Şimdi Ara

ÜNİVERSİTEYİ İKİNCİ ÖGRETİM OKUMAK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
123.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heady

quote:

Orijinalden alıntı: HorasanlıMurat23

işletme 2.öğretim harcı kaç ?

1.155 liraymış geçen sene. Ösym kılavuzunda yazıyor.

dönem olarak mı ?
  • 2. öğretimlere kyk veriliyor başbakanlık zor ama alan arkadaşlar var.Kyk her isteyene veriliyor geri ödemesi zor olacağından ben almadım.
  • marmara 2.öğretimi düşünüyorum bilgisi olanlar paylaşırsa benimle sevinirim(hukuk).istanbul ve 2 öğretim beni biraz korkutuyor da
  • 2.öğretim hacrı 1.519 TL'dir mühendislik için
  • quote:

2. öğretimlere başbakanlık bursu ve katkı kredisi çıkmaz. Devletten sadece öğrenim kredisi alınabilir. Özel, vakıf ve belediye burslarının da çıkacağını pek sanmıyorum 2. öğretim diye.

Yanılıyorsun. Bende ikinci öğretim okuyorum. Sınıfımızdan iki kişiye başbakanlık bursu çıktı. Çocukların da özel bir durumu falanda yoktu. Hatta birinin durumu falanda iyi , tek çocuk falan hatta , çıkmıştı onada
  • meraba bi sorum olcak birinci öğretimden ikinci öğretime geçiş yapılıyor mu?bende kocaeli üniversitesinde okumayı düşünüyorum tercihlerimi ona göre yapıcam yardımcı olursan sevinirim.=)
  • 2. Öğretimlere katkı kredisi çıkmaz.
  • Gazi
    Ege
    9 Eylül
    Uludag
    Anadolu

Buraların örgün egitim'inin yanında iö'leri de yazmayı düsünüyorum. Sizce nasıldır?

Benim için en önemli eksisi;

-Sosyal hayat olur mu?

-Sınıf mevcudu daha az mı olur?

- Üniversitenin o cıvıl cıvıl kalabalık kampüsünden mahrum kalmak cok kaybettirir mi insana ? ( Özellikle yazın sevgilinle çimenlere uzanmak gibisi yoktur herhalde :) )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenus42

Gazi üniversitesinde ikinci öğretim en geç saat 13:00 de başlıyor. Gazi'nin bu yönden avantajı çok iyi

her bölüm için aynı saatler mi 13.00?
  • quote:

quote:

quote:

işletme 2.öğretim harcı kaç ?

1.155 liraymış geçen sene. Ösym kılavuzunda yazıyor.

dönem olarak mı ?
  • ..eğitim yılı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 9 Ağustos 2010; 12:22:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

2. Öğretimi iyi yanlarını yazayım çünkü iyi yanı az
    -Dersler akşam yada gece olur. Erken kalk sorunu yok.
    -Çan eğrisi sistemi varsa ortalama 1.Öğretimlere göre düşük olur buda CC alcak iken BB almanı sağlar, daha az ders çalışmaya daha yüksek not alıp ortalamanı yüksek tutabilirsin.
    -Bizim üniversitede var diğerlerinde varmı bilmiyorum ama sınıf içinde ilk 10'a girenler 1.Öğretim harcı öderler.

Bizim 2.öğretimde ortalama 1.öğretime göre daha yüksek. Çünkü 2.öğretimdeki adam %10'a girmek için deli gibi çalışıyor

• Birinci ogretim ile ikinci ogretim arasindaki puan farki ne kadar ?

Ornegin atiyorum birinci ogretim Insaat muhendisligi 300 ise ikinci ogretim kac olur ?
  • mrb arkadaslar geçen sene bende aynı sorunları yasadıgım için bilgilendirmek amaçlı yazıyorum bu yazıyı ,

yıldız teknik makine muh iö okumaktayım

ödedigim harc miktarı : 760 tl gibi bir rakam ( ilk ogretimlerin iki katı gibi )

sıralama olarak benim girdigim sene ilk ogretim :20 bin civarıydı
    ikinci ogretim ise : 25 26 bin gibiydi

ben gayet memnunum bolumumden ders secme birazda size kalmıs bi bolum 2.ogretm olarak ilk ogretimdende ders alabilrsiniz ancak istedigniz hoca veya saatler uyusmaya bilir
    sonuc olarak muhendislik okumayı dusunuyorsanız teknik uni olması cok buyuk bir avantaj..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastchaos

Birinci ogretim ile ikinci ogretim arasindaki puan farki ne kadar ?

Ornegin atiyorum birinci ogretim Insaat muhendisligi 300 ise ikinci ogretim kac olur ?

2-3 puan oynuyor.Çok nadir olarak 2. öğretimin daha yüksek olduğunu da gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslifb

quote:

Orijinalden alıntı: Fenus42

Gazi üniversitesinde ikinci öğretim en geç saat 13:00 de başlıyor. Gazi'nin bu yönden avantajı çok iyi

her bölüm için aynı saatler mi 13.00?
  • zararları;

Eğitim ücretinin çok yüksek olması
    Ulaşım güçlüğü
    Yolda tehlike(Bayan öğrencilere sarkıntılık edilmesi laf atılması vb.)
    akşamları üniversite hayatının olmaması yani sen derse giderken gündüz öğretimde öğrencilerin derslerinin bitmesi
    cumartesi günleri derslerin olması

avantajları;

derslerin akşam başlaması
    yurtta ve okulda sabahlamak herkes sabahın köründe okula giderken sen yatağında mışıl mışıl uyursun
    sınavların akşam saati olması sınava çalışmak için ek süre demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: astebe

zararları;

Eğitim ücretinin çok yüksek olması
    Ulaşım güçlüğü
    Yolda tehlike(Bayan öğrencilere sarkıntılık edilmesi laf atılması vb.)
    akşamları üniversite hayatının olmaması yani sen derse giderken gündüz öğretimde öğrencilerin derslerinin bitmesi
    cumartesi günleri derslerin olması

avantajları;

derslerin akşam başlaması
    yurtta ve okulda sabahlamak herkes sabahın köründe okula giderken sen yatağında mışıl mışıl uyursun
    sınavların akşam saati olması sınava çalışmak için ek süre demek

Az kalsın inme iniyodu. C.tesi ders mi var iö'lere ?

Ulasım güçlügü pek olmaz.

Sarkıntılık olmaz.

Ama sosyal hayat olmaması ve c.tesi dersin olması benim için en büyük sıkıntı. Off

• c.tesi ders fln yok.
    belki üniye göredir o
    ben derslerimi seçtim. salı çarşamba perşembe cuma derslerim var
    derslerim en erken 17.05 de başlıyor.
    22.00 da bitiyor.

kredi ve bursta alabiliyorsunuz.
    sosyal hayat fln hikaye
    asıl sosyal hayat ikinci ögretimlerde. çık gece okulundan sonrada kop kop
    sabah erken kalkma derdin yok istedigin kadar eglen
  • Ben myo okulunda i.ö okudum, dersler 5 de başlıyodu hocasına göre maksimum 10-10,5 gibi bitiyodu, okul daha serbest hocalar daha anlayışlı oluyodu.
    Birinci öğretimler bizden daha önce sınav olduğu için arasıra bire bir aynı sorular çıkabiliyodu.
    Gündüz istediğiniz işlerle meşgul olabiliyorsunuz ister ders çalışın ister gezin.

Eksileri derslerde uykunuz gelebiliyo, o gün başka işlerle uğraşırsanız akşam okula gitmek zor geliyor.
    Koca okulda bazen tek sınıf olarak ders yaptığınız zamanlar oluyo, okulun o gündüz cıvıltısı olmuyor.
    Okul çıkışı servis bulmak sıkıntılı, son olarakta yüksek harçlar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.