Şimdi Ara

ÜNİVERSİTEYİ İKİNCİ ÖGRETİM OKUMAK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
123.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende örgün tutuyo ama 2. öğretim düşünüyorum çalışma imkanı var gündüz akşamda dersten sonra topluca eğlenmeye gidilir illa sabah uyumak gerekmiyor öğlene kadar
  • İstanbul üniversitesinin ikinci öğretimi nasıldır tarih düşünüyorum derse giriş çıkış saatleri ortam nasıl
  • Ders saatleri konusunda şunu söyleyeyim, üniversiteden üniversiteye, fakülteden fakülteye, bölümden bölüme, sınıftan sınıfa çok deişkendir. Bazen gündüz 10 da dersiniz başlar 2 de biter, bazen öğlen 1 de başlar akşam 11 de biter.
  • Gazi üniversitesinde ikinci öğretim en geç saat 13:00 de başlıyor. Gazi'nin bu yönden avantajı çok iyi
  • 2.öğretim tamamen para kazanma stratejisi üzerine kurulmuş bir eğitim sistemi..Ben desteklemiyorum..Şöyle düşünün normalde 100 kişilik bölüm kontenjanı var otomatikmen 200 kişiye çıkıyor bu kontenjan..Bu da işssiz sayısının çok olması demek..Mühendislik okuyacak adam zeki ve çalışkan olmalıdır sadece çalışkanlık yetmiyor..Ne yapıyorlar..Gidip daha az zeki olan öğrencileri alıyorlar paralarını kazanıyorlar gerisine karışan yok..2.öğretimler aslında şanslılar daha düşük bir puan ile bölüme giriyorlar,diplomalarında 2.öğretim yazmıyor,uyku sorunları yok,sınava geç kaldım sorunları yok,derslere özellikle 2.sınıftan sonra prof gireceğine mesala yardımcı doçent giriyor ya da araştırma görevlisi..Adama rahatını bozup derse gelmiyor..Sınavlar farklı olabiliyor..Genelde 2.öğretiminki daha kolay..Bizde C++ dersi vardı hocalar farklıydı 2.öğretimle..Biz ingilizce ders görüyoruz onlar türkçe,bizim sınavlar çok felaket zor sadece 1 kişi AA alıyor,2.öğretiminki çok basit şeyler 10-15 tane AA var.Böyle olunca da genelde derecelik öğrenciler oluyor malesef haksız rekabet var..Benim gördüğüm ,benim düşüncelerm bunlar..Katılan olur katılmayan olur ben sizlerin fikrine saygı duyuroum sizde benimkine saygı duyarsınız umarım iyi akşamlar.. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: johnalvarez

2.öğretim tamamen para kazanma stratejisi üzerine kurulmuş bir eğitim sistemi..Ben desteklemiyorum..Şöyle düşünün normalde 100 kişilik bölüm kontenjanı var otomatikmen 200 kişiye çıkıyor bu kontenjan..Bu da işssiz sayısının çok olması demek..Mühendislik okuyacak adam zeki ve çalışkan olmalıdır sadece çalışkanlık yetmiyor..Ne yapıyorlar..Gidip daha az zeki olan öğrencileri alıyorlar paralarını kazanıyorlar gerisine karışan yok..2.öğretimler aslında şanslılar daha düşük bir puan ile bölüme giriyorlar,diplomalarında 2.öğretim yazmıyor,uyku sorunları yok,sınava geç kaldım sorunları yok,derslere özellikle 2.sınıftan sonra prof gireceğine mesala yardımcı doçent giriyor ya da araştırma görevlisi..Adama rahatını bozup derse gelmiyor..Sınavlar farklı olabiliyor..Genelde 2.öğretiminki daha kolay..Bizde C++ dersi vardı hocalar farklıydı 2.öğretimle..Biz ingilizce ders görüyoruz onlar türkçe,bizim sınavlar çok felaket zor sadece 1 kişi AA alıyor,2.öğretiminki çok basit şeyler 10-15 tane AA var.Böyle olunca da genelde derecelik öğrenciler oluyor malesef haksız rekabet var..Benim gördüğüm ,benim düşüncelerm bunlar..Katılan olur katılmayan olur ben sizlerin fikrine saygı duyuroum sizde benimkine saygı duyarsınız umarım iyi akşamlar.. ;)

hocam ben 1.öğretim de 2.öğretimde aklmda var 2.öğretim daha cok var çünkü kpss ile memur olarak atanırsak çok kral olacak oaçıdan herkesin şartları kendinedir;)
    ki aynı üninin 1.öğretimi de gelebilcek olmasına rağmen;)

• quote:

Orijinalden alıntı: bay_alim

hocam ben 1.öğretim de 2.öğretimde aklmda var 2.öğretim daha cok var çünkü kpss ile memur olarak atanırsak çok kral olacak oaçıdan herkesin şartları kendinedir;)
    ki aynı üninin 1.öğretimi de gelebilcek olmasına rağmen;)

Kpss lise düzeyinde atanmak çok zordur. Üniversitenin bulunduğu ilçede boş kadro olması gerekir. Yök'ün yeni yönetmeliğine göre normal öğretim öğrencileri kontenjan sınırlaması olmaksızın 2. öğretime geçiş yapabiliyor(ücretini ödeyerek). Atamanın ilk yarıyılda yapılması gibi bir durum yoksa normal öğretim tercih etmen daha doğru olur. İstediğin zaman da(dönem başlarında) 2.öğretime geçiş yapabilirsin.
  • hiç bı yerden burs alamamanda cabası D:
  • quote:

Orijinalden alıntı: siroocystis1

hiç bı yerden burs alamamanda cabası D:

nasıl alamıosun..ben başbakanlık bursu aldım..arkadasım adana beledıyesınden burs alıyodu..burs alınabılıyor yanı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: <flame>

quote:

Orijinalden alıntı: siroocystis1

hiç bı yerden burs alamamanda cabası D:

nasıl alamıosun..ben başbakanlık bursu aldım..arkadasım adana beledıyesınden burs alıyodu..burs alınabılıyor yanı..

karşılıklı devlet bursu da mı alınmıyor?
  • 2. öğretimlere başbakanlık bursu ve katkı kredisi çıkmaz. Devletten sadece öğrenim kredisi alınabilir. Özel, vakıf ve belediye burslarının da çıkacağını pek sanmıyorum 2. öğretim diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heady

2. öğretimlere başbakanlık bursu ve katkı kredisi çıkmaz. Devletten sadece öğrenim kredisi alınabilir. Özel, vakıf ve belediye burslarının da çıkacağını pek sanmıyorum 2. öğretim diye.

ben başbakanlık bursu aldım arkadasım..katkı kredısı evt verılmıyor ama burs var..beledıye bursunu da arkadasım cekıyordu vakıf bankasına yatırıyordu hatta adana beledıyesı..daha nediyim ya..yanlış yönlendırmeyın ınsanları yazıktır..ole sanmıyorumla olmuo işler..
  • Kyk'nın sitesine baktım da dediğin gibi başbakanlık verilebiliyormuş. Ben geçen sene okulu bitirmiştim. O zamanlarda verilmiyordu, değiştirmişler sanırım sonradan.
  • kredi niye verilmiyor ya parasıyla değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: heady

Kyk'nın sitesine baktım da dediğin gibi başbakanlık verilebiliyormuş. Ben geçen sene okulu bitirmiştim. O zamanlarda verilmiyordu, değiştirmişler sanırım sonradan.

ben 2008 de bıtırdım okulu..2004 başladım okula..2005 ın şubatında 2 aylık bırden aldım..allah allah cok ilginc sen niye alamadın ki..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shisha

kredi niye verilmiyor ya parasıyla değil mi

2. öğretim zaten para kazanma adına yapılıyor ve birsürü avantaj veriliyor, birde kredi versinler tam olsun.
  • quote:

kredi dediğin karşılıklı burs mu oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

quote:

kredi dediğin karşılıklı burs mu oluyor?

Evet.

marophat

Karşılıksız kredi verilebilirken karşılıklı kredi vermemesi biraz saçma değil mi? Sonuçta geri ödücem ben :S
  • işletme 2.öğretim harcı kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HorasanlıMurat23

işletme 2.öğretim harcı kaç ?

1.155 liraymış geçen sene. Ösym kılavuzunda yazıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.