Şimdi Ara

^^^ Blue Blues Bar ^^^

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
5
Favori
4.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Müzik bölümünde Blues ile ilgili herhangi bir konu göremedik ortağım olan Noir Désir ile buraya bir Blues Bar açmaya karar verdik

Çok yakında buraya Blues'un tarihçesi, ünlü Blues müzisyenleri ve grupları ile ilgili bilgiler gireceğiz.

Şimdilik, bir B.B King eseri ile açılışı yapıyoruz

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St.Rendroy -- 21 Kasım 2010; 1:28:44 >
  • Clapton baba ile girelim olaya

^^^ Blue Blues Bar ^^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Désir -- 21 Kasım 2010; 1:27:36 >
  • Blue Blues Band
  • Hayırlı olsun.

Blues ile ilgili konu yoktu.Düşünüp açmanız uygun olmuş.

Bu konuda bilgili arkadaşlarımında konuya katkı yapacağını düşünüyorum.

Ayrıca tarihçe,blues'a gönül vermiş ustalar,müzisyenler ve gruplar,blues hakkında bilgiler verilirse daha verimli olacaktır.
    Konu ilerledikçe ve bilgiler arttıkça bir ansiklopedi görünümünde olabilir.

Bunların hepsi tek bir çatı altında buluşmuş oluyor artık:))

Tekrardan kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: conjure

Hayırlı olsun.

Blues ile ilgili konu yoktu.Düşünüp açmanız uygun olmuş.

Bu konuda bilgili arkadaşlarımında konuya katkı yapacağını düşünüyorum.

Ayrıca tarihçe,blues'a gönül vermiş ustalar,müzisyenler ve gruplar,blues hakkında bilgiler verilirse daha verimli olacaktır.
    Konu ilerledikçe ve bilgiler arttıkça bir ansiklopedi görünümünde olabilir.

Bunların hepsi tek bir çatı altında buluşmuş oluyor artık:))

Tekrardan kolay gelsin

Teşekkür ederiz.

Bu çatı altında Blues adına güzel paylaşımlar olacağına inanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VGroove -- 21 Kasım 2010; 1:47:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

Blue Blues Band

Konu ismini zaten onları anmak amacıyla Blue Blues Bar koyduk. İlerleyen zamanlarda kendi değerlerimiz ile ilgili paylaşımlar da gelecek..
  • B.B King
     ^^^ Blue Blues Bar ^^^

• En sevdiğim virtüözlerden, ben doğmadan yaklaşık 3-4 gün önce vefat etmiş...

^^^ Blue Blues Bar ^^^

• Blues hakkında bilgi içermesi iyi olmuş. Ben de konu açacaktım blues hakkında. Buradan öğreniriz artık. Hayırlı olsun. İçki ikramı var mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

Blues hakkında bilgi içermesi iyi olmuş. Ben de konu açacaktım blues hakkında. Buradan öğreniriz artık. Hayırlı olsun. İçki ikramı var mıydı?

İlk biralar müesseseden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

Blues hakkında bilgi içermesi iyi olmuş. Ben de konu açacaktım blues hakkında. Buradan öğreniriz artık. Hayırlı olsun. İçki ikramı var mıydı?

Tabi ne demek
     ^^^ Blue Blues Bar ^^^

Dönersiniz

Bu arada bende konuyu sahiplenmiş gibi oldum ama yanlış anlamayın Blues seven biri olarak paylaşayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St.Rendroy -- 21 Kasım 2010; 13:01:56 >
  • @St.Rendroy

Estağfrullah ne sahiplenmesi, önemli olan paylaşımlarla konuyu zenginleştirmek
  • Madem böyle bir konu açılmış ben de 2 albüm önerisi yapayım hemen.

Dave Meniketti – On The Blue Side (1999)

^^^ Blue Blues Bar ^^^

Genre: Blues-Rock
    Origin: Oakland, California, USA

Severek dinlediğim amerikalı hard rock grubu Y&T (Yesterday&Today)'in vokalitsi ve gitaristi olur kendisi. İlk solo çalışmasıdır bu albüm. Hard rock ve blues tonlarının mükemmel bir karışımı. Gitarın ağladığına tanık olacaksınız. Albümün en uzun parçası Loan Me A Dime 9 dakikalık müzik şölenidir.

Dave Meniketti - Loan Me A Dime
    http://www.youtube.com/watch?v=6socdUHZD50

Blindside Blues Band – Raised On Rock (2010)

^^^ Blue Blues Bar ^^^

Genre : Rock - Blues
    Country : USA

Heavy rifflerinin blues ile mükemmel sentezi. Tamamen şansa tandığım bir grup(Albüm kapağını beğenip indirmiştim). Yalnız gayet sert çalarlar belki bazılarınızın hoşuna gitmeyebilir ama eminim seveni de çok olacaktır.

Blindside Blues Band - Folsom Prison Blues
    http://www.youtube.com/watch?v=CA7lX_LI03g&playnext=1&list=PL384612832B445043&index=30

^^^ Blue Blues Bar ^^^

Üstad, baba grup, sanatçı dediklerimizin dışına çıkayım dedim. Arada böyle fazla bilinmediğini düşündüğüm albümleri paylaşırım.
  • Selam millet. Gece gece estirelim yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St.Rendroy -- 21 Kasım 2010; 21:51:53 >
  • Takip ediyorum konuyu, blues kültürüm biraz zayıf yardımcı olacaktır umarım.
  • @Mr. Crowley

Dave Meniketti, bu camiada sevdiğim adamlardan biridir. Zaten onu tanımamıza sebep olan Y&T de sevdiğim gruplardan biridir.
    + Hear'n Aid adlı efsane Heavy Metal projesinden tanıyoruz kendisini..

Bu solo albümleri söylediğin iyi oldu. En yakın zamanda indirip dinleyeceğim..
    Şahsen bir Heavy Metal dinleyicisi olarak bu albümleri beğeneceğime inanıyorum.

@St.Rendroy

Estirelim valla hocam..

• Aha pardon, texas flood paylaşılmış.Neyse..benim paylaştığım da fena değil
  • 83 konserinin DVD'si var, internetten mutlaka edinin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.