Şimdi Ara

The Uninvited (2009)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tür: Dram, Korku, Gerilim
    Yönetmen: Charles Guard, Thomas Guard
    Senaryo: Craig Rosenberg, Doug Miro
    Gösterim Tarihi : 29 Mayıs 2009

Oyuncular:

Emily Browning, Arielle Kebbel, David Strathairn, Elizabeth Banks, Maya Massar, Kevin McNulty,

The Uninvited (2009)

Anna, annesinin ölümünden sonra kaldırıldığı psikiyatri kliniğinden eve geri dönmüştür. Ablası Alex (Arielle Kebbel) onun geri döndüğüne çok sevinmiştir. Tabi Anna’nın bilmediği bir şey vardır; o yokken babası bir kadınla nişanlanmıştır. Rachael adındaki bu kadının Anna’yı rahatsız eden gizemli bir yanı vardır. Eve geri döndükten sonra her şeyin iyiye gideceğini ümit eden Anna rüyalarında görmeye başladığı çocukların aslında birer hayalet olduklarını öğrendiğinde işler daha da kötüye gitmeye başlar. İki kız kardeş bir yandan Rachael’ın gerçekte kim olduğunu öğrenmeye çalışırken bir yandan da hayaletlerle dolu olan bu evde hayatta kalmaya çalışacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnuR -- 8 Mart 2009; 20:52:17 >

• Çoştun gene bu gece Onur...
  • Zaten "sinema" bölümünde her 3 konudan 2'sini OnuR geri kalanını da X@ndeR açıyor.
  • yeni bir korku hee umarım aynalar gibi güzel olur..konuyu açan ve bizleri bilgilendiren arkaşlarada teşekkürler..
  • Kadrosu güzel en kısa sürede izlemeye çalışıcam
  • Hocam paso korku gecesi oldu bugün.
  • Onur da olmasa sinema bölümüne girmeyiz he. Bazen görüyorum geride kalmış filmlere bile halen trailer, afiş eklemesi yapıyor.

Takdire şayan gerçekten.

Onur yönetici ol
  • izlenmesi gereken bir film olmuş, kore versiyonunu izlemedim ama hikaye güzel, sonunda da beni şaşırttı hoşuma gitti
  • Onur'un favori fiilm tarzları sanırım böyle , ne zaman görsem hep bu tarz :)

Valla sinema bölümünü bölüm yapan kişilerden biri önceden çok boştu.
  • hdd de duruyo ama üşendim daha izlemedim

altyazı da gelmiş
  • Film tavsiye edilir, beklediğimden daha iyi çıktı.Pek fazla şey söylemek istemiyorum, sadece izleyin diyorum.Özellikle benim gibi türün severleri memnun kalacak eminim.
  • Dün seyrettim. Fena değil. Seyretmek isteyenlere tavsiye ederim. Ama tabi ki eleştirilecek noktaları da yok değil. Yorumlarımı spoiler içinde yapayım da tadı kaçmasın.

Öncelikle katilin o hemşire kadın olmadığı resmen gözümüze sokuldu. Aslında katilin o kadın olduğu şüpheli davranışlarla gözümüze sokuldu ama bu sebepten o olmadığını anladım. Filmin sonuna kadar acaba kızın kendi mi, kız kardeşi mi yoksa baba mı katil diye düşündüm durdum. En çok da kız kardeşinden şüphelendim. Aslında hasta kızın olayları unutmuş olması da onun yaptığına işaretti de göremedik ... ve neticede yönetmenin hilesi sebebiyle ters köşe oldum tabi ki. Altıncı His ve Olağan Şüpheliler'e göndermeler yapmış haspam :))

Buraya kadar bir derdim yok da; bu kız, kardeşi ile yüzdüğünü konuştuğunu ve banyoda küvette oturduğunu yaşıyor da hayatları sadece filmde gördüğümüz sahnelerden mi ibaret de bu kıza kimse kız kardeşinin öldüğünü söyle(ye)miyor? Yani taa en sonda babası söylemese hala bilmeyecek. Yönetmen de kızkardeşini babası ile konuşturarak veya arada etkisizce ama olaylara katmış göstererek aradan sıyrılıyor. Tebrik ederim. :))

• Spoiler tıklamadan duramıyorum bütün heyecanım gitti
  • İyiye benziyo ya torrente bi bakim çıkmışsa kaliteli versiyonu indircem
  • Senaryoda orjinalinden farklı yönler var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: osstation

Senaryoda orjinalinden farklı yönler var mı?

Nasıl yani? :)
  • Bu filmin orjinali Güney Kore versiyonudur. Onu demek istemiştim. Tavsiye ederim çok kaliteli bir filmdir.

www.imdb.com/title/tt0365376/

The Uninvited (2009)
  • Evet aynıymış, hatta orjinali çok daha etkileyiciymiş.Edinmek gerek.
  • Onur bu bölümde mod olsun diyenler klübü.

Nedense böyle filmler hep ilgimi çekiyor. Psikolojim iyice bozuldu. En iyisi en yakın zamanda bir uzmana baş vurayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CyBeRBoY

İyiye benziyo ya torrente bi bakim çıkmışsa kaliteli versiyonu indircem

Dvdrip versiyonu var seyrettim bu türdeki çoğu boş filme göre başarılı değişik bir konusu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Nisan 2009; 15:48:34 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.