Şimdi Ara

INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
4
Favori
21.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • monitorü iki gün önce vatandan sapphire vapor-x 5770 ekran kartıyla beraber aldım

1080p filmlerden birini açtım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.Fakat cyrsis 2 ile test yapmak istediğimde

ghosting dediğiniz sorunla karşılaştım.Diğer oyunlarda bir sorun yok filmlerde aynı şekilde sorunsuz.

bahsedilen ghosting olayı sadece crysis 2 ve hunted oyununda karşıma çıktı.2ms tepki süresinin gerçek oladığını varsayarsak

filmlerdede aynı şekilde ghosting olması gerekmezmi????
  • Bence sizin dediğiniz ghosting blur açıyosunuz ondandır
  • lcd yüzünden - :(
  • INCA 23' TFT LCD MONITOR BLACK SERIES IL-1023 (bir buçuk aylık kullanım ve test fikirlerim mevcut olucak )

ürün özellikleri bendeki mevcut olan

1920x1080 yüksek tanımlı çözünürlük
    dahili stereo hoparlör
    aktif alan 509.76(H)X286.74W)
    piksel pitch 0.2655(H)X0.2655W)
    görüntü rengi 16,7M renk
    görüş açısı 160(derece yatay)/160(derece dikey)
    maksimum kontrast 15.000-1 dinamik kontrast alanı
    parlaklık 500cd/m(kare)
    tepki süresi 2ms GTG tepki süresi
    enerji tüketimi (ortalama)55W
    boyutlar 610x145x515mm
    ağırlık brüt 7.0 KG

ürünün artılarından bahsedelim yazanlara göre:

+tanımlı çözünürlük uygun biçimde full hd olarak çalışması göz alıcı
    +aktif alan renkler karşıdan izleme (yani açısız durum) de keyfi bir çok monitöre fark atar
    +parlaklığın yüksek değerde olması, istediğin matlık veya parlaklık değeri kullanıcı ayarını geniş bırakıyor
    +2ms tepki süresi bunda pc önemli olduğunu düşünüyorum 2 pc denedim. sürekli kullandığımda oyunlarda harika sonuçlar verirken daha az kullandığım pc de görüntüde karelenmeler gördüm (az kullandığım pc düşük sayılabilecek bir pc)
    +boyut ve ağırlık kolay taşıma
    +duvara asılabilir (-aparat kutudan cıkmıyor)
    +Türkçe menüsü mevcut
    +piano black kasa görünüş için olabildiğince kibar ve gösterişli (tabi zevk işide diyebiliriz)
    +analog ve dvı cıkışları mevcut
    +DVI ANALOG POWER ve AUDİO kabloları kutudan çıkıyor
    +FİYATI

ürünün eksilerinden bahsedelim yazanlara göre:

-hd diyerek her çözünürlükte mükemmel değil ekran kartı çok önemli rol oynuyor
    -yatay yani sağ ve sol bakma izleme açılarında, ortalama 60 dereceden sonra örnekleyerek;sarı rengi ekranın yakın olan kısmında süper derken uzak kısmında koyu sarı olduğu rahatça söylenebiliyor
    -dikey yani yukarı ve aşağı görüş açılarında;ekran alçakta duruyor ise yukarıdan bakarken herhangi bir ışık kaybı yada izleme sıkıntısı yok ama
    bu önemli!!! ekran yukarıda ortalama 40 derece aşağıdan bakıyorsun ekran resmen karanlık olmaya başlıyor filmlerde ve oyunlarda bir halt göremediğin
    kısımlar oluyor (kesinlikle randuman için ekran merkezi göz hizasından aşağıda olmalı aşağıdan bakmak almama sebebi garanti ederim)
    -taşıma ayağı masa için, monitorün yüzü yukarı açıya istediğin derece veriyor ama aşağıya bakması sıkıntılı. sağa sola kaydırarak döndürülüyor döner merkez mevcut değil buda sürekli düz zeminde tutulması gerek demek açısı bozuk bir yerde eğim verilmiyor.
    -hoparlör sesi monitörden kullanmak isteyene yeterli değil (herkesin ses sistemi kullandığı düşünülürse gerekte yok zaten)
    -monitör menu tuşları kullanılıyorken fazla hırpalanıyor tuş takımı geleneksel önde kullanılmalıydı dedittiriyor buda

genel şahsi yorumum: bu fiyata bu ürün diğerlerinin arasından ön plana cıkmasını sağlıyor.aynı özelliklerde başka monitörler 450 liradan başlarken fiyatları, tabi üzerlerinde cıkışları eksik olabiliyor dvı olmayabiliyor yada analog, bu üründe ikiside mevcut 315 liraya aldım ben temmuz başında.ihtiyaçlarımı gördüğünü rahatça söyleyebiliyorum.elektronik eşyaların içerisinide fazla kurcalayan birisi olarakta söyleyebilceğim asıl konu bu ınca diğer pahalı markalara göre düşük bir teknolojide çalısmasına rağmen harika sonuçlar veriyor.
    sevdiklerime tavsiye her forumda mevcut bu günlerde bu ürünü bu fiyatlara alabilirler diye düşünüyorum.bu özelliklerde diğerlerinden bu fiyatta olunca eksiği kesinlikle yok. herşeyin en kalitesini alırım diyenlerde 1000 liranın üzerindeki 3d li ürünlere bakabilir onlarla bu ürünler kıyaslanmaz tabiki.sıkılmadan okuyan herkese teşekkür ederim.alan yada alıcak herkesede hayırlı olsun.eletronik eşyalar çoğu zaman sağlamlıklarında alıcı için sanşta olabiliyor bunu unutmayalım.herkese iyi günler.

• arkdaşlar merhaba benimde inca monitörleri ile eklemek istediğim birşeyler var çünkü benim gibi arayıpda bulamıyacak olan ve mecburen denemek zorunda kalacak arkdaşların yerine benim yapmış olduğum şeyi belirtmek istedim,aldığım monitör bu serinin 1021 olanı 3-4 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok

öncelkle incaya bende çok soğuk yaklaştım 23 lük değil ancak 1021 full hd olan monitörünü aldım vga ve dvi çıkışları var hdmi yok ,
    pc den hertürlü denedim kutudan çıkan dvi kablosu 5 para etmez görüntü karıncalaşıyor işlem yaparken kare kare bazı yerlerde kabloyu değiştirince sorun çözüldü ben pc min dvi çıkışı yerinde hdmi çıkışı da olduğundan bir ucu hdmi diğer ucu monitöre giden dvi olan kaliteli bir kablo aldım ve şu an bu şekilde kullanıyorum,
    genel olarak monitör dış kısmı güzel siyah olanları black serisi kaliteli duruyor gösteriş var biraz parlak siyah yakışıyor ancak yanda arkada gizli düğmeleri dandik pek kaliteli değil zaten genelde fazla kullanılmıyacağı için ve gözükmediği için görüntü ve kullanımda pek sorun çıkarmaz ,
    şöyle elinize aldığınızda evirip çevirip öyle dış kasanın pekde kaliteli gibi durduğunu söyleyemem biraz kalitesiz gibi plastik sesi geliyor ama zaten alıp dokuncağımız birşey değil hep oyüzden oda pek sorun çıkarmaz bozulmasın yeter

görüntü kalitesine gelince bence muazzam hd filmlerde belgesellerde şahane oyunlarda vs hiç sıkıntı yok renkleri canlı siyah panelde çok karizma duruyor ayrıca

şimdi gelelim bağlantıya dvi ve vga yı bağladığımda geçişlerde sorun oluyor bazen vga dan geçmiyor bazen dvi a otomatik alıyor ikiside bağlıyken bi garip oyüzden vga yı çıkardım bunu denememin sebebi başka bir kasa ya da ps 3 alıp bağlar isem geçişler nasıl olucak sorun olacak mı gördüğüm kadarıyla olcak ancak ps 3 için gerek de kalmıyacak çünkü biraz önce arkdaşın çalıştığı ps 3 dükkanına monitörü götürdüm toplayıp ps 3 çıkışlarından hdmi olduğu için uygun kablom vardı zaten bir ucu hdmi ps 3 diğeri monitöre taktım ve ps 3 de acaba çalışacak mı diye denedik
    tabi ne oldu 1023 lüğünü sanırım hdmi çıkışı olan versiyonda alıp kullanan arkdaşlar oyunlarını oynayabiliyorlardı deneyen vardı bende acaba 1021 liğinde varmıdır diye hiçbi bilgi olmadığı için denemek zorunda kaldık hdpc olup olmadığıda belli değil çünkü hiçbir teknik bilgide,

hdmi girşi zaten yok ancak hdmi dvi bağlantı yaptığımız inca 1021 ps 3 de malesef ekrana görüntü vermedi no signal yazısı veriyor ps 3 de acaba aratma vs falan mı yapmamız gerekti bilemiyorum ama açtık kapattık falan hiçbi görüntü gelmedi sanıırm otomatik tanıması gerekirdi ekrana yansıtıp monitörün

malesef açmadı evet demekki hdpc yokmuş sırf bunun için ps 3 alacaktım
    benim gibi alıp öğrenmek isteyen ancak hiçbi bilgiye ulaşamayan arkdaşlara faydası olur diye düşündüm

ayrıca inca sitesinde hdpc de falan hiç bahsetmiyor ne 1023 lerde ne 1021 de msj attıydım yanlış hatırlamıyorsam uzun bir süre önce bunun için de ayrıca ancak teknik bilgi için geri dönmediler sistemlerin özelliklerini doğru düzgün yayınlasınlar

şimdi ben bu ps 3 ü alıp vga dan çeşitlü dönüştürücülerle bağlasam görüntü kalitesi açısından nasıl bir kayıp olur çok bariz fark olur mu göze almaya değer mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: pokeharun

arkdaşlar merhaba benimde inca monitörleri ile eklemek istediğim birşeyler var çünkü benim gibi arayıpda bulamıyacak olan ve mecburen denemek zorunda kalacak arkdaşların yerine benim yapmış olduğum şeyi belirtmek istedim,aldığım monitör bu serinin 1021 olanı 3-4 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok
    .
    .
    .
    .

şimdi ben bu ps 3 ü alıp vga dan çeşitlü dönüştürücülerle bağlasam görüntü kalitesi açısından nasıl bir kayıp olur çok bariz fark olur mu göze almaya değer mi ?

Tam olarak aynı sorunu yaşadım, Ps3 için HDMI to DVI kablosuyla denedim ama monitörden görüntü alamadım. Bakmadığım yer kalmadı ama ürünün HDCP destekleyip desteklemediğiyle ilgili en ufak bir şey bulamadım. Hiç bir yerde yazmadığına ve görüntü de alamadığımıza göre desteklemiyor dedim ve salı günü gittim iade ettim.
    VGA dan alınacak görüntünün HDMI ya da DVI a göre kalitesiz olacağı yazılmış hep, bu nedenle hiç denemedim ben.
    Gerçi aşağıda verdiğim sitede görüntü fena görünmüyor.

http://www.jakeludington.com/hdtv/20080423_convert_hdmi_to_vga_with_hdcp.html

ANCAK
    Verdiğim linkte HDMI to VGA kabloyla Ps3 ü monitöre bağlamış ama monitör HDCP desteklemediği için HDCP destekli bir kabloyla bağlamış.
    Nasıl bir sistem onu da pek anlamadım açıkçası.
    Kablonun fiyatı için $139-$199 fiyat vermiş ki bunca çabayı anlamsız kılıyor.
    Tavsiyem Ps3 için monitör alacaksanız Philipsin mönitörlerini çok övüyorlar onlara bir göz atın.

• Arkadaşlar monitör arıyorum bir kaç gündür ve bu konuyu gördüm bazıları kötülemiş bazıları fiyat performans acısından en iyisi demiş. 21" lere bakarken bu monitörü görünce almışken büyük ve full hd alayaım ucuz alayım dedim . Genelde oyun oynayan birisiyim + filmde izlerim

3. sorum var

1. Karanşık sahnelerde karelenme oluyormu ?
    2. oyunlarda ghosting varmı ? Fifa12 ve bf3 için alıyorum diyebilirim monitörü
    3.Uydu alıcısı bağlayan oldumu hiç çalışıyormu birde bunu merak ediyorum
  • kimisi çok iyi demiş, kimisi çok kötü demiş...bu ürünü bugun bende sipariş verdim..ürün geldiğinde gözlemlerimi burada paylaşırım.umarım hayalkırıklığına uğratmaz..

arkadaşlar ürün bugun elime geçti...bana sorarsanız 300 tl ye alınabilecek en iyi lcd monitor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi areena34 -- 12 Ekim 2011; 20:56:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darqclown

arkadaşlar, bu monitörden ben de aldım. menüde otomatik ayara basılmıyor, karanlık görünüyor üzerine gelemiyorum. sizde de öyle mi?
    basamadıklarım: auto color, auto configuration, image...

aynı durum bende de mevcut buna nasıl bir çare bulabiliriz ekran beyaz sayfalarda aşırı parlak oluyor misal google da. parlaklığı kısıncada oyunlarda ii olmuyor buna nasıl bir çözüm bulabiliriz acaba?
  • otomatik ayar seçeneği dijital kablo bağlıyken çalışmaz.analog kablo takılıyken kullanabilirsiniz.
  • Gayet iyi uzun zamandır kullanıyorum
  • 3 yıldır kullanıyorum görüntü muazzam . HDMI to DVI kablosu ile Xbox 360 dan görüntü alabildim ses alamadım. Ps3 dende monitorde HDCP desteği olmadığı için görüntü alamadım ama aynı anda analog çıkıştan ses verebildiği için ses aldım öyle karmakarışık birşey.
    Şimdiye kadar bir kere arıza yaptı oda bilgisayarı açtıktan 5 dk sonra görüntü geliyordu.Garanti bittiği için ben el attım.Direk elektrik kartındaki kondansatörlerden şüphelendim aynende öyle oldu. 3 tane kondansatör şişmiş tam değer olmasada yakın değerlere hatta UF değeri daha yüksek bir kaliteli kondansatör lehimledik problem ortadan kalktı ve eskisinden daha uzun ömürlü oldu. 1080 p olarak şimdi bile gayet işimi rahatça görmekte.

bilgi olarak yazmak istedim saygılar
  • Bende ayni monitör var ve 2 yil sonra cortladi.önce güç isigi gizli gizli yanip sokuyor ve hoparlörler inden çit çit sesler geliyor en az yarim saat bu devam ediyor ve cani isterse aciliyor . bu monitörü kesinlikle tavsiye etmiyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydo67

Bende ayni monitör var ve 2 yil sonra cortladi.önce güç isigi gizli gizli yanip sokuyor ve hoparlörler inden çit çit sesler geliyor en az yarim saat bu devam ediyor ve cani isterse aciliyor . bu monitörü kesinlikle tavsiye etmiyorum..

Dostum geçmiş olsun.
    Monitörün panel kaliteli ama ne yazıkki güç ve görüntü kartında kullanılan komponentler biraz kalitesiz.Senin monitör anladığım kadarıyla tam olarak ısınmadan ekrana görüntü vermiyor benimkide buna benzer birşeydi ve direk anladım nereden sıkıntı yaptığını.Monitörün içerisindeki güç kartında bulunan kondansatörlerden bir kaç tanesi şişme yapınca bu problem ortaya çıkıyor.Monitörü kendin sök ve görüntü kartını herhangi bir tv tamircisine götür basit ve ucuz bir şekilde onarım yaptırabilirsin.Ben şuanda o bozulan kondansatörler yerine çok yüksek kaliteli kondansatör taktım çok daha uzun süre dayanacağına eminim.
     INCA IL-1023 Black Series 23' İnceleme

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

quote:

Orijinalden alıntı: maydo67

Bende ayni monitör var ve 2 yil sonra cortladi.önce güç isigi gizli gizli yanip sokuyor ve hoparlörler inden çit çit sesler geliyor en az yarim saat bu devam ediyor ve cani isterse aciliyor . bu monitörü kesinlikle tavsiye etmiyorum..

Dostum geçmiş olsun.
    Monitörün panel kaliteli ama ne yazıkki güç ve görüntü kartında kullanılan komponentler biraz kalitesiz.Senin monitör anladığım kadarıyla tam olarak ısınmadan ekrana görüntü vermiyor benimkide buna benzer birşeydi ve direk anladım nereden sıkıntı yaptığını.Monitörün içerisindeki güç kartında bulunan kondansatörlerden bir kaç tanesi şişme yapınca bu problem ortaya çıkıyor.Monitörü kendin sök ve görüntü kartını herhangi bir tv tamircisine götür basit ve ucuz bir şekilde onarım yaptırabilirsin.Ben şuanda o bozulan kondansatörler yerine çok yüksek kaliteli kondansatör taktım çok daha uzun süre dayanacağına eminim.

Kardeşim çok sağol .Evet monitör güzel görüntü kalitesinden de memnunum ama daha 2 yıl yeni dolmuşken böyle basit bir arıza çıkarması garip geldi. Bugün monitörün kpağını açmaya çalıştım ama beceremedim . Yarın komple monitörü götürüp dediğin sorunu belirteyim .Bugün görütü gelsişn diye 40 dakika bekledim

• maydo67 kullanıcısına yanıt
    Dostum monitörün o ön taraf çerveçeyi ayırarak sökeceksin.Eline kredi kartı gibi sert bir kart ve bir tanede meyve bıçağı falan al. Üst taraftan çerçeveden biraz ayır hemen araya kartı sok kaydırarak gitmeye başla. BElirli noktalarda tırnaklar var kastırarak attırabilirsin.2 tane falan tırnak attıktan sonra zaten arası açılıyor geri kalanı elinle yavaş yavaş asılarak bıraktırırsın daha sonra paneli tutan 4 tane vida var onları gevşetip çıkar, paneli yavaşla kaldırdıktan sonra arka tarafta görüntü kablosu var onu görüntü kartının soketinden çıkar bir kenara koy ondan sonrası kolay zaten.Ek olarak bu kondansatörlerin birebir aynısını takmaya gerek yok. AYnı volta sahip uf değeri biraz daha yüksek olanı takarsan o bile çalışır yani. SAygılar
  • quote:

Dostum monitörün o ön taraf çerveçeyi ayırarak sökeceksin.Eline kredi kartı gibi sert bir kart ve bir tanede meyve bıçağı falan al. Üst taraftan çerçeveden biraz ayır hemen araya kartı sok kaydırarak gitmeye başla. BElirli noktalarda tırnaklar var kastırarak attırabilirsin.2 tane falan tırnak attıktan sonra zaten arası açılıyor geri kalanı elinle yavaş yavaş asılarak bıraktırırsın daha sonra paneli tutan 4 tane vida var onları gevşetip çıkar, paneli yavaşla kaldırdıktan sonra arka tarafta görüntü kablosu var onu görüntü kartının soketinden çıkar bir kenara koy ondan sonrası kolay zaten.Ek olarak bu kondansatörlerin birebir aynısını takmaya gerek yok. AYnı volta sahip uf değeri biraz daha yüksek olanı takarsan o bile çalışır yani. SAygılar

Tamam dostum yarın deneyeyim teşekkürler..

• ne demek ben teşekkür ederim dostum. Sonuç hakkında burayada bilgi yazarsan çok ikrama geçer.kolay gelsin

Edit: Evet arkadaşlar böyle problemini çözüp foruma uğramayan arkadaşlar olduğu için aynı problemi yaşayan kullanıcıların sorunları yer altına gömülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F30ED544B -- 16 Mayıs 2014; 20:39:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ne demek ben teşekkür ederim dostum. Sonuç hakkında burayada bilgi yazarsan çok ikrama geçer.kolay gelsin

Edit: Evet arkadaşlar böyle problemini çözüp foruma uğramayan arkadaşlar olduğu için aynı problemi yaşayan kullanıcıların sorunları yer altına gömülüyor.

Aynı sorun bende de mevcut.Umarım çözebilirim.dediğinizi aynen yapacağım bakalım başarılı olabilecekmiyim.
  • Sanırım oldu.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.