Şimdi Ara

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
28.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sitede biraz araştırdım ama baktım yok bu konuyu açmaya karar verdim. Bu telefonu kullanan arkadaşların çok işine yarayacağını düşünüyorum. Gönül isterdi ki resimli anlatayım ama biraz üşendim açıkçası. Galaxy Grand Duos GT - I9082 ile ilgili her konuda yardımcı olmaya hazırım.

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma

Öncelikle aşağıda bize gerekli olan programları indirmeniz gerekiyor. Programları indirdiğinizi var sayarak devam ediyorum.
    Bilgisayarınızda Samsung USB sürücülerinin eksiksiz kurulu olması gerekiyor bunun için bilgisayarınız KİES’in yüklü olması ya da Samsung USB Driver for Mobile Phones dosyasını yüklemeniz gerekiyor.

Telefonun USB Debugging ya da USB Hata Ayıklama seçeneği işaretli olması gerek.

Bilgisayarımıza bu CWM işlemi için ODIN’i yüklememiz gerekiyor. ODIN’i yükledikten sonra CWM’yi yüklemek için telefonumuzu download moda almamız gerekiyor. Bunun için Ses kısma+Home tuşu ve açma tuşuna basıp telefonumuzu download moda alıyoruz.

ODIN’i açıyoruz ve telefonumuzu bağlıyoruz. Telefon bağlandıktan sonra ODIN’de sağ üstteki kutu yeşil ya da mavi yanar versiyona göre değişir bu.
    ODIN ‘de PDA’yı tıklıyoruz ve indirdiğiniz CWM touch dosyasını içindekini PDA ya gösteriyoruz.

Program da Auto reboot ve F.Reset Time işaretli olması gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra sağ altta Starta basın ve bekleyin CWM yüklenecek ve Sağ üstte PASS yazısı çıkacak ve telefonunuz baştan başlayacak. PASS yazısı çıkmayabilir ancak telefon yeniden başlamış ve normal açılmış çalışıyorsa sorun yok demektir programı kapayıp telefonun bağlantısını kesebilirsiniz. Artık CWM telefonumuza yüklenmiş oldu.

ROOT

Artık telefonumuz root yapmak için hazır.

Root için gerekli dosyayı telefonumuzun hafıza kartına kopyalıyoruz ve kesinlikle zip olarak kopyalıyoruz herhangi bir zipten çıkarma işlemi yapmayın. Kopyalama işleminden sonra telefonunuzu kapatın ve recovery moda alın. Bunun için Ses açma+Home tuşu ve açma tuşuna basıp telefonumuzu recovery moda alıyoruz. Recovery moda aldığımızda yüklemiş olduğumuz CWM açılacaktır. CWM’yi ister ses tuşlarıyla isterseniz dokunarak kontrol edebilirsiniz.

Root dosyasını yüklemek için CWM’de install zip from sd card seçip hafıza kartına attığımız Supersu dosyasını bulup install diyoruz. Bu işlemde bitince telefonumuz root yetkilerine sahip olmuş oluyor.

Gerekli dosyalar:

Samsung USB sürücüleri : İndirmek için Tıklayın

CWM Touch : İndirmek için Tıklayın

ODIN 3.07 : İndirmek için Tıklayın

Root Dosyası : İndirmek için Tıklayın

NOT : Hepsi tek tek denenmiştir sadece linkler alıntıdır. Telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda sorumluluk işlemi yapana aittir. Burdaki bilgiler sadece yardım amaçlıdır. İşinizin ehli değilseniz dikkatli olun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezar61 -- 14 Temmuz 2013; 15:08:24 >

• eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: **green-eyes**

eline sağlık.
    Vay be işte aradığım buydu eline sağlık.
    Amma başaramadım bir türlü CWM olmuyor herşey tamam ama CWM ekranı gelmiyor sıyırdım kafayı bıraktım artık uğraşmayı başka yolu varmı acababu işin. Tekrar sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorbon -- 31 Temmuz 2013; 19:58:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorbon

Vay be işte aradığım buydu eline sağlık.
    Amma başaramadım bir türlü CWM olmuyor herşey tamam ama CWM ekranı gelmiyor sıyırdım kafayı bıraktım artık uğraşmayı başka yolu varmı acababu işin. Tekrar sağolasın.

hcm aynen yaptıysanız cwm ekranı gelmesi gerekiyor. Denenmiş ve defalarca uygulanmıştır tarafımdan
  • Sezar61 arkadaşim slm.Sayende grand duosumu rootladim.Sana sormak istedigim bir konu var.
    Bildigim kadariyla 4.2.2 surumunu kullaniyorsun.Elimdeki telefon disaridan geldi ve kendime ait olan imeileri attirdim.
    Bende 4.2.2 surumune yukseltmek istiyorum.Ancak odinle update ysptihim zaman sanirim imeiler gidiyor.
    Bu durumda EFS dosyasinin yedegini alip yeniden yuklemek cozum oluyormu?Bilgin dshilindeyse ysrdimci olursan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exbet

Sezar61 arkadaşim slm.Sayende grand duosumu rootladim.Sana sormak istedigim bir konu var.
    Bildigim kadariyla 4.2.2 surumunu kullaniyorsun.Elimdeki telefon disaridan geldi ve kendime ait olan imeileri attirdim.
    Bende 4.2.2 surumune yukseltmek istiyorum.Ancak odinle update ysptihim zaman sanirim imeiler gidiyor.
    Bu durumda EFS dosyasinin yedegini alip yeniden yuklemek cozum oluyormu?Bilgin dshilindeyse ysrdimci olursan sevinirim.
    Bendeki tel tr den alınma olduğu için sorun yok ama sende imei attırmışşsın root explorer ile efs dosyasını alabilirsin 4.2.2 yükledikten sonra aynı şekilde rootlarsın efs geri yüklersin ama denemediğim için tamamen yardımcı olamıyorum efs ile kesin oluyor sorun çıkmıyorsa yapabilirsin. Forumda var bu tür efs backup yapıp geri yükleyenler onlarda sorun olmamışsa bu telde de olmayacaktır sonuç olarak android sistem ve efs dosya sistemi aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Bendeki tel tr den alınma olduğu için sorun yok ama sende imei attırmışşsın root explorer ile efs dosyasını alabilirsin 4.2.2 yükledikten sonra aynı şekilde rootlarsın efs geri yüklersin ama denemediğim için tamamen yardımcı olamıyorum efs ile kesin oluyor sorun çıkmıyorsa yapabilirsin. Forumda var bu tür efs backup yapıp geri yükleyenler onlarda sorun olmamışsa bu telde de olmayacaktır sonuç olarak android sistem ve efs dosya sistemi aynı
    kolay gelsin sezer arkadaşım birşey soracaktım size ben CMW yi yükledim fakat dokunmatık olarka açılmıyor bir de yükleme bölümü gözükmüyor sebebi ne ola bilir ? CWM recovery v3 yükleniyor normalde videolarda falan Baktığımda versiyon 6 olması gerekiyor onların dosyalarını da yüklemeye çalıştım fakat yine aynısı bir çözümün varmı ?

İLGİN İÇİN TEŞEKKÜRLER ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prgkolik -- 3 Eylül 2013; 15:53:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: prgkolik

kolay gelsin sezer arkadaşım birşey soracaktım size ben CMW yi yükledim fakat dokunmatık olarka açılmıyor bir de yükleme bölümü gözükmüyor sebebi ne ola bilir ? CWM recovery v3 yükleniyor normalde videolarda falan Baktığımda versiyon 6 olması gerekiyor onların dosyalarını da yüklemeye çalıştım fakat yine aynısı bir çözümün varmı ?

İLGİN İÇİN TEŞEKKÜRLER ...
    İLGİ VE ALAKANIZA SAĞOLUN ARKADAŞLAR KENDİ İŞİMİ KENDİM GÖRDÜM

KOLAY GELSİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: prgkolik

İLGİ VE ALAKANIZA SAĞOLUN ARKADAŞLAR KENDİ İŞİMİ KENDİM GÖRDÜM

KOLAY GELSİN

Alıntıları Göster
    iyi geceler kardeş bi sorum olacak. Telefonuma yazılım güncellemesi yapıldı. android 4.2.2 sürümüne geçiş yapıldı ama bazı sorunlar ile karşılaştım. Eski sürüme geri dönmem mümkünmü ve nasıl yapacağım. yardımcı olurmusunuz lütfen.
  • ahmet0405 A kullanıcısına yanıt
    ne gibi sorunlarla karşılaştın ODIN kullanmayı biliyorsan yapabilirsin
  • quote:

ne gibi sorunlarla karşılaştın ODIN kullanmayı biliyorsan yapabilirsin
    Bütün proğramlar devre dışı bırakılıyor. Mesajlar iletilmiyor. Buna benzer pek çok sorunla karşılaştım. Evet odin kullanmasını biliyorum ama bu telefona uygun 4.1.2. sürümünü nerden bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet0405

Bütün proğramlar devre dışı bırakılıyor. Mesajlar iletilmiyor. Buna benzer pek çok sorunla karşılaştım. Evet odin kullanmasını biliyorum ama bu telefona uygun 4.1.2. sürümünü nerden bulabilirim?

Alıntıları Göster
    Hcm eve gideyim link ve yükleme yöntemini veririm bende 4.2.2 kullanıyorum sizin kullandığınız custom rom mu yoksa samsugun yayınladığı romlardan biri mi
  • ahmet0405 A kullanıcısına yanıt
    aşağgıdaki linkten direkt indirebilirsin 4.1.2 versiyonu odin ile yüklerseniz düzelir telefonunu. tek parçadır sadece ODIN de PDA bölümüne gösterip yükleyin. Ama öncesinde wipe data ve onun gibi eski verilerinizin tamamını silmeniz gerekli yoksa problemler yaşayabilirsiniz.

GRAND DUOS 4.1.2 TÜRKİYE SÜRÜMÜ
  • quote:

aşağgıdaki linkten direkt indirebilirsin 4.1.2 versiyonu odin ile yüklerseniz düzelir telefonunu. tek parçadır sadece ODIN de PDA bölümüne gösterip yükleyin. Ama öncesinde wipe data ve onun gibi eski verilerinizin tamamını silmeniz gerekli yoksa problemler yaşayabilirsiniz.

GRAND DUOS 4.1.2 TÜRKİYE SÜRÜMÜ
    hayırlı akşamlar. bu sizin verdiğiniz 4.1.2 jelly bean i yüklersek telefon garanti dışı kalırmı.. teşekkürler.

• evrenn80 E kullanıcısına yanıt
    Orjinal romdur. Türkiye güncellemesiyle gelen yazılımdır. KİES romu tanır ve güncel rom çıkmışsa da yüklemenize izin verir. Tarafımdan denenmiştir
  • quote:

Orjinal romdur. Türkiye güncellemesiyle gelen yazılımdır. KİES romu tanır ve güncel rom çıkmışsa da yüklemenize izin verir. Tarafımdan denenmiştir
    kardeşim kusura bakma ama bu işlerde yeniyim. kiesle nasıl yükleyeceğim ben bunu zamanın olunca bir anlatırsan çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.
  • evrenn80 E kullanıcısına yanıt
    kiesle yükleyemezsin yukarda cwm nasıl yüklendiğini anlattım bu versiyonda aynı şekilde yüklenir. odin programını açıp pda kısmına indirdiğin 4.1.2 gösterip start demen yeterli ama teli download moda alman gerekecek.
  • quote:

kiesle yükleyemezsin yukarda cwm nasıl yüklendiğini anlattım bu versiyonda aynı şekilde yüklenir. odin programını açıp pda kısmına indirdiğin 4.1.2 gösterip start demen yeterli ama teli download moda alman gerekecek.
    Bu telefon rootlarından felan pek anlamam fakat bugün Odin ile 4.2.2 rom yaparken elektrikler kesildi ve de telefonu açarken karşıma " Firmware ... " şeklinde bir yazı çıkıyor. Şimdi ben sizin verdiğiniz rom'u yüklesem çalıştırır mı?
  • Çalışır hcm teli download moda al öyle odin ile yükle
  • **green-eyes** * kullanıcısına yanıt
    Recovery moda aldığımızda yüklemiş olduğumuz CWM açılacaktır. CWM’yi ister ses tuşlarıyla isterseniz dokunarak kontrol edebilirsiniz.

Root dosyasını yüklemek için CWM’de install zip from sd card seçip hafıza kartına attığımız Supersu dosyasını bulup install diyoruz. Bu işlemde bitince telefonumuz root yetkilerine sahip olmuş oluyor.

kardeş burayı biraz daha açık açık anlatsaydın ben download modunda en son ki aşamada açıyorum cwm açılmıyor en baştaki download modundaki gibi standart ekran geliyor.. cwm yi yönetme falan filan yok yani ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.