Şimdi Ara

## Shuttle'den Yeni SFF: XPC Prima SP35P2 Pro ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Shuttle'den Yeni SFF: XPC Prima SP35P2 Pro ##

Özellikle oturma odalarını hedef alan ve SFF (Small Form Factor) bilgisayarların en büyük destekçisi Shuttle yeni bir modelini daha duyurdu. Firmanın anons ettiği yeni modeli XPC Prima SP35P2 Pro Intel platformu için hazırlanan ve güncel teknolojileri üzerinde barındıran üstelik Shuttle'ın da son derece iddialı olduğu bir model.

Intel'in P35 Express / ICH9R yonga setini paketini kullanan XPC Prima SP35P2 Pro bu sayede Intel'in Core 2 Quad, Core 2 Duo E6000/E4000, Pentium Dual-Core E2000, Celeron 400 serisi gibi en yeni ve güncel işlemcilerini desteklmenin yanı sıra 1333MHz FSB ve 45nm desteğine de sahip. Firmanın üzerinde durduğu öneli özelliklerden bir diğeriyse OASIS Cooling adı verilen soğutma teknolojisi. Zira Shuttle bu soğutma teknolojisi ile overclock konusunda da kullanıcılara şans tanıdığını ifade ediyor.

Firmanın bir diğer iddiası ise güç kaynağı noktasında karşımıza çıkıyor. Zira firma kullanılan %80+ verimlilikte çalışan güç kaynağı ile mevcut pek çok güç kaynağına göre, yaklaşık %33 daha iyi enerji verimliliği sağladığını ifade ediyor.

Shuttle XPC Prima SP35P2 Pro'nin genel özellikleri,

* Intel P35 Express / ICH9R
    * Intel Core 2 Quad, Core 2 Duo E6000/E4000, Pentium Dual-Core E2000, Celeron 400 serisi işlemcilere destek
    * OC ile 1066MHz'e bellek desteği sunan çift DIMM slotuile 8GB'a ladar bellek kullanımı
    * 8-kanal yüksek tanımlı ses
    * 1x PCI-E X16, 1x PCI, 1x Mini-Card
    * Gigabit LAN
    * 2x Firewire, 8x USB 2.0
    * 4x SATA2, 2x eSATA
    * USB Speed-Link teknolojisi
    * Parmak izi tanıma teknolojisi
    * 400-Watt PSU
    * 325x210x220mm

• gerçi kimse ku kasada ramlere o.c yapmaz kasa o tür uygulamalar için musait deil keşke bide kumandalı digital ön panel olsaymış daha ii olurmuş
  • o/c den daha çok media center pc amaçlı kullanılmak üzere üretiliyor.
  • en sonunda kasayı satıp böyle bir sistem toplayacağım ama bakalım ne zaman...
  • Shuttle çok iddaalı kasalar ve kartlarla geliyor ama fiyatların yanına yaklaşılmıyor genelde. Bir dönem çok istemiştim fakat tek bir kasa ve dahili anakart fiyatı, tüm bir sistemden daha pahalıydı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Matruşka

Shuttle çok iddaalı kasalar ve kartlarla geliyor ama fiyatların yanına yaklaşılmıyor genelde. Bir dönem çok istemiştim fakat tek bir kasa ve dahili anakart fiyatı, tüm bir sistemden daha pahalıydı.

+1
  • Ben yaklaşık bir yıldır Asus S-presso kullanıyorum. Pentium IV yerine Celeron işlemci kullandım az ısınsın diye. Avermedia TV kartı var üzerinde. Media Center destekli. Ön panel dokunmatik. Uzaktan kumanda ile açılıp, media center kullanılıp kapatılabiliyor. AGP slotu var, onboard ekran kartını iptal ettim. Şu an Counter Strike Source, Most Wanted v.b benzeri oyunları rahatlıkla oynatıyor. 1 GB ram ve 120 GB sabit disk var. Gece gündüz açık. Resmen kulaklarım rahat etti aldığımdan beri..
    İşte resmi..

İyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 9 Eylül 2007; 21:18:40 >

• Dizaynlarda gelişme yok, silverWolf seninki daha güzel bence. Benim favorimde HTPC, zalman ve silverstone
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Dizaynlarda gelişme yok, silverWolf seninki daha güzel bence. Benim favorimde HTPC, zalman ve silverstone

Açıkçası ben dizaynı çok önemsemiyorum içerik benim için daha önemli. Shuttle da güncel sistemler çıkarıyor. Yani zamanını iyi kullanıyor. Burada bahsi geçen sistemde orta seviye bir oyuncuyu çok uzun süre tatmin edebilir. Tamam, yenilik yok gibi ama dizayn da kötü değil, zaten zamanına göre iyiydi Ama yine de bu bir zevk meselesi. Mesela sevgili Winter sizin de zevkiniz oldukça değişmiş, bir dönem ev pclerinde dev sunucu kasaları gözdenizdi, şimdilerde HTPC

• Zevk meselesi tabi
    Uzun süredir aklımda aslında Matruşka, ama Kasım sendromu var işte
    Alcaz artık üç beş tane

Zalman 160XT

Silverstone LC 16M

Silverstone LC18

• Bu yeni HTPC ler bana eski deck sistemleri hatırlatıyor. Büyük, ağır, büyüklü küçüklü düğmecikler ve şatafatlı
  • Tabi janım öle zaten. Büyük camdan bir masa,ampfi,pc,tv sistemi bi arada
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Tabi janım öle zaten. Büyük camdan bir masa,ampfi,pc,tv sistemi bi arada

•  ## Shuttle'den Yeni SFF: XPC Prima SP35P2 Pro ##

Büyük???
  • quote:

Orjinalden alıntı: silverWolf

Ben yaklaşık bir yıldır Asus S-presso kullanıyorum. Pentium IV yerine Celeron işlemci kullandım az ısınsın diye. Avermedia TV kartı var üzerinde. Media Center destekli. Ön panel dokunmatik. Uzaktan kumanda ile açılıp, media center kullanılıp kapatılabiliyor. AGP slotu var, onboard ekran kartını iptal ettim. Şu an Counter Strike Source, Most Wanted v.b benzeri oyunları rahatlıkla oynatıyor. 1 GB ram ve 120 GB sabit disk var. Gece gündüz açık. Resmen kulaklarım rahat etti aldığımdan beri..
    İşte resmi..

İyi çalışmalar

Sevdim bu ufak şeyleri bence daha güzel gözüküyorlar.. oturma odasında aynı zamanda deoratif de durur bu

• Ben kaybederim bunu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Büyük???

Benim büyükten kastım farklı bir durumdu şöyleki;

Eski profesyonel deck, receiver sistemleri bilirsiniz. Haddinden fazla büyüktür. Bir dolu düğmecik vardır. Arkada bir dolu giriş çıkış vardır. Ve bakınca "hmmmm" dersiniz büyüklüğünden ve alengirli yapısından dolayı cezbeder Halbuki o giriş çıkışların kaçını kullanacaksınız Ama profesyonel bir alette böyle olmalı, uzman olduğu her konuda o kesime hitap edebilmeli. Şimdiki HTCP ler de onları andırıyor. Tabiki büyüklüğü arkadaki giriş çıkış ve oluşturduğu elektronik yapıdan değil içine gireceği pek çok ekstra parçadan kaynaklanıyor. Ama bu tür cihazlara tutkulu olanlar(Örnek Winter) için müthiş bir görüntü arz ediyor. Hatta çok daha profesyonel bir yapıya sahip. Sonuçta içine ne takarsanız o şekle bürünüyor

Denon un bir receiveri. Yukarıdaki Silverstonelara benzemiyor mu?

Not: Bu foruma büyük imaj koymak deveye hendek atlatmak kadar zor

• Büyüklük derken decklerin normal micro sistemlere göre büyüklüğünü kastetmiş Matruşka. Benzerlik cezbedici,tek fark htpcde ön taraf deck ve ampfilerde arka taraf önemli benim için
  • Bu arada Aerocool un bu kasasının ve bir de Lian Li nin buna benzer V300B üstüne baya bir sistem düşünmüştüm ama düzgün bir anakartlar uyduramamıştım bir türlü . Shuttle bu açıdan çok iyi. Çıkardığı anakartlar çok kaliteli. Hızaştırma için düşünülmese bile üzerine takılacak parçalar fazlasıyla iş görür nitelikte. Güç kaynaklarıda eskisi gibi kötü değil. İntelin 2xxx ve 4xxx serileri güce fazla yüklenmeden ciddi hızaştırımları yapabiliyor. Şöyle güzel bir ekran kartı ve bir uydu kartıyla her işi görür, az yer kaplar ve estetik açıdan görülmeye değer bir sistem oluşturmamak için tek neden maliyet olsa gerek

• quote:

Orjinalden alıntı: Matruşka

Bu arada Aerocool un bu kasasının ve bir de Lian Li nin buna benzer V300B üstüne baya bir sistem düşünmüştüm ama düzgün bir anakartlar uyduramamıştım bir türlü . Shuttle bu açıdan çok iyi. Çıkardığı anakartlar çok kaliteli. Hızaştırma için düşünülmese bile üzerine takılacak parçalar fazlasıyla iş görür nitelikte. Güç kaynaklarıda eskisi gibi kötü değil. İntelin 2xxx ve 4xxx serileri güce fazla yüklenmeden ciddi hızaştırımları yapabiliyor. Şöyle güzel bir ekran kartı ve bir uydu kartıyla her işi görür, az yer kaplar ve estetik açıdan görülmeye değer bir sistem oluşturmamak için tek neden maliyet olsa gerek

Aerocool M40'a MikroATX anakartlar takılabiliyor, Shuttle'ın SFF'si daha küçük ama anakartı değiştirilemiyor.
    Intel işlemcili bir sistem kurmak istediyseniz MikroATX olup da iyi özellikte olan pek anakart yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.