Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: icemy

Uzun yıllar hiç dikkat etmediğim birşey.kuş pislese bile 1-2 hafta yıkatmadığım zamanlar oldu.bir sorun yaşamadım yada farketmedim.yada araçlarımın hepsi beyazdı kamufule oluyordu
    Verdiğin likte koruma olsa bile 3 saatten sonra garantisini vermedikleri yazıyor.günün her saatinde elimizde kovayla arabaya gidersek vay halimize
    Geçmiş olsun bu arada.umarım çözümünü bulursun.bulamasanda bundan sonra önlem alırsan sıkıntı olmaz.resimlerde çok sıkıntılı durmuyor.kafana sakın takma.çok daha kötüleri var.

Aynen hocam, beyaz ve gri renklerde kamufle oluyor. Kırmızı, Lacivert ve Siyah renklerde kaçış yok. Ben ömrümü bu kuşlarla mücadele ile mi geçireceğim aracımı savunmak adına, iyice yordu daha şimdiden :( Bu siyah lekeler ve vernik deformasyonları umarım 208'lerin genel sorunu değildir, zira kaput bölgesinde de birkaç tane var, sanki oje sürmüş gibi koyu kırmızı-siyah tonunda çıkmayan adi bir leke. Anlatabildim sanırım.

Bu arada siz BMW'mi aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Uzun yıllar hiç dikkat etmediğim birşey.kuş pislese bile 1-2 hafta yıkatmadığım zamanlar oldu.bir sorun yaşamadım yada farketmedim.yada araçlarımın hepsi beyazdı kamufule oluyordu
    Verdiğin likte koruma olsa bile 3 saatten sonra garantisini vermedikleri yazıyor.günün her saatinde elimizde kovayla arabaya gidersek vay halimize
    Geçmiş olsun bu arada.umarım çözümünü bulursun.bulamasanda bundan sonra önlem alırsan sıkıntı olmaz.resimlerde çok sıkıntılı durmuyor.kafana sakın takma.çok daha kötüleri var.

Aynen hocam, beyaz ve gri renklerde kamufle oluyor. Kırmızı, Lacivert ve Siyah renklerde kaçış yok. Ben ömrümü bu kuşlarla mücadele ile mi geçireceğim aracımı savunmak adına, iyice yordu daha şimdiden :( Bu siyah lekeler ve vernik deformasyonları umarım 208'lerin genel sorunu değildir, zira kaput bölgesinde de birkaç tane var, sanki oje sürmüş gibi koyu kırmızı-siyah tonunda çıkmayan adi bir leke. Anlatabildim sanırım.

Bu arada siz BMW'mi aldınız?

Çıkmıyorsa zamana bırak.yıkanarak yada zaman geçtikçe diğer bölgelerde kaybolur.bundan sonra önlem alırsın.mesela ağaçların altına parketmemeye çalış.
    BMW yi aldım kullanıyorum.208 i sattım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sokakta çok araba olmasına rağmen bu kuşlar hep benim arabayı tercih ediyor belki renkten(beyaz).Ben bu pisliklerin görüldüğü anda temizlenmesinden yanayım , eğer pisliğin araç üzerinde kurumasından sonra temizleme işlemi yapılırsa hangi araç olursa olsun araç boyasında sıkıntı yaratır.Hatta bir arkadaşımın aracında boya kalkmasına neden olmuştu.En iyi temizleme yöntemi bana göre ıslak mendil(ama kurumuş olmaması lazım).Temizlemediği leke yok nerdeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkx

Sokakta çok araba olmasına rağmen bu kuşlar hep benim arabayı tercih ediyor belki renkten(beyaz).Ben bu pisliklerin görüldüğü anda temizlenmesinden yanayım , eğer pisliğin araç üzerinde kurumasından sonra temizleme işlemi yapılırsa hangi araç olursa olsun araç boyasında sıkıntı yaratır.Hatta bir arkadaşımın aracında boya kalkmasına neden olmuştu.En iyi temizleme yöntemi bana göre ıslak mendil(ama kurumuş olmaması lazım).Temizlemediği leke yok nerdeyse.

Hocam bende kırmızıya karşı özel bir garezleri olduğuna inanıyorum. Otoparkta sıralinde bol miktarda araç var, direkt benimkine duble mıçmışlar. Kuruduktan sonra hep olduğu gibi ıslak mendille sildim ama siyah yani oje sürmüş gibi koyu lekeler kaldı ve tırnakla kazımama rağmen çıkmıyor.

Herkesin aracına kuş pisliyor kabul ama sanki Peugeot'un boyası çok dandik ve dayanıksız gibi. Acaba yanılıyor muyum? Bu bir yargı konusu olabilir mi, zira araç daha 6 aylık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerowyn

Arkadaşlar bugün ABC ile görüştüm. 15000 km dolduğunda veya 1 yıl geçtiğinde götürülmesi gerekiyormuş. Benim 15000 olmayacağı için kasım ortasında götüreceğim. Fakat fiyat olarak 500 tl söylediler.Kasım ayının 20 sine kadar %20 indirim varmış. Yani indirim ile birlikte 400 tl olur diyorlar. Fiyat hakkında düşünceniz nedir , yakın tarihte ilk bakımını yaptıran var ise ne kadar ödemiştir? Teşekkürler.

sizin araç dizel mi acaba fiyat biraz fazla sanki çünkü ben 1.2 vti 1. yıl bakımı için servisi aradım randevu aldım %25 indirimle 380 den 290 a düşüyor dediler...
  • CEMS44 C kullanıcısına yanıt
    hangi servis bu fiyatı verdi hocam?tüm peugeot servislerinden fiyat alın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEMS44

quote:

Orijinalden alıntı: Kerowyn

Arkadaşlar bugün ABC ile görüştüm. 15000 km dolduğunda veya 1 yıl geçtiğinde götürülmesi gerekiyormuş. Benim 15000 olmayacağı için kasım ortasında götüreceğim. Fakat fiyat olarak 500 tl söylediler.Kasım ayının 20 sine kadar %20 indirim varmış. Yani indirim ile birlikte 400 tl olur diyorlar. Fiyat hakkında düşünceniz nedir , yakın tarihte ilk bakımını yaptıran var ise ne kadar ödemiştir? Teşekkürler.

sizin araç dizel mi acaba fiyat biraz fazla sanki çünkü ben 1.2 vti 1. yıl bakımı için servisi aradım randevu aldım %25 indirimle 380 den 290 a düşüyor dediler...

Hocam 290 lira çok iyi fiyat. Bana 400 lira civarı dediler ama 1 sene sonrası için, o da tahmini. Yer Bursa.

• quote:

Orijinalden alıntı: jek55

hangi servis bu fiyatı verdi hocam?tüm peugeot servislerinden fiyat alın derim

MALATYADAN ALDIĞIM FİYAT ZATEN 1 TANE VAR BURDA...AMA BELİRTTİĞİM GİBİ %25 İNDİRİMLE 290TL YE DÜŞÜYORMUŞ NORMALDE 380 DEDİLER
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Valla hocam benim evin otoparkında aynı sorunu bende yaşıyorum hem ağaçların reçinesi hemde kuşların pisliği arabanın üzerinden eksik olmuyor ancak benim arabada seninki gibi belirgin lekeler yok. benim araba beyaz renk. o yüzden lekeler kendini belli etmiyo olabilir. ben çözüm olarak arabayı komple şeffaf folyo ile kaplatmayı düşündüm ama baya bi maliyetli olacağı için vazgeçtim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Valla hocam benim evin otoparkında aynı sorunu bende yaşıyorum hem ağaçların reçinesi hemde kuşların pisliği arabanın üzerinden eksik olmuyor ancak benim arabada seninki gibi belirgin lekeler yok. benim araba beyaz renk. o yüzden lekeler kendini belli etmiyo olabilir. ben çözüm olarak arabayı komple şeffaf folyo ile kaplatmayı düşündüm ama baya bi maliyetli olacağı için vazgeçtim..

Beyaz rengin hikmeti olduğunu düşünüyorum kardeşim, son derece başarılı bu konuda. Siyah, kırmızı ve lacivert renkler son derece belli ediyor :( Bıktım artık bende. Kuşların kıçına don takamayacağıma göre kamera sistemi ile devamlı aracı takip edip her kuş mıçtığında silmek için araca koşamayacağıma göre elden de fazla birşey gelmiyor.

• Kapalı parkın gözünü Seveyim 1 buçuk yıldır kapalı parka bırakıyorum 2 yıllık arabam yeni gibi :)))

• karayel52 K kullanıcısına yanıt
    Kapali garajin boyadan lastige ic dosemeden m3kanik ve plastik aksama kadar adan zye faydasi var...

• Bir kaç gün şehir dışında olduğumda yanıt veremedim. Aracım dizel. Yarın diğer şubelerle de görüşüp fiyat isteyeceğim.
  • 2 aydir 1.4 hdi sahibiyim yakitta tasarruf mukemmel tek sorun sehir icinde dik rampalarda 2.vitese gecince cekmiyor servise sordugumda turbonun 2200 devirden sonra devreye girmesi oldugunu soyledi vitesi 2500-3000 arasi buyutunce tutulmuyor

• Arkadaşlar malum kış geldi ve bu 208 ilk dizel arabam, dizeller geç ısınır derlerdi doğruymuş yaklaşık 15 dk boyunca yol gitmeme rağmen motor soğuk kalıyor. Ankarada sabah ayazı şartları ve start stop u devre dışı bırakmama rağmen tam işe geldiğimde yaklaşık 25 30 dk sonra arabanın içi ısınıyor. Önerisi olan var mı? Radiatorü gazete kağdı ile mi kapatsak :) :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 1 yillik 5bin kmde active 1.2 metalik gri otm arac icin 37k tl fiyat aldim saticinin dedigine gore hicbir kaza bela yok tramer de aynisini belirtiyor. sizce nasil fiyat? sehir icinde aktif olarak kullanacagiz esim ve ben. almadan once neleri kontrol ettirmek lazim ozel olarak vereceginiz tavsiyeleriniz var midir? yorumlariniz icin şimdiden teşekkürler.

• chomar kullanıcısına yanıt
    Hocam o işte bi yanlışlık var galiba etg access lerin fiyatları bile 40k bandından başlıyor kaldı ki siz active donanımlı olduğunu söylemişsiniz. aarabayı internetten bulduysanız link verebilir misiniz ??
    Hocam eger 2013 otomatik active modelse ve smeg ile esp varsa fiyat baya uygun zira bu donanimdaki arac 40 dan asagi yok

bu fıyata kazasız kayıtsız araç varsa 2 tanede ben alım dostum..hem motor hem şaseden aracı sorgulat kesın buyuk hasar kaydı vardır..yada actıve degıl accestır o araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: jek55

bu fıyata kazasız kayıtsız araç varsa 2 tanede ben alım dostum..hem motor hem şaseden aracı sorgulat kesın buyuk hasar kaydı vardır..yada actıve degıl accestır o araç

Aynen katılıyorum, acaba biz mi kazık yedik fazlaca diye kendimi sorgulamaya başladım.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.