Şimdi Ara

ÜNİVERSİTEYİ İKİNCİ ÖGRETİM OKUMAK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
4
Favori
123.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2. ögretim mühendislik fakülteleri harçları cok yüksek oluyormuş.Yıllık ne kadar mesela ?
    Bir de sanırım burs alamıyormuş 2.ögretimler.Dogru mu ?

• Puanları nasıl oluyor acaba bilen varsa puanları yazabilir mi?
  • Puanı normalden düşüktür ama parası normalden 3 kat fazladır.
  • Ne kadar düşüktür. Puan tablolarına baktığında hiç 2. öğretim puanı diye bir şey görmedim.
  • buna göre, 2009-2010 akademik yılı ikinci öğretim için veteriner fakülteleri bin 976 tl'den 5 bin 276 tl'ye, teknik eğitim fakülteleri bin 62 tl'den bin 412 tl'ye, mühendislik, mimarlık, mühendislik-mimarlık, mühendislik ve teknoloji, mimarlık ve tasarım, inşaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 tl'den 2 bin 400 tl'ye; gemi inşaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 tl'den 2 bin 549 tl'ye, fen, fen-edebiyat (fen programı) fakülteleri bin 186 tl'den 2 bin 343 tl'ye, hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 tl'den 2 bin 160 tl'ye, dil tarih ve coğrafya, ilahiyat, eğitim mesleki eğitim, sağlık eğitim, endüstriyel sanat eğitim, ticaret turizm, eğitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 tl'den 2 bin 426 tl'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletişim bilimleri ve iletişim fakülteleri 891 tl'den bin 110 tl'ye çıkarıldı.
  • 2. Öğretimi iyi yanlarını yazayım çünkü iyi yanı az
    -Dersler akşam yada gece olur. Erken kalk sorunu yok.
    -Çan eğrisi sistemi varsa ortalama 1.Öğretimlere göre düşük olur buda CC alcak iken BB almanı sağlar, daha az ders çalışmaya daha yüksek not alıp ortalamanı yüksek tutabilirsin.
    -Bizim üniversitede var diğerlerinde varmı bilmiyorum ama sınıf içinde ilk 10'a girenler 1.Öğretim harcı öderler.
  • 2. öğretim okuyorum asla tavsiye etmem sabahçıların 3 katı para verilir, parasını verip sabahları rahat kalkıyorum diye övünülür ama asla düzenli hayat olmaz, gece derse girersin gece 10-11 hoca kendinde olmaz adam gibi ders işlenmez ve sabahçılarla aynı sınava girersin imkanınız varsa 2. öğretimden uzak durun
  • peki 2. öğretimden mezun olmak iş hayatında bizi etkiler mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlaturkaMavzer

peki 2. öğretimden mezun olmak iş hayatında bizi etkiler mi ?

Diplomada 2.öğretim yazmıyor. Üniversite bittikten sonra sen bile unutursun 2.öğretim olduğunu.
  • Uykuyu seviyorsan ikinci öğretimi yaz kafan daha rahat alır hem dersleri. Sınavlar da 3-4 saatlerinde olur yani sabahlayıp çalışabilirsin. Koü de müh. fakültesi ikinci öğretim dönem harcı 765tldir.Yani o kadar da abartıldığı kadar yüksek değil.Korkma yani yazmaktan Bide katkı kredisi alamıyorsun o kadar .Şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

2. Öğretimi iyi yanlarını yazayım çünkü iyi yanı az
    -Dersler akşam yada gece olur. Erken kalk sorunu yok.
    -Çan eğrisi sistemi varsa ortalama 1.Öğretimlere göre düşük olur buda CC alcak iken BB almanı sağlar, daha az ders çalışmaya daha yüksek not alıp ortalamanı yüksek tutabilirsin.
    -Bizim üniversitede var diğerlerinde varmı bilmiyorum ama sınıf içinde ilk 10'a girenler 1.Öğretim harcı öderler.

Yanlış.İlk 10 değil,%10 o.

quote:

Orijinalden alıntı: Shisha

buna göre, 2009-2010 akademik yılı ikinci öğretim için veteriner fakülteleri bin 976 tl'den 5 bin 276 tl'ye, teknik eğitim fakülteleri bin 62 tl'den bin 412 tl'ye, mühendislik, mimarlık, mühendislik-mimarlık, mühendislik ve teknoloji, mimarlık ve tasarım, inşaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 tl'den 2 bin 400 tl'ye; gemi inşaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 tl'den 2 bin 549 tl'ye, fen, fen-edebiyat (fen programı) fakülteleri bin 186 tl'den 2 bin 343 tl'ye, hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 tl'den 2 bin 160 tl'ye, dil tarih ve coğrafya, ilahiyat, eğitim mesleki eğitim, sağlık eğitim, endüstriyel sanat eğitim, ticaret turizm, eğitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 tl'den 2 bin 426 tl'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletişim bilimleri ve iletişim fakülteleri 891 tl'den bin 110 tl'ye çıkarıldı.

Bu miktarlar uygulanmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

2. öğretim okuyorum asla tavsiye etmem sabahçıların 3 katı para verilir, parasını verip sabahları rahat kalkıyorum diye övünülür ama asla düzenli hayat olmaz, gece derse girersin gece 10-11 hoca kendinde olmaz adam gibi ders işlenmez ve sabahçılarla aynı sınava girersin imkanınız varsa 2. öğretimden uzak durun

Sizin ikinci ögretim kötüymüş hocam benim derslerim maksimum 7 de bitiyor oda bi gün geri kalan günlerde 3 4 5 valla sınavlarıda 1.ögretimle giriyoruz aynı anda suan dönem birincimiz ikinci ögretimde 1.ögretimden yüksek ortalama cıkarıyoruz puan olarakta maksimum 5 puan oynuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: In Flames

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

2. öğretim okuyorum asla tavsiye etmem sabahçıların 3 katı para verilir, parasını verip sabahları rahat kalkıyorum diye övünülür ama asla düzenli hayat olmaz, gece derse girersin gece 10-11 hoca kendinde olmaz adam gibi ders işlenmez ve sabahçılarla aynı sınava girersin imkanınız varsa 2. öğretimden uzak durun

Sizin ikinci ögretim kötüymüş hocam benim derslerim maksimum 7 de bitiyor oda bi gün geri kalan günlerde 3 4 5 valla sınavlarıda 1.ögretimle giriyoruz aynı anda suan dönem birincimiz ikinci ögretimde 1.ögretimden yüksek ortalama cıkarıyoruz puan olarakta maksimum 5 puan oynuyor

Kesinlikle katılmıyorum... Bizim dersler gündüz 12 13 gibi başlar en 8 de biter... Ayrıca 1. öğretim parası ödüyorum... (Tabi inşallah bu devam eder) çokta memnunum ... 2. öğretim gibisi yok valla
  • Dokuz eylül de 2. öğretim müh. okuyan biri olarak

2. öğretimde

- Öğleye kadar uyuyabilirsin.
    -Dönemlik 750 lira harç parası var
    - Dersin olduğu gün sayısına bölersek, günlüğü 10 lira, Yani sabah erkek kalkmamanın bedeli günlük 10 lira gibi bir şey yapıyor.
    - Öss puanı olarak aradaki fark 7-8 puan falan
    - Diplomada her hangi bir fark yok gündüz lere göre
    - %10 luk dilime girersen istersen aynı para yı ödeyerek gündüze geçebiliyorsun veya istersen yine 2. öğretimde kalıp gündüz öğretimlerinin verdiği kadar harç ödüyorsun
    - Okulda çan eğrisi varsa ortalamalar 1. öğretimlere göre yüksek olur. Çünkü gündüzcüler genelde 2.00 la sınıfı geçiyim yeter mantığındadırlar, Daha fazla kasmak onlara bir fayda sağlamaz, Ama 2. öğretimde kasarsan %10 luk dilime girip yıllık 1500 Tl ödemekten kurtulma imkanın var, O yüzden sınavlarda çan yüksek olur.
    - Çalışmak istersen dersler saat 5 gibi başladığında çalışma imkanın olur.
    - Sınavlar öğleden sonra 3-5 gibi yapıldığı için, Gece uykulu uykulu ders çalışmak yerine sabah kalkıp erkenden okulun kütüphanesinde sınava kadar ders çalışırsan
    dersi geçmek için yeter.( 1. sınıfta bana yetti )
    -Akşam okul bomboştur, Her yer size aitmiş gibidir. Kalabalık insan karmaşasından uzaktır.
  • %10 dilime girip 1. öğretim parası ödmeek için hiçbir dersten kalmamalısnız.
  • 2. öğretim de gece ayakta gündüz uyursan okul bitince benim gibi gündüzü bir daha yakalayamayabilirsin.(of ne kelime ya)
  • şunu unutma; burda anlatılanlar her üniversitede farklıdır.senin gideceğin üniversitede burda yazanlar farklı olabilir.

normal öğretim ile ikinci öğretimler aynı saatte sınava girerler.yani sınav 8deyse.sizde 8de girersiniz.

ikinci öğretimlerde şu handikap vardır; aynı gün içerisinde 1 dersin 8de olup diğer dersin akşam 10da olabilri.hatta bir diğeri öğlen.yani sabahtan akşama kadar okulda bekleme durumunda olabilirsin.tabi bu genelde alacağın, alttan ya da üstten derse veya seçmeli derse bağlıdır.

tabi saat 10da derse girip 11 buçukta çıktıktan sonra evine gitme sorununda olmaması lazım.toplu taşıma araçları genelde o saatlerde bitmiş olur.

bunlar kötü yanları, bunlarn yanında güzel yanlarını yukarıda arkadaşlarda anlatmışlar.
    arkadaşın dediği gibi akşam okula gittiğinde kimse olmaz.işte en güzel yanı budur :)
    böyle üni hayatı mı olur deme.birinci ikinci sınıfta güzel gelirken 3ten 4ten sonra çömezler geldikçe sadece baş ağrıtırlar. :)

bana sorarsan ikinci öğretim yazayım mı diye.ben evet derim.maddi bi sıkıntı yaşamayacaksa ailen , mutlaka yaz.daha düşük puanla daha güzel bir yere girme şansın olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shisha

buna göre, 2009-2010 akademik yılı ikinci öğretim için veteriner fakülteleri bin 976 tl'den 5 bin 276 tl'ye, teknik eğitim fakülteleri bin 62 tl'den bin 412 tl'ye, mühendislik, mimarlık, mühendislik-mimarlık, mühendislik ve teknoloji, mimarlık ve tasarım, inşaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 tl'den 2 bin 400 tl'ye; gemi inşaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 tl'den 2 bin 549 tl'ye, fen, fen-edebiyat (fen programı) fakülteleri bin 186 tl'den 2 bin 343 tl'ye, hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 tl'den 2 bin 160 tl'ye, dil tarih ve coğrafya, ilahiyat, eğitim mesleki eğitim, sağlık eğitim, endüstriyel sanat eğitim, ticaret turizm, eğitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 tl'den 2 bin 426 tl'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletişim bilimleri ve iletişim fakülteleri 891 tl'den bin 110 tl'ye çıkarıldı.

bu harçlar yalan
  • bende 2.örgün okudum..ben cok memnundum acıkcası..

ders aksam 5 te baslar en gec 10-11 de bıter..

bı kere ders calısma zamanın daha fazla..

sınava gelırsek eger..örgunler atıyorum oglen 1 de sınav oluyorsa bız 5-6 da oluyoruz..vede onlardan sınav sorularını alabılıyoruz..:D bazen gercekten bırebır sorular:D:D

700-750 lıra donem parası var evet..ama bu kadar cok ders calısma saati var..eger oturup calısırsan %10 dılıme gırıp orgunle aynı fıyatı verırsın:D:d

ben sahsen ole yaptım..sadece 1. sınfta 2.orgun parası verdım..dıger donemler hep dereceye gırdımm ve örgunle aynı parayı verdım..

sabah ders dınlemek walla ne yalan solımm masal gıbı gelebılır uyursun ama gece cok eglencelı ve ayrıca zıhnın acık oluyor ( en azından benım ıcın ole oldu:)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.