ÜNİVERSİTEYİ İKİNCİ ÖGRETİM OKUMAK
75 Cevap65199 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

586 Mesaj
15 Temmuz 2010; 17:30:31 

Faydaları ve dezavantajları nelerdir ?
2. ögretim mühendislik fakülteleri harçları cok yüksek oluyormuş.Yıllık ne kadar mesela ?
Bir de sanırım burs alamıyormuş 2.ögretimler.Dogru mu ?

2183 Mesaj
15 Temmuz 2010; 17:37:55 

Alttaki başlığı bir okuyun derim.
http://www.eksisozluk.c...kinci+%C3%B6%C4%9Fretim

666 Mesaj
15 Temmuz 2010; 17:59:55 

Puanları nasıl oluyor acaba bilen varsa puanları yazabilir mi?

3180 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:01:37 

Puanı normalden düşüktür ama parası normalden 3 kat fazladır.

EU-WEST Jungler Carry

666 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:03:44 

Ne kadar düşüktür. Puan tablolarına baktığında hiç 2. öğretim puanı diye bir şey görmedim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Temmuz 2010; 18:06:25 

buna göre, 2009-2010 akademik yılı ikinci öğretim için veteriner fakülteleri bin 976 tl'den 5 bin 276 tl'ye, teknik eğitim fakülteleri bin 62 tl'den bin 412 tl'ye, mühendislik, mimarlık, mühendislik-mimarlık, mühendislik ve teknoloji, mimarlık ve tasarım, inşaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 tl'den 2 bin 400 tl'ye; gemi inşaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 tl'den 2 bin 549 tl'ye, fen, fen-edebiyat (fen programı) fakülteleri bin 186 tl'den 2 bin 343 tl'ye, hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 tl'den 2 bin 160 tl'ye, dil tarih ve coğrafya, ilahiyat, eğitim mesleki eğitim, sağlık eğitim, endüstriyel sanat eğitim, ticaret turizm, eğitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 tl'den 2 bin 426 tl'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletişim bilimleri ve iletişim fakülteleri 891 tl'den bin 110 tl'ye çıkarıldı.

457 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:07:54 

2. Öğretimi iyi yanlarını yazayım çünkü iyi yanı az
-Dersler akşam yada gece olur. Erken kalk sorunu yok.
-Çan eğrisi sistemi varsa ortalama 1.Öğretimlere göre düşük olur buda CC alcak iken BB almanı sağlar, daha az ders çalışmaya daha yüksek not alıp ortalamanı yüksek tutabilirsin.
-Bizim üniversitede var diğerlerinde varmı bilmiyorum ama sınıf içinde ilk 10'a girenler 1.Öğretim harcı öderler.

13721 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:09:02 

2. öğretim okuyorum asla tavsiye etmem sabahçıların 3 katı para verilir, parasını verip sabahları rahat kalkıyorum diye övünülür ama asla düzenli hayat olmaz, gece derse girersin gece 10-11 hoca kendinde olmaz adam gibi ders işlenmez ve sabahçılarla aynı sınava girersin imkanınız varsa 2. öğretimden uzak durun

2789 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
AlaturkaMavzer
15 Temmuz 2010; 18:11:29 

peki 2. öğretimden mezun olmak iş hayatında bizi etkiler mi ?

Katılım Tarihi : 31 Ağustos 2006

211 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:14:50 

quote:

Orijinalden alıntı: AlaturkaMavzer

peki 2. öğretimden mezun olmak iş hayatında bizi etkiler mi ?

Diplomada 2.öğretim yazmıyor. Üniversite bittikten sonra sen bile unutursun 2.öğretim olduğunu.

6 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:17:29 

Uykuyu seviyorsan ikinci öğretimi yaz kafan daha rahat alır hem dersleri. Sınavlar da 3-4 saatlerinde olur yani sabahlayıp çalışabilirsin. Koü de müh. fakültesi ikinci öğretim dönem harcı 765tldir.Yani o kadar da abartıldığı kadar yüksek değil.Korkma yani yazmaktan Bide katkı kredisi alamıyorsun o kadar .Şimdiden hayırlı olsun

Rezil olmak ve bunun tadını çıkarmak doyasıya özgürlüklerin nirvanasıdır.

3125 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:28:28 

quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

-Çan eğrisi sistemi varsa ortalama 1.Öğretimlere göre düşük olur buda CC alcak iken BB almanı sağlar, daha az ders çalışmaya daha yüksek not alıp ortalamanı yüksek tutabilirsin.
-Bizim üniversitede var diğerlerinde varmı bilmiyorum ama sınıf içinde ilk 10'a girenler 1.Öğretim harcı öderler.

Yanlış.İlk 10 değil,%10 o.

quote:

Orijinalden alıntı: Shisha

buna göre, 2009-2010 akademik yılı ikinci öğretim için veteriner fakülteleri bin 976 tl'den 5 bin 276 tl'ye, teknik eğitim fakülteleri bin 62 tl'den bin 412 tl'ye, mühendislik, mimarlık, mühendislik-mimarlık, mühendislik ve teknoloji, mimarlık ve tasarım, inşaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 tl'den 2 bin 400 tl'ye; gemi inşaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 tl'den 2 bin 549 tl'ye, fen, fen-edebiyat (fen programı) fakülteleri bin 186 tl'den 2 bin 343 tl'ye, hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 tl'den 2 bin 160 tl'ye, dil tarih ve coğrafya, ilahiyat, eğitim mesleki eğitim, sağlık eğitim, endüstriyel sanat eğitim, ticaret turizm, eğitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 tl'den 2 bin 426 tl'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletişim bilimleri ve iletişim fakülteleri 891 tl'den bin 110 tl'ye çıkarıldı.

Bu miktarlar uygulanmadı.

DonanımHaber Türküseverler Kulübü

536 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:32:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

2. öğretim okuyorum asla tavsiye etmem sabahçıların 3 katı para verilir, parasını verip sabahları rahat kalkıyorum diye övünülür ama asla düzenli hayat olmaz, gece derse girersin gece 10-11 hoca kendinde olmaz adam gibi ders işlenmez ve sabahçılarla aynı sınava girersin imkanınız varsa 2. öğretimden uzak durun

Sizin ikinci ögretim kötüymüş hocam benim derslerim maksimum 7 de bitiyor oda bi gün geri kalan günlerde 3 4 5 valla sınavlarıda 1.ögretimle giriyoruz aynı anda suan dönem birincimiz ikinci ögretimde 1.ögretimden yüksek ortalama cıkarıyoruz puan olarakta maksimum 5 puan oynuyor

923 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:37:32 

quote:

Orijinalden alıntı: In Flames

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

Sizin ikinci ögretim kötüymüş hocam benim derslerim maksimum 7 de bitiyor oda bi gün geri kalan günlerde 3 4 5 valla sınavlarıda 1.ögretimle giriyoruz aynı anda suan dönem birincimiz ikinci ögretimde 1.ögretimden yüksek ortalama cıkarıyoruz puan olarakta maksimum 5 puan oynuyor

Kesinlikle katılmıyorum... Bizim dersler gündüz 12 13 gibi başlar en 8 de biter... Ayrıca 1. öğretim parası ödüyorum... (Tabi inşallah bu devam eder ) çokta memnunum ... 2. öğretim gibisi yok valla

1430 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:47:43 

Dokuz eylül de 2. öğretim müh. okuyan biri olarak

2. öğretimde

- Öğleye kadar uyuyabilirsin.
-Dönemlik 750 lira harç parası var
- Dersin olduğu gün sayısına bölersek, günlüğü 10 lira, Yani sabah erkek kalkmamanın bedeli günlük 10 lira gibi bir şey yapıyor.
- Öss puanı olarak aradaki fark 7-8 puan falan
- Diplomada her hangi bir fark yok gündüz lere göre
- %10 luk dilime girersen istersen aynı para yı ödeyerek gündüze geçebiliyorsun veya istersen yine 2. öğretimde kalıp gündüz öğretimlerinin verdiği kadar harç ödüyorsun
- Okulda çan eğrisi varsa ortalamalar 1. öğretimlere göre yüksek olur. Çünkü gündüzcüler genelde 2.00 la sınıfı geçiyim yeter mantığındadırlar, Daha fazla kasmak onlara bir fayda sağlamaz, Ama 2. öğretimde kasarsan %10 luk dilime girip yıllık 1500 Tl ödemekten kurtulma imkanın var, O yüzden sınavlarda çan yüksek olur.
- Çalışmak istersen dersler saat 5 gibi başladığında çalışma imkanın olur.
- Sınavlar öğleden sonra 3-5 gibi yapıldığı için, Gece uykulu uykulu ders çalışmak yerine sabah kalkıp erkenden okulun kütüphanesinde sınava kadar ders çalışırsan
dersi geçmek için yeter.( 1. sınıfta bana yetti )
-Akşam okul bomboştur, Her yer size aitmiş gibidir. Kalabalık insan karmaşasından uzaktır.

2127 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:53:02 

%10 dilime girip 1. öğretim parası ödmeek için hiçbir dersten kalmamalısnız.

2996 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:57:52 

2. öğretim de gece ayakta gündüz uyursan okul bitince benim gibi gündüzü bir daha yakalayamayabilirsin.(of ne kelime ya )

320 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:08:17 

Kocaeli Üniversitesinde 2. Öğretimim. Tercih yaparken ailem hep düzenimin bozulacağını söyledi fakat henüz bi eksisini görmedim. Artılarına gelecek olursak:
-Gece istediğin saatte uyuyabilirsin.(Genelde sabahlarım)
-Sınavlara sabah uyanıp çalışsan bile genelde yeter.
-Ders programında 23:00 e kadar ders görünebilir, bakma onlara sakın. O saate kadar öğretim üyesi bile kalmaz. Bizim bölümde 17:00 de dersler başlar maksimum 21:00 de biter. Ki genelde 19:00 da dersler bitmiş olur.Hele devam zorunluluğu olmayan derslere rastlarsa hiç derse bile gitmediğimiz olur arkadaşlarla.
-Okulun varlığıyla yokluğu arasında bir fark kalmaz. Günde ortalama 3 saat derse girsem ne girmesem ne
-Canın sıkıldığı vakit çevre illere günübirlik kaçarsın, yine gelir derse yetişirsin.

Velhasıl, olumsuz bi tarafını daha görmedim. Çok ders çalışan biri değilsen senin için sorun teşkil etmez. Bu arada dönemlik 750 TL gibi bir har(a)ç var. O kadar da olsun artık

Su sesi, para sesi, fan sesi.

3009 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:10:44 

şunu unutma; burda anlatılanlar her üniversitede farklıdır.senin gideceğin üniversitede burda yazanlar farklı olabilir.

normal öğretim ile ikinci öğretimler aynı saatte sınava girerler.yani sınav 8deyse.sizde 8de girersiniz.

ikinci öğretimlerde şu handikap vardır; aynı gün içerisinde 1 dersin 8de olup diğer dersin akşam 10da olabilri.hatta bir diğeri öğlen.yani sabahtan akşama kadar okulda bekleme durumunda olabilirsin.tabi bu genelde alacağın, alttan ya da üstten derse veya seçmeli derse bağlıdır.

tabi saat 10da derse girip 11 buçukta çıktıktan sonra evine gitme sorununda olmaması lazım.toplu taşıma araçları genelde o saatlerde bitmiş olur.

bunlar kötü yanları, bunlarn yanında güzel yanlarını yukarıda arkadaşlarda anlatmışlar.
arkadaşın dediği gibi akşam okula gittiğinde kimse olmaz.işte en güzel yanı budur :)
böyle üni hayatı mı olur deme.birinci ikinci sınıfta güzel gelirken 3ten 4ten sonra çömezler geldikçe sadece baş ağrıtırlar. :)

bana sorarsan ikinci öğretim yazayım mı diye.ben evet derim.maddi bi sıkıntı yaşamayacaksa ailen , mutlaka yaz.daha düşük puanla daha güzel bir yere girme şansın olur.

2681 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:32:26 

quote:

bu harçlar yalan

453 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:34:27 

bende 2.örgün okudum..ben cok memnundum acıkcası..

ders aksam 5 te baslar en gec 10-11 de bıter..

bı kere ders calısma zamanın daha fazla..

sınava gelırsek eger..örgunler atıyorum oglen 1 de sınav oluyorsa bız 5-6 da oluyoruz..vede onlardan sınav sorularını alabılıyoruz..:D bazen gercekten bırebır sorular:D:D

700-750 lıra donem parası var evet..ama bu kadar cok ders calısma saati var..eger oturup calısırsan %10 dılıme gırıp orgunle aynı fıyatı verırsın:D:d

ben sahsen ole yaptım..sadece 1. sınfta 2.orgun parası verdım..dıger donemler hep dereceye gırdımm ve örgunle aynı parayı verdım..

sabah ders dınlemek walla ne yalan solımm masal gıbı gelebılır uyursun ama gece cok eglencelı ve ayrıca zıhnın acık oluyor ( en azından benım ıcın ole oldu:)

95 Mesaj
15 Temmuz 2010; 20:40:58 

bende örgün tutuyo ama 2. öğretim düşünüyorum çalışma imkanı var gündüz akşamda dersten sonra topluca eğlenmeye gidilir illa sabah uyumak gerekmiyor öğlene kadar

2538 Mesaj
15 Temmuz 2010; 21:25:38 

İstanbul üniversitesinin ikinci öğretimi nasıldır tarih düşünüyorum derse giriş çıkış saatleri ortam nasıl

http://www.youtube.com/watch?v=SEtxc8PZ5WY&feature=feedlik
http://www.youtube.com/watch?v=WSy5RSdcbU8
http://www.youtube.com/watch?v=Vnzofi_QltI

1968 Mesaj
18 Temmuz 2010; 9:58:45 

Ders saatleri konusunda şunu söyleyeyim, üniversiteden üniversiteye, fakülteden fakülteye, bölümden bölüme, sınıftan sınıfa çok deişkendir. Bazen gündüz 10 da dersiniz başlar 2 de biter, bazen öğlen 1 de başlar akşam 11 de biter.

1089 Mesaj
18 Temmuz 2010; 11:00:39 

Gazi üniversitesinde ikinci öğretim en geç saat 13:00 de başlıyor. Gazi'nin bu yönden avantajı çok iyi

18 Mesaj
18 Temmuz 2010; 21:16:18 

2.öğretim tamamen para kazanma stratejisi üzerine kurulmuş bir eğitim sistemi..Ben desteklemiyorum..Şöyle düşünün normalde 100 kişilik bölüm kontenjanı var otomatikmen 200 kişiye çıkıyor bu kontenjan..Bu da işssiz sayısının çok olması demek ..Mühendislik okuyacak adam zeki ve çalışkan olmalıdır sadece çalışkanlık yetmiyor..Ne yapıyorlar..Gidip daha az zeki olan öğrencileri alıyorlar paralarını kazanıyorlar gerisine karışan yok..2.öğretimler aslında şanslılar daha düşük bir puan ile bölüme giriyorlar,diplomalarında 2.öğretim yazmıyor,uyku sorunları yok,sınava geç kaldım sorunları yok,derslere özellikle 2.sınıftan sonra prof gireceğine mesala yardımcı doçent giriyor ya da araştırma görevlisi..Adama rahatını bozup derse gelmiyor..Sınavlar farklı olabiliyor..Genelde 2.öğretiminki daha kolay..Bizde C++ dersi vardı hocalar farklıydı 2.öğretimle..Biz ingilizce ders görüyoruz onlar türkçe,bizim sınavlar çok felaket zor sadece 1 kişi AA alıyor,2.öğretiminki çok basit şeyler 10-15 tane AA var.Böyle olunca da genelde derecelik öğrenciler oluyor malesef haksız rekabet var..Benim gördüğüm ,benim düşüncelerm bunlar..Katılan olur katılmayan olur ben sizlerin fikrine saygı duyuroum sizde benimkine saygı duyarsınız umarım iyi akşamlar.. ;)

2 Mesaj
18 Temmuz 2010; 21:41:02 

quote:

Orijinalden alıntı: johnalvarez

2.öğretim tamamen para kazanma stratejisi üzerine kurulmuş bir eğitim sistemi..Ben desteklemiyorum..Şöyle düşünün normalde 100 kişilik bölüm kontenjanı var otomatikmen 200 kişiye çıkıyor bu kontenjan..Bu da işssiz sayısının çok olması demek ..Mühendislik okuyacak adam zeki ve çalışkan olmalıdır sadece çalışkanlık yetmiyor..Ne yapıyorlar..Gidip daha az zeki olan öğrencileri alıyorlar paralarını kazanıyorlar gerisine karışan yok..2.öğretimler aslında şanslılar daha düşük bir puan ile bölüme giriyorlar,diplomalarında 2.öğretim yazmıyor,uyku sorunları yok,sınava geç kaldım sorunları yok,derslere özellikle 2.sınıftan sonra prof gireceğine mesala yardımcı doçent giriyor ya da araştırma görevlisi..Adama rahatını bozup derse gelmiyor..Sınavlar farklı olabiliyor..Genelde 2.öğretiminki daha kolay..Bizde C++ dersi vardı hocalar farklıydı 2.öğretimle..Biz ingilizce ders görüyoruz onlar türkçe,bizim sınavlar çok felaket zor sadece 1 kişi AA alıyor,2.öğretiminki çok basit şeyler 10-15 tane AA var.Böyle olunca da genelde derecelik öğrenciler oluyor malesef haksız rekabet var..Benim gördüğüm ,benim düşüncelerm bunlar..Katılan olur katılmayan olur ben sizlerin fikrine saygı duyuroum sizde benimkine saygı duyarsınız umarım iyi akşamlar.. ;)

hocam ben 1.öğretim de 2.öğretimde aklmda var 2.öğretim daha cok var çünkü kpss ile memur olarak atanırsak çok kral olacak oaçıdan herkesin şartları kendinedir;)
ki aynı üninin 1.öğretimi de gelebilcek olmasına rağmen;)

insanlar rakamlara benzer,duruma göre değer kazanırlar.

396 Mesaj
19 Temmuz 2010; 3:26:13 

quote:

Orijinalden alıntı: bay_alim

hocam ben 1.öğretim de 2.öğretimde aklmda var 2.öğretim daha cok var çünkü kpss ile memur olarak atanırsak çok kral olacak oaçıdan herkesin şartları kendinedir;)
ki aynı üninin 1.öğretimi de gelebilcek olmasına rağmen;)

Kpss lise düzeyinde atanmak çok zordur. Üniversitenin bulunduğu ilçede boş kadro olması gerekir. Yök'ün yeni yönetmeliğine göre normal öğretim öğrencileri kontenjan sınırlaması olmaksızın 2. öğretime geçiş yapabiliyor(ücretini ödeyerek). Atamanın ilk yarıyılda yapılması gibi bir durum yoksa normal öğretim tercih etmen daha doğru olur. İstediğin zaman da(dönem başlarında) 2.öğretime geçiş yapabilirsin.

806 Mesaj
19 Temmuz 2010; 21:00:22 

hiç bı yerden burs alamamanda cabası D:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

453 Mesaj
19 Temmuz 2010; 21:24:37 

quote:

Orijinalden alıntı: siroocystis1

nasıl alamıosun..ben başbakanlık bursu aldım..arkadasım adana beledıyesınden burs alıyodu..burs alınabılıyor yanı..

2096 Mesaj
19 Temmuz 2010; 21:37:58 

quote:

Orijinalden alıntı: <flame>

quote:

Orijinalden alıntı: siroocystis1

nasıl alamıosun..ben başbakanlık bursu aldım..arkadasım adana beledıyesınden burs alıyodu..burs alınabılıyor yanı..

karşılıklı devlet bursu da mı alınmıyor?

Dh 2006 Üyeleri
Uludağ Üniversitesi-iktisat
NİNTENDO Wİİ BLACK
~ Samsung N150 ~HP PAVİLİON G6
PIRANHA BUSİNESS TAB 7''~~SAMSUNG GALAXY TAB 3 7.0 WHITE~~CODEGEN ULTİMİX 88

396 Mesaj
19 Temmuz 2010; 22:02:54 

2. öğretimlere başbakanlık bursu ve katkı kredisi çıkmaz. Devletten sadece öğrenim kredisi alınabilir. Özel, vakıf ve belediye burslarının da çıkacağını pek sanmıyorum 2. öğretim diye.

453 Mesaj
19 Temmuz 2010; 22:51:48 

quote:

Orijinalden alıntı: heady

2. öğretimlere başbakanlık bursu ve katkı kredisi çıkmaz. Devletten sadece öğrenim kredisi alınabilir. Özel, vakıf ve belediye burslarının da çıkacağını pek sanmıyorum 2. öğretim diye.

ben başbakanlık bursu aldım arkadasım..katkı kredısı evt verılmıyor ama burs var..beledıye bursunu da arkadasım cekıyordu vakıf bankasına yatırıyordu hatta adana beledıyesı..daha nediyim ya..yanlış yönlendırmeyın ınsanları yazıktır..ole sanmıyorumla olmuo işler..

396 Mesaj
19 Temmuz 2010; 22:56:35 

Kyk'nın sitesine baktım da dediğin gibi başbakanlık verilebiliyormuş. Ben geçen sene okulu bitirmiştim. O zamanlarda verilmiyordu, değiştirmişler sanırım sonradan.

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2010; 23:09:44 

kredi niye verilmiyor ya parasıyla değil mi

453 Mesaj
19 Temmuz 2010; 23:29:03 

quote:

Kyk'nın sitesine baktım da dediğin gibi başbakanlık verilebiliyormuş. Ben geçen sene okulu bitirmiştim. O zamanlarda verilmiyordu, değiştirmişler sanırım sonradan.

ben 2008 de bıtırdım okulu..2004 başladım okula..2005 ın şubatında 2 aylık bırden aldım..allah allah cok ilginc sen niye alamadın ki..?

1968 Mesaj
20 Temmuz 2010; 6:54:29 

quote:

2. öğretim zaten para kazanma adına yapılıyor ve birsürü avantaj veriliyor, birde kredi versinler tam olsun.

2096 Mesaj
20 Temmuz 2010; 7:33:15 

quote:

kredi dediğin karşılıklı burs mu oluyor?

Dh 2006 Üyeleri
Uludağ Üniversitesi-iktisat
NİNTENDO Wİİ BLACK
~ Samsung N150 ~HP PAVİLİON G6
PIRANHA BUSİNESS TAB 7''~~SAMSUNG GALAXY TAB 3 7.0 WHITE~~CODEGEN ULTİMİX 88

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2010; 9:34:28 

quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

quote:

kredi dediğin karşılıklı burs mu oluyor?

Evet.

marophat

Karşılıksız kredi verilebilirken karşılıklı kredi vermemesi biraz saçma değil mi? Sonuçta geri ödücem ben :S

1040 Mesaj
20 Temmuz 2010; 10:17:50 

işletme 2.öğretim harcı kaç ?

SONY XPERİA SP KULLANICILAR KULÜBÜ

396 Mesaj
20 Temmuz 2010; 10:47:10 

quote:

Orijinalden alıntı: HorasanlıMurat23

1.155 liraymış geçen sene. Ösym kılavuzunda yazıyor.

1040 Mesaj
20 Temmuz 2010; 18:24:33 

quote:

quote:

dönem olarak mı ?

SONY XPERİA SP KULLANICILAR KULÜBÜ

1829 Mesaj
20 Temmuz 2010; 20:47:53 

2. öğretimlere kyk veriliyor başbakanlık zor ama alan arkadaşlar var.Kyk her isteyene veriliyor geri ödemesi zor olacağından ben almadım.

0 Mesaj
23 Temmuz 2010; 0:20:14 

marmara 2.öğretimi düşünüyorum bilgisi olanlar paylaşırsa benimle sevinirim(hukuk).istanbul ve 2 öğretim beni biraz korkutuyor da

0 Mesaj
23 Temmuz 2010; 11:18:42 

2.öğretim hacrı 1.519 TL'dir mühendislik için

3607 Mesaj
23 Temmuz 2010; 13:56:16 

quote:

Yanılıyorsun. Bende ikinci öğretim okuyorum. Sınıfımızdan iki kişiye başbakanlık bursu çıktı. Çocukların da özel bir durumu falanda yoktu. Hatta birinin durumu falanda iyi , tek çocuk falan hatta , çıkmıştı onada

Didier Yves Drogba Tébily

0 Mesaj
26 Temmuz 2010; 20:05:33 

meraba bi sorum olcak birinci öğretimden ikinci öğretime geçiş yapılıyor mu?bende kocaeli üniversitesinde okumayı düşünüyorum tercihlerimi ona göre yapıcam yardımcı olursan sevinirim.=)

1198 Mesaj
30 Temmuz 2010; 11:11:09 

2. Öğretimlere katkı kredisi çıkmaz.

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

3670 Mesaj
31 Temmuz 2010; 13:29:45 

Gazi
Ege
9 Eylül
Uludag
Anadolu

Buraların örgün egitim'inin yanında iö'leri de yazmayı düsünüyorum. Sizce nasıldır?

Benim için en önemli eksisi;

-Sosyal hayat olur mu?

-Sınıf mevcudu daha az mı olur?

- Üniversitenin o cıvıl cıvıl kalabalık kampüsünden mahrum kalmak cok kaybettirir mi insana ? ( Özellikle yazın sevgilinle çimenlere uzanmak gibisi yoktur herhalde :) )

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

0 Mesaj
31 Temmuz 2010; 21:47:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Fenus42

Gazi üniversitesinde ikinci öğretim en geç saat 13:00 de başlıyor. Gazi'nin bu yönden avantajı çok iyi

her bölüm için aynı saatler mi 13.00?

1161 Mesaj
31 Temmuz 2010; 23:24:10 

quote:

quote:

quote:

dönem olarak mı ?

1198 Mesaj
9 Ağustos 2010; 12:20:10 

..eğitim yılı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 9 Ağustos 2010; 12:22:09 >

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

2899 Mesaj
9 Ağustos 2010; 12:48:00 

quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Bizim 2.öğretimde ortalama 1.öğretime göre daha yüksek. Çünkü 2.öğretimdeki adam %10'a girmek için deli gibi çalışıyor

♥Ŧєηєявαнçє'm♥

Bazen Diyorlar Ki Bana; Ne Verdi FENER Sana ?
Böyle Tutulacağına Hayatına Baksana.
Bilmiyorlar ki Çekilmez Hayat Sen Olmayınca.
Önce ALLAH'ım Sonra Sensin KANARYA !!

648 Mesaj
9 Ağustos 2010; 12:58:45 

Birinci ogretim ile ikinci ogretim arasindaki puan farki ne kadar ?

Ornegin atiyorum birinci ogretim Insaat muhendisligi 300 ise ikinci ogretim kac olur ?

Pentax K-x, Pentax Smc DA L 18-55mm 3.5-5.6 AL, Pentax Smc DA L 55-300mm 4-5.8 ED
RevueFlex SD I, RevueNon 35mm 2.8, RevueNon 135mm 2.8, RevueNon 50mm 1.9
Canon Powershot A720is

0 Mesaj
9 Ağustos 2010; 13:16:15 

mrb arkadaslar geçen sene bende aynı sorunları yasadıgım için bilgilendirmek amaçlı yazıyorum bu yazıyı ,

yıldız teknik makine muh iö okumaktayım

ödedigim harc miktarı : 760 tl gibi bir rakam ( ilk ogretimlerin iki katı gibi )

sıralama olarak benim girdigim sene ilk ogretim :20 bin civarıydı
ikinci ogretim ise : 25 26 bin gibiydi

ben gayet memnunum bolumumden ders secme birazda size kalmıs bi bolum 2.ogretm olarak ilk ogretimdende ders alabilrsiniz ancak istedigniz hoca veya saatler uyusmaya bilir
sonuc olarak muhendislik okumayı dusunuyorsanız teknik uni olması cok buyuk bir avantaj..

1829 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:54:17 

quote:

Orijinalden alıntı: lastchaos

Birinci ogretim ile ikinci ogretim arasindaki puan farki ne kadar ?

Ornegin atiyorum birinci ogretim Insaat muhendisligi 300 ise ikinci ogretim kac olur ?

2-3 puan oynuyor.Çok nadir olarak 2. öğretimin daha yüksek olduğunu da gördüm.

2323 Mesaj
3 Eylül 2010; 0:13:05 

quote:

Orijinalden alıntı: aslifb

quote:

Orijinalden alıntı: Fenus42

her bölüm için aynı saatler mi 13.00?

2298 Mesaj
3 Eylül 2010; 19:22:08 

zararları;

Eğitim ücretinin çok yüksek olması
Ulaşım güçlüğü
Yolda tehlike(Bayan öğrencilere sarkıntılık edilmesi laf atılması vb.)
akşamları üniversite hayatının olmaması yani sen derse giderken gündüz öğretimde öğrencilerin derslerinin bitmesi
cumartesi günleri derslerin olması

avantajları;

derslerin akşam başlaması
yurtta ve okulda sabahlamak herkes sabahın köründe okula giderken sen yatağında mışıl mışıl uyursun
sınavların akşam saati olması sınava çalışmak için ek süre demek

3670 Mesaj
3 Eylül 2010; 20:12:05 

quote:

Orijinalden alıntı: astebe

zararları;

Eğitim ücretinin çok yüksek olması
Ulaşım güçlüğü
Yolda tehlike(Bayan öğrencilere sarkıntılık edilmesi laf atılması vb.)
akşamları üniversite hayatının olmaması yani sen derse giderken gündüz öğretimde öğrencilerin derslerinin bitmesi
cumartesi günleri derslerin olması

avantajları;

derslerin akşam başlaması
yurtta ve okulda sabahlamak herkes sabahın köründe okula giderken sen yatağında mışıl mışıl uyursun
sınavların akşam saati olması sınava çalışmak için ek süre demek

Az kalsın inme iniyodu. C.tesi ders mi var iö'lere ?

Ulasım güçlügü pek olmaz.

Sarkıntılık olmaz.

Ama sosyal hayat olmaması ve c.tesi dersin olması benim için en büyük sıkıntı. Off

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

Uzaklaştırılmış