpu blok Thermaltake- Bakır CPU Su Bloğu- CL-W0010 50 ytl

yukardaki liste 209.9 ytl tutuyor
    radyatörü 2. ci el alırsak 174 . 9 yani senin geçmeyecek dediğin fiyata 4.99 ytl farkla geçiyo sadece
    bu şekilde daha güçlü bir pompaya sahip olmuş oluyoruz böylece performans daha iyi olabilir sanırım kararı sizlere kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet328 -- 7 Eylül 2008; 0:31:01 >

• quote:

quote:

quote:

kastetiği bu paranın bir miktar ustune cok daha yuksek verim alınabilecek bir sistem toplanabilmesidir.
    hatta toplama parçalarla kaliteden bir miktar odun vererek, aynı fiyata daha performanslı sistem bile toplanabilir.

saolasın jeofizikçi kardeşim demek istediğimi anlayan çıkmış

• hocam el yapımı emek istiyen parçalar olduğundan belki beğenmiyen çıkar bide ben yazayım izninizle.
    MAGICOOL Pro II - 240mm Radyatör 54ytl
    MAGICOOL Pro I - 120mm Radyatör 40ytl
    2x MAGICOOL Performanslı Pompa 53ytl
    Cooler Master AquaTrident blok 20ytl
    sıvı, hortum, rakor 25ytl
    toplam 192 ytl.
    uç kat soğutma yuzeyi+ çift pompa ve 13 ytl fark
    video daki setin fiyati 179 ytl
  • quote:

hocam el yapımı emek istiyen parçalar olduğundan belki beğenmiyen çıkar bide ben yazayım izninizle.
    MAGICOOL Pro II - 240mm Radyatör 54ytl
    MAGICOOL Pro I - 120mm Radyatör 40ytl
    2x MAGICOOL Performanslı Pompa 53ytl
    Cooler Master AquaTrident blok 20ytl
    sıvı, hortum, rakor 25ytl
    toplam 192 ytl.
    uç kat soğutma yuzeyi+ çift pompa ve 13 ytl fark
    video daki setin fiyati 179 ytl

eline sağlık sağolasın
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.