Şimdi Ara

!!! Ücretsiz Toplu Dosya Adlandırma Yazılımları !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
12.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ReNamer 4.21 (Ücretsiz)

ReNamer, birçok dosyanın aynı anda ismini değiştirmek için hazırlanmış bir programdır. Dosyaların tek tek ismini değiştirmek oldukça zahmetlidir ve çok zaman ister. Bu programla daha fazla zaman kazanabilirsiniz. Dosyalarınıza sayı sırası verebilirsiniz. Program dosya tanıtım bilgilerini (ID3v1, ID3v2) ve her türlü karakteri destekler.

Yenilikler (4.21) :

# Dosya adının uzunluğu seçmek için Ctrl+L kısayolu eklendi.
    # Resim dosyalarına tanıtım bilgisi eklemek için bazı güncellemeler yapıldı.
    # Yeni dosya eklendiğinde özelliklerini otomatik gösterme özelliği eklendi.
    # Programın ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve kuralları yenileyebilirsiniz.

Yenilikler (4.18c Beta) :

# İsimleri değiştikten sonra programı otomatik kapatma özelliği eklendi.
    # Yeni dosya eklendiğinde özelliklerini otomatik gösterme özelliği eklendi.
    # Programın ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve kuralları yenileyebilirsiniz.

Yenilikler (4.17) :

# İsim değiştirirken oluşan dosya kayıpları hatası giderildi.
    # Yardım bölümü yenilendi.
    # İsim değiştirilmesi için tanımlanan kurallar yenilendi.
    # Dosyaları saymak için (Alt+I) kısayol tuşu oluşturuldu

Yenilikler (4.15) :

# Otomatik güncelleme desteği eklendi.
    # Dosya boyutunu görüntüleyebilme özelliği eklendi.
    # Yeni karakterler eklendi.
    # Dosya tarama seçeneği eklendi.
    # Dosyayı geri dönüşüm kutusuna gönderirken oluşan hatalar giderildi.

Yenilikler (4.12) :

# Yeni karakterler eklendi.
    # Başka bir hata yüzünden oluşan "Her Zaman Üstte" seçeneği kaldırıldı.
    # Dosya tarama seçeneği eklendi.
    # Dosyayı geri dönüşüm kutusuna gönderirken oluşan hatalar giderildi.
    # Windows XP Service Pack 1 yüklü bilgisayarlarda düşük performansta çalışıyordu. Bu hata giderildi.

1 MB boyutunda ve ücretsiz olan programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

Rename Master 2.7.4 (Ücretsiz)

Bu program eğer elinizde yüzlerce dosya varsa ve bunların adlarını değiştirmek istiyorsanız tam size göre. Program sayesinde her dosyanın üzerine gelip teker teker ad değiştirmektense sadece birkaç saniye içinde işinizi halledebileceksiniz. Oldukça ufak boyuta sahip ve kullanıcılarına ücretsiz gelen bu program ayrıca MP3, JPEG, JFIF ve EXIF biçimli dosyalarınızın etiketini de değiştirebiliyor.

Özellikleri :

# Akıllı numara sorgulayıcısı
    # Otomatik önizleme desteği
    # Geri alma işlevi
    # Küçük resim halinde dosyaların içimdeki resimlerin görülebilmesi

500 KB boyutunda ve ücretsiz olan programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

JJ MP3 Renamer 3.2.5 (Ücretsiz)

JJ MP3 Renamer, MP3 dosyalarının üzerindeki bilgileri değiştirme işlevi gören bir yazılımdır. MP3 dosyalarının bilgilendirme verilerini tutan ID3 etiketleri üzerinde düzenlemeler yapmamıza imkan vermektedir.

Bu düzenlemeler ile sahip olduğumuz MP3 dosyalarının parça, sanatçı, albüm adlarını, liste numaralarını, yapım yıllarını, hangi müzik türünden olduklarını ve yorum bilgilerini oluşturabilir, mevcut bilgiler üzerinde ise değişiklik yapabiliriz. Yazılımın bu ilk müzik dosyası bilgilendirme işlevinin yanı sıra bir de dönüştürme aracı bulunmaktadır.

Bu dönüştürme aracı ile MP3 dosyasının adının ne şekilde görüntüleneceğini(albüm, sanatçı, parça adı sıralaması), ID3 etiketleri arasındaki kopyalama işlemlerini, veritabanından indirilen verilerin nasıl kaydedileceğini ayarlayabiliriz. Kullanımı oldukça kolay olan yazılımla çalma listeleri oluşturabilir, üzerinde düzenleme yapmak istediğimiz MP3 dosyalarının medya oynatıcımız ile bir tıklamada açılmasını sağlayabilir ve toplu düzenleme işlemleri yapabiliriz. Tamamen ücretsiz olan yazılımın boyutu da oldukça küçüktür.

Özellikleri :

# MP3 dosyalarının üzerindeki bilgileri tek tıklama ile değiştirebilme.
    # ID3 Etiketlerinin 1.0, 1.1 ve 2.x sürümlerine tam destek.
    # ID3 Etiket biçimlerinin 1 ve 2 sürümlerinde ayrı ayrı işlem yapabilme.
    # Seçilen ID3 alanlarını MP3 dosyalarına yazdırabilme.
    # Dönüştürme aracı: MP3 dosyasının adını ID3 Etiketi'ndeki ad ile değiştirebilme.
    # Dönüştürme aracı: ID3 Etiket bilgilerini internet üzerinde bulunan ücretsiz CD veritabanından indirerek yükleyebilme.
    # Dönüştürme aracı: ID3 Etiket 1 sürümünü 2 sürümü ile karşılıklı biçimde kopyalayabilme.
    # ID3 Etiket metninin durumunu ayarlayabilmek için dönüştürme araçları kullanma, çoklu harfleri temizleme.
    # Dönüştürme aracı: bilgisayar üzerindeki MP3 dosyalarını kolayca kopyalayabilmek için çalma listeleri oluşturabilme.

800 KB boyutunda ve ücretsiz olan programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

Kaynak BEYTEPE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 4 Aralık 2006; 15:25:43 >

• saol bi deneyelim
  • sağolasın
  • Rietveld, açtığın konuların hepsi emek harcanmış konular

Teşekkürler indiriyorum.
  • Rietveld emeğine sağlık çok güzel program
  • Ellerine sağlık @ Riet

Dosyaları illaki tek tek değiştirmek zorunda değilsiniz topluda değiştirebiliriz.
    Örnek verecek olursam.
    Avatar resimlerinin bulunduğu dosyadayız ve hepsinin ismini avatar die değiştireceğiz diyelim.
    yapacağımız şey ctrl+a ile hepsini seçmek ve birine sağ tıklayıp ad değiştire tıklamak
    avatar(1) gibi bir isim yazarsak hepsini değiştirmiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockclimber -- 16 Ağustos 2006; 14:22:38 >
  • Çok teşekkürler Rietveld

Ya peki :\ /{} < > | " ? * karakterleri dosya adına konulamıyordu (normal Windows yeniden adlandırmasında). Bu program ile bu engeli aşabiliyor muyuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Çok teşekkürler Rietveld

Ya peki :\ /{} < > | " ? * karakterleri dosya adına konulamıyordu (normal Windows yeniden adlandırmasında). Bu program ile bu engeli aşabiliyor muyuz?

Hiç denemedim ama zannetmiyorum.Sonuçta bu dosyalar tekrar Windows'ta kullanılıyor.

• Windows dosya adlandırmalarına neden öyle bir engel koyuyor ki ya? O işaretler konulsa dosyalara sisteme zarar mı verir?
  • sağolasın rietveld
  • Güzel bir programa benziyor.Tşkler.
  • çok program yükleye yükeye pc göçtü... formatladıkdan sonra belki yüklerim paylaşım için saol
  • Rename Master 2.7.4 programı eklendi.

İyi Forumlar...

_____________________________________________________________________________________
    Biraz da Reklam

Rietveld (RSA) Paylaşım Cümbüşüne 21 Yeni Başlık Daha Eklendi.Görmek İçin Alttaki Linke Tıklayın

http://forum.donanimhaber.com/m_8380840/tm.htm

_____________________________________________________________________________________
  • Saolasın
  • teşekkürler Rietveld
  • ReNamer programının 4.15 sürümü çıktı.Linkini ve bilgileri güncelledim.

İyi Forumlar...

• ReNamer programının 4.17 sürümü çıktı.Linkini ve bilgileri güncelledim.

İyi Forumlar...

• JJ MP3 Renamer 3.2.4 programı eklendi.

İyi Forumlar...

• ReNamer'ın 4.18c Beta sürümü çıktı.Bilgileri ve indirme linkini güncelledim.

İyi Forumlar...

Biraz da Reklam

Rietveld (RSA) Paylaşım Cümbüşüne 29 Yeni Başlık Daha Eklendi.Toplam Başlık sayısı 120'ye ulaştı.Görmek İçin Alttaki Linke Tıklayın

http://forum.donanimhaber.com/m_8380840/tm.htm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.