Şimdi Ara

Mosso Legarda 1621 MSM V

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nakit 650 ₺'ye mosso 1621 almayı düşünüyorum. Başlangıç seviyesi için uygun bir bisiklet ve fiyat mıdır?
    http://www.mossobisiklet.net/Mosso-LEGARDA1621-MSM-V

Konuyu açtığım tarihten 1 hafta sonra bisikleti satın aldım.

Toplam 850 TL-6 taksitle (Kargo dahil, eve getirdiler)

Paket içeriği;
    -Bisiklet
    -Ayaklık
    -Kilit
    -Pompa
    -Zil
    -Ön ve arka aydınlatma
    -Ön ve arka Çamurluk
    -Araç taşıma kiti

Aksesuarlar çok kaliteli malzemeler değil. Dışarıdan toplasam 100-150 Tl arası bir değeri olurdu. Pazarlık esnasında satıcı daha aşağı düşmemek için aksesuarlar da bizden olsun dediğinden dolayı satın aldım şimdilik işimi görüyor.

Zamanla konuya gerekli eklemeleri yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baytar -- 31 Mayıs 2016; 12:36:31 >

• Öncelikle binme amacını belirle nerede ve nasıl bineceğini belirle ki ona göre bir bisiklet aldığından emin ol.Bu bisiklet bir dağ bisikleti, süspansiyonları var ve bu yüzden ağırdır.
    Yok ben sadece düz yoldayım, süreceğim yollar bozuk değil çukurlu topraklı değil diyorsan yol bisikleti alman senin açından daha faydalı olur.Hem hafiftir hem daha fazla yol yaptırır.

Dağ bisikletini ben gibi her yerde kullanırsan bir süre sonra bezdirir ağırlığından ötürü.Ben de yakında yol bisikletine geçeceğim zaten.

Bisiklet ortalama olarak iyi.Mosso markasını gördüm,duydum ama kullanmadım bu yüzden pek bir bilgim yok.Vites modeli biraz eski sürüm.Selesi de bir hayli önem taşıyor çünkü sürekli üstüne oturacaksın rahat olması gerekiyor.

Ben bunu alır eskitip yenisini alırım diyorsan ortalama bir bisiklet olarak geçer not alır.
  • TheDenier kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Aslında Carraro 224 ya da 225 düşünüyordum. Ama bir tanıdık vasıtası ile çok uygun fiyata Mosso alabilme şansı doğdu.

İstanbul'da şehir içinde ulaşım amaçlı kullanacağım bisikleti. 13 kg lik ağırlığı var, sınıfı içinde belki de en düşük ağırlıklardan. Takip edebildiğim kadarıyla selesi rahat bir bisiklet yok :p mecburen jel kılıf alacağız.
    Hani biraz da Uygun fiyatlı bir şey alıp hevesimi test etmek istiyorum yani aktif kullanabilecek miyim? Dişe dokunur bir yol bisikleti en az 1000-1200 ₺ gibi.

Cuma günü bayiye gideceğim, elindeki yol bisikleti seçeneklerini de değerlendiririm.
  • Mosso 1621 msm v satın aldım. Bugün yarın gelecek.
    Zamanla konuyu editleyeceğim. Umarım hevesimi kaçırmaz.
  • Hayırlı olsun öncelikle, bende gecen hafta itibariyle kurulumunu yaptirip bu bisikleti kullanmaya basladim.Dikkatimi ceken eksileri, lastikleri eşantiyon gibi,selesi rahat bisiklet bende gormedim dediginiz gibi, ki bu da degil.Onun haricinde gercekten memnunum şimdilik.Fren pabuclari biraz sert onları degistirecegim.20" 29 jant olanı tercih ettim ebatlarıma gore.Kısacası ben memnunum tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sukrucan_20 kullanıcısına yanıt
    Valla lastikler benim de kafamı kurcaladı aslında alırken
    Bir süre kullanayım bakalım gittiği yere kadar sonra bakarız. Bu arada ne renk tercih ettiniz? Black Edition benim çok hoşuma gitti, arabam da siyah bsiklet de siyah
  • Tabi renk durumu tamamen zevk meselesi, mavi siyah olanı hoşuma gitti benim.

• @Baytar

Ben de sizinle aynı durumdayım carraro sportive 224 alacaktım fakat son anda bu bisikleti fark ettim. Son durum nedir memnun musunuz bisikletten?

@sukrucan_20

Lastikler bisiklette büyük önem taşıyor. Lastikleri değiştirdiniz mi?
  • Seza kullanıcısına yanıt
    Su an bisikletle geziyorum ;)
    Bit bisiklet gecmisim olmadigi icin carraroyla ya da baska bir bisikletle arasinda nasil bir fark olur bilemiyorum ama 1 aydir gayet rahat sorunsuz bir bicimde kullaniyorum. Spora gidiyorum, sahile iniyorum vs. Gunde 15 km yaptigim oluyor haftada 3 4 gun kullanıyorum. Baslangic icin fiyatina gore hic fena sayilmaz.

• Ben dün hidrolik frenlisini aldım , bugün 3-4 km kullanabildim , ilk izlenim olarak vites geçişleri güzel görüntüsü süper (kırmızı siyah) ancak yokuşlarda çok zorladı beni ; 27 vites bir bisiklet tercih etmediğim için biraz pişman oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: baytar

Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Aslında Carraro 224 ya da 225 düşünüyordum. Ama bir tanıdık vasıtası ile çok uygun fiyata Mosso alabilme şansı doğdu.

İstanbul'da şehir içinde ulaşım amaçlı kullanacağım bisikleti. 13 kg lik ağırlığı var, sınıfı içinde belki de en düşük ağırlıklardan. Takip edebildiğim kadarıyla selesi rahat bir bisiklet yok :p mecburen jel kılıf alacağız.
    Hani biraz da Uygun fiyatlı bir şey alıp hevesimi test etmek istiyorum yani aktif kullanabilecek miyim? Dişe dokunur bir yol bisikleti en az 1000-1200 ₺ gibi.

Cuma günü bayiye gideceğim, elindeki yol bisikleti seçeneklerini de değerlendiririm.

Yanı sınıf derken dağ bisikleti sınıfı manasındamı ?

• PentiumR kullanıcısına yanıt
    1621 bir mtb değil, ama bir yol bisikleti de değil. Karma şehir bisikleti tarzında. tek amötisörlü, kilitlenebilir maşalı, orta kalınlıkta tekerlekleri olan bir bisiklet.
  • TalatBaykal T kullanıcısına yanıt
    öncelerde bisiklet kullandınız mı? ilk deneyiminiz mi?
    eğer ilk deneyiminiz ya da uzun zamandır kullanmadıysanız yokuşlar sizi zorlar, bir müddet alışma evresi geçireceksiniz.
    şu an 20 km ye kadar yol yaptığım zamanlar oluyor. 1 kmlik yokuşları dahi hiç durmadan çıkabiliyorum.
  •  Mosso Legarda 1621 MSM V
     Mosso Legarda 1621 MSM V

Dün ilk defa mosso 1621 im ile uzun bir mesafe katettim. Daha önce en uzun mesafem 12 km, gidiş geliş toplam 24 km olmuştu. (Emirgan-Sarıyer)
    Bu defa Emirgan'dan maltepe'deki Dragon Festivaline gittim. gidiş dönüş 60 km'ye varan bir güzergahtı neredeyse. Emirgan'dan beşiktaş'a oradan vapurla kadıköy'e. Kadıköy'den de sahilden maltepe'ye gittim. Özellikle Anadolu yakası'ndaki bisiklet yollarına hayran kaldım. Biz Avrupa yakasında çile çekiyormuşuz da haberimiz yokmuş. Özellikle dönüşte beşiktaş-emirgan arası yoğun trafikten dolayı çok zorlandım.

Ama keyifli bir gündü. Bisikletim de iyi bir performans sergiledi.

• baytar kullanıcısına yanıt
    Hocam sen nereden almıştık aksesuarları ile birlikte?
  • Saraçhane'den aldım. Dükkanın adını hatırlayamıyorum şimdi. Zaten sadece ümit bisiklet mağazaları mosso satıyor 2-3 tane dükkan var mosso satan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.