Şimdi Ara

^^Nokia N95 Hakkında Her Şey^^ (559. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.332
Cevap
15
Favori
1.222.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önce bağlandıysan 5-10dk falan önce mesela hemen bağlanır ama cihaza res falan atsan uzun sürer mesela
  • quote:

Orjinalden alıntı: ishan

su tlf un islemcisine overclock yapabilen bir program bulsak var ya super olur cep b.s larda omap ıslemcısı olanlara ben yapıyordum mesela cıhaz 2 veya 3 kat hızlanıyordu ( pili de tabii)

N95'e Overclock (Yüksek Risk)

İlk olarak Sistem Dosyalarına Erişim konusunu cihazınıza uygulayın. daha önceki sayfalarda anlatımı yapmıştım
    X-plore dosya yöneticisi yardımıyla "C:\private\10202be9\20001079.txt" dosyasının üzerine gelin ve "8" tuşuna basın. Resimde işaretlenmiş olan "332" yazan yeri bulun ve değiştirin. Daha yüksek değerler vererek cihazınızın işlemci hızını artırabilirsiniz. Değişikliği yaptıktan sonra dosyayı kaydedin. Çok yüksek değerler vermek cihazınıza zarar verebilir. O yüzden çok yüksek değerler vererek cihazınızı tehlikeye atmayın

^^Nokia N95 Hakkında Her Şey^^

Not: Bu işlem çok riskli o yüzden fazla kurcalamayın derim. Cihazınızda oluşacak hatalardan Ben sorumlu değilim. Sorumluluk sadece uygulayan kişilerdedir. Bu işlem cihazınızın işlemci hızını artırıyor. Her ihtimale karşı dosyayı yedeklemeyi unutmayın.

• quote:

Orjinalden alıntı: T.C.ArMyQaBus

arkadaşlar nokia n95-3 diye başka bir model var usa için üretiliyo ama n95 8gbnin arka kapağı gibi siyah ve gene n95 8gb nin kapağındaki gibi nokia nseries yazısı ile birlikte alınıyor.ve ayrıca o modelin pili olması gerekn bl-5f olcağı yere bl-6f neden usa n95-3 modelinde varda bunlar neden türkiyedekilerde yok haksızlık değil mi

Tüm N95 8GB' ların pili bl-6f, n95' lerin pili ise bl-5f

ABD versiyonu N95 8GB' da sadece haberleşme bandı farklı?

• Hız tutkunları denerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClioSS -- 2 Mayıs 2008; 23:08:20 >
  • Cepix ; sana da hayırlı olsun diyelim bu arada
  • 1-2 mhz artırın :P
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Cepix ; sana da hayırlı olsun diyelim bu arada

teşekkür ederim
  • realceday
    tesekkurler bır de prıvate yazan yerı bulsam
  • Reis ve ishan pm lere bakarmısınız ??

@Realceday : Teşekkürler hocam paylaşım için
  • bu arada TIESTO arkadasimizin sertifika anlatimi icin ts ler 2 gunden sertifika isini hallettik
  • quote:

Orjinalden alıntı: ishan

real private dosyasinin yaninda+isareti olmadigindan acilmiyor n80 de de aynisi bir yerde yanlis var gibi

Dikkatli okumuyorsun konuyu Sistem Klasörlerine Erişim Konusu var bu başlıkta paylaşılmıştı.
    Onu uygulamadan bu klasör üzerinde işlem yapamazsın
  • madem bır ıyılık yaptın bır tane daha rıca edelım pardon 2 olsun 1 ncısıs.e.konusuu kacıncı sayfada 2 ncısı de en onemlısı gıbı o da sahıp oldugumuz sertfıkayla baska bır tlf nunprogramlarını nasıl ımzalarız sımdıdentsk ler
  • Merhaba arkadaşlar ben N95 8GB kullanıcısı olarak Kendi topihimizde Müzik paylaşımı yapmak için Bloglar kurduk bu bnm kurduğum blog müzik için siz N95 kullanıcılarınıda bekleriz her zmn.

http://terapimuzik.blogcu.com

Her zmn güncel tutulacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

quote:

Orjinalden alıntı: kantırcı_1

Arkdaşlar ben gps de problem yaşıyorum.Çok geç bağlanıyor.4 tane uydu buluyor ama 5-10 dk geçmesine ragmen bağlanmada problem yazşıorum.Acaban donanmsal bir problem varmıdır arkadşalar??

istersen 1 baktır geç bağlanıyor de

Cvplarınız içiçn tşkrler.Malesef cihaz garantili olmadıgı için böyle bir şansım yok.Eğer bir problem olursa cihazı geri verecem.Dün açık alanda yüksek bir tepede hemen bağlandı.Ondan sonrada bir kaç denememde fazla beklemden bağlandı.Acaba bir problem varmıdır??
    Sizin gps e bağlanma süreleriniz nedir??

Ayrıca cihazın versiyonunu yeni yükselttim.Söylediginiz gibide 45 derecel,k açıyla tuuyorum.Denemekerimde şunuda gördüm hareket halindeyken genelde bu sorun oluyor.Sabit oldugumda sanki biraz daha erken bağlanıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kantırcı_1 -- 3 Mayıs 2008; 13:06:55 >

• bende N95 yok artık ama 3-4dk ortalama

hareketli konumda bazen süre çok daha uzun sürüyor
  • Merhaba Realceday,

Haftasonu sürprizin var mı?

• overclock yapayım dedim. sistem dosyalarına ulaşmayı başaramadım yardım edecek kimse varmı... şimdiden teşekkürler
  • ROMPatcher (Sistem Klasörlerine Erişim ve Sertifika Çözümü)

Yükleme Notları:
    Ekteki dosyaları cihazınızın modeline göre bilgisayarınıza indirin.
    App TRK programını cihazınıza kurun.
    Cihazınızı bilgisayara USB üzerinden PC Suite modunda bağlayın.

XP Kullanıcıları için;
    Denetim Masası>Sistem>Donanım>Aygıt Yöneticisi>Bağlantı Noktaları
    Vista Kullanıcıları için;
    Denetim Masası>Donanım ve Ses>Aygıt Yöneticisi>Bağlantı Noktaları

Resimde de gördüğünüz üzere COM Port numarasını bir yere not edin daha sonraki aşamalarda lazım olacak.

App TRK programını cihazınızda çalıştırın. Bluetooth ile bağlanılsın mı sorularına İptal deyin.
    Seçenek>Settings>Connection adımlarını izleyerek o kısmı USB olarak değiştirin.
    Geri gelin ve Seçenek>Connect adımlarını izleyin. Cihazınızı bu şekilde bırakarak adımlara devam edelim

App TRK programından alınmış örnek bir görüntü.

Cihazınızın modeline göre "RPInstaller" programını bilgisayarınızdan çalıştırın.
    Çalışan programda COM yazan yerin yanındaki kutucuğa cihazınızın bağlı olduğu Com Port numarasını yazın ve "Install" butonuna tıklayın.
    Bu ekranı görüyorsanız artık program cihazınıza yüklenmiş olacak.
    Programı henüz çalıştırmayın.

"RPinstaller" programını bilgisayarınızdan kapatın.
    Cihazınızdaki "App TRK" programından çıkın.
    Kablo bağlantısını çıkarın ve cihazınızı Yeniden Başlatın.

Cihazınızdan Uygulamalar 'a girip programı artık kullanabilirsiniz.

Programdan Seçenek-Disable caps seçeneğini seçin.

"X-Plore dosya yöneticisi ile ekte verilen installserver.exe" dosyasını "c:\sys\bin" klasörü içerisine kopyalayın.
    Artık Unsigned uygulamaları imzalamadan cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Eğer X-plore ile "c:\sys" klasörünü göremiyorsanız, X-plore programında iken "0" (Sıfır) tuşuna basın ve aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bütün seçenekleri işaretleyin

Not:
    ROMPatcher uygulamasında;
    Seçenek - Disable caps -> Sistem klasörlerine erişimi açar.
    Seçenek - Enable caps - > Sistem klasörlerine erişimi kapatır.

N95 ve N95 8GB için OS9.2 yazan dosyaları kullanın

Gerekli Dosyaları İndirin

"installserver.exe" Dosyasını İndirin

Anlatım RealCeday by CepTeam. (Lütfen izinsiz başka yerlerde yayınlamayınız.)

Bu anlatım NEWMAN için yapılmıştır...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HelloCarbide Sertifika Çözümü Yöntemi

Nokia yeni çıkardığı Firmware ile ROMPatcher vb sistem hack uygulamalarının yüklenmesinin önüne geçti. Ama yeni Firmware de aşağıdaki yöntemle kırılabiliyor.

Neler Yapmalıyım?
    - İlk olarak ekteki HelloCarbide dosyasını indirin ve cihazınıza kurun.
    - "installserver.exe" dosyasını indirin ve cihazınıza gönderin.
    - Herhangi bir dosya yöneticisi programı açın ve kapatmadan menü tuşuyla programı geri plana alın.
    - X-plore dosya yöneticisi programını kullanmanızı öneririm.
    - Cihazınıza yüklediğiniz HelloCarbide programını çalıştırın

- Menüden Seçenek -> Menu1 'i seçin
    - Size 18 adet onayınızı isteyen soru soracak hepsine "Yes" cevabını verin.
    (Bazılarında 1 defa da sorabiliyor)
    - Bu cevaplarınızdan sonra program kapanacak
    - Arka planda çalışan dosya yöneticisi programınıza baktığınızda bütün klasörlere erişebildiğinizi göreceksiniz.

- Eğer X-plore ile "c:\sys" klasörünü göremiyorsanız, X-plore programında iken "0" (Sıfır) tuşuna basın ve aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bütün seçenekleri işaretleyin

- Artık cihazınıza gönderdiğiniz "installserver.exe" dosyasını "c:\sys\bin" klasörüne kopyalayarak sertifika sorununu çözebilirsiniz.
    - Şimdi cihazınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Not: Programı çalıştırdıktan sonra başka hiçbir program çalışmıyor. Cihazınızın normale dönmesi için yeniden başlatmalısınız.

HelloCarbide Dosyasını İndirin

"installserver.exe" Dosyasını İndirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realceday -- 7 Eylül 2008; 13:22:30 >

• Sertifika Sorununa Kesin Çözüm - Alternatif

Bu yöntem ile artık bütün Unsigned programları imzalayıp yükleyebileceksiniz.

İlk olarak ROMPatcher konusunda anlatılanları uygulamalısınız ve sistem klasörlerine erişimi açmalısınız.

Ekte bulunan gerekli dosya ve programları indirin.

00000001.rar dosyasını cihazınıza gönderin.
    X-plore programı ile 00000001.rar dosyasını açın. "4" tuşuna basın ve çıkarılacak sürücüyü yani "C:" sürücüsünü seçin ve onaylayın.

Telefonu her yeniden başlattığınızda veya kapatıp açtığınızda bu dosya düzenlenmektedir. Bu yüzden bu dosyanın özelliğini Salt-okunur olarak değiştireceğiz. "c:\resource\swicertstore\dat\00000001" dosyasının üzerine X-plore programı ile gelin ve "6" tuşuna basın. Salt-okunur seçeneğini işaretleyin ve onaylayın.

Sıra geldi unsigned programları imzalamaya.
    Ekte bulunan Mobile Signer v1.03 OS9.sisx programını cihazınıza yükleyin.
    İmzalamak istediğiniz unsigned programı cihazınıza gönderin "C:" veya "E:" sürücüsüne kopyalayın. Mobile Signer programını açın ve imzalayacağınız programı "Sis File" kısmından seçin. Daha sonra "Options-SelfSign" 'i seçin. Programınız imzalanmış olacaktır. Artık bu programı yükleyebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gerek bir nokta da imzalayacağınız program isminin Türkçe karakterlerden oluşmamasına ve uzantısının sis olmasına dikkat edin. İmzalanan program aynı isimle sadece uzantısı sisx şeklinde olacaktır.

Bu kadar!

Şimdi istediğiniz unsigned uygulamayı ekteki sertifika ile imzalayarak yükleyebilirsiniz.

Herhangi bir PC tabanlı imzalama uygulaması ile de imzalayıp cihazınıza yükleyebilirsiniz. İmzalarken "Leftup_CertKey.rar" dosyasındaki "Leftup_Cert.key" ve "Leftup_Cert.cer" sertifikalarını kullanmalısınız.

Not: Asıl iş "00000001" dosyasını gerekli klasöre kopyalamakta yatıyor. Tabii imzalama işlemi için de ekteki sertifika dosyasını kullanmalısınız.

Lütfen izinsiz başka yerlerde paylaşmayın...
    (RealCeday by CEPTEAM)

Gerekli Dosyaları İndirin

Bu anlatım NEWMAN için yapılmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realceday -- 7 Eylül 2008; 1:12:53 >

• Hocam ilk olarak teşekkürler bu paylaşım için.Bu yöntemin riski var mıdır ?? Varsa yüzde kaçtır ??

Birde bu sistem klasörlerine erişebildiğimize göre benim bir sorum olacak ama n95 hakkında değil.n95 kullanıcılarının affına sığınarak burda sormak istiyorum.N82 de otomatik resim döndürme bekleme ekranında dönmüyor ve rotateme nin yeni sürümüyle de bir de sağa dönmüyor.Bu engellemeyi nasıl kaldırabiliriz yada kaldırmak mümkün müdür ???

Teşekkürler cevap için şimdiden
  • 
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.