Şimdi Ara

Lian Li P-80 R.O.G Extreme (Dikkat anormal bol foto) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
6
Favori
80.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fotolar tek kelimeyle super.. devamını bekliyoruz.. up!
  • ss555,herdagim,Ř€ẄoL£Я,Hobar,ladynatilius(Firebal dan alındı ses kartı),Kènan,XYAPİSKANX: Değerli arkadaşlar övgü&cesaret verici sözleriniz & zamanınız için teşekkürler

Bu akşam üstü :

- Yan kapağı kestim : Üstü folyo ile kaplandı şablon çıkardım ona göre kestim,daha sonra ince eğe ve zımpara ile keskin kenarları yuvarladım folyo üstündeykende kesilen yerlerdeki (Yaklaşık 1mm) metali mat siyaha boyadım.Gayet iyi işçilik çıkardım kendim bile şaşırdım

- 480mm radyatör için kasanın altıda 4 tane yuvarlak delik açtım ,yapıtğım şablon ile radyatörü alttan kasaya vida ile sabitliyorum böylece rigidlikten hiç bir şey kaybetmemiş oldu kasa.

- Anakart tepsisi için ekstra gizli 24 pin ve sata ile 8 pin güç kablosu geçiş yerlerini yaptım.

- Ön kapak/kapıdaki 3 tane 140mm onrjinal mavi fanı da Xigmatek 140mm fanlar ile değiştirdim 2 tanesinin kablosuna lehim yapıldı&uzatıldı.Bu ön kapı sağdan sola açılıyordu şimdi onu değiştirdim soldan sağa açılıyor (Masada sağımda durucağı için kapı ters kalıyordu)

Yarın :

- Anakart tepsisi boyası

- Anakart tepsisine aparat (Saç dan.Bu konuda yardım alıcağım) yapıcağım hem pompa hemde su kabını monte edip altında da gizli 24 pin ve sata geçişleri için.

- Pleksi kesimi ve montajı.

Bundan sonraki aşamada kasayı toplamaya başlıyacağım sanırım hafta sonu hazır olur.Bu arada bu aşamadaki parçalarıda fotoğrafladım (Cep telim ile )

Yarın onlarıda upload ederim

• valla usta çok güzel daha çabuk olmanı bekliyoruz
  • beddualarım tuttu. sistemin bitmiş halinin fotolarını koyamıyor işte. hortumları patlayıp, büzüşesice. ankartta x-fi ses kartı varken üstüne bide auzen almak ne demektir yahu.
  • Mert abim 1 hafta dedin sabırla bekledim. Abicim onu bunu bilmem yeni fotolar isterim tamamlanmış yada tamamlanmamış foto isterim. İstiyom.

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaReTTa_99 -- 17 Temmuz 2009; 20:27:56 >
  • dalakci,Hobar,CaReTTa_99 : Teşekkürler

Bu gece anakart tepsisini vb fırında bıraktım verniği iyi kurusun diye.Yarın montaja başlarım herhalde.
  • takipteyim :) İnşallah sorunsuz bir şekilde istediğiniz görüntüye ulaşırsınız.
  • Hocam kolay gelsin,bende yakında takip ediyorum çalışmanı.
    Bu hafta bitmez bu iş sanırım,bari yarın montajda 1-2 resim koysanda gözümüz şenlense biraz daha

Tekrar kolay gelsin çalışmanda..
  • ladynatilius : İnşallah

DARTH_BLACK : Ekliyorum
  •  Lian Li P-80 R.O.G Extreme (Dikkat anormal bol  foto)

Lian Li P-80 R.O.G Extreme (Dikkat anormal bol  foto)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 18 Temmuz 2009; 3:00:24 >

• Kablo kaplama vs çok zaman kaybettim delirmek isteyen varsa tavsiye ederim (Kablo sarmalları vb ile uğraşıp delirecek)
  • gtx285 in bloklarının üzeri şeffaf mı? öyleyse içine uv sıvı girince dehşet-ül vahşet bir şey olur? bak şimdi gene acayip kıskandım. çalışmaz o sistem çalışmaz boşa uğraşıyon. çalışmayacak

ayrıca ben hala o sistemin fansız olmasından yanayım. bu kadar sıvı soğutma ekipmanı kullanıldığında sistemde fan olmaması çok saçma. kasanın üst yüzeyi büyüklüğündeki bir radyatör yetecektir(olmazsa evdeki kalorifer peteklerinden birini söküver). açıkta olduğu içinde ısı kendiliğinden yukarı yükselip soğur diye düüşünüyorum. hem toz tutmaz hem gürültü yapmaz. amaaan boşa yazıyom ha çalışmicak ki o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 18 Temmuz 2009; 4:31:22 >

• Hheheh

Yüzey soğutması ile yapılırda zaten çok sessiz bu pc ek olarak pasif soğutmalı pc toplamıştım evvelden işin heyecanı yok

Evt uv güzel görünüyor nickel ve akralik ile mini mini uv ledler aldım.
  • parçalar ve fotolar süperrr
  • Hocam resimler çok güzel.Güzel iş çıkacak sonuçda.Burda sormak istediğim gpu bloğunu neden bakır tabanlı değilde alüminyum tabanlı aldın? aradaki fark nedir acaba merak ettim...
  • typhooniron : Teşekkürler :)

DARTH_BLACK: Aleminyum kullanırmıyım ilahi Tamamen bakır üstü (ve içi) Nikel kaplama ,parlatılmış aleminyum gibi durabiliyor bazen

Tepsiye göre delik deldim az kaldı masadan sektirip bacağımıda hacamat ediyordum neyse ucuz kurtuldum .Bu aparat çok uğraştırdı birde saç vidası aradım ona göre öf aman of bu sıcakta pek çekilmedi mnalesef.Neyse akşam aparatıda boyıyaypı montaja başlıyayım diyorum.Takmadan evvel cep kamerası ile detay çekeyim eklerim.

• Dur şu ağzımın sularını bi sileyim Abi ellerine sağlık. '' Ellerini öpücem '' hala inançlıyım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

DARTH_BLACK: Aleminyum kullanırmıyım ilahi Tamamen bakır üstü (ve içi) Nikel kaplama ,parlatılmış aleminyum gibi durabiliyor bazen

Tepsiye göre delik deldim az kaldı masadan sektirip bacağımıda hacamat ediyordum neyse ucuz kurtuldum .Bu aparat çok uğraştırdı birde saç vidası aradım ona göre öf aman of bu sıcakta pek çekilmedi mnalesef.Neyse akşam aparatıda boyıyaypı montaja başlıyayım diyorum.Takmadan evvel cep kamerası ile detay çekeyim eklerim.

Benim aklım hep bakırda kaldığı için bu kaplama olaylarını tam bilmiyordum.Arada herhalde bu kaplama olaylarından ötürü bir sıcaklık farkı oluşturmaz herhalde değilmi ?

• daha çok foto isterizzzz (=
    Takipdeyim
    Start düğmesine basmadan önce foto isterizz :)
    Az kalmış gibi gözüküyor ayrıca kasa fansız olmaz :D sessiz kasa zevkli olmuo =)
  • CaReTTa_99: Estağfurullah ,DARTH_BLACK:Yok oluşmaz genelde estetik için nikel daha ön planda o kadar ,ladynatilius:Yakında eklerim,yaptığım aparat vb onlarında ekliyeceğim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.