Şimdi Ara

@@ Ölüm döşeğinde UFO itirafı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amerikalı eski bir askeri yetkili: 60 yıl önce New Mexico'da düşen UFO'yu ABD ordusu gizledi.

Amerikalı eski bir askeri yetkili, 60 yıl önce ABD’nin New Mexico eyaletindeki Roswell askeri üssü yakınlarına düşen cismin içinde uzaylı cesetleri de bulunan bir UFO olduğunu ve bunların Amerikan ordusu tarafından gizlendiğini ölüm döşeğinde itiraf etti.

O dönemde üssün halkla ilişkiler subayı olan ve geçen yıl ölen Teğmen Walter Haut, ölümünden sonra açılmak üzere yazdığı mektupta, ABD ordusunun birçok teknolojiyi bu "kazada" ele geçen dünya dışı uzay mekiğinden aldığını iddia etti.

O zamanlar UFO iddialarını yalanlayan Haut, mektubunda üs komutanı Albay William Blanchard’ın kendisini 84. no’lu hangara götürdüğünü, 5 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde, yumurta şeklindeki metalik uzay mekiği ile 120 cm boyunda, büyük kafalı iki uzaylı cesetini gösterdiğini yazdı. Haut, yufka kadar ince olmasına rağmen demirden daha sert duran malzemenin dünya dışından geldiğine emin olduklarını söyledi.

Haut, mekikten elde edilen üstün teknoloji sayesinde gece görüş gözlükleri, lazer, entegre çip, casus uçak, Kevlar tipi kurşun geçirmez malzeme gibi ürünlerin geliştirildiğini iddia etti. Roswell UFO’suyla ilgili iddialar şimdiye kadar hep reddedilmişti.

Vatan

• Ben hala inanmıyorum
  • Pek çok kişi bunu biliyordur zaten bende öyle tahmin ediyorum bu abd herzamanki gibi saman altından su yürütüyor.
  • bizde sans yokki bizim buralarada dussun..ama bizimkler hemen dunyaya salar sonra bush alır elimizden yine bi işe yaramaz..
  • Gerçek olsaydı çok daha büyük yankı uyandırırdı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Really

Gerçek olsaydı çok daha büyük yankı uyandırırdı.

Bencede, boyle bir olayı saklayamassınız.
  • bende inanmıyorum,beni götürüp gösterseler bile inanmam,bu ufo abd ye düşmekle şansını kaybetmiş zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozas

Haut, mekikten elde edilen üstün teknoloji sayesinde gece görüş gözlükleri, lazer, entegre çip, casus uçak, Kevlar tipi kurşun geçirmez malzeme gibi ürünlerin geliştirildiğini iddia etti. Roswell UFO’suyla ilgili iddialar şimdiye kadar hep reddedilmişti.

Olayın düzmece olduğunu anlamak için bu cümle yeterli bence.
    Işığın dalgacık ve parçacık yapısı iyiden iyiye tanımlanmaya başladıktan sonra zaten Lazerin yolu açılmıştı.
    Yani bilimsel gelişmelerin doğal sürecine bakılınca Lazer hiçte öyle uzaydan gelmiş, bilimi altüst eden bir buluş gibi durmuyor.
    Üstelik bilimsel buluşların 2. dünya savaşından sonra patlama yapmasından daha doğal birşey olamaz. Hem Sovyet-ABD rekabeti hem de savaş sırasında Nazilerin bilimsel çalışmaları bu patlamaın asıl nedenini oluşturuyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

quote:

Orjinalden alıntı: ozas

Olayın düzmece olduğunu anlamak için bu cümle yeterli bence.
    Işığın dalgacık ve parçacık yapısı iyiden iyiye tanımlanmaya başladıktan sonra zaten Lazerin yolu açılmıştı.
    Yani bilimsel gelişmelerin doğal sürecine bakılınca Lazer hiçte öyle uzaydan gelmiş, bilimi altüst eden bir buluş gibi durmuyor.
    Üstelik bilimsel buluşların 2. dünya savaşından sonra patlama yapmasından daha doğal birşey olamaz. Hem Sovyet-ABD rekabeti hem de savaş sırasında Nazilerin bilimsel çalışmaları bu patlamaın asıl nedenini oluşturuyor.

abd, dünyadan ve onun gerçeklerinden öyle uzak ki,öyle cahil ki,
    herşeyi hollywood filmlerindeki gibi zannediyor,ve onlara benzetmeye çalışıyor,
    kaba tabirle,kendisi çalıp kendisi oynuyor

• "Mektubu yan yatır veya ufo değil kedidir o" demelerini bekledim, gelmeyince ben yazayım dedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dellci

"Mektubu yan yatır veya ufo değil kedidir o" demelerini bekledim, gelmeyince ben yazayım dedim

Nedir bu yan yatır olayı yav?
  • belki ufo gerçeği olmayabilir ama ben kainatta başka canlıların olabileceği gezegenler niye olmasın diyorum.
  • Geçen gün History Channel'da bununla ilgili bir belgesel vardı bu olayı kanıtlıyan belgelerin Amerikan hükumeti tarafında değiştirildiğini filan anlatıyordu.
  • ben bu kısa boylu koca kafalı canlıların olduğuna inanıyorum
    nasıl ki dünya sadece bizim gördüklerimizden ibaret değilse,bizim görmediğimiz bilemediğimiz şeyler ile dolu ise bizim dünyamızın dışında da muhakkak ki birileri,birşeyler yaşıyordur diye düşünüyorum
  • Nedense bu ufolarda hep Amerikaya düşüyor.İlginc bir durum. Hepsi palavra bunların
  • quote:

Orjinalden alıntı: EneRGy.

Nedense bu ufolarda hep Amerikaya düşüyor.İlginc bir durum. Hepsi palavra bunların

yoo rusyada da kaza oldu diyorlar tabi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nihonjin

Nedir bu yan yatır olayı yav?

Teknik Yardım bölümünde doğmuş Gereksiz Mesajlar başta olmak üzere bir çok bölümde sıkça kullanılan bir DH deyimidir. Çıkış hikayesi rivayetlere göre; bir gün teknik yardımda çok saçma bi konu açılır ancak konu sahibi bu konuda diretir saçma olduğunu kabullenmez. manyak nickli üye de (şu an sonsuz gün uzaklaştırılmış) yarı şaka yarı sinirle 'kasayı yan yatır hallolur' yazar. Konu sahibi de bunu ciddiye alıp dener ancak sonuca ulaşamaz, bunu aynı konuda belirtmesi üzerine makaraya alınır ve farkında olmadan bir DH efsanesini yaratır.

ssaamm / DHA - Gereksiz Mesajlar.
  • bir ufo dan elde edilecek bilgi ile (gece görüş gözlükleri, lazer, entegre çip, cAsus uçak, Kevlar ) bunlardan daha üstünleri üretilmeli idi.

teknolojik gelişmelerin tarihsel orantısına bakınca aslında şuan gelinen nokta düşük bile sayılabilir bence...

mesela bilgisayar teknolojisi aklıma hep daha hızlı gelişmeyi getiriyor.

yani bilgisayarın icadından sonra bilgisayarın icadına kadar olan gelişmelerin çok daha kısa zamanda daha fazlası olarak dönmesini düşünürüm.

öylede oluyor zaten,son 30 yılda yapılan teknoloji,geçmişte yüzyıllar süren yeniliklere göre daha kolay olmuştur.gelecekte hep öyle gidecektir,doğru orantılı olarak.her yeni buluş çok daha hızlı teknolojik gelişmeleri sunacaktır....

ufolara gerek yok.!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: fogoh

quote:

Orjinalden alıntı: EneRGy.

Nedense bu ufolarda hep Amerikaya düşüyor.İlginc bir durum. Hepsi palavra bunların

yoo rusyada da kaza oldu diyorlar tabi..

uşağı unutmayalım arkadaşlar

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.