- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ÜNIVERSITEYI IKINCI ÖGRETIM OKUMAK
Bu konudaki kullanicilar:

79
Cevap
4
Favori
96250
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giris

589 Mesaj
15 Temmuz 2010; 17:30:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Faydalari ve dezavantajlari nelerdir ?
2. ögretim mühendislik fakülteleri harçlari cok yüksek oluyormus.Yillik ne kadar mesela ?
Bir de sanirim burs alamiyormus 2.ögretimler.Dogru mu ?

2211 Mesaj
15 Temmuz 2010; 17:37:55 

Alttaki basligi bir okuyun derim.
http://www.eksisozluk.c...kinci+%C3%B6%C4%9Fretim

733 Mesaj
15 Temmuz 2010; 17:59:55 

Puanlari nasil oluyor acaba bilen varsa puanlari yazabilir mi?

4829 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:01:37 

Puani normalden düsüktür ama parasi normalden 3 kat fazladir.

733 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:03:44 

Ne kadar düsüktür. Puan tablolarina baktiginda hiç 2. ögretim puani diye bir sey görmedim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklastirildi.
15 Temmuz 2010; 18:06:25 

buna göre, 2009-2010 akademik yili ikinci ögretim için veteriner fakülteleri bin 976 tl'den 5 bin 276 tl'ye, teknik egitim fakülteleri bin 62 tl'den bin 412 tl'ye, mühendislik, mimarlik, mühendislik-mimarlik, mühendislik ve teknoloji, mimarlik ve tasarim, insaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 tl'den 2 bin 400 tl'ye; gemi insaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 tl'den 2 bin 549 tl'ye, fen, fen-edebiyat (fen programi) fakülteleri bin 186 tl'den 2 bin 343 tl'ye, hukuk, iktisat, isletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 tl'den 2 bin 160 tl'ye, dil tarih ve cografya, ilahiyat, egitim mesleki egitim, saglik egitim, endüstriyel sanat egitim, ticaret turizm, egitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 tl'den 2 bin 426 tl'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletisim bilimleri ve iletisim fakülteleri 891 tl'den bin 110 tl'ye çikarildi.

493 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:07:54 

2. Ögretimi iyi yanlarini yazayim çünkü iyi yani az
-Dersler aksam yada gece olur. Erken kalk sorunu yok.
-Çan egrisi sistemi varsa ortalama 1.Ögretimlere göre düsük olur buda CC alcak iken BB almani saglar, daha az ders çalismaya daha yüksek not alip ortalamani yüksek tutabilirsin.
-Bizim üniversitede var digerlerinde varmi bilmiyorum ama sinif içinde ilk 10'a girenler 1.Ögretim harci öderler.

32211 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:09:02 

2. ögretim okuyorum asla tavsiye etmem sabahçilarin 3 kati para verilir, parasini verip sabahlari rahat kalkiyorum diye övünülür ama asla düzenli hayat olmaz, gece derse girersin gece 10-11 hoca kendinde olmaz adam gibi ders islenmez ve sabahçilarla ayni sinava girersin imkaniniz varsa 2. ögretimden uzak durun

2905 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:11:29 

peki 2. ögretimden mezun olmak is hayatinda bizi etkiler mi ?

Katilim Tarihi : 31 Agustos 2006

546 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:14:50 

quote:

Orijinalden alinti: AlaturkaMavzer

peki 2. ögretimden mezun olmak is hayatinda bizi etkiler mi ?

Diplomada 2.ögretim yazmiyor. Üniversite bittikten sonra sen bile unutursun 2.ögretim oldugunu.

Site yönetiminde bulunan kisiler benim mesajlarima alinti yapmasin. Bana soru sormasin. Bunlari yaparsaniz da cevap vermem bilesiniz.

6 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:17:29 

Uykuyu seviyorsan ikinci ögretimi yaz kafan daha rahat alir hem dersleri. Sinavlar da 3-4 saatlerinde olur yani sabahlayip çalisabilirsin. Koü de müh. fakültesi ikinci ögretim dönem harci 765tldir.Yani o kadar da abartildigi kadar yüksek degil.Korkma yani yazmaktan Bide katki kredisi alamiyorsun o kadar .Simdiden hayirli olsun

Rezil olmak ve bunun tadini çikarmak doyasiya özgürlüklerin nirvanasidir.

3154 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:28:28 

quote:

Orijinalden alinti: -TRioN-

2. Ögretimi iyi yanlarini yazayim çünkü iyi yani az
-Dersler aksam yada gece olur. Erken kalk sorunu yok.
-Çan egrisi sistemi varsa ortalama 1.Ögretimlere göre düsük olur buda CC alcak iken BB almani saglar, daha az ders çalismaya daha yüksek not alip ortalamani yüksek tutabilirsin.
-Bizim üniversitede var digerlerinde varmi bilmiyorum ama sinif içinde ilk 10'a girenler 1.Ögretim harci öderler.

Yanlis.Ilk 10 degil,%10 o.

quote:

Orijinalden alinti: Shisha

buna göre, 2009-2010 akademik yili ikinci ögretim için veteriner fakülteleri bin 976 tl'den 5 bin 276 tl'ye, teknik egitim fakülteleri bin 62 tl'den bin 412 tl'ye, mühendislik, mimarlik, mühendislik-mimarlik, mühendislik ve teknoloji, mimarlik ve tasarim, insaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 tl'den 2 bin 400 tl'ye; gemi insaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 tl'den 2 bin 549 tl'ye, fen, fen-edebiyat (fen programi) fakülteleri bin 186 tl'den 2 bin 343 tl'ye, hukuk, iktisat, isletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 tl'den 2 bin 160 tl'ye, dil tarih ve cografya, ilahiyat, egitim mesleki egitim, saglik egitim, endüstriyel sanat egitim, ticaret turizm, egitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 tl'den 2 bin 426 tl'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletisim bilimleri ve iletisim fakülteleri 891 tl'den bin 110 tl'ye çikarildi.

Bu miktarlar uygulanmadi.

DonanimHaber Türküseverler Kulübü

555 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:32:02 

quote:

Orijinalden alinti: Master_Evil

2. ögretim okuyorum asla tavsiye etmem sabahçilarin 3 kati para verilir, parasini verip sabahlari rahat kalkiyorum diye övünülür ama asla düzenli hayat olmaz, gece derse girersin gece 10-11 hoca kendinde olmaz adam gibi ders islenmez ve sabahçilarla ayni sinava girersin imkaniniz varsa 2. ögretimden uzak durun

Sizin ikinci ögretim kötüymüs hocam benim derslerim maksimum 7 de bitiyor oda bi gün geri kalan günlerde 3 4 5 valla sinavlarida 1.ögretimle giriyoruz ayni anda suan dönem birincimiz ikinci ögretimde 1.ögretimden yüksek ortalama cikariyoruz puan olarakta maksimum 5 puan oynuyor

935 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:37:32 

quote:

Orijinalden alinti: In Flames

Sizin ikinci ögretim kötüymüs hocam benim derslerim maksimum 7 de bitiyor oda bi gün geri kalan günlerde 3 4 5 valla sinavlarida 1.ögretimle giriyoruz ayni anda suan dönem birincimiz ikinci ögretimde 1.ögretimden yüksek ortalama cikariyoruz puan olarakta maksimum 5 puan oynuyor

Kesinlikle katilmiyorum... Bizim dersler gündüz 12 13 gibi baslar en 8 de biter... Ayrica 1. ögretim parasi ödüyorum... (Tabi insallah bu devam eder ) çokta memnunum ... 2. ögretim gibisi yok valla

1430 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:47:43 

Dokuz eylül de 2. ögretim müh. okuyan biri olarak

2. ögretimde

- Ögleye kadar uyuyabilirsin.
-Dönemlik 750 lira harç parasi var
- Dersin oldugu gün sayisina bölersek, günlügü 10 lira, Yani sabah erkek kalkmamanin bedeli günlük 10 lira gibi bir sey yapiyor.
- Öss puani olarak aradaki fark 7-8 puan falan
- Diplomada her hangi bir fark yok gündüz lere göre
- %10 luk dilime girersen istersen ayni para yi ödeyerek gündüze geçebiliyorsun veya istersen yine 2. ögretimde kalip gündüz ögretimlerinin verdigi kadar harç ödüyorsun
- Okulda çan egrisi varsa ortalamalar 1. ögretimlere göre yüksek olur. Çünkü gündüzcüler genelde 2.00 la sinifi geçiyim yeter mantigindadirlar, Daha fazla kasmak onlara bir fayda saglamaz, Ama 2. ögretimde kasarsan %10 luk dilime girip yillik 1500 Tl ödemekten kurtulma imkanin var, O yüzden sinavlarda çan yüksek olur.
- Çalismak istersen dersler saat 5 gibi basladiginda çalisma imkanin olur.
- Sinavlar ögleden sonra 3-5 gibi yapildigi için, Gece uykulu uykulu ders çalismak yerine sabah kalkip erkenden okulun kütüphanesinde sinava kadar ders çalisirsan
dersi geçmek için yeter.( 1. sinifta bana yetti )
-Aksam okul bombostur, Her yer size aitmis gibidir. Kalabalik insan karmasasindan uzaktir.

2606 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:53:02 

%10 dilime girip 1. ögretim parasi ödmeek için hiçbir dersten kalmamalisniz.

Imzaniz kural disidir! || Uymaniz gereken imza kurallarini okumak için tiklayiniz.

3139 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:57:52 

2. ögretim de gece ayakta gündüz uyursan okul bitince benim gibi gündüzü bir daha yakalayamayabilirsin.(of ne kelime ya )

319 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Pase
15 Temmuz 2010; 19:08:17 

Kocaeli Üniversitesinde 2. Ögretimim. Tercih yaparken ailem hep düzenimin bozulacagini söyledi fakat henüz bi eksisini görmedim. Artilarina gelecek olursak:
-Gece istedigin saatte uyuyabilirsin.(Genelde sabahlarim)
-Sinavlara sabah uyanip çalissan bile genelde yeter.
-Ders programinda 23:00 e kadar ders görünebilir, bakma onlara sakin. O saate kadar ögretim üyesi bile kalmaz. Bizim bölümde 17:00 de dersler baslar maksimum 21:00 de biter. Ki genelde 19:00 da dersler bitmis olur.Hele devam zorunlulugu olmayan derslere rastlarsa hiç derse bile gitmedigimiz olur arkadaslarla.
-Okulun varligiyla yoklugu arasinda bir fark kalmaz. Günde ortalama 3 saat derse girsem ne girmesem ne
-Canin sikildigi vakit çevre illere günübirlik kaçarsin, yine gelir derse yetisirsin.

Velhasil, olumsuz bi tarafini daha görmedim. Çok ders çalisan biri degilsen senin için sorun teskil etmez. Bu arada dönemlik 750 TL gibi bir har(a)ç var. O kadar da olsun artik

Su sesi, para sesi, fan sesi.

3135 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:10:44 

sunu unutma; burda anlatilanlar her üniversitede farklidir.senin gidecegin üniversitede burda yazanlar farkli olabilir.

normal ögretim ile ikinci ögretimler ayni saatte sinava girerler.yani sinav 8deyse.sizde 8de girersiniz.

ikinci ögretimlerde su handikap vardir; ayni gün içerisinde 1 dersin 8de olup diger dersin aksam 10da olabilri.hatta bir digeri öglen.yani sabahtan aksama kadar okulda bekleme durumunda olabilirsin.tabi bu genelde alacagin, alttan ya da üstten derse veya seçmeli derse baglidir.

tabi saat 10da derse girip 11 buçukta çiktiktan sonra evine gitme sorununda olmamasi lazim.toplu tasima araçlari genelde o saatlerde bitmis olur.

bunlar kötü yanlari, bunlarn yaninda güzel yanlarini yukarida arkadaslarda anlatmislar.
arkadasin dedigi gibi aksam okula gittiginde kimse olmaz.iste en güzel yani budur :)
böyle üni hayati mi olur deme.birinci ikinci sinifta güzel gelirken 3ten 4ten sonra çömezler geldikçe sadece bas agritirlar. :)

bana sorarsan ikinci ögretim yazayim mi diye.ben evet derim.maddi bi sikinti yasamayacaksa ailen , mutlaka yaz.daha düsük puanla daha güzel bir yere girme sansin olur.

2791 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:32:26 

quote:

bu harçlar yalan

486 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:34:27 

bende 2.örgün okudum..ben cok memnundum acikcasi..

ders aksam 5 te baslar en gec 10-11 de biter..

bi kere ders calisma zamanin daha fazla..

sinava gelirsek eger..örgunler atiyorum oglen 1 de sinav oluyorsa biz 5-6 da oluyoruz..vede onlardan sinav sorularini alabiliyoruz..:D bazen gercekten birebir sorular:D:D

700-750 lira donem parasi var evet..ama bu kadar cok ders calisma saati var..eger oturup calisirsan %10 dilime girip orgunle ayni fiyati verirsin:D:d

ben sahsen ole yaptim..sadece 1. sinfta 2.orgun parasi verdim..diger donemler hep dereceye girdimm ve örgunle ayni parayi verdim..

sabah ders dinlemek walla ne yalan solimm masal gibi gelebilir uyursun ama gece cok eglenceli ve ayrica zihnin acik oluyor ( en azindan benim icin ole oldu:)

95 Mesaj
15 Temmuz 2010; 20:40:58 

bende örgün tutuyo ama 2. ögretim düsünüyorum çalisma imkani var gündüz aksamda dersten sonra topluca eglenmeye gidilir illa sabah uyumak gerekmiyor öglene kadar

3065 Mesaj
15 Temmuz 2010; 21:25:38 

Istanbul üniversitesinin ikinci ögretimi nasildir tarih düsünüyorum derse giris çikis saatleri ortam nasil

Imzaniz kural disidir! || Uymaniz gereken imza kurallarini okumak için tiklayiniz.

2075 Mesaj
18 Temmuz 2010; 9:58:45 

Ders saatleri konusunda sunu söyleyeyim, üniversiteden üniversiteye, fakülteden fakülteye, bölümden bölüme, siniftan sinifa çok deiskendir. Bazen gündüz 10 da dersiniz baslar 2 de biter, bazen öglen 1 de baslar aksam 11 de biter.

1090 Mesaj
18 Temmuz 2010; 11:00:39 

Gazi üniversitesinde ikinci ögretim en geç saat 13:00 de basliyor. Gazi'nin bu yönden avantaji çok iyi

18 Mesaj
18 Temmuz 2010; 21:16:18 

2.ögretim tamamen para kazanma stratejisi üzerine kurulmus bir egitim sistemi..Ben desteklemiyorum..Söyle düsünün normalde 100 kisilik bölüm kontenjani var otomatikmen 200 kisiye çikiyor bu kontenjan..Bu da isssiz sayisinin çok olmasi demek ..Mühendislik okuyacak adam zeki ve çaliskan olmalidir sadece çaliskanlik yetmiyor..Ne yapiyorlar..Gidip daha az zeki olan ögrencileri aliyorlar paralarini kazaniyorlar gerisine karisan yok..2.ögretimler aslinda sanslilar daha düsük bir puan ile bölüme giriyorlar,diplomalarinda 2.ögretim yazmiyor,uyku sorunlari yok,sinava geç kaldim sorunlari yok,derslere özellikle 2.siniftan sonra prof girecegine mesala yardimci doçent giriyor ya da arastirma görevlisi..Adama rahatini bozup derse gelmiyor..Sinavlar farkli olabiliyor..Genelde 2.ögretiminki daha kolay..Bizde C++ dersi vardi hocalar farkliydi 2.ögretimle..Biz ingilizce ders görüyoruz onlar türkçe,bizim sinavlar çok felaket zor sadece 1 kisi AA aliyor,2.ögretiminki çok basit seyler 10-15 tane AA var.Böyle olunca da genelde derecelik ögrenciler oluyor malesef haksiz rekabet var..Benim gördügüm ,benim düsüncelerm bunlar..Katilan olur katilmayan olur ben sizlerin fikrine saygi duyuroum sizde benimkine saygi duyarsiniz umarim iyi aksamlar.. ;)
Buna gelen 1 yanıtı gör.

2 Mesaj
18 Temmuz 2010; 21:41:02 

quote:

Orijinalden alinti: johnalvarez

2.ögretim tamamen para kazanma stratejisi üzerine kurulmus bir egitim sistemi..Ben desteklemiyorum..Söyle düsünün normalde 100 kisilik bölüm kontenjani var otomatikmen 200 kisiye çikiyor bu kontenjan..Bu da isssiz sayisinin çok olmasi demek ..Mühendislik okuyacak adam zeki ve çaliskan olmalidir sadece çaliskanlik yetmiyor..Ne yapiyorlar..Gidip daha az zeki olan ögrencileri aliyorlar paralarini kazaniyorlar gerisine karisan yok..2.ögretimler aslinda sanslilar daha düsük bir puan ile bölüme giriyorlar,diplomalarinda 2.ögretim yazmiyor,uyku sorunlari yok,sinava geç kaldim sorunlari yok,derslere özellikle 2.siniftan sonra prof girecegine mesala yardimci doçent giriyor ya da arastirma görevlisi..Adama rahatini bozup derse gelmiyor..Sinavlar farkli olabiliyor..Genelde 2.ögretiminki daha kolay..Bizde C++ dersi vardi hocalar farkliydi 2.ögretimle..Biz ingilizce ders görüyoruz onlar türkçe,bizim sinavlar çok felaket zor sadece 1 kisi AA aliyor,2.ögretiminki çok basit seyler 10-15 tane AA var.Böyle olunca da genelde derecelik ögrenciler oluyor malesef haksiz rekabet var..Benim gördügüm ,benim düsüncelerm bunlar..Katilan olur katilmayan olur ben sizlerin fikrine saygi duyuroum sizde benimkine saygi duyarsiniz umarim iyi aksamlar.. ;)

hocam ben 1.ögretim de 2.ögretimde aklmda var 2.ögretim daha cok var çünkü kpss ile memur olarak atanirsak çok kral olacak oaçidan herkesin sartlari kendinedir;)
ki ayni üninin 1.ögretimi de gelebilcek olmasina ragmen;)

insanlar rakamlara benzer,duruma göre deger kazanirlar.

414 Mesaj
19 Temmuz 2010; 3:26:13 

quote:

Orijinalden alinti: bay_alim

hocam ben 1.ögretim de 2.ögretimde aklmda var 2.ögretim daha cok var çünkü kpss ile memur olarak atanirsak çok kral olacak oaçidan herkesin sartlari kendinedir;)
ki ayni üninin 1.ögretimi de gelebilcek olmasina ragmen;)

Kpss lise düzeyinde atanmak çok zordur. Üniversitenin bulundugu ilçede bos kadro olmasi gerekir. Yök'ün yeni yönetmeligine göre normal ögretim ögrencileri kontenjan sinirlamasi olmaksizin 2. ögretime geçis yapabiliyor(ücretini ödeyerek). Atamanin ilk yariyilda yapilmasi gibi bir durum yoksa normal ögretim tercih etmen daha dogru olur. Istedigin zaman da(dönem baslarinda) 2.ögretime geçis yapabilirsin.

CEMRE BILGISAYAR VE ELEKTRONIK DEVRE ELEMANLARI

895 Mesaj
19 Temmuz 2010; 21:00:22 

hiç bi yerden burs alamamanda cabasi D:

< Bu ileti mobil sürüm kullanilarak atildi >

486 Mesaj
19 Temmuz 2010; 21:24:37 

quote:

Orijinalden alinti: siroocystis1

hiç bi yerden burs alamamanda cabasi D:

nasil alamiosun..ben basbakanlik bursu aldim..arkadasim adana belediyesinden burs aliyodu..burs alinabiliyor yani..

2640 Mesaj
19 Temmuz 2010; 21:37:58 

quote:

Orijinalden alinti: <flame>

nasil alamiosun..ben basbakanlik bursu aldim..arkadasim adana belediyesinden burs aliyodu..burs alinabiliyor yani..

karsilikli devlet bursu da mi alinmiyor?

MEGANE 2 HB 1.5 DCI DYNAMIC
Dh 2006 Üyeleri
Uludag Üniversitesi-iktisat
NINTENDO WII BLACK
~ Samsung N150 ~HP PAVILION G6
HP ENVY SLEEKBOOK ~~SAMSUNG GALAXY TAB 3 7.0 WHITE~~CODEGEN ULTIMIX 88

414 Mesaj
19 Temmuz 2010; 22:02:54 

2. ögretimlere basbakanlik bursu ve katki kredisi çikmaz. Devletten sadece ögrenim kredisi alinabilir. Özel, vakif ve belediye burslarinin da çikacagini pek sanmiyorum 2. ögretim diye.

486 Mesaj
19 Temmuz 2010; 22:51:48 

quote:

Orijinalden alinti: heady

2. ögretimlere basbakanlik bursu ve katki kredisi çikmaz. Devletten sadece ögrenim kredisi alinabilir. Özel, vakif ve belediye burslarinin da çikacagini pek sanmiyorum 2. ögretim diye.

ben basbakanlik bursu aldim arkadasim..katki kredisi evt verilmiyor ama burs var..belediye bursunu da arkadasim cekiyordu vakif bankasina yatiriyordu hatta adana belediyesi..daha nediyim ya..yanlis yönlendirmeyin insanlari yaziktir..ole sanmiyorumla olmuo isler..

414 Mesaj
19 Temmuz 2010; 22:56:35 

Kyk'nin sitesine baktim da dedigin gibi basbakanlik verilebiliyormus. Ben geçen sene okulu bitirmistim. O zamanlarda verilmiyordu, degistirmisler sanirim sonradan.

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2010; 23:09:44 

kredi niye verilmiyor ya parasiyla degil mi

486 Mesaj
19 Temmuz 2010; 23:29:03 

quote:

Kyk'nin sitesine baktim da dedigin gibi basbakanlik verilebiliyormus. Ben geçen sene okulu bitirmistim. O zamanlarda verilmiyordu, degistirmisler sanirim sonradan.

ben 2008 de bitirdim okulu..2004 basladim okula..2005 in subatinda 2 aylik birden aldim..allah allah cok ilginc sen niye alamadin ki..?

2075 Mesaj
20 Temmuz 2010; 6:54:29 

quote:

2. ögretim zaten para kazanma adina yapiliyor ve birsürü avantaj veriliyor, birde kredi versinler tam olsun.

2640 Mesaj
20 Temmuz 2010; 7:33:15 

quote:

kredi dedigin karsilikli burs mu oluyor?

MEGANE 2 HB 1.5 DCI DYNAMIC
Dh 2006 Üyeleri
Uludag Üniversitesi-iktisat
NINTENDO WII BLACK
~ Samsung N150 ~HP PAVILION G6
HP ENVY SLEEKBOOK ~~SAMSUNG GALAXY TAB 3 7.0 WHITE~~CODEGEN ULTIMIX 88

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2010; 9:34:28 

quote:

Orijinalden alinti: BreakBeaT

kredi dedigin karsilikli burs mu oluyor?

Evet.

marophat

Karsiliksiz kredi verilebilirken karsilikli kredi vermemesi biraz saçma degil mi? Sonuçta geri ödücem ben :S

1169 Mesaj
20 Temmuz 2010; 10:17:50 

isletme 2.ögretim harci kaç ?

414 Mesaj
20 Temmuz 2010; 10:47:10 

quote:

Orijinalden alinti: HorasanliMurat23

isletme 2.ögretim harci kaç ?

1.155 liraymis geçen sene. Ösym kilavuzunda yaziyor.

1169 Mesaj
20 Temmuz 2010; 18:24:33 

quote:

1.155 liraymis geçen sene. Ösym kilavuzunda yaziyor.

dönem olarak mi ?

2829 Mesaj
20 Temmuz 2010; 20:47:53 

2. ögretimlere kyk veriliyor basbakanlik zor ama alan arkadaslar var.Kyk her isteyene veriliyor geri ödemesi zor olacagindan ben almadim.

0 Mesaj
23 Temmuz 2010; 0:20:14 

marmara 2.ögretimi düsünüyorum bilgisi olanlar paylasirsa benimle sevinirim(hukuk).istanbul ve 2 ögretim beni biraz korkutuyor da

0 Mesaj
23 Temmuz 2010; 11:18:42 

2.ögretim hacri 1.519 TL'dir mühendislik için

3759 Mesaj
23 Temmuz 2010; 13:56:16 

quote:

Yaniliyorsun. Bende ikinci ögretim okuyorum. Sinifimizdan iki kisiye basbakanlik bursu çikti. Çocuklarin da özel bir durumu falanda yoktu. Hatta birinin durumu falanda iyi , tek çocuk falan hatta , çikmisti onada

Didier Yves Drogba Tébily

0 Mesaj
26 Temmuz 2010; 20:05:33 

meraba bi sorum olcak birinci ögretimden ikinci ögretime geçis yapiliyor mu?bende kocaeli üniversitesinde okumayi düsünüyorum tercihlerimi ona göre yapicam yardimci olursan sevinirim.=)

1219 Mesaj
30 Temmuz 2010; 11:11:09 

2. Ögretimlere katki kredisi çikmaz.

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

4117 Mesaj
31 Temmuz 2010; 13:29:45 

Gazi
Ege
9 Eylül
Uludag
Anadolu

Buralarin örgün egitim'inin yaninda iö'leri de yazmayi düsünüyorum. Sizce nasildir?

Benim için en önemli eksisi;

-Sosyal hayat olur mu?

-Sinif mevcudu daha az mi olur?

- Üniversitenin o civil civil kalabalik kampüsünden mahrum kalmak cok kaybettirir mi insana ? ( Özellikle yazin sevgilinle çimenlere uzanmak gibisi yoktur herhalde :) )

Eger yapamiyorsan, yapmalisin

0 Mesaj
31 Temmuz 2010; 21:47:42