Şimdi Ara

Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
5
Favori
8.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 haftadır kullanmakta olduğum G510 hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
    İlk defa bir inceleme yapıyorum hatalarım olabilir bu yüzden. Ayrıca sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

G510'un bileklik kısmı biraz yüksek bu yüzden oyun oynarken elleriniz havada kalabiliyor. Ama o kadar büyük sorun da teşkil etmiyor açıkçası.
    Tuş dizilimi olarak normal klavye ve büyük ''Enter'' tuşu olduğu için alışmanız daha kolay oluyor. Klavyenin ekranı gayet işlevsel ama çok küçük.
    Kutu üzerinde daha büyük görünüyor, pazarlama stratejisi olsa gerek. Ekrandan RSS takip etmek gerçekten bazı kullanıcıların işine yarayabilir,
    günlük haber ihtiyacımın çoğunu buradan karşılıyorum diyebilirim. G tuşları (makro tuşları) istemediğiniz kadar fazla MMORPG oyun severler için gerçekten üst seviyede ve rahat kullanılıyorlar.
    Ses açma ve kısma yapmaya olanak sağlayan tekerlek ise çok kullanışlı. Tuşların üstündeki harfler ve rakamlar boya olmadığı için kesinlikle silinme yapmayacaktır.
    Gelelim arka aydınlatmaya G510 tuş arka aydınlatması renk paleti bakımından oldukça yüksek istediğiniz rengi çok basit bir şekilde atayabiliyorsunuz.
    Fakat bu aydınlatmanın parlaklık oranı pek yüksek değil. Uzaktan baktığınızda bazı tuşlar (özellikle Print Scr Sys Rq, Scroll Lock, Pause Break) silinmiş gibi gözükebiliyor.
    Ama zifiri karanlıkta dahi tuşları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Dediğim gibi aydınlatmanın parlaklığı biraz daha yüksek olsaydı bu tarz silik gözükme gibi durumlarla karşılaşma olasılığımız sıfıra düşerdi.
    Windows tuşlarını etkisiz hale getirmemize imkan sağlayan switch de iyi düşünülmüş. Malzeme kalitesi olarak gerçekten üst seviye bir klavye.
    Klavyenin arkasındaki yükseltmeye yarayan klipsler klavyeyi çok fazla yükseltemiyor. Klavye asla sağa sola kayma yapmıyor adeta masaya mıhlanıyor.

Logitech'in yazılımından bahsedeyim biraz da. Klavyeyi ilk defa bilgisayara bağlayıp yazılımı kurduğumda çok rahat bir şekilde tanıdı.
    Yazılım Türkçe ve çok kullanıcı dostu. G tuşlarına makro atamaları, LCD ekran özelleştirmelerini ve klavye ile ilgili özellikle de makro tuşlarla ilgili ayarları da rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.
    Kullanımı da oldukça basit.

Arkadaşlar söyleyeceklerim bu kadar almak isteyenler kesinlikle fiyat/performans ürünü değil. Ben Vatan Bilgisayar'dan hafta sonu indirimiyle 205 liraya aldım.
    Ama bu fiyat aralığında bir oyuncu klavyesi arıyorsanız tavsiye ederim. Resimleri de doğru ekleyebildiysem eğer aşağıdalar.

Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi  Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi  Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi  Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi  Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi

Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi  Logitech G510 Kullanıcı İncelemesi

Logitech Gaming Klavyelerde makrolama için @bjk__murat arkadaşımızın konusuna bakmayı unutmayın!

★LOGİTECH GAMING SERİİSİ KLAVYELERİNE MAKROLAMA RESİMLİ ANLATIM !!

http://forum.donanimhaber.com/m_81687062/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blazer-D -- 26 Nisan 2014; 0:06:41 >

• Ürün gayet güzel Türkçe karakterler mevcut gördüğüm kadarıyla.G105'ten sonra bu klavyede de Türkçe karakter olması sevindirici.Ekranlı klavye tercihi bu üründen yana kullanılabilir.İnceleme için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Ürün gayet güzel Türkçe karakterler mevcut gördüğüm kadarıyla.G105'ten sonra bu klavyede de Türkçe karakter olması sevindirici.Ekranlı klavye tercihi bu üründen yana kullanılabilir.İnceleme için teşekkürler.

Rica ederim.
  • RSS ayarlarını nasıl yapıyorsun acaba ben bı bunu cozemedım
  • Uzun zamandır almayı düşünüyorum bu klavyeyi. Ancak beni macro tuşları çok düşündürüyor. inanılmaz uzak yerdeler sanki ...
  • Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.
    İçinde ses kartıyla geliyor bu klavye.
    Merak ettiğim bu ses kartı ne kadar kaliteli acaba? İyi bir ses kartı mı yoksa ses çıksın yeterli düşüncesinde yapılmış bir şey mi?
  • benim bi sorunum var.klavyeyi alalı 3 gün oldu ama ilk günden sonra ne olduysa ALT tuşu ile win tuşunun yerleri değişmiş.yani ALT tuşuna basınca başlat menüsü açılıyor win tuşuna basınca ALT işlevi görülüyor.yazılımdan zannettim ama yazılımsızda aynı olay oluyor.başka pc ye taktım ondada aynı sorun.klavye ayarlarına baktım bişey bulamadım.bölge ve dil ayarlarında baktım yine nanay.yani klavye sapıttı.ilk defa logitech'e lanet okuyorum.gerçi sıfır ürün .ike .ike yenisini verecekler ama sorunu çözememek deli etti beni.bakalım burda anlayan olcakmı
  • Arkadaşlar oldukça can sıkıcı bir problem yaşıyorum.

Klavyenin ekranı çalışıyor ancak ekranın bulunduğu kısımdaki tuşların hiç biri çalışmıyor.Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum sorun yeni oldu.

Garanti götürsem alıcaklar 1 ay vermiyecekler deli edicekler beni şaşırmış durumdayım ne yapmam gerek bir fikir verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akngksu

RSS ayarlarını nasıl yapıyorsun acaba ben bı bunu cozemedım

Örneğin Donanım Haber ana sayfasında en üstte RSS yazan yere tıkla ve o açılan sayfanın linkini kopyala. Logitech Gaming Software yazılımına gel ve LCD ekranı özelleştir e tıkla. Uygulamalarda Logitech RSS Readerın üstüne getir mouseu. Küçük bir işaretle yapılandır yazan yere tıkla. Subscribe to new feed e tıkla sonra yapıştır istersen alttaki boşluğada isim yazabilirsin. Örn: Donanım Haber
  • quote:

Orijinalden alıntı: shindorei

Uzun zamandır almayı düşünüyorum bu klavyeyi. Ancak beni macro tuşları çok düşündürüyor. inanılmaz uzak yerdeler sanki ...

Evet hocam bayağı uzak ama MMORPG tarzında oyunlar oynuyorsanız veya profesyonel yazılımlarda kısayol olarak kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmeteyup

Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.
    İçinde ses kartıyla geliyor bu klavye.
    Merak ettiğim bu ses kartı ne kadar kaliteli acaba? İyi bir ses kartı mı yoksa ses çıksın yeterli düşüncesinde yapılmış bir şey mi?

Günü kurtarma açısından yeterlidir ve oyuncular için kolay erişilebilen bir yerde olduğu için ancak kullanılır. Ses çıksın yeter. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: giyotin_1982

benim bi sorunum var.klavyeyi alalı 3 gün oldu ama ilk günden sonra ne olduysa ALT tuşu ile win tuşunun yerleri değişmiş.yani ALT tuşuna basınca başlat menüsü açılıyor win tuşuna basınca ALT işlevi görülüyor.yazılımdan zannettim ama yazılımsızda aynı olay oluyor.başka pc ye taktım ondada aynı sorun.klavye ayarlarına baktım bişey bulamadım.bölge ve dil ayarlarında baktım yine nanay.yani klavye sapıttı.ilk defa logitech'e lanet okuyorum.gerçi sıfır ürün .ike .ike yenisini verecekler ama sorunu çözememek deli etti beni.bakalım burda anlayan olcakmı

Merak ettim sorunun çözüldü mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Witcher..

Arkadaşlar oldukça can sıkıcı bir problem yaşıyorum.

Klavyenin ekranı çalışıyor ancak ekranın bulunduğu kısımdaki tuşların hiç biri çalışmıyor.Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum sorun yeni oldu.

Garanti götürsem alıcaklar 1 ay vermiyecekler deli edicekler beni şaşırmış durumdayım ne yapmam gerek bir fikir verin.

Yazılımı güncellemeyi denedin mi? Son çare garantiye ver çok geçmeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RızaRenkal

quote:

benim bi sorunum var.klavyeyi alalı 3 gün oldu ama ilk günden sonra ne olduysa ALT tuşu ile win tuşunun yerleri değişmiş.yani ALT tuşuna basınca başlat menüsü açılıyor win tuşuna basınca ALT işlevi görülüyor.yazılımdan zannettim ama yazılımsızda aynı olay oluyor.başka pc ye taktım ondada aynı sorun.klavye ayarlarına baktım bişey bulamadım.bölge ve dil ayarlarında baktım yine nanay.yani klavye sapıttı.ilk defa logitech'e lanet okuyorum.gerçi sıfır ürün .ike .ike yenisini verecekler ama sorunu çözememek deli etti beni.bakalım burda anlayan olcakmı

burda anlattım :http://forum.donanimhaber.com/m_73237029/f_//tm.htm#73237029

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RızaRenkal

quote:

burda anlattım :http://forum.donanimhaber.com/m_73237029/f_//tm.htm#73237029

Yeni kalvyen hayırlı olsun.

• Oncelıkle herkese ıyı gunler

Ben G510 almayı dusunuyorum fakat bır sıkıntı var Yandakı 'G' Macro tuslarına mausenın sol-sag tıklamasını komutlandırabılıyormuyuz?
  • Arkadailar Merhaba geçtiğimiz pazar günü sanal marketimdenhttp://www.sanalmarketim.com/logitech-g510-gaming-klavye-turkce-920003698/p_40363/ linkte görülen fiyata G510 klavye satın aldım fakat kız arkadaşım sağolsun G19s klavye, G700s mouse, G440 mousepad almış. Bu yüzden 10 günlük G510'u 130 TL'ye satıyorum. Faturası garantisi herseyi halıyle mevcut.
  • Beyler 3-4 gün önce G510 aldım. İnternetten tertemiz bi şekilde driver i indirip kurdum, herşey çok güzeldi taki kulaklık olayını denemeye kalkana kadar taktığım anda kapanıyor yeniden açılıyor kapanıyor açılıyor ve sonsuz bi döngüye gidiyor. Çözümü bilen??
  • Miepretk M kullanıcısına yanıt
    Usb coklayıcı ıle kullanıyorsanız asırı yuk olmus olabaılır tek bır portta deneyın.Bu arada oyun ıle deneme ımkanın oldumu?Oyun bılgılerını gosterıyor mu?
  • Blazer-D kullanıcısına yanıt
    Resimleri lütfen simage yapın.

Bu arada klavyenin fiyatı 125 Tl'ye düştü.

Bu haliyle f/p ürünü.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.