Şimdi Ara

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
28.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hcm pek becerememişsiniz anlaşılan teli kullanmayı ben ağzına ettim telin nerdeyse gık demedi custom romlar çift hat desteklemediği için kullanmıyorum telefonu özellikle çift hat kullanmak için aldım
    zaten tek hat kullanan ancak bu teli alan arkadaşlar var onlara anla veremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Hcm pek becerememişsiniz anlaşılan teli kullanmayı ben ağzına ettim telin nerdeyse gık demedi custom romlar çift hat desteklemediği için kullanmıyorum telefonu özellikle çift hat kullanmak için aldım
    zaten tek hat kullanan ancak bu teli alan arkadaşlar var onlara anla veremiyorum

Aynen doğru diyorsun.
  • bunu yaptıktan sonra rom atmak için Cwm ler farklılık gösteriyor mu acaba
  • cwm farklılık göstermez hepsi aynı menüler değişiyor sadece
  • Arkadaslar selam,
    Ben de sizinle ufak bir tecrube paylasmak istiyorum.
    Galaxy Grand a Cyanogenmod 11 yukledim Android Kitkat 4.4.2 ve CM11 in guncel versiyonunu (cift hat destekliyor, eski versiyonlari desteklemiyordu).
    Sunu cok rahatlikla soyleyebilirim telefon resmen kanatlandi.
    Orjinal roma gore;
    -Menu gecisleri sayfalar giris cikislar vs gayet akici oldu.
    -Ben min312mhz max800mhz saat hizinda kullaniyorum custom romdaki 1200mhz gibi stabil calisiyor.
    -Pil suresinde artis oldu. Elimden dusmemesine ragmen sarj ortalama 1,5 gun gidiyor.Max saat hizini 600mhz e cekerseniz 2 gunu cok rahat goruyor(3g wifi vs ile ortalama bir kullanimla ve gerekmediginde kapatarak).
    -Ram dolulugu 320mb-340mb arasinda bostayken (Facebook, sozluk, Battery Monitor vs calisirken).Haliyle bu da pil tasarrufuna iyi bir katki sagliyor.
    -Ben ayrica hybrid kernel yukledim.Daha stabil davraniyor CM11 ile ve 1500mhz de kadar overclok yapilabiliyor.Antutu Benchmark testinde min-max 1500mhz saat hizina cikardim Score 12150 cikti.Stock romda 10950 civariydi.Ama 1400-1500mhz saat hizlarini tavsiye etmem.Arka kapagin kamera civarinda asiri olmasa da biraz isinma oluyor ve pil suresinde kisalmaya sebep oluyor.
    Telefonu 5 ay stock romla kullanmaya nasil dayanmisim bilmiyorum.Pisman olmustum Samsung aldigima o kasilmalar yuzunden.Rehbere tikladigimda 5 saniyede aciliyordu cildiriyordum.Kamera acilirken 3-4 saniye bekletiyordu.Ram dolulugi 500 civariydi.Bildiginiz klasik Samsung kullanicilarin sikayetleriyle ayniydi benimkilerde.
    Ama suan hersey gayet guzel :) Memnunum.Eger Batarya kalibrasyonu yaparsaniz daha iyi sarj verimi alirsiniz.

Yukleme linklerini veriyorum ;
    -Cyanogenmod11 Android 4.4.2 rom ;
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2563557

Isteyenler icin
    Hybrid Kernel "Project Engine Kernel [CORTEX-A9] [1.2]" ;
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2732893

Ingilizcesinden de detaylari okuyabilirsinz.Tecrubelerimi paylasacagim.
    Derslerden Firsat buldukca GPU icin overclock yapabilecegim bir Kernel arayisindayim suan.Bulursam paylasirim.

Simdilik bu kadar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferhat-07

Arkadaslar selam,
    Ben de sizinle ufak bir tecrube paylasmak istiyorum.
    Galaxy Grand a Cyanogenmod 11 yukledim Android Kitkat 4.4.2 ve CM11 in guncel versiyonunu (cift hat destekliyor, eski versiyonlari desteklemiyordu).
    Sunu cok rahatlikla soyleyebilirim telefon resmen kanatlandi.
    Orjinal roma gore;
    -Menu gecisleri sayfalar giris cikislar vs gayet akici oldu.
    -Ben min312mhz max800mhz saat hizinda kullaniyorum custom romdaki 1200mhz gibi stabil calisiyor.
    -Pil suresinde artis oldu. Elimden dusmemesine ragmen sarj ortalama 1,5 gun gidiyor.Max saat hizini 600mhz e cekerseniz 2 gunu cok rahat goruyor(3g wifi vs ile ortalama bir kullanimla ve gerekmediginde kapatarak).
    -Ram dolulugu 320mb-340mb arasinda bostayken (Facebook, sozluk, Battery Monitor vs calisirken).Haliyle bu da pil tasarrufuna iyi bir katki sagliyor.
    -Ben ayrica hybrid kernel yukledim.Daha stabil davraniyor CM11 ile ve 1500mhz de kadar overclok yapilabiliyor.Antutu Benchmark testinde min-max 1500mhz saat hizina cikardim Score 12150 cikti.Stock romda 10950 civariydi.Ama 1400-1500mhz saat hizlarini tavsiye etmem.Arka kapagin kamera civarinda asiri olmasa da biraz isinma oluyor ve pil suresinde kisalmaya sebep oluyor.
    Telefonu 5 ay stock romla kullanmaya nasil dayanmisim bilmiyorum.Pisman olmustum Samsung aldigima o kasilmalar yuzunden.Rehbere tikladigimda 5 saniyede aciliyordu cildiriyordum.Kamera acilirken 3-4 saniye bekletiyordu.Ram dolulugi 500 civariydi.Bildiginiz klasik Samsung kullanicilarin sikayetleriyle ayniydi benimkilerde.
    Ama suan hersey gayet guzel :) Memnunum.Eger Batarya kalibrasyonu yaparsaniz daha iyi sarj verimi alirsiniz.

Yukleme linklerini veriyorum ;
    -Cyanogenmod11 Android 4.4.2 rom ;
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2563557

Isteyenler icin
    Hybrid Kernel "Project Engine Kernel [CORTEX-A9] [1.2]" ;
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2732893

Ingilizcesinden de detaylari okuyabilirsinz.Tecrubelerimi paylasacagim.
    Derslerden Firsat buldukca GPU icin overclock yapabilecegim bir Kernel arayisindayim suan.Bulursam paylasirim.

Simdilik bu kadar :)

Ayrı romu bende kullandım bende kararsız çalıştı stock romda antutu da zaten 12000 üzeri alıyır bu telefonki ben bu değeri aldım. cm11 de beğenmediğim birçok şey oldu rehber görünümü mesela kamera programı çok kötü stock romdaki daha iyi stock rom u rootlayıp sistem prglamlarından kullanmadıklarınızı kaldırırsanız cm kadar hızlı ve ram kullanımı azalıyor stock romda şarjım 1.5 gün gidiyor rahat ki 3g sürekli açık whatsapp facebook gibi prgleri kullanmama rağmen

cm11 bana kullanışlı gelmedi açıkçası tabi kullanıma göre değişir görüşler

• Ben 5 gun once kurdum romu gayet stabil calisiyor suan herhangi kapanma donma yeniden baslama gibi hatalar almadim.Ayrica 12000 ustunu stock romda nasil aldinz galaxy grandla cok sasirdim? 12000 uzerini kendi sinifinda olan Sony Xperia C goruyor ki o da islemcisiinin 4 cekirdekli olmasindan dolayi.
    Ben rootladiktan sonra gereksiz google ve Samsung uygulamalarini kaldirip deneedigimda sanirim max 11200 gibi birsey gormustum.Ki cogu kullanicinin ortalama degerleri 10200 11000 arasinda.Gerek Yabanci sitelerde kullanicilarin yazdigi skorlar gerek youtubedaki videolarda herkes bu degerler arasinda.Daha onceki mesajimda da belirttigim gibi overclockla 1500mhz de aldim 12150 cikti.
    Tabiki ben guncellikten yana oldugum icin gerek 4.4.2 kitkat olmasi gerek farkli olmasi CM11 i tercih ettim.Elbette gorsellik zevk meselesi :)
    Camera olayina gelince kismen katiliyorum fotograf cekme modunda kalitesiz gibi gozukuyor ama cektikten sonra stock romdaki gibi.Video gayet iyi.Ama dediginiz gibi camera programi arayuzu cok iyi sayilmaz ama kotu degil kesinlikle.

• Ferhat-07 F kullanıcısına yanıt
    5 gün yeni daha 2 ay kadar kullandım başta çok iyiydi bende sizin gibi düşünüyordum kulladıkça farketti umarım zamanla bendeki gibi kitlenme yaşamazsınız pili çıkarmadan müdahale edemiyordum tele mesela kamera konusunda düşüncem yine aynı beğenmedm stock rom şimdilik daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi henuz erken.Karsilastigim seyler olursa paylasacagm zaten.Bahsettiginiz gibi kitlenme donma durumunda ilk isim baska rom kurmak olacaktir.
    Peki suan sizing kullandiginiz stock rom nasil.Ben uzun sure kullanmadim system dosyalarini kaldirdiktan sonra.
    şimdilik iyi herhangi bir sorun yok
  • Dun yani 08.06.2014 tarihinde Galaxy Grand Duos icin CM11 4.4.3 Kitkat rom yayinlandi.Az once flashladim.Hersey guzel calisiyor.Onceki 4.4.2 surumunde Telefon rehberi ve arama kismini pek begenmiyordum.
    Guncellemeyle guzel bir gorunume ulasmis..Rehber gorunumu ve arama kismi renklendirilmis.Kisacasi hos olmus.Kurmak isteyenlere tavsiye ederim.

Ayrica batarya konusunu merak eden arkadaslara 2 tane resim paylasiyorum.

Islemci max 800mhz hizinda ve conservative modunda, I/0 scheduler: deadline deyken;

-30-35 dk kadar Real Racing 3 oynadim (kasma donma vs olmadan)
    -25 dk kadar Skype goruntulu konustum
    -30 dk kadar video izledim
    -6 7 kadar uygulama kurdum bi kismini kaldirdim.
    -2,5 saat kadar muzik indirdim ve dinledim.
    -Hareketli duvar kagidi kullandim (Dokununca hareketlenen balonlar)
    -Wifi surekli acikti (facebook,vk,skype uygulamalar acik)
    -Ufak tefek dosya indirme ,menuleri gezme, kurcalamalar, google maps 3g ile vs

Aklimda olanlari yazmaya calistim.Hala %25 sarj vardi.Eger gerekmediginde wifi kapatirsaniz sure biraz daha uzayacaktir.
     Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferhat-07 -- 9 Haziran 2014; 21:23:09 >

• Merhaba arkadaşlar,

Samsung grand 9082 kullanıyorum. Root meselelerinden hiç anlamıyorum. Telefon çok kötü sürekli donuyor ve çok yavaş. Bana bi öneriniz olur mu? Bu arada kingo android root diye bişey kurdum ama gerisini getiremedim. Ne yapmam lazım? Yukarıda anlatılanları tekrar yaparsam telefona bi zarar verir miyim?

Teşekkürler
  • palpable kullanıcısına yanıt
    telefonda kötülük yok kullanıcıdan kaynaklı donmalar vs vs bende 1 senedir kullanıyorum bende niye olmuyor bu tür şeyler anlamıyorum. arada sırada telefon sistemindeki gereksiz dosyaları silin, bilmiyorsanız programlar var kurun sizin yerinize temizler telefonu en az 2 günde bir kapatıp açın android teller için gerekli sistem gereksiz şişer ondan kasmalar yaşanabilir benim dediğim şekilde yaparsanız telefonu daha stabil kullanırsınız
    Merhaba,
    Telefon kesinlikle kotu degil oncelikle bunu belirteyim.Herkes kendine gore cozumler uretiyor.Ben Rom yuklemeni tavsiye edebilirim.Egerr ugrasmak istemiyorsan "Clean Master" proogramini
    google playden indirebilirsin.Gereksiz dosyalari temizler yer acilir.Menu gecisleri hizlanir.Faydasini gorecegine eminim.Hala cok kotuyse bilgilerini yedekleyip fabrika ayarlarina
    donmeni yani formatlamani tavsiye ederim.
    cyanogenmod yükledim. Gerçekten çok başarılı. Daha önce neden yapmamışım bunu bilmiyorum. Her şey çok güzel sadece şöyle bi sorunum var cevapsız aramaların hangi hattan geldiğini göremiyorum. Bunun bi çözümü var mı?

Ayrıca önceden iki hat aynı anda aktif olmuyordu bi hatla görüşürken diğeri kapalı görünüyordu. Şimdi ise her iki hatta aktif biriyle görüşürken diğerine arama gelince sinyal veriyor ve karşı tarafa bildiriyor. Samsung un kendi telefonunu çalıştırmayı beceremeyecek kadar beceriksiz bir firma olduğunu bir kez daha anladım.
    Ben de kurduktan sonra ayni seyi soylemistim.Samsung cesit cesit telefon cikartincaya kadar cikarttiklarini gelistirmek icin de calismali bence.
    Samsung, 1gb ramli cihazlarda kitkat surumunun performansli calismayacagini dusundugu icin guncelleme gondermeyecegini belirtmisti.Kitkatin son surumu 4.4.3 bile cok guzel calisiyor.Ozellikle orjinal rom jelly bean 4.2.2 nin son guncelleme almis haline gore ucuyor.

Sizin sorununuz hakkinda forum.xda da son yorumlari inceledim ama herhangi birsey bulamadim.Ben tek hat kullandigim icin o konuda net bilgim yok ama birseyler bulursam paylasirim sizinle.

Ayrica ayarlardan hakkinda bolumune girip build number uzerine 5 kez tiklarsaniz developer menusunu de acmis olursunuz.Ayarlar a girdiginize Performans ayarlari menusu de karisiniza cikar.Islemci hizinizi batarya tasarrufu yapmak icin azaltabilirsiniz.
    Teşekkür ederim. Geliştirici modunu açtım ancak hiç bana göre değil :) Dokunmadım bişeye ama çok fazla performans kaybı olmadan pil ömrünü uzatabileceğim nokta atışı bir öneriniz varsa bunu seve seve uygularım.
    Rica ederim.Pek performans kaybi yasamadan ufak capli tasarruf adina tavsiyem islemci hizini max 1200mhz den 800mhzye indirirmeniz olabilir.Islemci profili olarak Ondemand* kalmasi idealdir.Bu ayarda Gunluk kullanimda facebookta veya chromeda gezinirken asagi yukari hizli hareketlerde yani akicilikta nadiren takilmalar olabiliyor fakat rahatsiz edici degil.Guc isteyen uygulamalarda (Real Racing 3 gibi) yine nadiren takilmalar olabiliyor.Bunlarin disinda menude gezinirken ufak capli uygulamalarda hd film izlemede vs anlasilmiyor bile.Pil suresinin cok onemli oldugu durumlarda 600mhz kadar indiriyorum.Gercekten Hayat kurtariyor :) Dezavantajlarini da aciklamaya calistim.

*Ondemand dedigimiz profil Stock(orjinal) kernellerin varsayılan profilidir. İhtiyaç halinde mümkün olan en kısa sürede işlemciyi maksimum seviyelerine çıkartır.
    Güç isteyen uygulama kullanmıyorum zaten. Oyun filan da oynamam. Sadece telefon adam gibi çalışsın birde sosyal medya uygulamaları çalışsın bana yeter. İşlemci hızını düşürdüm bakalım pil durumunu nasıl etkileyecek.

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim :)
    Rica ederim seve seve :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.