Şimdi Ara

Netflix belgeselinde Bayraktar TB2 gururu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
4.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix belgeselinde Bayraktar TB2 gururu

Türk Savunma Sanayii’nin gururu haline gelen Türk İHA’ları sadece sahada değil televizyon ekranlarında da boy gösteriyor. Netflix belgeseli Casusluk Sanatı’nın ilk bölümünde Bayraktar TB2 sürprizi vardı.

Casusluk Sanatı nedir?

Netflix orijinal dizisi olan Casusluk Sanatı insanlık tarihi boyunca istihbarat elde edebilmek için başvurulan birbirinden ilginç ve şaşkınlık verici yöntemlere odaklanıyor. Bunlardan birisi de gökyüzü odaklı takip.

Ayrıca Bkz.Haftaya BİM marketlerde Voit akıllı koşu bandı, A101 marketlerde Xiaomi Mi Stick var

Dizinin Gözetim Teknolojileri ve Gökteki Göz adındaki birinci sezon ilk bölümünde gökyüzünden yapılan istihbarat çalışmaları anlatılıyor. 22.-23. dakikalarda uydulardan ve insansız hava araçlarından bahsederken Bayraktar TB2 hava aracımız kalkış esnasında görüntüleniyor.

Türk İHA’ları sadece sınır operasyonlarında değil farklı cephelerde de düşmana korku salıyor. Azerbaycan-Ermenistan savaşında İHA’lar 1 milyar dolar civarında Ermenistan askeri ekipmanını imha etmişti. Pek çok ülke İHA satın almak için adeta sıraya girmiş durumda.

• Arkadaşlar biz aptal değiliz. Herşeyi başarabiliriz yeterki insanlara özgürlük ve güvence verelim. Herkesin hayat tarzını koruyan, hukukun üstün olduğu, siyasi irade kimse onun borusu ötmediği,açığı, kapalıyı, içeni ve içmeyeni koruyan, ifade özgürlüğü sağlayan bir hukuk sistemimiz olsa nitelikli beyinler gitmez bu ülkeden.

İnsanların üretkenliği özgür olduğu ortamda artar. Günümüze neden ABD yön veriyor hiç düşündünüz mü? İnsanlar kendini özgür hissediyor, özgür hissettiği yerde de istediği hedeflerini başarıyor. İnsanların boğazını sıkmayı bırakın...

Atatürk'ün yanlışlarını konuşmaya ne zaman cesaret edebileceksiniz acaba merak ediyorum.

Bak ne güzel "Abdulhamid han da hataları ve sevapları ile bir insandı" diyebiliyorsunuz çok rahatça. Gerçi amcasının oğlu gibi "Abdulhamid varya bizi ha o işte" gibi yazmış ama olsun neyse artık idare etcez artık hakaret etmemiş en azından.

Şimdi hemen savunmaya geçip "konumuz Atatürk değil, Atatürk düşmanlığı yapmayın" falan diceksiniz bana ama yeri gelince ben de sordum işte.

• Havadan İHA ile 7/24 takip yapabiliyorsun hedefleri doğrulandığında ise üslerden öldür emri ile istenmeyen can kaybı yaşatmamak için doğru yeri bekleyip öldürebiliyorsun.
  • Ermeni ve Yahudi lobisi bu konuda daha iyi projeksiyon belgesel sunup BAYRAKTAR'ı gölgeler.

Bayraktar grubun yaptığı icraatleri başarılı bulup ve aynı zamanda abartı bulsam da (TÜSAS ın ürettiği daha iyi olan ANKA var. Siyasete girmek istemiyorum.) itinayla belgeseli oluşturulan projeksiyon olsa bile daha da iyi olabilirdi.

• Selçuk bayraktar bu ülkenin parlayan yıldızlarından biridir türk bayrağına katkısı çoktur helal olsun.
  • Arkadaşlar biz aptal değiliz. Herşeyi başarabiliriz yeterki insanlara özgürlük ve güvence verelim. Herkesin hayat tarzını koruyan, hukukun üstün olduğu, siyasi irade kimse onun borusu ötmediği,açığı, kapalıyı, içeni ve içmeyeni koruyan, ifade özgürlüğü sağlayan bir hukuk sistemimiz olsa nitelikli beyinler gitmez bu ülkeden.

İnsanların üretkenliği özgür olduğu ortamda artar. Günümüze neden ABD yön veriyor hiç düşündünüz mü? İnsanlar kendini özgür hissediyor, özgür hissettiği yerde de istediği hedeflerini başarıyor. İnsanların boğazını sıkmayı bırakın...

• 2023’e dogru adim adim..
  • blue7 kullanıcısına yanıt
    Bu sefer biz donlarını alacağız, çünkü İngiltere bizden Bayraktar SİHA almak istiyor. Sen bi donuna dikkat et almasınlar.

• blue7 kullanıcısına yanıt

Hoşgeldin kanka Netflix belgeselinde Bayraktar TB2 gururu 

• Oğuzhan/ kullanıcısına yanıt

Sende hoşgeldin bir parmak bal Netflix belgeselinde Bayraktar TB2 gururu 

• BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt
    ABD’de sektörde rekabet yaratmak için birden fazla şavaş uçağı üreten şirketi destekliyor ve alım yapıyor ( Boeing ve lockheed martin ).

Bizde anladığım kadarı ile benzer bir yöntem uyguluyoruz ki bence iyi sonra böyle güzel tartışmalar oluyor Anka mı iyi TB2 mi iyi diye ABD benzeri bir tartışma oluyor.

Bu arada iki firmadan da alıyoruz 23 Anka ve 107 TB2 var şu anda aktif alınmış.

Anka daha pahalı ve yeni bir ürünmüş TB2 2014’de Anka 2018’de hazır olmuş. İlk Anka geldiğinde 42 TB2 varmış zaten. Anka özel durumlarda kullanılıyor pahalı olduğu için.

“"Bayraktar TB2 kuvvetlerin basit taktik harekat gerekliliklerini sağlar. Keşif, gözetleme, silahlı taarruz bunlara örnek olabilir.

TB2’nin sahip olmadığı bazı özellikler ANKA'da bulunuyor; uydu kontrolü, SAR radarı, Sıgınt (istihbarat) kabiliyeti gibi bazı özel gereklilikler söz konusu olduğunda ANKA tercih ediliyor".

Demiş Turan Oğuz diye biri.

• Netflix belgeselinde Bayraktar TB2 gururu
  • Bu iktidar zamanında yapılan en başarılı iş, terörle silahlı mücadelede atılan bazı doğru adımlardır.
    Adamlardan tiksiniyorum. Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaket olduklarını düşünüyorum. Ama Doğu'da profesyonel askere geçilmesi ve bu teknolojik silahlar, doğru yatırımlardı.

Tabi şunu unutmayın : Bayraktar belgeselinde gördüğünüz mühendisler, sizin gibilerin nefret ettiği Boğaziçi gibi okullardan mezun, aydın insanlar.
    Öyle osuruktan, retro isimli çakma okulları bitirmiş, tuğralı, Abdülhamit'li tipler değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende345 kullanıcısına yanıt

he janım janan abla gibi tipler değil. vatan memleket sevdalıları bu katil devlet diye bağıranlar.Netflix belgeselinde Bayraktar TB2 gururu 

• Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaket yapılan herşeye itiraz eden zihniyettir.

• " iti qovan "

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.