Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Esco54

Yakiti mi? Birkac sene once 4-5 tane 530d kullandim ve yakiti 9-10 litreydi.
    330d alsaniz 9 litreyi gecmez.
    Bakim olarak inanin milletin dedigi gibi abartilacak birsey yoktur.
    Inanin tecrubem var bu konuda o yuzden yaziyorum.
    Vergisine birsey diyemem.

mazot burada 4.5 lira olunca yakıt hayli fazla :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet ALHAN

quote:

Orijinalden alıntı: melancolix

ALLAH razı olsun çok teşekkür ederim sizde yeni almış sayılırsınız.. sizde kazasız belasız güle güle masrafsız binmek nasip olur.
    umarım araçta büyük masraf çıkmaz..
    bu kadar dalgalanması doğru değil yakıtın.
    Allah düşman başına vermesin..

hayırlı günler.. :)

Çok sağolun Allah razı olsun, inşallah en az masrafla halledebilirim.
    Sizin aracın jant ve lastik ölçüleri nedir?

225-40-18
    karpuz jant diye geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz38x

quote:

Beyler benim 320i(98sonu e46) eylülde aldım ve ilk 2ay 12lt yakıyodu, 2aydan sonra yükselerek 17.9lt ye kadar çıktı ve 1,5 ay gibi bir süre 17-17.7 arası gösterdi sonrasındada biraz düşerek 15-15.6 civarı göstermeye başladı.Yakıt yükselmeden önce hava ve polen filtrelerini temizledim, yağ değişimide yaptım castrol 10 40 yağ koydum 6lt(yağ filtresi değişmedi) sonrasındada yakıt yükseldi.17lt den 15lt ye düşmeden öncede şarj dinamosu takılı kalıyodu onu yaptırdım ve bu sırada şaft değişti ve yakıt 2lt düştü.Fakat yakıt hep aynı civarlarda max. 0,5lt değerleri değişiyo.Aradada lpg filtreleri değişti ayar yapıldı.Araç otomatik bu arada lastik ebatları 215-55-16 ve seri kullanıyorum/kullanılıyor(ani hızlanma kalkışlar ve yavaşlamalar).Akış metredede sıkıntı var, rölantide arada bir devir yükselip iniyo, şehir içi trafiktede klima açıkken gazı kesince devir çok düşüyo ve ani frende 2kere stop etti(gaz filtreleri değişimi ve ayardan önce devamlı bu olay oluyodu stop ede ede çıldırıyodum).
    Fikirleriniz, yorumlarınız nedir?

mehmet o nasıl tüketim kardeşim :/ bende 12 13 litre benzin anca lpg bozuk Onda bile max 14 Suan. Manuel 205/50/17 biliyorsun bende akis metre var yazın kayseri e geldiğinde deneyelim düzgün çalışırsa al götür :)

Olur valla yinede ben bi baktırayım ne var diye, akış metre garanti değişcekte onu senle hallederiz ozaman :)

• quote:

quote:

quote:

ALLAH razı olsun çok teşekkür ederim sizde yeni almış sayılırsınız.. sizde kazasız belasız güle güle masrafsız binmek nasip olur.
    umarım araçta büyük masraf çıkmaz..
    bu kadar dalgalanması doğru değil yakıtın.
    Allah düşman başına vermesin..

hayırlı günler.. :)

Çok sağolun Allah razı olsun, inşallah en az masrafla halledebilirim.
    Sizin aracın jant ve lastik ölçüleri nedir?

225-40-18
    karpuz jant diye geçiyor

Sizin jant karpuz değil hocam ama kibar duruyo.

• quote:

quote:

quote:

Beyler benim 320i(98sonu e46) eylülde aldım ve ilk 2ay 12lt yakıyodu, 2aydan sonra yükselerek 17.9lt ye kadar çıktı ve 1,5 ay gibi bir süre 17-17.7 arası gösterdi sonrasındada biraz düşerek 15-15.6 civarı göstermeye başladı.Yakıt yükselmeden önce hava ve polen filtrelerini temizledim, yağ değişimide yaptım castrol 10 40 yağ koydum 6lt(yağ filtresi değişmedi) sonrasındada yakıt yükseldi.17lt den 15lt ye düşmeden öncede şarj dinamosu takılı kalıyodu onu yaptırdım ve bu sırada şaft değişti ve yakıt 2lt düştü.Fakat yakıt hep aynı civarlarda max. 0,5lt değerleri değişiyo.Aradada lpg filtreleri değişti ayar yapıldı.Araç otomatik bu arada lastik ebatları 215-55-16 ve seri kullanıyorum/kullanılıyor(ani hızlanma kalkışlar ve yavaşlamalar).Akış metredede sıkıntı var, rölantide arada bir devir yükselip iniyo, şehir içi trafiktede klima açıkken gazı kesince devir çok düşüyo ve ani frende 2kere stop etti(gaz filtreleri değişimi ve ayardan önce devamlı bu olay oluyodu stop ede ede çıldırıyodum).

mehmet o nasıl tüketim kardeşim :/ bende 12 13 litre benzin anca lpg bozuk Onda bile max 14 Suan. Manuel 205/50/17 biliyorsun bende akis metre var yazın kayseri e geldiğinde deneyelim düzgün çalışırsa al götür :)

Olur valla yinede ben bi baktırayım ne var diye, akış metre garanti değişcekte onu senle hallederiz ozaman :)

FACEBOOK TAN KONUŞURUZ DETAYLI YARDIMCI OLAYIM BIR KAÇ ŞÖYLECEIM DENERSIN

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Esco54

Yakiti mi? Birkac sene once 4-5 tane 530d kullandim ve yakiti 9-10 litreydi.
    330d alsaniz 9 litreyi gecmez.
    Bakim olarak inanin milletin dedigi gibi abartilacak birsey yoktur.
    Inanin tecrubem var bu konuda o yuzden yaziyorum.
    Vergisine birsey diyemem.

mazot burada 4.5 lira olunca yakıt hayli fazla :)

+1963

• Mehmet ALHAN kullanıcısına yanıt
    bana da bir lastik ve jant satan yer söyledi hatta fiyat olarak da 340 tl fiyat çekti tekine :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

FACEBOOK TAN KONUŞURUZ DETAYLI YARDIMCI OLAYIM BIR KAÇ ŞÖYLECEIM DENERSIN

• quote:

bana da bir lastik ve jant satan yer söyledi hatta fiyat olarak da 340 tl fiyat çekti tekine :)

Doğrudur fakat karpuz değil hatta googleda aratın karpuz jant diye hem görmüş olursunuz. :)

karpuz jant biraz daha içe meyilli doğrudur :)

ama bunlar pek yabana atılır cinsten değil ;)
  • quote:

Hocam jantınıza kesinlikle bir lafım yok gerçekten sade ve hoş duruyor ve makyajlı kasaya dahada yakışıyor.Sadece isminde anlaşamadık, lütfen yanlış anlamayın.

• quote:

quote:

Hocam jantınıza kesinlikle bir lafım yok gerçekten sade ve hoş duruyor ve makyajlı kasaya dahada yakışıyor.Sadece isminde anlaşamadık, lütfen yanlış anlamayın.

sıkıntı yok mehmetcim :)

sohbet ediyoruz sen haklısın zaten bende yanlış bilgi varmış iyi oldu söylediğin düzeltmiş olduk ;)
  • quote:

quote:

quote:

sıkıntı yok mehmetcim :)

sohbet ediyoruz sen haklısın zaten bende yanlış bilgi varmış iyi oldu söylediğin düzeltmiş olduk ;)

Estağfurullah :)

• Arkadaşlar bu arabayı ben de çok istiyorum tasarımı, şekli, konforu herşeyi beni bitiriyor bir gün Allah izin verirse ben de alıcam bir tane. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var. Eğer alabilirsem 3.20i düşünüyorum bu m paket nasıl oluyor her e46'da m paket var mıdır ve m paketin getirdiği ayrıcalıklar nelerdir. Diğer bir konu ikinci elde km sınırı kaç olmalıdır. Manuel vites mi yoksa triptonik vites mi tercih edilmelidir ? Aracın motoru kaç bin km ye kadar dayanır yani atıyorum 150 binde bir araç alsam beni kaç yıl götürür herşeyiyle düzgün kullanırsam. Bir de araca lpg taktırmak motor ömrünü veya performansını düşürür mü ? Şimdilik aklıma gelenler bunlar bi yardımcı olup sorularımı cevaplarsanız sevinirim abilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suprémacy

Arkadaşlar bu arabayı ben de çok istiyorum tasarımı, şekli, konforu herşeyi beni bitiriyor bir gün Allah izin verirse ben de alıcam bir tane. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var. Eğer alabilirsem 3.20i düşünüyorum bu m paket nasıl oluyor her e46'da m paket var mıdır ve m paketin getirdiği ayrıcalıklar nelerdir. Diğer bir konu ikinci elde km sınırı kaç olmalıdır. Manuel vites mi yoksa triptonik vites mi tercih edilmelidir ? Aracın motoru kaç bin km ye kadar dayanır yani atıyorum 150 binde bir araç alsam beni kaç yıl götürür herşeyiyle düzgün kullanırsam. Bir de araca lpg taktırmak motor ömrünü veya performansını düşürür mü ? Şimdilik aklıma gelenler bunlar bi yardımcı olup sorularımı cevaplarsanız sevinirim abilerim.

inşallah en kısa zamanda bu konforu ve ayrıcalığı yaşarsınız.

aynı kasanın farklı motor seçenekleri var ancak kasa üç aşa beş yukarı aynı ağırlıkta olduğu için 2000 cc ve üzeri araçları tercih ediniz.
    2003 ve sonra ki üretimlerde 318 ler 2000 motor 320 ler 2200 motordur alırken bunları göz önünde bulundurun.
    bütün E46 kasalar m paket değildir makyajlı kasalar farklıdır.
    ancak a raba 3 serisi olduğu için makyajlanıp m3 şeklini alabiliyor.
    M paket konfor,spor araç zevki ve gösteriş sunuyor.

diğer konulara da dilimin döndüğünce bilgim dahilinde tek tek cevap vereyim..
    bmw araçları hor kullanılmadıkları sürece 300.000 km ye kadar motor sorunu yaşatmamaları lazım.
    manuel ve yarı otomatik vites seçeneklerinden size en uygununu bence kendiniz belirlemelisiniz
    ancak araçlarda dediğim gibi hor kullanma olduğu zaman manuel vitesler de sıkıntısı baş gösteriyor güvenebiliyorsanız iyi bir usta ile test edip manuel vites alıp spor havayı daha da yukarı çıkartabilirsiniz.ama yok emin olayım diyorsanız yakıtta sorun olmazsa ki otomatik vitesler biraz daha fazla yakar .. tercih sizin.
    motoru az önce söyledim .. tercih size kalmış.. önemli olan yılda ne kadar yol yaptığınız bence.

lpg her araçta olduğu gibi bence bmw de de zararlı. motor için konuşuyorum.. ancak gel gelelim fahiş benzin fiyatları ve aşırı vergi yükü ile baş edemediğimiz için %20-%30 gibi karları elde edebilmek için lpg taktırıyoruz.

iyi bir lpg kitiyle asgari güç kaybı yine iyi bir lpg yakıtı ile de asgari motor zararı ile sürüş yapabilirsiniz ..

tabi ki performans olarak kayıp var .. şöyle söyleyim araç benzinde ne kadar iyiyse o araça lpg taktırdığınız zaman arada ki farkı hissetme durumunuz o kadar net oluyor..

umarım yardımcı olabilmişimdir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Suprémacy

Arkadaşlar bu arabayı ben de çok istiyorum tasarımı, şekli, konforu herşeyi beni bitiriyor bir gün Allah izin verirse ben de alıcam bir tane. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var. Eğer alabilirsem 3.20i düşünüyorum bu m paket nasıl oluyor her e46'da m paket var mıdır ve m paketin getirdiği ayrıcalıklar nelerdir. Diğer bir konu ikinci elde km sınırı kaç olmalıdır. Manuel vites mi yoksa triptonik vites mi tercih edilmelidir ? Aracın motoru kaç bin km ye kadar dayanır yani atıyorum 150 binde bir araç alsam beni kaç yıl götürür herşeyiyle düzgün kullanırsam. Bir de araca lpg taktırmak motor ömrünü veya performansını düşürür mü ? Şimdilik aklıma gelenler bunlar bi yardımcı olup sorularımı cevaplarsanız sevinirim abilerim.

E46 kasa zaten en çok tutulan, sevilen, prim yapan ve göze en çok hitap eden kasadır.İnşallah sizde temiz bir e46 ya sahip olursunuz.320i bence en makul olanıdır.320 üstüne çıktıkça yakıtta artma olmasa bile vergi can yakmaya başlıyor, 320 altıda gereksiz bence yakıt ya aynı yada fazla oluyor ve hiç gitmiyor.M paket görüntüde ayrıcalıklar sunuyor.Dışta ön arka tampon marşpiyer, içindede direksiyon vites topuzu vs. Kesinlikle çok daha hoş gözüküyor M paket.Km dede bir sınır yok bence aracı iyi bir motor ve kaporta ustasına baktırdıktan sonra 300 bin km ye kadar yolu vardır.320 küsür binde binen sıkıntısız arkadaş var.Önemli olan bakımları düzgün yapılmış olması ve temiz kullanılıp oynanmamış olması.Kesinlikle düz vites tercih edilmeli otoda sıkıntılar olabiliyor.Lpg uyumlu araçtır hiç sıkıntısı olmaz sadece çok iyi bir ustaya taktırmak gerekir.

Yanlışım varsa üstadlar düzeltir, bende daha acemiyim bmw konusunda. :)

Saygılar..

• 324.000 de taş gibi kullanıcı var burada Örnek ; Ben :) 99 model manuel ve 324000 de :)

• quote:

324.000 de taş gibi kullanıcı var burada Örnek ; Ben :) 99 model manuel ve 324000 de :)

Maşallah

Yakıt tüketimi evet bencede fazla 2001 318i var ama performans konusunda size katılmıyorum. ...performansı gayet iyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: cafesi33

Yakıt tüketimi evet bencede fazla 2001 318i var ama performans konusunda size katılmıyorum. ...performansı gayet iyi...

Hocam bendeki makyajsız 320i beni tatmin etmiyor performansı.Sizin kullanıma ve ne istediğinize bağlı bir olay o, çoğunlukla yeterli gelmiyor performası 320 nin.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.