Şimdi Ara

INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
21.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • INCA IL-1023 Black Series 23" 5ms DVI MULTIMEDYA WIDE SCREEN LCD MONİTÖR

Merhaba arkadaşlar düm aldığım INCA 23" monitörü inceliyim dedim forumda biçok arkadaş INCA markasından şüphe duyuyor ama bana göre gayet güzel fiyat/performans oranı mükemmel bu fiyata bu kalite ve görüntü gerçekten hakkını veriyor.Fiyat olarak Vatandan 331 TL'ye 2 senelik sıfır ölü pixel garantisiyle aldım ilk önce Acer 23" X233HBD ve bu monitörün arasında kalmıştım ama hem piano kasa hemde 2 senelik sıfır ölü pixel garantisi olduğu için bunu aldım sırf markadan şüphe ediyordum ama INCA beni gerçekten şaşırttı.Ayriyetten 1080p kalitesi'de güzel.

Artılar:
    +Piano Kasa(Biraz çabuk çiziliyo gibi geldi bana)
    +DVI Desteği (Bu fiyata DVI bağlantılı monitör)
    +Görüntü Kalitesi
    +2 yıl ölü pixel garantisi
    +Duvara monte edilebilme

Eksiler:
    -Monitör sağlam durmuyor sağ alt ve sol alt kenardan sallanıyo(ama çok can sıkacak kadar değil)
    -Hoparlürler (Film veya müzik dinlemek için hiç iyi değil zaten gerek bile yok)

Chip ürünü test etmiş arkadaşlar link aşağıda

http://www.chip.com.tr/urun/inca-il-1023-23-lcd_2638.html

Teknik Özellikler:

LCD TİPİ : 23" LCD Monitör

GÖRÜŞ AÇIŞI : Yatay 170° x Dikey 160°

ÇÖZÜNÜRLÜK : 1920x1080

TEPKİME SÜRESİ : 5 ms (GTG)

PARLAKLIK : 300 cd /m2

KONTRAST : 15.000:1 dinamik kontrast

NOKTA ARALIGI : 0.265(H)X 0.265(W)

RENK : 16,7 Milyon

GÜÇ : 220V AC

SES : Dahili Multimedya Stereo Hoparlör

BOYUTLAR : 566 x 123 x466 mm

AĞIRLIK : 8.9 kg brüt

ENERJİ TASARRUFU : EPA “Energy Star “ ve VESA DPMS uyumlu

RENK AYARI : Otomatik (Görüntü kaynağına bağlandığında W&B referans voltajını otomatik ayarlar.)

UYUMLULUK : Windows98/2000/ME/XP/Vista Uyumlu, Tak&Kullan Monitör

PAKET İÇERİGİ

INCA IL-1023 LCD monitor

Türkçe Kurulum ve Kullanım kitapcığı

Görüntü ve Data kablosu (DVI ve VGA Kablosu)

Stereo Ses kablosu

Power kablosu

Resimler için kusura bakmayın en yakın zamanda bi fotoğraf makinesi temin edip yeni resimler koyucam

Not: Film SS'leri 1080p filmler elimde sadece 2 tane film vardı onları koydum King Kong ve Home Belgeseli

• Bencede ön yargıları yıkmalıyız bu konuda.Monitör 2 senelik ölü piksel garantisi,verdiği görüntü ve fiyatı ile "Al beni" diye bağırıyor.Bende monitör alma arifesindeyim.En az 24" düşünüyorum.Yoksa almama için hiç bir neden yok.Ama belli olmaz mağazada aldım gitti diyebilirim.

Ayrıca inceleme için teşekkürler.Daha kaliteli resimler bekliyoruz muhakkak.
  • Monitörün masaüstü görüntüleri, fotograf görüntüleri güzel. Fakat film izlemek için ben kötü buldum. Vatan Bilgisayardan aldım ikinci gün iade ettim... DVI girişini kullanarak bilgisayara bağladım fakat renkler birbirine karışıyor, görüntüler keskin değil. Alacak arkadaşları etkilemek istemem belki benim monitör de sıkıntı vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliahmet -- 19 Ekim 2009; 19:14:18 >
  • eline sağlık arkadaşım.. iyi günlerde kullan monitörü
  • Aliahmet arkadaşım acaba video codeclerindeki problemden kaynaklanan bir karışıklık oldu görüntüde?

Monitörden kaynaklandığına eminmisin?
  • Yukardada yazdığım gibi alacak arkadaşları etkilemek istemem... Belki benim aldığım monitörde bir sorun vardı veya Codeclerde...İlk önce analog girişte denetim sonra DVI girişe taktım değişen olmadı. Flimlerde görüntü net değildi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

eline sağlık arkadaşım.. iyi günlerde kullan monitörü

hocam sağolasın

@aliahmet senin problemine gelirsek bende dosyadan dosyaya farketti gerçekten bi Planet Earth 720p serisini denedim bide Bangkok Dangerous 720p filmini denedim arada dağlar kadar fark vardı bangkok daha net görüntü vardı bide planet serisinde siyah bölgeler karelenmeler oluyodu codecdende kaynaklı olabilir denemeden bilemeyiz
  • Ben de bugün bunun aynısının 20 inç olanını aldım, yani inca 1020 DVI 20.1 inç. İnceleme başlığı açacaktım ama yeni mesaj aç dedikten sonra bu özellik size kapalı diye bir mesaj geliyor, sanırım bir hata oluşuyor.

Monitörü tam olarak incelemedim henüz ama ilk izlenimim çok iyi gerçekten. Yalnız kafamı sağa dola yukarı aşağı kaydırdığımda renklerin biraz değiştiğini farkettim, bu bütün LCD monitörler de mi olur yoksa sadece benim monitörde mi var bilmiyorum, ilk defa LCD kullandığım için bir şey diyemiyorum. Kullanan arkadaşlar söylerse sevinirim. Monitörle ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaşif79

Ben de bugün bunun aynısının 20 inç olanını aldım, yani inca 1020 DVI 20.1 inç. İnceleme başlığı açacaktım ama yeni mesaj aç dedikten sonra bu özellik size kapalı diye bir mesaj geliyor, sanırım bir hata oluşuyor.

Monitörü tam olarak incelemedim henüz ama ilk izlenimim çok iyi gerçekten. Yalnız kafamı sağa dola yukarı aşağı kaydırdığımda renklerin biraz değiştiğini farkettim, bu bütün LCD monitörler de mi olur yoksa sadece benim monitörde mi var bilmiyorum, ilk defa LCD kullandığım için bir şey diyemiyorum. Kullanan arkadaşlar söylerse sevinirim. Monitörle ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.

sanırım er isen konu açamıyosun biraz mesajlarını artırırsan konu açabilirsin

hayırlı olsun ben de aynısını 2 gün önce hiperucuz dan aldım monitör gayet iyi 2ms olduğunu hemen anlıyorsunuz ve şansa bak ki parlak ekranmış bende ölü piksel çıkmadı ama 2 3 tane takılmış piksel var maalesef uğraştım düzeltemedim inşallah artmazlar hatta düzelirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HünkarBeğendi -- 21 Ekim 2009; 23:12:16 >
  • monitör alan arkadaşlara hayırlı olsun güle güle kullanın bende fotograf makinesi bulmaya çalışıyorum ama bi türlü bulamadım bulunca daha detaylı resimler koyucam
  • Yok er olduğum için değil, çünkü daha önce de iki başlık açmıştım ama şimdi açamıyorum.

Parlak ekran konusunda gelince, ben de vatanbilgisayar'da ölü piksel kontrol ettirirken farkettim parlak ekran olduğunu, teşhirdeyken farketmemiştim ve baya canım sıkıldı çünkü parlak ekran istemiyordum. Görevli beni ikna etti, çok memnun kalacksın dedi, ben de geri vermedim monitörü. Eve geldim kurdum baltım gerçekten de süperdi, yani diğer parlak ekkranlar gibi değil, ayna gibi değil, çok güzel. (Inca 1020 DVI 20.1")

Yalnız monitörün hoparlöründen fazla bir şey beklemeyin, özellikle yüksek seslerde çok berbat ama zaten monitörün hoparlörü çok önemli bir şey değil.
  • Arkadaşlar bende bu monitörü çok düşündüm fakat ağırlığından dolayı vazgeçtim 8.küsür kg ağırlık olarak ürün özelliklerinde geçiyor bu değer bence çok yüksek, paraya kıyıp samsung 2333SW aldım nabiim 4.9kg..

Ama ıncayı hep sevmişimdir fiyatı uygun fakat ıncanın monitörlerinde şöyle bir istatistik var ölü piksel olayı çok rastlanıyor ölüpiksel garantili bir ınca alınırsanız daha iyi olur güle güle kullan arakadaşım..
  • arkadaslar bu modelde hdcp destegi var mı? ps3 ile kullanıcam hdcp desteklemiyorsa goruntu alınamıyor ps3 ten ona gore alıp almamak icin karar vericegim.
  • vatan bilgisayarda uzun uzun inceledim monitörün birdefa kasası falso,görüntü kaliteside bir defa iyi değil.hepsi buradaki yorumlara baktım biraz ordada kimse artı bir yönünün olduğunu söylemiyor.mesajlar kötü diyemiyorum o yizden idare eder cinsinden.bide anlayamadığım chip bunu naasıl ayın ürünü seçiyor kesin bir hile var bu işte.monitör alınsın diye olabilir arkadaşlar dikkat edin.ama inşallah alan arkadaşlar memnun lkalmışlardır.yalnız inca iyi bir marka değil çok sorunlu cihazları var incanın bende kimseyi etkilemek istemiyorum.fikrimi söylüyorum:tavsiye etmiyorum
  • quote:

GÖRÜŞ AÇIŞI : Yatay 170° x Dikey 160°
    Acaba CR>10 mu CR>5 mi

EDİT : CR>10 CR> 5 farkı hissedildi CR>10 olan LG alındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 26 Ocak 2010; 6:57:52 >
  • bende monitör alıcam ama karasız kaldım
    lg 2261
    samsung 2250
    samsung 2350
    inca 1023
    sizce hangisi mantıklı fiyat performans olarak
  • inca 20.01 '' monitör kulanıyorum. 2 ay önce monitörün geç açılmasından dolayı servise yolladım yaptılar. Ama eniştemin philips 17'' monitörü var 5 yıldır kulanıyor hala hiç bi sorunu yok . türkey forumda monitör bölümünde birisi daha benim yaşladıgım sorunun aynısını yaşamış. hatta linkinide vereyimhttp://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=554415 en sondaki pisiko21 de benim. şuanda hala inca monitörü kulanıyorum sorun yok. memnunum ama bence 50-60 tl fazla verip samsung sony philips gibi markalar almak lazım.ALTINI ÇİZMEK İSTİYORUM PC GÜN BOYU AÇIK hd filim hd tv kartı oyun felan oynarım hep ve monitörün hd filim performasındanda memnunum ama nvidia ayarlarını mutlaka yapmak lazım. yoksa renkler donuk kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 12 Şubat 2010; 14:16:27 >
  • Arkadaşlar bende bu gün bu ekrandan aldım. Daha önce 17" philips lcd vardı. ondan kat kat daha iyibir görüntü kalitesi var. oyunlarda ve filimlerde çok iyi bir performansı var. Alacak olanlara taviye edebilirim. pahalı markalardan hiç bir farkı yok.
  • bugün aldım tavsiye ederim süper ürün fakat çok büyük
  • bende 22 inch 1022 black modeli var..tek eksim yönü 1080 p deil..onun dışında görüntü kalitesi sorunsuz sıkıntısını görmedim...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.