Şimdi Ara

Madenciler bu sefer de oyuncu dizüstülerine hücum ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
2
Favori
10.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Madenciler bu sefer de oyuncu dizüstülerine hücum ediyor

Hali hazırda yaşanan stok sıkıntısı şiddetli bir şekilde devam ederken gelen haber madencilikle ilgili akıllara gelmeyecek dizüstülerle ilgili.

Madenciler bu sefer de oyuncu dizüstülerine saldırdı

Son dönemde hedef kitlesinin aksine madencilere satılan ekran kartları nedeniyle oyuncuların canı bir hayli sıkkın. Çin’den paylaşılan görüntüler bu kadarı da olmaz dedirtti. Madencilerin RTX 3070’li dizüstüleri toplu alarak ekran kartlarında olduğu gibi kripto para kazma çiftliği kurduğu görülüyor.

Akıl ermeyen tablo Nvidia’nın hem fiyatların düzenlenmesi hem de stok sıkıntısı yaşanmaması adına bir şey yapıp yapmadığını sorgulatır düzeyde.

Diğer taraftan Çin’de Nvidia’nın iş ortaklarının fabrikaları önünde sıraya giren madencilerin firmalardan genellikle MSRP’nin 1/3’ü daha fazla ödeyerek ve hatta garantisiz bir şekilde ekran kartlarını topluca aldığı iddia ediliyor.

Madencilerin zahmetsizce gelir elde ederken Nvidia’nın iş ortaklarının ekran kartlarından daha fazlasını kazanmasını sağlayan bu alışverişten zararlı çıkan tek taraf oyuncular. İşin daha da kötü tarafı ise stok sıkıntısının ne zaman düzeleceğinin cevabı şu anda tahminden ibaret.

Elektrik Starbucks'tan

Son olarak bir içerik üretici Starbucks'a giderek durumun geldiği noktayı ironik hale getirmiş. Oyuncu dizüstüsünü prize takan kullanıcı yaklaşık 2 saatlik süre sonunda tükettiği kahvenin ücretini dizüstüsünün kahvesini yudumlarken kazdığı ether ile çıkarabilmiş.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/chinese-gpu-miners-are-now-bulk-buying-geforce-rtx-30-laptops-to-mine-ethereum

• Anlamayan arkadaşlar için "Nvidia iş ortaklarının fabrikaları" derken MSI, Asus, Gigabyte benzeri markalardan bahsediliyor. Siz kart bulmak için bir tarafınızı yırtarken birileri binlerce Asus Strixle MSI Suprimle mining yapıyor.

Bende hala 3080 Strix yada FTW3 kovalıyorum, çünkü istediğimiz kartı değil bulabildiğimizi alıyoruz bu devirde.

Eskiden minerlar oyuncular için üretilen kartları alırlardı, şimdi sanki oyuncular minerlar için üretilen kartların peşinden koşuyor gibi bir durum oluştu.

• ya hayır bunu ellemeyin bari yeter

• Madenciliğin ana vatanı ''Çin'' ve K.Kore zaten adamlar sayısal bazlı ( virüs bazlı ) piyasanın ve insan hayatının her türlü içine etmeye devam ediyorlar.

Reddit Çin tabanlı depo boyutunda toplu özel madencilik sistemlerini gördükçe içimden her türlü küfürü ediyorum ama düzelmez kapitalist sistemde bu olay üreten ve satanın işine geliyor. Olan yine ev kullanıcısı kısaca bireysel kullanıcıya patlamakta her türlü giren çıkan bu kesime oldu olacak.

• oha be edep yahu , eth artık kazılmayacak diyorlardı ne zaman o olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptoplardan bile kar edilebiliyorsa, ekran kartı almayı uzunca bir süre unutalım biz.

• Siz dua edin konsollardan kazmanın yolunu bulmasınlar 😁
  • Çok ciddi sıkıntı yalnız bu. Şimdi üretici kısa vadede ürettiğini satacak olsa da bu cihazlar garanti süreleri bitmeden bozulacaklar, oyunculara erişemedikleri için oyuncular başka alternatiflere yönelip tekrar satın almayacaklar derken üreticiye daha büyük zarar olarak dönecek bunlar.

Pandeminin etkileri yeni yeni başlayacak, nvidia zaten gddr6x'ten dolayı üretim sıkıntısındaydı kısaca bu durum yıllar sürebilir. Konsol alacak, pc toplayacak ya da upgrade yapacak arkadaşlara sabır diliyorum.
  • Su ise bak, cafe sana ihtiyaclarin icin elektrik imkani sunuyor sen kripto para madenciligi yapiyosun. Oldu olucak akü doldur sat. Kripto paralar sacma sapan bi hal aldi.
  • Bunlar yakında evimizdeki bilgisayarları da toplayacaklar.

• teknoloji terörü resmen

• Hey beee bir de telefonlara saldırın tam olsun s21 p40 12pro lar işinizi görür hernalde.

Kankisini arıyor biri, kanki açamıyorum şuan maden kazıyor benim telefon dedikleri günler yakın gibi. ;)

• Çip üretim sıkıntısının sebebi de bunlar.. bitcoine çok ciddi savaş açması lazım tuketicilerin yoksa onlar zengin olacak diye gerçekten cihazlara ihtiyaçı olanlar mağdur oluyor..

Cihazlari geçtim sıkıntı otomobilleri bile etkileme düzeyinde

• Anlamayan arkadaşlar için "Nvidia iş ortaklarının fabrikaları" derken MSI, Asus, Gigabyte benzeri markalardan bahsediliyor. Siz kart bulmak için bir tarafınızı yırtarken birileri binlerce Asus Strixle MSI Suprimle mining yapıyor.

Bende hala 3080 Strix yada FTW3 kovalıyorum, çünkü istediğimiz kartı değil bulabildiğimizi alıyoruz bu devirde.

Eskiden minerlar oyuncular için üretilen kartları alırlardı, şimdi sanki oyuncular minerlar için üretilen kartların peşinden koşuyor gibi bir durum oluştu.

• İlahi adelet işte ben pahalı diye alamıyorum onlar olmadığı için alamıyor

• Cep telefonlarına da saldıracaklarmış. Kapınızı iyi kilitleyin, yakında yatak odamıza bile girer bunlar.

• Mokunu çıkartmak deyimi tamamiyle uyuyor valla.

• E bu kadar iş yapıyorsa ben de kazmaya başlayayım Ethereum. 1050Ti ile ne olursa... :D

• labtek38 kullanıcısına yanıt
    konsolla işim yok benim, keşke konsollarda kazsalarda bilgisayarı bıraksalar.

• Üstelik bir de pandemi zamanı, arzın az olup talebin patladığı bu zamanda çok kötü. Bu işe devletlerin ve şirketlerin el atması şart. Gerçi şirket kârıyla, devlet vergisiyle her türlü kazanıyor da olan yine son kullanıcıya oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.