Şimdi Ara

'Microsoft, Windows Phone için Sony'yi ikna turları yapıyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Microsoft, Windows Phone için Sony'yi ikna turları yapıyor'

Xperia ailesi ile Android tarafında önemli başarılar yakalayan ve bu yıl yüzde 55 artış hedefleyen Sony, Windows Phone tarafında herhangi bir modele sahip değil. 

Ancak iddialara göre Microsoft, Android tarafında ilgi çeken modelleri Windows Phone ekosistemine de kazandırma çalışmaları kapsamında HTC'den sonra Sony'nin de kapısını çaldı. 

Daha önce Microsoft ve Sony birlikte çalışmış ve bir Windows Phone prototipi ortaya çıkmıştı. Bu prototip hiçbir zaman piyasaya çıkmasa da eBay üzerinden yüksek bir meblağa satılmıştı. 

Microsoft'un hedefi Sony'den bu yıl için bir model sözü almak. VAIO markasını taşıyacak olan akıllı telefon, Sony'nin Music Unlimited ve Video Unlimited servislerini de bünyesinde barındıracak. Cihazın Xperia serisinden de bazı tasarım ögelerini miras alması bekleniyor. 

Eğer Sony cephesinde beklenen gelişmeler olmazsa, geçen yıldan beri ekosisteme ilgisini dile getiren Çinli ZTE potaya girecek. Microsoft'un ayrıca daha çok üretici çekmek adına lisans ücretlerini de düşüreceği belirtiliyor.  

Kaynak:https://www.theinformation.com/Microsoft-Phones-Up-Sony-ZTE-For-Mobile-Boost

• Lisans ücreti almayacam diyordu...

• bu microsoft ta pazarcı gibi bağıra bağıra WP yi satma derdinde sanki
  • O arayüz ve marketle windows phone önemli bir rakip olamaz ios ile androide.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas1903

O arayüz ve marketle windows phone önemli bir rakip olamaz ios ile androide.

Hocam markette ne eksik allasen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bthnmlk

quote:

İnstagram ve Asphalt 8 in daha yeni eklendiği bir market düşün.

• Sonyi batırmaya kararlılar heralde

• quote:

quote:

quote:

Hocam daha yeni bir sistem olacak o kadar.bu arada Nokia fanı değilim s2 den lumia 820 ye geçtim androide göre çok iyi bence , arayüze değinmiyorum zevk meselesi ben çok beğendim.

• quote:

quote:

quote:

1.5 yıllık bi işletim sistemi olduğunu düşün. 1.5 yıl içerisinde ne android nede ios bu kadar hızlı büyümüştü.

• Sony ve HTC gelsin gerisi yalan benim için

• Wp başarılı geliyor. Ama android örgürlüğü sunmamasu dezavantağı ama ios'un bu durgunluğundan faydalanabilir gibime geliyor. İos 5S hazır olmayan bir altyapıyı ilk biz yaptık demek için cikardığını düşünüyorum inatla. Wp kişiselleştirmenin ios gibi tek düze olmasından dolayı çok stabil.

Ama tek beklediğim işletim sistemi ubuntu mobile.
    Sony ubuntu ve firefox üzerine oynayacak gibime geliyor.

• wp için firmaları teşvik etmeye çalışan microsoft tüm bunları sistemin daha da gelişmesi için yapıyor..nokia örneği var..önümüzdeki yıllarda tam tersi firmalar microsoft un kapısını çalacaktır..

• go home microsoft

• WP düştünmü şimdi kucağımıza

Sony büyük bir firma, Android cephesinde rakibi fazla pazar geniş, sadece Androide bağımlı olmamalı. Bu açıdan bakarsak Sony olsun ama WP'de olsun diyenler için bir model son derece mantıklı olabilir.

Sony LG, HTC, Nokia gibi firmalara nazaran ultra ve mini olayını da iyi yakaladı. Kalite, tasarım, yenilikçilik ve donanım birleşiminde de başarılı.. Tek eksik pazarlama..

2014'de çok daha iyi amiral gemileri, çok daha fazla çeşit, çok daha fazla reklam sonucunda da çok daha fazla satış yapması gerekiyor.

Ek olarak WP'nin market ve arayüz olmak üzere çok eksik yanı var. Özellikle benim dikkatimi çeken marketi çok pahalı, bu eksiklikler giderilmeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illustrious. -- 2 Ocak 2014; 0:21:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

quote:

quote:

quote:

1.5 yıllık bi işletim sistemi olduğunu düşün. 1.5 yıl içerisinde ne android nede ios bu kadar hızlı büyümüştü.

ilk arabalarda 50 km hız yapamıyorlardı çünkü o zamanlarda bunu yapacak teknoloji ve pazar yoktu. şimdi 300 basan arabalara bile millet burun kıvırıyor.
    ios ve androidin ilk yıllarında şimdiki pazar, teknoloji oyun uygulamalar yoktu. iphone ilk çıktığında program bile yüklenemiyordu marketi bile yoktu.
    bu ortamda % 5 e ancak ulaşan bir ekosisteme hızlı gelişiyor diyemezsiniz.

• Windows Phone kendini sürekli olarak geliştirmeli ve ilk olarak değişime ara yüzden başlamalıdır.

• "Yeni işletim sistemi" "gelişecek" denip durmasına uyuz oluyorum kaç yıldır mobile işletim sistemi yapıyosun windows mobile ve sürümleri windows phone 7 windows phone 7.5 windows phone 8 kaç yıl oldu ne doğru düzgün arayüz ne doğru düzgün market ne özgürlük üstüne lisans ücreti kısacası bi cacık olmaz wpden para verip aldınız diye kendinizi kandırmayın hele foruma gelip başkalarını hiç kandırmayın bence

• quote:

quote:

quote:

Görende 5 yıldır Asphalt 8 oynuyor sanacak.
  • Kimse bu platforma geçmek zorunda değil.
    Windows Phone harika bir işletim sistemidir.bunu android symbian ve wp kullanan biri olarak söylüyorum
    evet eksik şeyler var ama bu sisteminin kararlılığı stabilitesi ve daha da önemlisi potansiyeli var.
    sahip olduğu arayuz özelliği harika.nokianın yazılım desteği ultra harika...
    hele şu internet Explorer kesinlikle rakipsiz.hatta bu mesajı ıeden atıyorum.

android desen reklam makinası olmuş.klavyesi bile kasan uyarılarla kasan 1.5gb ramin %90ını kullanan clean Master ile 1-2 Sn kendine gelebilen sonra yine şişen o kadar arayuz cümbüşüne rağmen bir symbian ara yüzünün bile rahatlığını bulamadığım tabletine para vererek hata yaptığım şuanda aile üyelerince tetris niyetine kullanılan cihazda reklamlarla googlela para kazandırmaya devam eden işletim sistemi bile olmayan bir emulatordur.

hayır yani yeni teknolojilerin artık android ile hayat bulmaması gerekiyor.acayip sırıtmaya başladı..

• WP 8 marketi benim icin rn gelismis market; cunku Nokia Camera uygulamasi bir tek onda var.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.