Şimdi Ara

Üniversite Kaydım Silinir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
4
Favori
137.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen yıl üniversite okuyordum, bıraktım ve bu yıl gitmedim ama kaydım hala devam ediyor, e devlette öğrenci olarak gözüküyorum ve öğrenci bilgi sistemini de olduğu gibi kullanıyorum, hatta aöfe kayıt yaptırdığımda üniv okuyour göründüğüm için fazla para ödedim, merak ettiğim bir konu var.Benim bildiğim kaydı sildirmediğim sürece kaydım silinmez, sizce öğrenciliğim sildirmediğim sürece devam eder mi yada bu konu başıma bela olur mu?

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Merhaba,

Devlet üniversitesi ise kaydınız muhtemelen silinmemiştir. Çünkü 7 yıllık okuma sınırlaması 2014 yada 2013 girişliler için geçerli. Önceleri için sorun yok diye biliyorum. Bunu en kolay olarak, E-devletten girip öğrenci sorgulama kısmından öğrenebilirsiniz.

Kaydınız silinse bile bu yeni gelen öğrenci affı ile tekrar kayıt olabilirsiniz. Tasarı meclisten geçti çünkü.
  • valla 3 4 yıl üst üste kalınca siliniyor diye biliyorum ama emin değilim
  • Bende merak ediyorum bunu biri aydınlatırsa süper olur

İlk senemdi bu sene. İlk dönem kayıt yeniledim devamsızlıktan kaldım ikinci dönem kayıtta yenilemedim hâlen öğrenci olarak gözüküyorum. Ne zaman atarlar? Seneye üni değiştireceğim bu arada.
  • updullah
  • Bane93 kullanıcısına yanıt
    Öğrenciliğin sen sildirme talebinde bulunmadığın sürece silinmez. Kayıt yenilemediğin zaman o dönem içerisinde ders alamazsın sadece.Diğer dönemi bekleyip kayıt yenileyip öyle ders alırsın. Yeni sistemde hazırlık harici 7 yılda bitiremezsen siliniyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faithl3ss

Öğrenciliğin sen sildirme talebinde bulunmadığın sürece silinmez. Kayıt yenilemediğin zaman o dönem içerisinde ders alamazsın sadece.Diğer dönemi bekleyip kayıt yenileyip öyle ders alırsın. Yeni sistemde hazırlık harici 7 yılda bitiremezsen siliniyor diye biliyorum.

Çok teşekkür ederim bilgi için
  • Bende bu sene başlayıp 1.dönem bitmeden bıraktım 2.öğretimdim kaydım silinir mi dostlar
  • Faithl3ss kullanıcısına yanıt
    merhabalar ben 2011 de üniversiteye kayıt yaptırdım 1. sınıfı okudum 2. sınıfta bıraktım kayıt yenilemedim şu anda kayıt yenilemek istiyorum kaydım silinmiş olabilirmi@Faithl3ss
  • shüseyin S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Devlet üniversitesi ise kaydınız muhtemelen silinmemiştir. Çünkü 7 yıllık okuma sınırlaması 2014 yada 2013 girişliler için geçerli. Önceleri için sorun yok diye biliyorum. Bunu en kolay olarak, E-devletten girip öğrenci sorgulama kısmından öğrenebilirsiniz.

Kaydınız silinse bile bu yeni gelen öğrenci affı ile tekrar kayıt olabilirsiniz. Tasarı meclisten geçti çünkü.
  • ben 2 yıllık bir bölümde okuyordum bu sene okula gitmwdim. bu sene 2. senem. e devlette kaydım gözükmüyor. yeşil pasaport alacaktım alamadom bu yüzden ne yapmam gerekli.
  • üniversite kaydı yaptım ama gitmedim.Bu 3. senem kaydım silinir mi?
  • Arkadaşlar biraz hortlatmak gibi olacak ama ben 3 senedir kayıt yenilemiyorum ve hala daha silinmedi kaydım. Ben vazgeçtim, adamlar vazgeçmedi benden...
  • En garanti yol okudugunuz üniversiteyi arıyıp bilgi almaktır arkadaslar.
  • merhabalar öncelikle arkadaşlar ben 2015ve 2016 ksüde okudum önlisans olarak 2 yıl ve altan derslerim kaldı ve okulu bazı nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım e devlet üzerinden ve ösymden baktıgım zaman üniversite kayıdımı göremiyorum tekarar başlamak istiyorum nasıl tekrar başlaya bilirim saygılarımla teşekkürler

• Merabalar ben üniversite kaydımı yaptım ama gitmedim ösym sayfamdan baktığımda okuyor diye gözüküyo tekrar gidebilme imkani varmi

• Bane93 kullanıcısına yanıt

Merhabalar aradan çok uzun zaman geçmiş şuan benzer bir durum yaşıyorum da ne yaptınız acaba kaydınız durdu mu sonra üniversite mi değiştirdiniz

• suleymanaktas S kullanıcısına yanıt

azami eğitim sürenize bakıcaksınız,

yani üniversiteye girdiğiniz yıldan itibaren. 2 yılllık okul için 4 sene 4 yıllık için 6. yılın sonunda kaydınız silinmek üzere yöke gidecek onay gelirse üniversite silecek.

• donanımhaber forum
    MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU » Sayfa 1 - 394
    https://forum.donanimhaber.com/merkezi-yerlestirme-puanina-gore-yatay-gecis-ve-ornek-dilekce-ana-konu--82073060

sayfalar dolusu yazdım dikkatli okuyup not alın.

• evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt

Azami öğretim sürem için 5 yılım daha var bu sene 2. Senem o zaman sorun olmaz değil mi

• suleymanaktas S kullanıcısına yanıt
    Bitmemis daha bir sorun olmaz hangi bôlumdesiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.