Şimdi Ara

!!! Dosya Kurtarma Yazılımları !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
13
Favori
375.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Restorer2000 3.0

Restorer 2000 ile daha önceden bilgisayarinizdan sildiginiz dosyalari geri getirebilirsiniz.Üstelik bu dosyaları geri dönüşüm kutusunda silseniz bile geri getirebilirsiniz.Program Fat32 ve NTFS ile uyumludur.

Programın 2 versiyonu var.Biri standart versiyon diğeri professional versiyon.İkisininde linkleri aşağıda.

PROFESSIONAL

_____________________________________________________________________________

Smart Data Recovery 3.1

FAT ve NTFS dosya sistemleri için bedava bir dosya kurtarma yazılımı daha. Silinmiş herhangi bir dosyayı üzerine yeni veri yazılmadığı sürece kurtarabilir. FAT ve NTFS tipindeki disklerden, fotoğraf makinalarından, disketlerden flash belleklerden ve multimedya kartlardan dosya kurtarabilir.Ayrıca programın sadece FAT ve sadece NTFS için olan versiyonlarıda var.Birde Flash belleklerden dosya kurtarma sağlayan versiyonuda var.Hepsinin linkleri aşağıda ve hepsi bedava.

FAT , NTFS , fotoğraf makinaları , disketler , flash belleklerden ve multimedya kartlardan dosya kurtarmak için.Yani asıl program.

_____________________________________________________________________________________

Sadece FAT sistemi için (FAT 12,16,32).

_____________________________________________________________________________________

Sadece NTFS sistemi için.

Sadece Flash Bellekler için.

PC Inspector File Recovery 4.0 (Ücretsiz)

File Recovery, Windows® 95, 98, ME, NT, 2000 ve XP kullanıcıları için hazırlanmış dosya kurtarma yazılımıdır.

Silinmiş dosyalar hakkında kısa bilgi:

Dosyaları Geri dönüşüm kutusundan silmek, tamamen kaybetmek değildir. Eğer dosya silinmeden önce parça halinde değil de tek bütün halde bulundu ise, bu dosya bu yazılım ile kurtarılabilir. Çünkü bu dosyalar sadece işletim sistemi tarafından yok sayılırlar. Sadece küme halinde diskte fazla yer kullanmamak şartıyla tutulurlar. Ancak fiziksel hasar olmuşsa dosyalar kurtarılamaz.

Parçalı dosyalar PC Inspector yazılımının ana penceresinde "Silinmiş" yada "Kayıp" klasöründe dosya durumundan öğrenilebilir. Durumu kötü olan dosyalar kurtarılamazlar. Ancak yine de deneyebilirsiniz.

Yapabildikleri :

*Hasarlı dosyaların tekrar derlenmesi aşağıdaki koşullarda
    gerçekleşiyor:
    * Elektrik kesintisi gibi anormal sistem sonlanmaları sonucu dosya kayıpları
    * Bilgisayar virusu
    * İstemeden dosya silimi (Geri dönüşümden dahi silinen dosyalar)
    * Formattan sonra

Eğer sürücünüz fiziksel olarak hasar almışsa, bu yazılım sizin için bu dosyaları kurtaramaz.

Özellikler :

Desteklenen dosya sistemleri: FAT 12/16/32 (sabit sürücüler, diskler, SmartmediaT, Compact FlashT, Memory StickT ve diğerleri)

Disk Onarma için ikinci sabit disk gerekir.

5.8 MB boyutunda ücretsiz ve Türkçe olan programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

Active@ File Recovery 7.1

Active@ File Recovery silinen veya kaybolan dosyaları kurtarabilmek amacıyla kullanılan bir yazılımdır. Sabit sürücünüzü dakikalar içinde tarayarak kurtarılabilecek tüm dosya ve klasörleri görüntüleyen bu yazılımın kullanımı oldukça kolaydır. Biçimlendirilmiş ve silinmiş sürücü bölümlerinden de veri kurtarmanıza izin veren yazılım; hasara uğramış, virüs bulaşmış dizinleri dahi kurtarabilmektedir. Sabit sürücünüz üzerinde silinmiş olduğu alana yeniden veri yazılmadığı taktirde kaybettiğiniz tüm dosya ve klasörleri kurtarma şansınız bulunmaktadır.

Yeni sürümündeki Active@ DiskScan teknolojisi ile yanlışlıkla silinme, biçimlendirme veya başka bir nedenle kaybettiğiniz verileri etkili bir biçimde kurtarır hale gelmiştir. Bütün 'flash' medya türlerinden yazılımsal veya donanımsal sorunlar nedeniyle kaybedilmiş dosyaları da kurtarma özelliği olan bu güçlü araç disket sürücülerde de aynı işlemi uygulayabilmektedir.

Yazılımın Genel Özellikleri :

# Tüm sabit sürücü türlerini destekler: IDE, ATA, SCSI ve disket sürücü
    # Çıkarılıp, takılabilir aygıtları destekler (CompactFlash, SmartMedia, Secure Digital/MultiMediaCard, Sony Memory Sticks vb.)
    # 8GB'den büyük sürücülerden veri kurtarma
    # NTFS dosya sistemi üzerinde sıkıştırılmış, şifrelenmiş (EFS) veya parçalanmış dosyaları kurtarabilme
    # Silinmiş veya zarara uğramış dosya bölümlerini tarama ve kurtarma
    # Kesin veya kısmi dosya adı ile arama yapabilme
    # Disk yedeği oluşturma veya geri alma

Yazılımın Yeni Özellikleri :

# RAID Reconstruction aracı ile RAID0-RAID5 verilerini kurtarma
    # Tümüyle yeni Active@ DiskScan teknolojisi üzerine kurulma
    # 'Flash' medyalardan tüm resim türlerini kurtarabilmek için Digital Pictures Recovery aracı

Desteklediği Dosya Sistemleri :

# FAT12
    # FAT16
    # FAT32
    # NTFS
    # NTFS5
    # NTFS + EFS

2.3 MB boyutunda olan programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

Kaynak BEYTEPE

Recover My Files 3.98 Build 5134

Recover My Files; silinen belgeler, grafikler, dijital kamera fotoğrafları, ZIP dosyaları, e-posta, müzik, video ve diğer tüm dosya biçimlerini geri getirmenizi sağlayan üstün özellikli bir programdır.

Recover My Files; Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinmiş dosyaları, formatlanmış sürücülerdeki verileri ve hatta hiç kaydedilmemiş geçici sistem klasörlerini bile geri getirebilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için uzman bir bilgisayar kullanıcısı olmaya da gerek yoktur. Program 4 temel adımda dosya kurtarma işlemini gerçekleştirecektir.

Program FAT12, FAT16, FAT32 ve NTFS dosya sistemlerinin yanında Jaz, Zip sürücü, diğer çıkartılabilir medya ve dijital kameralardaki verileri de tam olarak kurtarabilmektedir.

Yenilikler :

# MP3 ve iPod dosyalarını geri getirme özelliği eklendi.
    # FAT dosya sistem kurtarması üzerinde diğer düzeltmeler yapılmıştır.

4.8 MB boyutundaki programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

Handy Recovery 3.0

Handy Recovery, sabit sürücünüzün nedeni ne olursa olsun, sildiğiniz (formatlama dahil) tüm dosyaları ve partisyonları bulup, bunları tarih sırasına göre klasörleyen ve istediğiniz dosyayı ya da dosyaları kurtarmanıza yarayan oldukça kullanışlı bir yazılım.

Tüm Windows dosya sistemlerini destekleyen Handy Recovery, benzerlerine oranla çok daha hızlı sürücü analizi yapıyor. Arayüzü çok sade olan programı deneyimsiz kullanıcılar bile rahatlıkla kullanabilir.

Win 95/98/Me/NT/2000/XP/2003 sistemlerinde çalışır ve FAT12/16/32, NTFS/NTFS 5 dosya sistemlerini destekler.

900 KB boyutundaki programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

File Scavenger 3.0

Bir dosyanın Windows altında silinmesi o dosyaya bir daha asla ulaşılması anlamına gelmez. Bu program sayesinde sildiğiniz dataları kurtarabilirsiniz. Kullanımı çok kolay bir program, yalnız eğer datalarınızın üzerine program kurmuş veya yüklemişseniz verileri kurtarmanız çok zorlaşır.

Bu program NTFS FAT 32/16/12 dosya sistemleri , Windows NT, Windows 2000 ve Windows XP işletim sistemlerinde çalışır.

800 KB boyutundaki programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

Undelete Plus 2.2 (Ücretsiz)

Undelete Plus, geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarmak için yazılmış bir programdır. Program, tüm dosya sistemlerini (FAT12/16/32, NTFS/NTFS5) destekler ve CompactFlash, SmartMedia, MultiMedia ve Secure Digital kartlarından silinen resimleri geri getirir.

Undelete Plus, tamamen ücretsizdir. Kayıt işlemi gerektirmez. Hiçbir casus yazılım, virus, truva atı (trojan) içermez.

Undelete Plus, aşağıdaki işlemlerin yapılmasını sağlar :

# NTFS/NTFS5, FAT12/FAT16/FAT32 birimlerinden silinen dosyaları kurtarır.
    # Windows 2000, Windows XP, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2003 işletim sistemlerinden silinen dosyaları geri yükler.

Yenilikler :

# Almanca, Rusça, Japonca, İtalyanca, Bulgarca, Romence, Fransızca ve İspanyolca dilleri eklendi.
    # Windows ME işletim sisteminde kullanılan FAT32 dosya sistemindeki hatalar giderildi.
    # Bazı küçük hatalar giderildi.

800 KB boyutunda ve ücretsiz olan programı indirmek içni alttaki linke tıklayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 12 Kasım 2006; 19:55:17 >

• Arkadaşlar Easy Recovery kullanıyorum tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avalona -- 8 Haziran 2006; 18:54:00 >
  • rietveld tam benim adarığım programı koymuşsun sağol

ama peki hafıza kartı yada flash belleğin dosya kayboldukatn sonra üzerine bişeyler yazılmışsa? buhaldeyken de geri getiren bi program varmı?
  • Bunu dünyadaki hiçbir program getiremez.Eğer üzerine yazarsan olmaz.Bu HDD içinde geçerli.

• tüh:( gitti ozaman kız!senin yüzünden kaçırdımtamda karizma yapacaktık
  • paylaşım için saol @Rietveld dostum.
  • Arkadaşlar Hıyar arkadaşım yanlışlıkla (oda nasıl oluyorsa) 4GB kadar veri silmiş. Belgelerim klasörünü halletmiş anlayacağınız. Önerileriniz.
  • Eğer birşey kopyalamadıysan HDD üstüne bu programlardan biri ile geri getirebilirsin büyük ihtimal.İkisinide indirip dene sonuç alacaksın.Ama dediğim gibi eğer HDD üstüne bişey yazmadıysan.Ama yazmış olsan bir kısmını geri getirebilirsin.

• PC Inspector File Recovery 4.0 programı eklenmiştir.

Ayrıca RESTORER2000 programının 3.0 sürümü çıktı.Onunda linklerini güncelledim.

İyi Forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 23 Temmuz 2006; 14:06:31 >
  • incelemeler için teşekkürler...

quote:

Orjinalden alıntı: avalona

Arkadaşlar Easy Recovery kullanıyorum tavsiye ederim.

ben de bu programı kullanıyorum geçenlerde partition magic ile 2 bölümü birleştirirken hata verdi ve bölüm kayboldu
    diğer veri kurtarma yazılımları ile birşey yapamadım ancak easy recovery ile bölümün yarısını kurtarabildim tavsiye ederim...

• Easy Recovery programını bende biliyorum.Ancak bu program biraz sorunlu.O yüzden vermek istemiyorum.

İşte bazı sorunlar :

Windows ME gibi bir sistem altında yazılım her seferinde sabitdisk bölümlerini doğru bulamayabiliyor. Diğer taraftan Easy Recovery ile yaratılmış acil durum disketi de sistemi kilitleyebiliyor. Windows XP işletim sistemine sahip bir başka bilgisayarda ise, sabitdisk bölümleri doğru olarak bulunmasına rağmen Easy Recovery silinen ufak bir metin dosyasını bulmakta bile sorunlar yaşıyor.Üstelik çeşitli formatlarda yaratılan ve silinen dosyaların da herhangi birinin izine rastlamak mümkün olmuyor.

• bunlardan hiç haberim yoktu ama işte hepsi tecrübe ben de diğerlerini kullanarak kaybettiğim hiç bi dosyayı bulamamıştım ama easy recovery ile buldum
    en iyisi bu programlardan sadece birini değil bir kaç tanesini kullanmak.Hepsinin kendine göre artıları ve eksileri var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mhzania

bunlardan hiç haberim yoktu ama işte hepsi tecrübe ben de diğerlerini kullanarak kaybettiğim hiç bi dosyayı bulamamıştım ama easy recovery ile buldum
    en iyisi bu programlardan sadece birini değil bir kaç tanesini kullanmak.Hepsinin kendine göre artıları ve eksileri var...

Çok iyi bir teşhis.Dediğin gibi yaparsan daha iyi olur.Özellikle bedava olanları kullan daha iyi.Hangilerinin bedava olduğu yazılı.

• Allah cümlemize bu programları bi daha kullandırtmasın
    valla program harddiski tararken insan çok heycanlanıyo
    kurtardıklarına mı sevineceksin kurtaramadıklarına mı üzüleceksin ayrı bi olay...
  • Active@ File Recovery 7.1 programı eklenmiştir.

İyi Forumlar...

• ya arkadaşlar ben bu programla bazı dosyalarımı geri getirdim ama dosyalar açılmıyor cep telefonundan 3gp dosyası bunlar boyutları gözüküyor içerikle ilgili hata veriyor ve benim için hayati önem taşıyor ne yapabilirim LÜTFEN ACİL YARDIMMMM
    SAYGILAR...
  • recover my files ı da eklersin riet

edit:eline sağlık demeyi unttum bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 8 Ağustos 2006; 10:07:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

recover my files ı da eklersin riet

Ben bunu nasıl unuttum ya.Sağol PHI.

Recover My Files 3.96 programı eklenmiştir.

İyi Forumlar...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.