Şimdi Ara

INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
4
Favori
21.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: rainbowdivx

quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

ne demek ben teşekkür ederim dostum. Sonuç hakkında burayada bilgi yazarsan çok ikrama geçer.kolay gelsin

Edit: Evet arkadaşlar böyle problemini çözüp foruma uğramayan arkadaşlar olduğu için aynı problemi yaşayan kullanıcıların sorunları yer altına gömülüyor.

Aynı sorun bende de mevcut.Umarım çözebilirim.dediğinizi aynen yapacağım bakalım başarılı olabilecekmiyim.

Tamamdır hocam haber bekliyorum.Bu mesajın altına sonuçla alakalı cevap verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

ne demek ben teşekkür ederim dostum. Sonuç hakkında burayada bilgi yazarsan çok ikrama geçer.kolay gelsin

Edit: Evet arkadaşlar böyle problemini çözüp foruma uğramayan arkadaşlar olduğu için aynı problemi yaşayan kullanıcıların sorunları yer altına gömülüyor.

Aynı sorun bende de mevcut.Umarım çözebilirim.dediğinizi aynen yapacağım bakalım başarılı olabilecekmiyim.

Tamamdır hocam haber bekliyorum.Bu mesajın altına sonuçla alakalı cevap verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Sevgili tolgasubasi;

Dün itibariyle benim monitörü bizim teknik servisteki arkadaşlarıma verdim.Açtılar.Aynen sizin dediğiniz gibi 3 kondansatörün 2 si resmen şişmiş.
    Sanırım 7-8 açılmadan sonra ekrana görüntü getirende o 1 kondansatörmüş:)))
    Bana direk olarak 680uf 25V kondansatör bul dediler.O varmış üzerinde monitörün.bende gittim 680uf 35V kondansatör buldum ve kendilerine teslim ettim. Değiştirmişler.
    Ve şuan çalışıyor istediğim şekilde.Umarım 3 sene daha götürür.

Sayenizde oldu.çok teşekkür ederim.İnşallah 3 sene sonra görüşürüz.Okadar idare eder:)))

Resmen kontrol etmediğim yer kalmamıştı,monitörden şüphelenmemiştim nede olsa görüntü geliyor diye.Ama tecrübeniz kesin çözüm oldu.
    Yeniden çok sağolun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sevgili tolgasubasi;

Dün itibariyle benim monitörü bizim teknik servisteki arkadaşlarıma verdim.Açtılar.Aynen sizin dediğiniz gibi 3 kondansatörün 2 si resmen şişmiş.
    Bana direk olarak 680uf 25V kondansatör bul dediler.O varmış üzerinde monitörün.bende gittim 680uf 35V kondansatör buldum ve kendilerine teslim ettim. Değiştirmişler.

Sayenizde oldu.çok teşekkür ederim.İnşallah 3 sene sonra görüşürüz.Okadar idare eder:)))

Resmen kontrol etmediğim yer kalmamıştı,monitörden şüphelenmemiştim nede olsa görüntü geliyor diye.Ama tecrübeniz kesin çözüm oldu.
    Yeniden çok sağolun.

Bir problemin daha çözüldüğüne çok sevindim.Bu problem elbet birgün bütün bu model monitör kullananların başına gelecektir.Bu yöntem ile düzeltip yollarına devam ederler umarım.Ben monitörün görüntü kalitesinden memnunum.Dediğiniz gibi en az bir 3 yıl daha deviririm.
    Saygılar sağlıcakla kalın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sevgili tolgasubasi;

Yeniden çok sağolun.

Bir problemin daha çözüldüğüne çok sevindim.Bu problem elbet birgün bütün bu model monitör kullananların başına gelecektir.Bu yöntem ile düzeltip yollarına devam ederler umarım.Ben monitörün görüntü kalitesinden memnunum.Dediğiniz gibi en az bir 3 yıl daha deviririm.
    Saygılar sağlıcakla kalın.

inşallah sıkıntısızca uzun süre dayanır,açıkçası bende memnunum.Sağlıcakla kalın.

• Herkese selamlar,

Uzun bir süredir IL-1023L monitörümde bu geç açılma sorunuyla bende uğraşıyordum. Google 'a yapılan birkaç denemenin sonucunda da buraya kadar geldim :D
    Paylaştıklarınızı uygulayarak (resimlerde görüldüğü üzere tamamen aynı sorunu yaşadım ve bu iki kondansatörü değiştirerek) sorunumu çözdüm.

Eli biraz yatkın olan herkes için işlem gerçekten kolay..

Çok teşekkür ederim.

"İki kondansatör tutarı : 1TL. Monitörün sıkıntısız çalışmasından alınan zevk : PAHA BİÇİLEMEZ"

INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme  INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetunali -- 22 Eylül 2014; 14:20:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thetunali

Herkese selamlar,

Uzun bir süredir IL-1023L monitörümde bu geç açılma sorunuyla bende uğraşıyordum. Google 'a yapılan birkaç denemenin sonucunda da buraya kadar geldim :D
    Paylaştıklarınızı uygulayarak (resimlerde görüldüğü üzere tamamen aynı sorunu yaşadım ve bu iki kondansatörü değiştirerek) sorunumu çözdüm.

Çok teşekkür ederim.

"İki kondansatör tutarı : 1TL. Monitörün sıkıntısız çalışmasından alınan zevk : PAHA BİÇİLEMEZ"

INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme  INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme

Aynı olayı bende gerçekleştirdim.Şuan sorunsuz olarak çalışıyor.
    Bu ne kadar gider.Bundan sonraki aşama power kartımı değişecek?
    İnşallah 1-2 yıl bu şekilde kullanrız.

• Aynı sıkıntı bende de var.
    Yarın açık yer bulabilirsem ben de denicem.
    Yalnız monitör şuan da yanımda değil.
    Kondansator 680 uf 25V mi olması gerekiyor.
    Bir arkadaş uf değeri fazla olursa da çalışır demiş.
    Bir arkadaşta 35V luk kullanmış.
    Kondansator un özelliği ne olmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitorü açmayı denedim ama elimde kalacak diye korktum. Biraz zorladım açılmadı. Ben de bıraktım. Sanırım bi tamirciye götürücem.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thetunali

Herkese selamlar,

Çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    quote:

Hayırlısı diyelim..

Kondansatörlerden başladık artık nereye giderse hallederiz.. usta olduk ya iki dakikada.. :))
    Yeterki panele birşey olmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetunali -- 11 Ekim 2014; 9:45:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: roses

Monitorü açmayı denedim ama elimde kalacak diye korktum. Biraz zorladım açılmadı. Ben de bıraktım. Sanırım bi tamirciye götürücem.

Hiç gerek yok. Kenar tarafından biraz sert bir kart (kredi kartı gibi) vs.. ile zorladın mı açılır.. En önemli şey hangi kabloyu nereden söktüğüne dikkat etmek..
    Tabii karar senin burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetunali -- 11 Ekim 2014; 9:48:20 >
  • Bu monitör ile hdmi çıkışlı bir laptop ile görüntü alabilen var mı, çevirici kullanarak? Kaç çeşit ara kablosu, dönüştürücü denedim olmadı.Bi ara kablolar takılı unuttum umudu kesip, 1 hafta sonra bi açtım laptopu o sırada monitör de açık unutmuşum görüntü geldi. Oh be dedim, kullandım, kapattım ertesi gün yine yok.

• Valla son bir aydır falan alttaki yeşil ışık göz kırpa kırpa açılmaya başladı, allahtan konuya aboneymişim önceden de gördüm aynı sorunu yaşayanları kondansatör kadar basit bir sebep olduğunu bile düşünmemiştim, çünkü bir kere daha oldu garanti kapsamındayken, aldığım yere göndermiştim bir hafta sonra gelmişti, bu 2. vuku buluşu. Demek ki ortalama 3 senede bir kondansatör değiştirmek gerek
  • konu hort olucak ama allah razi olsun sayenizde tamir ettim calistirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: TANER 82

konu hort olucak ama allah razi olsun sayenizde tamir ettim calistirdim

Usta hangi kondansatörleri kullandın söyleyebilir misin. Bende inca 1023l var yarın kondansatör alacağım ama monitor yanımda değil bakamıyorum kondansatörlerin değerine
  • Arkadaşlar selamlar monitörün uzun zaman önce kondansatörü değişmişti. Sonrasında cızırtı sesi vermeye başladı. Tekrar götürdüm ve bobinden kaynaklandığını, 150 TL değişim fiyatı olacağını çalışıyorsa bu şekilde kullanmamı söyledi tamirci. 3 senedir bu şekilde kullanıyorum ne görüntüde, ne de hopörlerinde bir sıkıntı var. Fakat cızırtı sesini ucuz bir şekilde halledebilir miyim? Bu sorunla karşılaşan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serji

Bu monitör ile hdmi çıkışlı bir laptop ile görüntü alabilen var mı, çevirici kullanarak? Kaç çeşit ara kablosu, dönüştürücü denedim olmadı.Bi ara kablolar takılı unuttum umudu kesip, 1 hafta sonra bi açtım laptopu o sırada monitör de açık unutmuşum görüntü geldi. Oh be dedim, kullandım, kapattım ertesi gün yine yok.

hdmi to dvi kabloyla rahatlıkla kullanabilrsin. ben uzun süre kullamdım.

• ses açma kapama fonksiyonu kendi kendine çalışıyor. bu sorunla karşılaşan oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.